Közlekedési szabálysértés miatti feljelentés


ferrke # 2009.08.17. 10:11

TTalán igy tisztul a kép:
http://totalcar.hu/…/kozigbirsag

boxer001 # 2009.08.15. 06:28

Köszi,Ferrke!

ferrke # 2009.08.14. 10:22

A nyilatkozatot kell visszaküldeni. Vigyázz a határidőre.

ferrke # 2009.08.14. 10:20

A csatolt nyilatkozatot küld vissza. Vigyázz, időn belül küldjed!!!

ferrke # 2009.08.14. 10:18

Küld vissza az adatkérőt kitöltve, aláirva. Kivéve azt hogy ki vezetett. Az indoklást ne bonyolitsd,elég az 57§-t beirni. Nekem még az ob. felelőség előtt ennyi elég volt.
Büntit kapni fogsz, pontot nem tudnak adni...

boxer001 # 2009.08.13. 08:43

Sziasztok!Valaki még esetleg nem tudja,hogy az objektív felelősség minden esetben fennáll-e?

Illetve,ha nem kívánok tanúvallomást tenni(családtag vezette indokkal)akkor milyen levelet küldjek a BRFK-nak.
Gondolom,nem azt a nyilatkotatot kell,amit csatoltak az adatszolgáltatásra törénő felhívásnál..
Vétkes!Ti milyen levelet küldtetek?

Köszi!

boxer001 # 2009.08.12. 17:13

Köszi a véleményt!
Az objektív felelősségtől tartok én is.Amit nem tudok,hogy ilyen kis szabálysértésnél is él a dolog(ami nem veszélyezteti a közlekedésben résztvevőket)vagy csak pl.gyorshajtásnál alkalmazzák..:-(
Valaki esetleg még tud valami konkrétumot mondani?Várom,és köszönöm:-)

ferrke # 2009.08.12. 12:24

Ha jol tudom itt áll az objektiv felelőség....Amennyiben nincs elkövető a birságot a tulajtol hajtják be..

Javitsatok ki ha tévednék........

boxer001 # 2009.08.12. 10:36

Vétkes!Köszönöm a gyors reagálást!!:-))
Jó lenne,még egy hozzászólás jogban járatos kollegától,hogy most hogy alakulna a dolog,ha egy családtagra hivatkozva megtagadnám a tanúvallomást..
Előre is köszi!

Vétkes # 2009.08.12. 09:03

boxer001!

Én annyit tudok nyilatkozni ez ügyben, hogy velem is megtörtént hasonló eset. Tehát, jogi utat meg eljárást, meg szakszöveget nem tudok neked írni, csak gyakorlati tapasztalatot.
Szóval az autónkkal mi is rossz helyen parkoltunk, értsd, tilos helyen, valószínűleg forgalomtól elzárt területen, továbbá kint volt a megállni tilos tábla is. Szóval kaptunk papírt, hogy ez meg az történt és kellene az autó akkori használója, hogy kinek menjen a feljelentés. De mivel a családon belül mi 4-en vagyunk, és mi is használjuk az autót, így nem vagyunk kötelesek egymás ellen vallani, de nem is tehettünk volna, hiszen nem is emlékezett rá, hogy a papír megérkezése előtt pár hónappal ki vezette az autót. Szóval, teltek-múltak a napok, hetek, és mivel nem volt elkövető, így az ügyet lezárták.
Ez tényleg így történt, tehát gyakorlatban akkor ez volt. Nem tudom azóta változott-e a dolog, hogy teljesen mindegy ki vezette a tulajdonost büntetik-e meg, ezt nem tudom.
Ja, még egy volt ilyen esetem. Céges autóval parkoltunk rossz helyen, de ugyanígy nem tudott a rendőrség mit kezdeni a helyzettel, mert a cég alapjában véve jogi személyiség nélküli volt, és azt hiszem itt is megrekedt a dolog.

Családtagok egymás ellen nem kötelesek vallani, így szerintem a dolog abbamarad egy idő után, de azért egy jogszakértőt is kérdezz meg. Mondjuk itt. :-D

boxer001 # 2009.08.12. 08:40

Üdv Mindenkinek!
Biztos volt már szó róla,de azt tudom,hogy mostanság sok szabály..stb változott,és már nem igazaodok ki egyáltalán.
Következő lenne a kérdésem:
Kaptam egy levelet Brfk-tól X időpontban y helyen szabálysértést követtem el.(nem írták ugyan,de valszeg rossz helyen parkoltam..)
A szabálysértési eljárás célja,hogy kiderítsék,a szabálysértés elkövetésekor ki vezette a jármúvet.
Szokásos jogi dumák után megemlítették az Sztv.57§-t miszerint a tanúvallomást megtagadhatom,ha hozzátarozóm vezette a kocsit.

A kérdésem,hogy ha megtagadom a tanúvallomást,mert hozzátartozóm vezette,akkor mi fog történni?
Meg tudom így úszni,vagy teljesen fölösleges ezzel szórakoznom?
Ha elismerem,hogy én vezettem,akkor mi fog következni?
Nagyon köszönöm!

monalisa1 # 2009.07.27. 14:10

Javítva: a munkavégzés helyett a rendszeres orvoshoz járás végett szükséges a B kat vezetői engedély. (Az egészségi állapotodról csatolj be orvosi igazolást.)

Minden jót!...

monalisa1 # 2009.07.27. 14:08

Érvényes forgalmi engedély és rendszám nélkül, valamint jelentős sebességtúllépés miközben a rendőr elől próbált meglépni, szóval mindez halmazatilag...

A "B" kat vezetői engedélyedet próbáld menteni - esetleges munkavégzéshez a jogosítvány -, vagyis kérd, hogy csak a motorra tiltsanak el. (Ebben az esetben nagy szerencséd lenne, egyben az utótanfolyamot sem kell elvégezni.)

sunny88 # 2009.07.27. 13:30

uhh végre valaki aki nemcsak igen rossz hirt közöl!!esetleg valami ötlet h tudom megtartani a b-s jogsim h csak az a1 et vegyék el?

Egyjogász # 2009.07.27. 13:25

"egész biztosan 1 – 10 évig eltiltanak a vezetéstől,"

"Vélhetően nem tudsz tenni semmit az 1 évnél rövidebb eltiltás érdekében, mert a rendőr a jelentésben vélhetően felsorolt elkövetett nem kevés szabálysértést."

Monalisa, miért riogatod szerencsétlent?

Szabálysértés esetén maximum egy év az eltiltás, az 1-10 év eltiltás akkor van, ha bűncselekményt követett el.

10 évre meg ott is csak a legdurvább esetekben tiltanak el valakit, pl. részegen halálra gázol egy gyalogost.

Azt meg miből gondolod a tényállás pontos ismeretének hiányában, hogy a szabs. eljárásban rögtön ráverik a legsúlyosabb büntetést?

sunny88 # 2009.07.27. 13:04

van b kategoriás engedélyem már 4 éve nincs semmi szabálysértésem!!ezt figyelembe veszik?nekem a betegségem miatt folyamatos korházi controlokra kell járnom sajnos ezért lenne fontos megtartani!!jah és a pénzbüntetésbe figyelembe veszik h nincs jövedelmem mert egyetemista vok?

monalisa1 # 2009.07.26. 22:13

Annyit még, ha bírósági ügy lesz a dologból, ügyvédi segítség nem fog ártani.

monalisa1 # 2009.07.26. 21:54

Valamit keversz, vagyis van-e már "B" kat. vezetői engedélyed vagy csak szeretnéd azt?!

Ha esetleg még nincs, az autóvezetői tanfolyamot mindentől függetlenül elvégezheted és le is vizsgázhatsz mindenből, csak nagy valószínűséggel az okmányirodán az eltiltás ideje alatt nem kapod meg ezen jogsit - se.

monalisa1 # 2009.07.26. 21:49

A nevében is benne van: a rendőrhatóság szabálysértési előadója, vagyis elsőleg ő foglalkozik majd az ügyeddel. (No persze nem azonnal, mivelhogy vannak előtted közlekedési "elkövetők" jónéhányan.) Tehát pár hét múlva kapsz majd egy levelet, azt mindenképp vedd át, abban le lesz írva a további "sorsod" útiránya.

Vélhetően nem tudsz tenni semmit az 1 évnél rövidebb eltiltás érdekében, mert a rendőr a jelentésben vélhetően felsorolt elkövetett nem kevés szabálysértést.

Én a bírósági eljárást "tippelem" az esetedben.

Külön írom: hogy lehettél olyan balga, hogy a profi rendőrmotoros elől megpróbálni eltűnni...

sunny88 # 2009.07.26. 21:29

jah meg azt mondta h a szabálysértési előadohoz fognak behivni ö dönti el h mi legyen!!az ki?

sunny88 # 2009.07.26. 21:28

azzal tisztába voltam h lehunak pénzel de ez a jogsi elvétel durva!!és mit tok tenni h csak az a1et vegyék el meg tiltsanak el a jogsi megszerézéstöl de a b megmaradjon??

monalisa1 # 2009.07.26. 21:20

Tucatnyi lehet a bűnlajstromod amit az esetről készített jelentésben felsorol., a bírósági eljárás során egész biztosan 1 - 10 évig eltiltanak a vezetéstől, valamint valószínűleg 100e Ft fölötti pénzbüntetésre számíthatsz.

Az eltiltás valószínűleg nem kategóriára fog vonatkozni hanem "a" vezetéstől magától - széleskörűen.

Ismerek valakit aki sportember, azaz télen-nyáron kerékpárral közlekedik.

sunny88 # 2009.07.26. 20:56

üdv!a mai nap sikeresen kifordultam egy motoros rendőr elé a nagymotorommal amin nincs rendszám és a1-es jogsim van csak természetesen kisebb hajsza után már vette is fel az adatokat!!mire számitsak!!!mert a rendőr olyanokat beszélt h ö kérvényezni fogja h még a b-s jogsimat is vegyék el!!mit tegyek?mire számitsak?

monalisa1 # 2009.07.26. 18:24

borembukk,

150e Ft-ig várható a pénzbüntetés.

"Lisa"
laikus hozzászóló

websas # 2009.07.26. 15:28

Kedves borembukk !

Ez a a relativitás: "pechemre beleszaladtam egy igazoltatásba." Nekünk pedig hála Istennek !!

Parkoló autómat összetörte egy "papír nélküli" 2 hónapja nem jutok a pénzemhez.

websas