Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


gerbera317 # 2020.10.26. 19:42

Ha úgy tetszik, bonyolíthatod, hogy minél hivatalosabbnak tűnjön: Tisztelt Végrehajtó! Alulírott Frenky22 árverési vevő bejelentem, hogy a xxx.V.nnnn/yyyy/mm. számú árverési jegyzőkönyvben rögzített árverésen megvásárolt ilyenolyan helyrajzi szám alatt nyilvántartott ingatlant az adós és az ő jogán ott tartózkodó személyek nem hagyták el az árverést követő harmincadik napig, ezért a törvényes határidőn belül kérem, hogy az ingatlant a Vht. 154/A. § (10) alapján kérem, hogy azt szíveskedjék nekem birtokba adni. Ha így jobban tetszk. De minek?

frenky 22 # 2020.10.26. 19:56

azt kérdezném még hogy ma kaptuk meg a végrehajtótól postai úton a jegyzőkönyvet melyben azt írja hogy az árverés nov.1-jén lett jogerős.Nekem mint árverési vevőnek mi a következő lépés.Laknak az ingatlanban.Fellebbezés nem történt.Szeptember 9-én írtuk alá a jegyzőkönyvet,teljes ár kifizetve.Birtokbaadási kérelmet mindenképp kell írnom mert a végrehajtó erről semmit nem írt.Azt sem írta meg hogy az előző tulajnak meddig kell kiköltöznie.Tud valaki erről valammit?


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

gerbera317 # 2020.10.26. 20:17

Az adós és az adós jogán az ingatlanban lakó személyek az árveréstől számított 30. napig kötelesek az ingatlant ingóságaiktól kiürítve elhagyni, és biztosítani, hogy a végrehajtó átadja azt az árverési vevőnek. Ha az árverés szeptember 9-én volt, akkor ez október 9-re esett.
Ha a kiköltözésre nem került sor, az árverési vevő a kiköltözési határidő lejártát követő 15. napig kérelmezheti az ingatlan birtokba adását. Ha a kiköltözési határidő október 9-re esett, akkor a kérelem előterjesztésére nyitva álló 15 nap már eltelt október 24-én. Ez a késedelem jogvesztő. Egy próbát persze megér, hátha nem veszi észre a végrehajtó az elkésettséget. Egyébként nem biztatlak semmivel.
Az a november 1. neked hogyan jött ki és miből, és hogyhogy múltidőben beszélsz róla?

frenky 22 # 2020.10.26. 20:29

szó szerint így volt írva az árverés 2020.11.01-jén lett jogerős.Félreírta a végrehajtó esetleg?Amikor a jegyzőkönyvet aláírtuk szept.9-én a végrehajtó azt mondta hogy nincs más teendőnk csak megvárni míg postán jön a jegyzőkönyv és onnan fogjuk tudni hogy jogerős lett. Na ez pont ma jött.


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

gerbera317 # 2020.10.26. 20:32

Áh, októberben nem lehet megállapítani, hogy valami november 1. napján jogerős LETT - ezt talán te is sejted. Október 1-én pedig nem lehetett jogerős, mert az árveréstől (szeptember 9-től) legalább 30 napnak el kell telnie. Egyben ez a kiköltözési határidő is, ha nem volt jogorvoslat. Itt valami nagyon nem kerek...

frenky 22 # 2020.10.26. 20:38

hát ez az ami nekem is elsőnek feltűnt.A dátum.Már én sem értem hogy akkor most mi van?Avégrehajtót holnap felhívom és megkérdezem.Nagyon szépen köszönöm a segítséget.


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

frenky 22 # 2020.10.26. 21:08

szept.15-én hívott fel a ház tulaja hogy aznap kapta meg az értesítést postán hogy megvették a házát.Tehát innentől volt neki 15 napja hogy fellebbezzen.Szeptember 30 -ig kellett volna,de nem tette meg.Úgy gondolnám hogy még onnan ha volt neki 15 napja kiköltözni ami okt.15 lett volna,de nem történt meg,akkor nekem mint vevőnek okt.15-től 30 -ig kell kérnem a birtokba adást.Ez így nem lehetséges?Mert akkor még van időm,igaz nem sok


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

Grave7 # 2020.10.26. 22:24

@frenky 22: Ha felhívod a végrehajtó figyelmét arra, hogy dátumokkal probléma van és a határidők számítását kéred pontosítani, azzal lehet magad alatt vágod a fát...

2020.10.26. 21:17-kor gerbera317 beidézte neked a Vht. 154/A. § (1) és (10) bekezdését - más számítási mód nem lehetséges.

frenky 22 # 2020.10.26. 22:44

Ha a végrehajtó értesítene levélben az ingatlan átadásáról hogy ekkor meg akkor lesz,odamegyek de nem tudja átadni,mivel nem költözött ki a tulaj,persze idáig ezekből még semmi nem történt meg,na nekem nem onnantól van 15 napom kérvényezni a kiürítést?Mert én már valahol olvastam ilyet is,ugye értitek hogy mit akarok ebből kihozni


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

frenky 22 # 2020.10.26. 22:47

most akkor nekem a birtokba adást is kérvényeznem kell meg a kiürítést is?Vagy most hogy van?ezt az egészet már nem értem


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

frenky 22 # 2020.10.26. 23:27

A földhivatal a tulajdonjogot a jogerős árverési jegyzőkönyv alapján jegyzi be (153. § (2) b) pont). Ezzel egyidejűleg a végrehajtó átadja a megvett ingatlant az árverési vevőnek (154. §). Ekkor történik meg a mérőórák leolvasása is. Ha a bentlakó adós nem költözik ki önként, akkor - kérelemre - a végrehajtó teszi ki onnan (154/A § (10) bek.).

na ezt találtam ezen a fórumon,a mi esetünkben ott tartunk hogy a földhivatalnak úgy ahogy nekünk ma küldte a végrehajtó a jogerős jegyzőkönyvet.Tehát elvileg ez után történik az átadás.Ha ez nem jön létre akkor van 15 napom kérvényezni a kiürítést.Most akkor ez így mennyire igaz?


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

gerbera317 # 2020.10.27. 08:38

@frenky22
Szerintem ne elméleti jogászkodj, hanem kérd a végrehajtót, hogy adja birtokba az ingatlant. A válaszáról majd számolj be itt is!

frenky 22 # 2020.10.27. 09:19

mindenképp írok majd hogy hogyan folytatódott a történetem.Köszönöm még egyszer a segítséget


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

frenky 22 # 2020.10.28. 17:36

Felhívtam a vegrehajtót,aki tájékoztatott arról hogy ha én megegyezem a bent lakóval az ingatlan átadásáról akkor nem kell küldenem birtokbaadási kérelmet.Persze az ott lakó megmondta amikor beszéltünk telefonon hogy nem tud albérletet ilyen gyorsan találni,meg hogy jön a téli időszak,albérletbe a tűzifát se viheti,stb.A végrehajtó azt is említette hogy amennyiben kérem a birtokba adást úgy azt továbbítják a jegyzőnek és ha eltelt 60 nap a bejelentéstől akkor intézkedik a kiürítés iránt.De mivel most jön a moratórium ezért ez leghamarabb április 30.utan lehetséges.Tehát türelmesen ki kell várni ezt az időt.


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

drbjozsef # 2020.10.28. 18:42

frenky 22,

Így van.

De ha most, időben nem kéred, akkor jövő áprilisban (vagy akármikor) már hiába kéred, el fog hajtani, hogy a jogvesztő határidő lejárt, fordulj bírósághoz. Ha akkor kezdesz el vakarózni, akkor pereskedéssel eltöltitek a 2021-es évet, és legközelebb 2022 májusában lakoltatják ki. Vagy ha még ügyesebben húzza az ügyet, akár 2023 tavaszáig is.

X6C2020 # 2020.10.29. 22:44

Érdeklődnék, Hátha itt tudja valaki kérdésemre a
választ. Megnyertem Liciten egy ingatlant,
az adós, ha a lezárt licit után kifizeti a tartozását
,akkor törölheti még a végrehajtó a megnyert
Licitemet 15 napon belül ?

gerbera317 # 2020.10.30. 09:25

Elméletileg nem tehet ilyet a végrehajtó, de néha mégis megteszi. Végrehajtási kifogással lehet ellene jogorvoslatot kérni. A 15 nappal mire akarsz kilyukadni?

serinus # 2020.10.30. 11:41

Tisztelettel kérdésem lenne. Végrehajtáson vásárolt ingatlan tulajdoni lapján,- üres telek - szerepel a szomszéd telket illető, az általam vásárolt területet terhelő " Egyéb szolgalmi jog, kúthasználati jog". Ez a jog törölhető a végrehajtó által a többi az ingatlant terhelő jelzálog jogokkal együtt? A bejegyzés 1990- ben kelt, a kutat a szomszéd sosem használta, azóta vezetékes víz van az utcában. Előre is köszönöm a választ.

gerbera317 # 2020.10.30. 12:02

A végrehajtó ezt nem fogja töröltetni.

serinus # 2020.10.30. 12:23

Értem köszönöm.

Akkor a helyi önkormányzat törölheti? Náluk kérvényezzem a törlést?

1990- ben ők jegyeztették be ezt a jogot a terület megosztásakor ( értékesíteskor?) , hogy biztosítsák a szomszéd telek vízvételi lehetőségét, melynek gondolom nem volt saját kútja. Azóta van vezetékes víz, a szomszéd is bevezette. A kutat a szomszéd nem használja, a kút eltömödött, használhatatlan.

pugnator # 2020.10.30. 12:42

Van egy ingatlan amiről szeretném tudni,hogy van e a tulajdonosnak vízdíj tartozása (és ha van,mennyi?).
A végrehajtók,már jelzik mindig,hogy az árverési vevő érdeklődjön a adott terület vízszolgálatatójánál. Érdeklődtem a szolgálatatónal és érdekes, úgy tájékoztattak,hogy mint árverési vevő nem terhel a (volt) tulaj vízdíja,átírják az órát,nem lesz korlátozás...
Ezt elvileg hangfelvételen rögzítették is. Akkor ezek szerint ez vízszolgáltató függő?

Eyébként adatvdelemre hivatkozva nem adhatnak ki infot azt mondták. Más szolgáltató azt mondta,hogy ügyvédnek adhatnak ki csak.

Hogyan tudnám megtudni,hogy van e tetemes tartozása vízre a tulajnak?
Késöbb azzal a tájékozattaással,amiről hangfelvétel készült tudok e kezdeni valamit,ha mégse akarnak vizet szolgáltatni mert az adot ingatlanon van viztartozás?

Köszönöm!

pugnator # 2020.10.30. 12:44

Más szolgáltató alatt,másik víz szolgáltatót értettem másik ingatlannál...

drbjozsef # 2020.10.30. 13:02

serinus,

Szolgalmi jogot a jogosult beleegyezésével tudsz töröltetni, a polghiv nem fog ebben segíteni.
Beszéld meg a szomszéddal, ha beleegyezik a törlésbe, akkor már csak egy szerződést kell erről készítenetek : a földhivatali eljáráshoz közokirat vagy ügyvédi ellenjegyzett szerződés kell - vagyis közjegyző vagy ügyvéd közreműködése kelleni fog.

drbjozsef # 2020.10.30. 13:05

pugnator,

Akkor ezek szerint ez vízszolgáltató függő?

Persze. Nem kötelező behajtani a kintlevőséget, az csak egy jogosultság.
Ha akar, köthet veled szerződést, de a törvény megengedi nekik a fogyasztói hely korlátozását/elzárását, ha ott tartozás áll fent.

Hangfelvétel nem rossz. De jobb lenne, ha adnának neked egy iratot is erről. Az írás mindig jobb.

serinus # 2020.10.30. 13:21

Értem, köszönöm. Nem lesz egyszerű :( ... külföldi szomszéd, külföldon is él.....