Gyorshajtás


csegi # 2011.05.25. 16:22

Tisztelt Parapali!

Valóban nem ismerem a helyszínt, azt azonban tudni érdemes, hogy a mérés helyét az eljáró hatóság mindig okiratban rögzíti, így táblás kép híján is el tud járni a hatóság, sajnos.

FDToth # 2011.05.27. 16:19

Tisztelt Fórumozok!

Nemrégiben büntettek meg gyorshajtásért.
A helyszín: Budapest, III. kerület, Flórián tér- Szentendrei út, Szentedre felé, a Miklós utca és a Kórház utca között.
A büntetés oka: a megengedett 50 km/h helyett 69 km/h-vel mentem.
Érdekesség: Ezen a szakaszon kint van egy egy Főútvonal tábla, így tényleg 50 km/h a megengedett max. sebesség. A Miklós utcánál már a főútvonal tábla alatt ott a 60-as korlátozó, majd később a 70-es. A Pacsirtamező utcán és az Árpád hídon max 70.
Úgy néz ki, hogy kb. 200 méteres szakaszon valóban 50-nel lehet haladni. Ezt kb. senki sem tartja be (ez nem mentség)
De! a Rendőrök direkt erre a szakaszra állnak be a buszsávba és mérnek.
Figyeljenek oda erre a szakaszra!
(A fényképet megnéztem a gyorshajtásról, de mivel homályos és csak az autó látszik rajta, így nem lehet megállapítani, hogy pontosan hol mértek be..)

Foolish7 # 2011.05.29. 18:54

Tisztelt Fórumozók!

Tavaly októberben közig. bírságot kaptam szabálytalan parkolás miatt. A kiküldött határozatott 5,000Ft illeték lerovása mellett megfellebbeztem. Erre most (05.20.) válaszoltak. Kérdésem az lenne, hogy nem késtek el ezzel?(Több variációt hallottam már erre vonatkozóan.) Mennyi ideje van a hatóságnak a válaszadásra?Előre is köszönöm.

csegi # 2011.05.30. 13:01

Tisztelt Foolish7!

A 60 napos ügyintézési határidő arra az esetre vonatkozik, hogy az elkövetéstől számított 60 napon belül kapja meg a határozatot a csekkel együtt. A fellebbezés ügyintézési határidejére ez a szabály nem vonatkozik.

Üdv: Csegi

Foolish7 # 2011.05.30. 13:48

Tisztelt Csegi!

Akkor ezek szerint nincs szabályozva, hogy mennyi idő alatt kell nekik a fellebbezésre válaszolni? Eltelt már fél év is. Nem évül el? Úgy tudom a szabálysértési eljárásnál fél év az elévülési idő. A közig.-nél nincs ez? Nagyon köszönöm

csegi # 2011.05.30. 17:25

Tisztelt Foolish7!

Tudomásom szerint nem évül el, sajnos.

klavika # 2011.05.30. 18:03

Sziasztok!
Mai napon kaptam 2 db határozatot és 2 db csekket,
másfél héttel ezelőtt Miskolcon 30 helyett 61-el hajtottam. 2x45000 ft a büntetés, mert 25 percen belül oda-vissza lekaptak:( Anyám nevén van az autó, de mi használjuk évek óta. Telefonáltam Szombathelyre, kérvényt kell írnom, részletfizetést állítólag szoktak engedélyezni. Esetleg tudna valaki tanácsot adni, hogyan lehetne elérni, h "csak" az egyik 45-öt kelljen befizetnem?? (állítólag , ha 10 percen belül van 2 fotó, akkor elengedik az egyiket?) nagyon köszönöm a segítséget!

Zsu977 # 2011.05.31. 08:49

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.Még május elején gyorshajtás miatt kaptam egy értesítést közigazgatási eljárás megindításáról. Állítólag 137 km/óra sebességgel közlekedtem 110 km/óra helyett. Az interneten megnéztem a készült képfelvételeket, amelyeken a 137 km/óra sebesség látszik, de nem látszik még a gk.típusa sem, nemhogy a rendszám. A készített képen, amelyen minden látszik, ott a sebesség 75 km/óra volt. Írtam egy reklamációt, de nem vették figyelembe, meghozták a határozatot, kiszabták a bírságot. Arra hivatkoztak, hogy a felvételeket hitelesített ... tip.berendezéssel, arra jogosult személy készítette, és a felvételek alkalmasak a szabályszegés bizonyítására, mert a "célkör" a képfelvételeken az én gk.-on van. Ez mit jelent? Érdemes még egyszer reklamálnom?

csegi # 2011.05.31. 15:22

Tisztelt Zsu977!

Ez azt jelenti, hogy a hatóság rendszámfelismerő rendszert üzemeltet. Így ők azt is látják a képen, amit Ön nem. Nem érdemes reklamálnia, mert ugyanezt a választ fogja kapni, és még az illetéket is meg kell fizetnie.

csegi # 2011.05.31. 15:27

Tisztelt klavika!

Valóban úgy rendelkezik a jogszabály, hogy 10 percen belüli újra lefotózás esetén az egyik bírságot eltörlik. Azonban 25 perc különbség esetén nem hiszem, hogy engedélyeznék.

gambler # 2011.06.02. 09:06

Tisztelt Szakértők!

Érdeklődnék, hogy a május 24-én hozott határozat, amit ma (06.02) vettem át, mikor emelkedik jogerőre? Az átvétel napján? Azért érdekes ez számomra, mert szeretnék részletfizetést kérni, amit a jogerőre emelkedéstől számított 30 napon belül tehetek meg.

gambler # 2011.06.02. 10:29

Esetleg 15 nappal a kézhezvétel után? Mert 15 nap áll rendelkezésre a fellebbezéshez.
Akkor, mától számított 15 nap múlva lesz jogerős, és onnan számított 30 napom van a befizetésre, illetve a kérelem beadására?

Gabicsek # 2011.06.02. 16:52

Kedves Csegi!

Hát, tegnap a lányom is beleszaladt egy traffiba. 30 helyett 50, a kalkulátor szerint ez egy 30 rongyos lesz.
Segíts légyszi (vagy aki már túl van ezen). Ha részletfizetést kérünk, számolnak rá kamatot, vagy sem? 6 havira vajon megadják?
Köszi.
Gabi

csegi # 2011.06.03. 16:31

Kedves Gabicsek!

Nem tudom, hogy hány havi részletre adják meg neki, de kamatot nem kell fizetni, az biztos.

Üdv: Csegi

lacikaboy33 # 2011.06.03. 17:16

Üdv.
április 4 -én 50 es táblánál 80-100 körül futottam bele a traffipaxba.
Eddig semmi sem érkezett, várhatom még a határozatot , csekket? 2 hónap 1 hete történt.

gambler # 2011.06.03. 17:22

Tisztelt Csegi!

Az én kérdésemre, valami tipp esetleg?

üdv.
gambler

Gabicsek # 2011.06.03. 19:54

Kedves Csegi!
Köszi a gyors választ, be fogunk próbálkozni a hat hónappal. Ha nem kamatos, akkor mindenképp jó, ha megadják a részletfizetést, bármennyi hónapra is.

csegi # 2011.06.04. 05:57

Tisztelt Gambler!

A Ket. szerint az átvétel napjától számított 15 nap áll rendelkezésre közigazgatási ügyekben a fellebbezésre. Ha ezt elmulasztja az ügyfél, illetve annak képviselője, akkor jogerőssé válik a hatóság döntése.

"Akkor, mától számított 15 nap múlva lesz jogerős, és onnan számított 30 napom van a befizetésre, illetve a kérelem beadására?" Igen, mivel tapasztalataim szerint fellebbezésnek minősítenek bármiféle tartalmú megkeresést, ha azt a fellebbezésre szánt időn belül küldik meg.

Üdv: Csegi

gambler # 2011.06.04. 14:21

Köszönöm a választ!
Azzal kapcsolatban van valami tapasztalata valakinek, hogy hány havi részletet érdemes kérni?
Vagy csak "simán" részletfizetést kérni, aztán adnak, amennyit gondolnak?

csegi # 2011.06.04. 18:42

Tisztelt Gabmler!

Szerintem nyugodtan ráírhatja a kérelmére, hogy hány havi részletben tud/akar fizetni, a hatóság pedig vagy helyt ad neki, vagy sem.

Üdv: Csegi

Royal # 2011.06.05. 09:40

"Ez azt jelenti, hogy a hatóság rendszámfelismerő rendszert üzemeltet. Így ők azt is látják a képen, amit Ön nem. Nem érdemes reklamálnia, mert ugyanezt a választ fogja kapni, és még az illetéket is meg kell fizetnie”"

Kedves Csegi,

A hatóság szvsz semmivel nem lát többet a képen, mint ami egyébként is látható. Egyszerűen arról van szó, hogy a vélt gyorshajtóról több felvétel is készül, (azt hiszem 3 vagy 4) de a technika korlátai miatt, csak a közelebbi képeken látszik egyértelműen a rendszám is. Szerintem semmivel sem bizonyítható, hogy a távolabbi képen látható kocsi, megegyezik a közelebbi képen készült autóval. Ha a hatóságok a hitelességre törekednének, akkor azt a fotót használnák, ami egyértelműen bizonyítja a szabálysértés tényét, és az elkövetőt. (Vagyis a szabálysértés tényét rögzítené, egyértelműen látható rendszámmal) Így oda jutunk, mint a parkolótársaságok esetében, elég egy akármilyen fotó, (egy időben, még az sem kellett) hogy eljárás induljon valaki ellen, akiről végül kiderült, ott sem járt a kérdéses időpontban... A válasza utolsó sorával egyetértek, nem érdemes reklamálni. Nem jogi okokból, egyszerűen csak olyan országban élünk, ahol egy átlagembernek sosem lehet igaza.

feberi # 2011.06.06. 20:09

Tisztelt Fórumozók!

Segítségüket szeretném kérni egy elég kényes ügyben.
Cégünk a kollégák részére céges autót lízingel.
Az egyik ilyen lízingelt autóval a kolléga gyorsan hajtott, s erre a lízingbe adó cég közigazgatási bírságot kapott, amely ellen nem fellebbeztek, hanem kifizették azt, s áthárították az összeget a cégünkre.
Ellenben hónapokkal később szabálysértési bírságról kapott határozatot az autót vezető kolléga.
Aki azt gondolván, hogy megszünt a közigazgatási bírság, s helyette csak szabálysértési bírságot kell fizetni a hatóságnak azonnal befizette ezt az összeget.
Most azonban a lízingbe adó cég kéri az áthárított összeg megfizetését, ami azt jelenti, hogy a gyorshajtást elkövető kollégának egyszerre kell fizetnie közigazgatási és szabálysértési bírságot is.
Kivethető-e egyszerre a két bírság egy ugyan azon vétségért?
Kérem, aki tud megfelelő választ adni, az feltétlen válaszoljon a kérdésemre!

Köszönettel: Feberi

KicsiTotó # 2011.06.07. 08:22

Tisztelt Fórumozók,

Céges autóval közlekedem, és a lízingcég tegnap számlázott ki 2010.05.23-n történt gyorshajtást Ausztriában. Semmilyen fényképet nem mellékeltek, egyszerűen jött a határozat, hogy többel mentünk, mint kellett volna, és mivel a lízingcég nem rendezte időben a tartozást és nem is értesítette a gépjármű használóját, engem hogy fizessek időben, vagy fellebbezzek, az osztrák hatóságok még egy büntetést kiszabtak a késői fizetés miatt. Kérdéseim, hátha valaki tud segíteni:

  • egyáltalán nem emlékszünk, hogy gyorsan mentünk volna, nem mellékeltek fotót, semmit, ilyenkor mi a megfelelő eljárás?
  • Ausztriában minden faluban áll rendőr, ha tényleg gyorsan mentünk volna, akkor csak megbüntetnek a helyszínen, vagy ha ott nincsen helyszíni bírság, kaptunk volna valami csekket, nem?
  • Ausztriával kapcsolatban is él a fél év elévülési idő, ha én csak most kaptam meg a több mint egy éves büntetésemet, visszautasíthatom annak kifizetését a lízingcég felé?
  • a lízingcég hibájából történt második büntetést miért kellene kifizetnem? Az ő hibájuk, hogy késve szóltak, és ez az egész büntetés nekem nem kerek.

Köszönettel, Kicsitotó

Rumcájsz # 2011.06.08. 19:01

80km/h fényképet kaptam 05/21 14:xx időpontban gyorsabban metem mert itt csak 50-l lehetett volna. Hm..
ez lehet
Flotta követés miatt GPS van szerelve at autómba a rendürség álltal készített fénykép időpontjában valóban jártam arra de az álltaluk jelzett időpont előtt is utána 1 percel megnézve a sebesség grafikont 45-50 között haladtam. Ok ,hogy a GPS nem teljesen valós lehet benne pár km/h eltérés na de 30km/h ? Ráadásul ugye ebbe én nem si tudok belenyulni max lekérezni hisz a GPS felügyelő cégnek a bírtokában vannak az adatok.
Lehet ezzel valamit kezdeni ??
Elfogadható fellebezésnél-?
Előre is köszi:-)
Valaki írta lentebb, hogy a sebbeséggel elátott fényképen nem azonosítható a gk típusa se nem hogy rendszám, nos detto jártam már így az első levélre irtam, erre jött a válasz hogy majd a határozat ellen lehet felebbezni a határozat meghozójának nincs mérlegelés jogköre. Szóval ez egy határozat gyár és majd ez ellen már lehet felebbezni.

bigdady # 2011.06.09. 06:45

Sziasztok!

05.25-én kelt a határozat.
06.13-án lehet küldeni a részletfizetési kérelemet?
A kérelemre kéne ráragsztani a 2200 Ft illetékbélyeget?
Köszi