Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


gerbera317 # 2021.03.22. 11:32

OFF „átruházására" a vevő felé?” Szerinted ezzel a mondatoddal átengednének egy érettségi vizsgán? De nem is adjuk kicsit lejjebb: egy középiskolai felvételin. ON
Ha elolvastad a 154. §-t, akkor értenéd: Az adó és a köztartozás az árverés napjától, vagyis az árverési jegyzőkönyv aláírásának napjától terheli az árverési vevőt. Akkor is, ha jogorvoslati kérelem érkezett. Csakhogy ez nem átruházás (ugyan ki ruházná át ezeket???), hanem teher, amit utólag állapítanak meg, ellenben visszamenőlegesen, t.i. az árverés napjáig.
A többire ez nem vonatkozik. De most komolyan: pl. egy számlát ugyan ki ruházna át? És főleg kire? Felé, baxi... Az eszem megáll...

H_alex # 2021.03.22. 12:13

Jól van Gerbera, mi így szeretünk.
Nemhiába tettem idézőjelbe, de ma szerintem kifejezetten rossz napod van ;)

gerbera317 # 2021.03.22. 12:16

Ez nem rossz nap kérdése, ember! Ha valamit rám terhelnek, akkor arról úgy is beszélek, ahogyan az történt, és semmiképpen nem úgy, hogy "átruházták felém". Vagy ha mégis, akkor igenis méltóztatom tűrni az építő jellegű kritikát. Vágod?

wers # 2021.03.22. 12:18

:))

Nem az idézőjelek között a hiba.

Én magam is hihetetlennek tartom, hogy ennyi idő alatt gerbera engem még nem javítgatott helyesírásilag, pedig - minden igyekezetem ellenére - okot szolgátatok rendszeresen.

Jól van Gerbera, mi így szeretünk. ” Úgy, úgy.

gerbera317 # 2021.03.22. 12:29

OFF Ugyan, wers. Az elütés-jellegű hibákat tudni kell helyükön kezelni. De egy "átruházták felém" nem elütés, és nem is a telefon fogalmazza át, hanem maga az ember, ezért nem lehet mellette szó nélkül elmenni. ON

Csuklósbusz # 2021.03.23. 08:58
Aktiváltam egy folyamatos árverést de nincs érvényes licitem. VH a helpdeskhez küldött, a helpdesk meg a VH-hoz. VH erre írt a helpdesknek amit véletlen nekem küldött el: ------------------
  • "A végrehajtó kitűzte az újabb xx árverést és a hirdetmény készítése során rögzítette az ajánlattevő felhasználónevét és az általa tett xx forint összegű ajánlatot a megfelelő rubrikában.

A felhasználó az új árverésen részt vesz, azonban ajánlatot tenni nem tud, és a folyamatos árverésre tett ajánlata sem került közzétételre a licitnaplóban. Az árverés jelenleg a harmadik szakaszban van.

Várom szíves javaslatotokat, hogy mivel orvosolható a hiba, mielőtt az árverés lezárul. Példának okáért: zárjam-e ki az árverezőt, és próbáljam meg őt újból aktiválni, vagy töröljük a jelenlegit és készítsük el újból a hirdetményt?

-----------------

Szegény VH, ha tudná hogyha nem enged be a társtulaj akkor kifizetve se lesz... :-) xd

papinianus88 # 2021.03.23. 09:13

csuklósbusz, mi a kérdésed?

Ezen az ügyön rugózol. Nincs benne semmi kérdés. Sok sikert, érd el, amit szeretnél. Habár eddig egyikőnknek sem derült ki mi a célod valójában.

Csuklósbusz # 2021.03.23. 09:31

Ez nem kérdés volt, csak bemutattam hol tart az ügy, még mielőtt az lesz hogy csak rugóztatlak titeket fiktív kérdésekkel. Tanulságként sem utolsó vevőknek, hogy hiába aktiváltat valaki, figyelni kell ott-e a licit..

Illetve ha kérdés nincs is, esetleges vélemények jöhetnek hogy ilyenkor jogszerűen törölheti-e a VH az árverést stb?

Mert újabb 3 hónap várakozás esetén tényleg elállok a dologtól.

papinianus88 # 2021.03.23. 09:44

Én még mindig azt mondom, hogy a vh nem képes hozzárendelni az ajánlattevőt az EÁR-ban... Amennyiben az Evür-ben megfelelően rögzíti a vevő felhasználó nevét ÉS PONTOSAN rögzíti a folyamatos árverési hirdetmény számát (ezt érdemes kimásolni az EÁR-ból)ÉS az ajánlat összegét, akkor a hirdetmény feltöltése után egy új panel fog felugrani a hirdetménynél, ahol hozzárendelheti az árverezőt (hasonlóan, mint az előárverezési jogosultat), ha elcseszett valamit, akkor nem dobja ki automatikusan a felhasználót és az ajánlatot, akkor rögzíti manuálisan. Ha ezt a hozzárendelést nem csinálta meg, akkor várhatja,hogy megjelenjen az ajánlat (pontosabban a harmadik szakaszban, amennyiben odáig eljut, tutira)

Szóval nem értem a problematikát, nem olyan nehéz. Ha törölné, akkor a folyamatost már nem tudja "visszahozni", az már törlésre került.

De ismétlem „végrehajtó kitűzte az újabb xx árverést és a hirdetmény készítése során rögzítette az ajánlattevő felhasználónevét és az általa tett xx forint összegű ajánlatot a megfelelő rubrikában.

ebből következően az EVÜR-ben beírta az adatokat, az aktiválást megtette, azonban a feltöltés után nem rendelte hozzá a második lépcsőben az EÁR-ban az ajánlattevőt.

Csuklósbusz # 2021.03.23. 12:28

Sztem csak egész egyszerűen nem megy még nekik az új rendszer.

Eleve a folyamatos árverés is el volt cseszve mert el sem tudtam indítani a legalacsonyabb árral. Aztán valahogy meghackelte és elindult, de mégsem jól mert a végén sincs ott az ajánlat.

Mindenesetre köszönöm mindenkinek a hozzászólását és segítségét!

papinianus88 # 2021.03.23. 12:33

Csuklósbusz: De megy. Január óta minimum 10 ilyet aktiváltam hibamentesen. (nem nagy érdem)

B.Trixi # 2021.03.23. 12:35

NAGYON MEGJÁRTAM!
Tisztelt Szakértők!
Kapok e egyáltalán jogi orvoslatot az alábbi esetemre?
Korábban írtam, hogy részese lehetek egy ingatlan árverésnek, mint előárverezőre jogosult. Az árverés 1. szakasza 21.én vasárnap 16.00-ig volt hirdetve. az utolsó egy órában szememet a monitorra tapasztva figyeltem. Az árverési csíkom jobb oldalán működött a másodperceket is mutató óra. 15.59.47-ig semmi nem történt, abban a másodpercben érkezett egy licitálói ajánlat. Azzonnal rákattintottam a licitálok gombra és rögtön jött az oldal, és élhettem a jogommal, miszerint megadom ezt az összeget én is. Gyorsan kattintottam, aztán jött a hidegzuhany, mert a válaszban az érkezett: már nem licitálhatok, letelt a licitálási idő. Ezzel eltűnt a licitálási jogosultságom mindez kb. 16.00.20-kor. Megnéztem a licitnaplót, a licitáló ideje 15.58.15 óra. Nekem, hogy egyáltalán valai licitált, 15.59.47 kor jelent meg, több mint másfél perc! múlva. Összesen kb. 30 mp-et vett igénybe az én munkálkodásom, biztos, hogy 16.00.20 nál legkésőbb megnyomtam azt a bizonyos végső gombot, hisz még összeget sem kellett begépelnem. Tegnap a végrehajtó azt mondta, hogy 16.03-ig volt nyitva a licitnapló. A rendszer nyomonkövethető?

papinianus88 # 2021.03.23. 12:42

ott valamit akkor rosszul nyomtál... Amennyiben ajánlat érkezik , automatikusan 5 perccel meghosszabbodik, azaz. 15.59.59 -es ajánlat esetén 16.04.59 és tovább.

B.Trixi # 2021.03.23. 12:50

papinianus88
Nem tudtam mit rosszul nyomni, mivel kiírta hogy letelt a licitidő!

B.Trixi # 2021.03.23. 12:52

Tehát a licitálás jó volt!

papinianus88 # 2021.03.23. 12:57

akkor érvénytelen volt az ajánlatod. Nézd meg a licitnaplót.

B.Trixi # 2021.03.23. 12:59

Nekem nagyon "furcsa" hogy zárás előtt 13 másodperccel érkezik egy ajánlat és egy azonnali reagálást "nem vesz" be a rendszer. Tudok az öt perces hosszabításról. Hidd el bőven belefértem.

B.Trixi # 2021.03.23. 13:00

Mitől volt érvénytelen az ajánlat, amikor előárverezőként elfogadtam az összeget?

papinianus88 # 2021.03.23. 13:02

Ebből sokra nem megyünk. Te azt mondod mindent jól csináltál, én meg azt, hogy látatlanban valamit nem... Ha az utolsó órában nem elérhető a rendszer, akkor 1 órával automatikusan meghosszabbodna. Nem lehetséges az, hogy az előző ajánlat összege maradt a rendszerben és azt akartad tartani, de közben az utolsó licitáló ajánlata nyilván már magasabb volt? Nézd meg a licitnaplót. Szerepel ott az ajánlatod? Érvénytelen ajánlat? Érvényes?

B.Trixi # 2021.03.23. 13:15

Az az egyetlen darab ajánlat szerepel a licitnaplóban. Semmi más. Ha gondolod idemásolom. Az enyém nem, mivel „időn” túl érkezett.
Nem is értem, több tulajdonoshoz miért vásárolta be magát valaki és ezek nem a tulajdonosok voltak, az biztos!

papinianus88 # 2021.03.23. 13:19

Igen, ez érdekes. Amennyiben megtekinthető, akkor megnézném.

B.Trixi # 2021.03.23. 13:24

Álnév Licit Licitdátum
P26JA 3465000 2021.03.21. 15:58:15:703
Találatok: 1 - 1 Összesen: 1
ElőzőKövetkező

papinianus88 # 2021.03.23. 13:27

Sajnos ebből többet így nem látni... simán lehet, hogy valamelyik végrehajtást kérő licitált rá a 3. szakasznál, ha már másnak nem kellett... Esetleg neki érhette meg. Azt nem tudom miért nem fogadta be az ajánlatodat.

B.Trixi # 2021.03.23. 13:29

Nem ez az első szakasz volt.

B.Trixi # 2021.03.23. 13:36

Elképzelhető, hogy az MKB /ő a vh.t kérő/ vásárolta be magát? A rendszer úgy lett beállítva, hogy már engem kizárjon? Igy mi lesz az ingatlanunk értékesítésével? Ő fog nekünk diktálni?