Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


gaba1966 # 2018.06.11. 19:11

Köszönöm a fórum három legjobb válaszadójának a válaszát.
Többször írtátok, hogy az árverési vétel nem egyszerű. most már én is így látom, itt nincs fekete-fehér csak talán és lehet. A befektetett pénzem visszakapom 100%, a 10 milliós nyereségre is van 90% esélyem, én most így látom. Itt fogom naplózni az eseményeket, hogy lássátok ti is.

gerbera317 # 2018.06.11. 11:20

Az, hogy benézi, előfordulhat. A szándékosságnak már igencsak kicsi a valószínűsége. Egyébként pedig, ha valakinek nem tetszik az árverési hirdetmény, felszólalhat ellene.

nonolet # 2018.06.11. 08:53

Megeshet ám az is... hogy

  • elszámolja véletlenül

netán

  • direkt rosszul számolja, érdekből

Mert

"Több dolgok vannak földön és égen,
Horatio, mintsem bölcselmetek
Álmodni képes."

gerbera317 # 2018.06.11. 07:58

Ötödik árverésen szállítható le annyira.
Azt, hogy hányadik árverés, nem az ingatlan-nyilvántartó mondja meg, hanem a végrehajtó. Utóbbi nagyon jól tudja, hogy az hányadik, nem érdemes vele vitatkozni: egyszerűen csak összeszámolja az árverési jegyzőkönyveket az aktában, és megvan az eredmény.

gaba1966 # 2018.06.10. 16:23

Grave7
Dr. Pataki Zoltán: Az ingatlan árverés jelenlegi rendszere c.írásából(10.) a 4. árverésnél talán, az 5.-nél biztosan lehet csökkenteni 50%-ra a minimálárat. Ha a tulajdonlapon 3 árverés található lehet mégis az 5.? (a vh szerint)

Grave7 # 2018.06.10. 13:30

@gaba1966: Ha a bíróság szerint a végrehajtó szabályosan járt el, akkor elutasítja az adós kifogását. Ha a bíróság arra az álláspontra helyezkedik, hogy jogsértő volt a végrehajtó eljárása, akkor megsemmisíti az árverést.
A döntés első fokú lesz, fellebbezésnek van helye. Ekkor a másodfokú bíróság dönt, hogy az elsőfokú bíróság helyesen döntött-e. Akármi is lesz a másodfokú döntés, az már jogerős és így végleges.
(Megjegyzés: nem ítélet, hanem végzés lesz a döntés.)

gaba1966 # 2018.06.10. 12:12

A 4. mondatban a végrehajtás szó helyett az árverés szót kell érteni.

gaba1966 # 2018.06.10. 11:05

Sikeres árverés után a teljes vételárat kifizettem, az adós kifogással élt az 50%-os minimál ár miatt. Becsérték:27MFt, minimál:13,5MFt, vételár:15,39MFt. A vh szerint a bíróságnak el kell magyarázni hogy az új törvény szerint nem lehet levinni 50%-ra, de a régi hatályban lévő szerint igen. A tulajdonlapon 3 végrehajtás szerepel(az első 2011) a vh azt mondta hogy ez az 5.Az ügyvédem barátja a vh tsa aki könyveket ír a végrehajtásról, igy kicsi az esélye a vh hibázásának. Mi lesz a biróság itélete?

nonolet # 2018.06.09. 08:41

A bölcs vénasszonyok szerint: "kockázat nélkül, nincs veszteség"

drbjozsef # 2018.06.09. 08:17

Most, hogy a lakáspiac is megszaladt, a licitálók is elszálltak kicsit. Szerintem sokan nem is tudják, micsoda zsákbamacskát vesznek.

2345678 # 2018.06.09. 07:17

Azt ígértem,hogy megírom,hogy mire jutottam a licitálásommal.Már olyan magas a licit,hogy befejeztem.A lakáspiacon bármikor megvehetem olcsóbban ugyanott.Most csak az időmet és az energiámat sajnálom,de mégis megérte,mert gazdagabb lettem egy tapasztalattal.

nonolet # 2018.06.08. 21:43

Csak bej érhet...

A szerződés érvénytelen, mivel ŰGYVÉD köteles lett volna.
Az öt-hat ember közül egynek se volt ennyi esze?!

Mivel a vétel nincs bejegyezve az ingatlan nyilvántartásba sem, ezért nem keres senki.

Hisz HIVATALOSAN SEMMI KÖZÖD a házhoz!!!

Nem is vettél semmit.
Ezért, az örökösök viszik a néni részét örökségként.

- -

Amit tehetsz, hogy az örökösöktől (és a bácsitól is) követeled a szerződés megkötést hivatalosan, ügyvéd által.

De az örökösök csak a hagyatéki után tudnak majd szerződni.

Addig is a "Kézi" szerződéssel be kell jelentkezni hagyatéki eljárásba, hogy
"ingatlan nyilvántartáson kívüli igényed van"

Ha sok pénzed van már benne, akkor
ideje keresned egy rafkós ügyvédet.

samesza # 2018.06.08. 19:04

Üdvözlöm önöket. Elöre is elnézést kérek mert lehet lesznek helyes irási hibáim.Van egy férj és feleség azoknak volt egy házikojuk.Ök fel ajálották hogy vegyük meg: Részlet fizetéssel :Amibe bele is egyeztünk. A bácsival irtunk is egy kézzel irott szerzödét két idegen tanuval.Szépen fizetve is van a mai napig. Csak sajnos a bácsinak a felesége meg halt és most derül ki hogy ö is tulajdonos vol.A bácsinak nincs családja viszont az elhunytnak volt családja.Egyenlöre még nem kerestek de keresni fognak ugy is .Érhet e minket baj??


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

Hgabi1 # 2018.06.08. 17:22

Tisztelt Felhasználók!

Már korábban leírtam az ügyemet: (Újból nagyon röviden)
Árverésen vettem egy telket, a vh. felhívott az árverési jegyzőkönyv aláírásakor a vételár megfizetésére. Sajnos megtettem.
Egy zálogjogosult kifogással élt. Elutasították, mert 2* hiánypótlásra hívták fel és nem tett eleget. II. fokra vitte az ügyet, de mielőtt felterjesztenék felhívtak, hogy észrevételt tehetek a fellebbezés ellen?
Szerintem, csak húzza az eljárást tények nincsenek most sem a II. fokú fellebbezésében.
Milyen észrevétellel élhetek?
Tudtok egy jó végrehajtásra szakosodott ügyvédet?
(Ezt privátban várom)
Sürgős, ma vettem át 8 napom van.

nonolet # 2018.06.06. 11:14

...az sem gond, hogy tudta mit vett?

"2007 októberében jelzálogjog"

gerbera317 # 2018.06.06. 10:04

Hát dehogynem. A vevő a megfizetett vételár arányában ingatlan-nyilvántartáson kívüli tulajdonos. A törvény szerint pedig keresettel kérheti a lefoglalt vagyontárgy foglalás alóli feloldását az, aki a lefoglalt vagyontárgyra a tulajdonjoga vagy más olyan joga alapján tart igényt, amely akadálya a bírósági, közigazgatási vagy adóvégrehajtás során történő értékesítésnek.

nonolet # 2018.06.06. 09:31

Mire föl?

A vevő nem volt/lett még tulajdonos, ha jól értem.

gerbera317 # 2018.06.06. 06:30

Ha megvolt az árverés és az ingatlan elkelt, A vevő 8 napon belül indítson igénypert az árverési vevő ellen.

Flóra 2018 # 2018.06.06. 04:46

2007 októberében jelzálogjog,
2010 áprilisában "tulajdonjog fenntartással történt eladás" és 2014 februárjában a végrehajtási jog lett bejegyezve.
Azóta a vevő lakja.


A "tulajdonjog fenntartással történt eladás" XY javára bejegyzést a végrehajtó jogosult töröltetni?

gerbera317 # 2018.06.05. 13:01

már folyik az árverés is
Tehát az ingatlant akarod megszerezni? Tegyél árverési vételi ajánlatot - éppen ezért van az árverés kitűzve!
Szeretném megvásárolni ezt a követelést
Tedd azt, de ha az ingatlan megszerzése a cél, akkor miért nem inkább az árveréssel vagy elfoglalva? Megjegyzem, ha már van érvényes licit az ingatlanra (gy.k.: megtérülés várható az árverésből), aligha fogják neked a követelést occsón eladni.
majd kibocsátani a fizetési meghagyást
Ezt talán nem kéne. :-)
Az árverés során pedig licitálnék rá az ésszerű keretek között
Nincsenek "keretek". Ha már van érvényes vételi ajánlat, akkor annál csak magasabb - legalább a licitlépcsővel magasabb - ajánlatot lehet tenni.
Az ingatlan becsértéke jóval több már csak az ingatlan elhelyezkedéséből és méretéből ítélve, mint a követelés összege.
Mármint a megvásárolandó követelés összege? Ez nem jelent semmit. Meg kéne nézni jobban azt az árverési hirdetményt, hátha látni rajta valami csudát.

cardi # 2018.06.05. 12:37

Nem vagyok jogász.

Az OTP Faktoring a követelés jogosultja és már folyik az árverés is. Szeretném megvásárolni ezt a követelést, majd kibocsátani a fizetési meghagyást. Az árverés során pedig licitálnék rá az ésszerű keretek között, tehát a kimenetel vagy a lakás tulajdonjogának megszerzése lenne, vagy keresnék a követelésen. Erről lenne szó. Az ingatlan becsértéke jóval több már csak az ingatlan elhelyezkedéséből és méretéből ítélve, mint a követelés összege.

gerbera317 # 2018.06.05. 12:32

amit az OTP faktorál a saját cége által
Magyarul: az OTP Faktoring a követelés jogosultja?

mondták, hogy tegyek ajánlatot.
Azt nem akarod elárulni, hogy mi a szándékod? Az ugyanis csúnyán kimaradt a "rövid" kérdésedből. Meg egyáltalán: nem szednéd össze a gondolataidat kicsit jobban? Kezded a követeléssel, aztán hirtelen valami ingatlanról írkálsz itt. Tehát mit akarsz?

Nem kell ám girbe-gurba mondatokat írni ahhoz, hogy hogy megértsük. Vagy úgy gondolod, hogy a jogászok csak a f@szságot értik meg, a szép magyar beszédet nem is?

cardi # 2018.06.05. 12:23

Sziasztok!
Nem találtam ezzel kapcsolatos topicot, mivel most regisztráltam a fórumra. Rövidem leírom a kérdésemet, és megválaszolás után törölheti a kedved adminisztrátor, ha nem ide illő.
Nos, adódott egy végrehajtás alatt lévő követelés, amit az OTP faktorál a saját cége által. Beszéltem a céggel és mondták, hogy tegyek ajánlatot. A probléma viszont az, hogy az ingatlan becsértéke közel kétszerese a követélés összegének. Ilyenkor érdemes lehet bepróbálkozni egy 30-40%-kal?

Köszönöm a szíves válaszokat!

genti93 # 2018.06.05. 08:56

Eszerint néhány tízezer üti a markát. Nem gondolom, hogy egy 4 céget csődbe juttató embernek erre kedve támad elhagyni a házát de megpróbálom az izomtibik bevetése előtt. Köszi a tippet.

gerbera317 # 2018.06.05. 06:55

@genti
Tájékoztasd az adóst a Vht. 154/B. § szerinti intézményről.