Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Bela a Bela # 2016.11.16. 19:30

Tisztelt Hozzáértők!

Ma sikerült beszélnem a B400-al kapcsolatban a Végrehajtómmal, elvileg az eladóra vonatkozó adatokat nem kell rajta kitölteni - a NAV úgy is el kell, hogy fogadja.
Kérdés viszont, hogy a közművek átírása különböző szolgáltatóknál hogy megy, ha lövésem sincs pl. a régi tulaj új címéről (ezt pl. a Főtáv kérné)? Van erre valamilyen hivatalos eljárás, vagy addig kell erősködni (értem ezalatt a perrel fenyegetést), amíg bele nem mennek így is az átírásba?

Köszönöm a válaszokat!

milánka # 2016.11.14. 09:17

Az Ő az adós, akitől a lakást vettem. Nem adtam be kérelmet, aug. 17- én volt az árverés vége. 18-án aláírtuk a jegyzőkönyvet. Aug 27- én kifizettük a vételárat, és vártunk. Sem a végrehajtó, sem az adós nem mondott semmit. Az itteniek alapján úgy látom, hogy szept. 18- án lejárt volna a kiköltözési határidő (senkisem támadta meg)és nekem még október 4-ig lett volna lehetőségem kérni a kilakoltatást. Mivel erről nem tudtam, nem kértem. Ezért kérdezem, ha most benyújtom és viszadátumozzuk, akkor tudja e ezt igazolni az adós, hogy nem határidőben történt benyújtása a papírnak, kvázi, ha nem köteles kiértesíteni a végrehajtó az adóst, akkor azt sem tudja, hogy benyújtottam e, avagy nem.

gerbera317 # 2016.11.14. 07:42

Ki az az "ő", és hová megy ki március végén?

Ahogy előadod, abból az derül ki, hogy a végrehajtó mégiscsak elfogadta az elkésett kérelmedet. Nem látom be, miért itt kérdezősködsz, amikor ott a végrehajtó, tőle vetted meg az ingatlant, tőle kérted a kilakoltatást, ő tudja, mit csinált és mit nem. Egyébként, valószínűleg nem értesítette az adóst, és egyelőre nem is köteles rá.

milánka # 2016.11.14. 05:40

Kedves gerbera317: akkor egyenes kérdés: értesíti a végrehajtó az adóst arról, hogy én benyújtottam a kilakoltatási kérelmet? Vagy a jegyző? Jelenleg úgy tűnik ő tájékozottabb, mint én.Közölte, hogy nem megy ki, csak március végén, addig nincs hova mennie. Ha nem értesítenék, akkor legalább annyi lenne a kezemben, hogy mondhatnám, hogy kértem a kilakoltatást.

gmailcom # 2016.11.14. 05:28

gerbera317!
Köszönöm

Bela a Bela # 2016.11.13. 21:01

Tisztelt Hozzáértők!

Először is köszönöm az eddigi tetemes mennyiségű segítséget, melyet Tőletek kaptam.

Kiderült, hogy a Végrehajtóm értesítette a Földhivatalt, csak nem azonnal az árverés jogerőre emelkedését követően. Most a B-400-as NAV nyomtatvánnyal kapcsolatban lenne két kérdésem:

  1. 1 -es oldalon a "vagyonszerzést igazoló okirat keltének napja" az árverési vétel esetén a jegyzőkönyv aláírásának a napja?
  2. 3. oldalon, amin az "értékesítő (bevételt szerző) adatai"-t kell megadni a Végrehajtó irodáját, vagy az Adóst kell megadni? Ha netán az Adóst kellene (bár szerintem ez a kevésbé logikus), akkor az adatait honnan tudhatom meg?

Válaszokat nagyon szépen köszönöm!

gerbera317 # 2016.11.13. 20:38

Olyan nincs, hogy az adóst nem értesítik (...)?

Milánka, nehéz egyenesen kérdezni?

gerbera317 # 2016.11.13. 20:36
  1. Senkinek. A végrehajtó értesítheti, de nem kötelező.
  2. Van. Észszerű időn belül kell meghozni.
  3. A bíróság.
  4. A jogvesztő határidő előtt kell beadni, azon belül akkor, amikor akarod. És nem "felé".
gmailcom # 2016.11.12. 09:37

Tisztelt Fórumozók!

  1. Kinek a dolga értesítenie az árverési vevőt, ha jogorvoslattal élt az adós?
  2. Van-e határideje a határozathozatalnak?
  3. Arról ki fog értesíteni?
  4. A végrehajtó felé a határozat megszületése után kell a végrehajtási kérelmet beadni?

Szíves válaszokat előre is köszönöm.

milánka # 2016.11.11. 18:46

Most nekiálltam olvasgatni. Olyan nincs, hogy az adóst nem értesítik erről a kérelemről, hogy én benyújtottam a kilakoltatási kérelmet? Tehát kötelesek erről az adóst értesíteni?

Bori Bori # 2016.11.11. 18:27

Bojler, villanykapcsoló, kazán, radiátorok, parketta, szanitere, minden, ami mozdítható. Szemét marad. Árverésen mindig négyzetmétert veszel.

milánka # 2016.11.11. 17:16

Hát ez remek..mennyi ideig tart egy ilyen per? A másik kérdésemre is válaszolsz, kérlek? Mit vihet el a házból? Boyler. villanykapcsoló, bármi? ez ellen sincs szankció?

gerbera317 # 2016.11.11. 16:51

Perrel, majd pedig végrehajtással.
Mivel kilakoltatás iránti kérelmeddel lekésted a jogvesztő határidőt, az alapvégrehatjásban ez a kilakoltatás nem foganatosítható. Ezért kell pereskedni, majd külön elrendelt végrehajtással kirakni onnan. Ami pénzbe ez belekerül, akár lelépési pénzt is kínálhatsz a bentlakónak.

milánka # 2016.11.11. 15:59

Értem én hogy hülyeséget kérdezek, de akkor sem tudom, hogy kerül ki onnan a moratórium után, ha magától nem megy.

gerbera317 # 2016.11.11. 15:47

Tehát nyilván nem maradhat ott, mert én nem kértem időben a kilakoltatását

Hol tanítják az ilyen zseniális következtetést? Vannak itt tanult emberek, meg józan parasztok, meg laikus gondolkozók, de ilyen újító elme, mint te, eddig nem volt.

milánka # 2016.11.11. 15:34

Értem, tehát a moratórium miatt semmi esetre sem tudom már kirakni onnan, csak március 1. után. Ha azonban akkor sem menne ki, tehetek valamit? Tehát nyilván nem maradhat ott, mert én nem kértem időben a kilakoltatását. A másik kérdésem, hogy ő még a villanybojlert és a kapcsolókat is szeretné elvinni a lakásból, megteheti?

gerbera317 # 2016.11.11. 14:26

Ha nem mulasztasz és nem késed le a jogvesztő határidőt, akkor sem lehetne kirakni március 1-ig. Így, hogy jogvesztően mulasztottál, előnyösebb helyzetben érzed magadat, mint egyébként lennél? Érdekes ötlet.

milánka # 2016.11.11. 13:16

Tisztelt gerbera317! Sajnos elmúlasztottam (nem megfelelő tájékoztatás miatt) az adós ki nem költözését követően 15 napon belüli birtokbabadási kérelmet benyújtani. (mármint árverési jegyzőkönyv 30 +15 nap) Az adós csak a moratóriumot követően szeretne kiköltözni. Mi a teendő, előbb is kirakhatom onnan?

gerbera317 # 2016.11.11. 07:28

A perfeljegyzések nagy része csak úgy ott maradt a múltból, maga a per már régen lezárult jogerősen. Ha a végrehajtó veszi a fáradságot, és megkérdezi a bíróságot, nem tagadják meg tőle a tájékoztatást. De a végrehajtó erre nem kötelezhető, a bóróság pedig akárkivel nem áll szóba.

runningman # 2016.11.10. 22:45

cápariasztó...

Rumfo # 2016.11.09. 14:03

Kérdésem törölve!! Ezt találtam, amiből arra következtetek, hogy erre most nem licitálok!!
109/1999. (XII. 29.) FVM rendelet az ingatlannyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvény végrehajtásáról
29. §91 (1) A tv. 64. §-ában meghatározott perek feljegyzését és a büntetőeljárás megindítása tényének feljegyzését (a továbbiakban együtt: perfeljegyzés) követően további jogokat - a jogszabályon, bírósági vagy hatósági határozaton alapuló, továbbá a tv. 16. § e) és f) pontjában meghatározott jogok kivételével - csak a per, illetve a büntetőeljárás befejezésének eredményétől függő hatállyal lehet bejegyezni. A feljegyzésben erre utalni kell.

(2) A perfeljegyzést követően az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett végrehajtási jogon alapuló árverés esetén az árverési vevő a per, illetve a büntetőeljárás befejezésének eredményétől függő hatállyal szerzi meg az ingatlan tulajdonjogát. A feljegyzésben erre utalni kell.

Rumfo # 2016.11.09. 04:37

Meg tudnátok mondani ez mit jelent:
"Az ingatlan Perindítás a ...... Bíróság javára .....számon. feljegyzéssel kerül árverésre. "
Milyen hatással van ez az árverés folyamatára?

Rumfo # 2016.11.09. 04:32

Ne várj, menj be a Földhivatalba. Nálam egy tértivevény hiánya miatt állt meg az élet. Bár a széljegynek azonnal rá kellene kerülnie, ha a Végrehajtó iratait befogadták. Ha nem tudsz birtokba kerülni, azonnal kérd a kényszer kiköltöztetést a végrehajtótól, ha még nem tetted meg, mert ennek van egy határideje, amíg kérheted. Ha közben sikerül mégis birtokba kerülnöd, akkor azt jelentsd a Végrehajtónak és örülj.

Bela a Bela # 2016.11.08. 18:09

Tisztelt Hozzáértők!

Árverési vevő vagyok, ügyemben bírósági kifogással elvileg senki sem élt, a különbözetet időben kifizettem, a vh iroda szerint már értesítették a földhivatalt a történetről (VHT 153. §(2) alapján, közvetlenül a területileg illetékes hivatalhoz küldték az értesítést). A tulajdoni lapot lekérve viszont még egy árva széljegyet sem találtam az egésszel kapcsolatban. Ha jól tudom, akkor ezt a Földhivatalnak kutya kötelessége lenne ilyen esetben azonnal ráírni a tul. lapra. Szerintetek meddig érdemes ezzel kapcsolatban várni? A Földhivatal ilyenkor milyen eljárást követ?

A másik kérdésem még elborultabb, elvileg kiköltözött az adós (ezt megerősítette a ház gondnoka, aki látta a kiköltözésüket és a leendő szomszédom is), de senkinek nem adta eddig le a kulcsokat és nem is tudom azóta az adóst elérni (abban egyeztünk meg, hogy én is adok lelépési pénzt, ha birtokba kerülök múlt héten). Van esetleg valakinek valamilyen jó ötlete, hogy ilyenkor mit lehet / érdemes tenni?

A válaszokat nagyon szépen köszönöm!

Rumfo # 2016.11.08. 14:58

Meg tudnátok mondani ez mit jelent:
Az ingatlan perindítás a ...... Bíróság javára .....számon. feljegyzéssel kerül árverésre.
Milyen hatással van ez az árverés folyamatára?