Gyorshajtás


Gabicsek # 2012.01.21. 20:10

Közig.bírságnál nem kell senkit megnevezni, nem kérdezik, egyenest az üzembentartónak megy a bírság, és neki kell befizetni.

eurosolar # 2012.01.21. 18:54

Guba,
ezek szerint ha megnevezem az elkövetőt, ő is elismeri a gyorshajtást, de nem tudja befizetni, akkor is kivonják az autómat a forgalomból?

fetaati1 # 2012.01.21. 18:40

Sziasztok
A kérdésem az lenne,hogy a közigazgatási bírságot meg lehet e fellebbezni,vagy kifogásolni.A lényeg az ,hogy a tábla alig látszik ,mert egy felüljáró aljánál van a szalagkorlát felett kicsivel.Én azt hittem a mellette lévő útra vonatkozik.El is mentem megnézni.Lefotóztam.Elégé észrevehetetlen helyen van.Abban sem vagyok biztos,hogy megfelel a szabályoknak.(közúti jelzőtáblák elhelyezésének követelményeinek:)(olyan helyen, ahol gyalogosközlekedés nincs, a tábla
(a legalsó tábla) alsó éle legalább 1,50 méter a burkolattól).16 éve vezetek ,de még nem jártam így.(Vecsés elkerülő szakasz eleje nagy kereszteződés Pestről kifelé)Ha valakit érdekel képet küldök.Segítségeteket előre is köszönöm.
Attila

guba" # 2012.01.21. 09:40

Ez nem annyira furcsa helyzet. Az objektív felelősségnek éppen az a lényege, hogy a jogalkotó annak akart véget vetni, hogy a felelős személyével "sakkozgathassanak" a szabálysértők. A tulajdonos helytállhat az üzembentartó helyett, ekkor megtérítési igénye lesz vele szemben. Nem méltánytalan ez annyira, tekintve, hogy ő maga szerződött egy olyan üzembentartóval, aki nem fizeti be a tartozásait.

eurosolar # 2012.01.21. 09:15

Lehet!
Viszont üzembentartói jogot vissza lehet tőle venni, és a tulajdonos másnak is ajándékozhatja ezt a jogot, vagy megtartja magának, és ő lesz az üzembentartó.

Furcsa helyzet lenne, ha a tulajdonos többet nem rendelkezhetne a kocsijával egészen addig, amíg az előző üzembentartó nem fizeti be a büntetést.
De elképzelhető.

Gabicsek # 2012.01.20. 21:46

Szerintem kivonják a forgalomból. Tulajdonosa vagyok egy gk-nak, lányom a forgalmi engedély szerinti üzembentartó.
Közig.bírságot kapott, a határozatban felhívták a figyelmét, amennyiben nem fizeti be, kivonják a kocsit a forgalomból. Szerintem nem érdekli őket, hogy ki a tulajdonos, ha van az autónak üzembentartója, elvégre az üzembentartó tartja fenn az autót, fizeti az összes költséget vele kapcsolatban, ő használja. A cél a bírság behajtása attól a személytől, aki a forgalmi engedélybe be van jegyezve akár tulajdonosként, akár üzembentartóként.

eurosolar # 2012.01.20. 17:02

Ebből sem lettem okosabb az említett kérdésben:
http://www.origo.hu/…sszegei.html

eurosolar # 2012.01.20. 10:24

De mi történik, ha az üzembentartó (én) nem fizetem be?
Rajtam nem tudják behajtani, édesanyámon (tulajdonos) viszont igen. Csakis az objektív alá tartozó közig. bírságnál érdekel a dolog, amelynél nem állapítható meg a vezető személye.

Ádee # 2012.01.20. 10:21

eurosolar

Saját eset volt: autó édesanyám tulajdonában én mint
üzembentartó.Itt szab.sért-nek indult,az én nevemre jött
az adatkérő.Közigazgatásinál is gondolom az üzembentartónak megy.

eurosolar # 2012.01.19. 12:44

Ez stimmel, csak az nincs leírva, hogy ki a fizetésre kötelezett!?
A tulajdonos vagy az üzembentartó?

Ha az üzembentartó elismeri hogy ő gyorshajtott, de nem tudja befizetni, akkor is kivonhatják a tulajdonos autóját?
És ha visszavonja az üzembentartói szerződést a büntetés után, mert ő szeretné tovább használni?

Tudom, furákat tudok kérdezni, de az egyszerűbb dolgokkal én is tisztában vagyok, olyat nem kérdezek.

Ádee # 2012.01.19. 11:30

eurosolar

https://kozigbirsag.police.hu/

A végrehajtás fül alatt le van írva a történet.

eurosolar # 2012.01.18. 20:16
eurosolar # 2012.01.18. 20:04

Nincs konkrét ügy, nincs mit megvárnom.

Természetesen közigazg. bírságra gondoltam.
Úgy tudom, ha nem fizeti be az üzembentartó, akkor adó módjára megpróbálják behajtani, és ezzel egy időben ki is vonják a kocsit a forgalomból.

Ádee # 2012.01.18. 18:25

eurosolar

Először is várd meg,hogy közig.bírság vagy szab.sért
lesz.

Véleményem # 2012.01.18. 15:39

eurosolar
nem vonnak ki semmit se a forgalomból. olyan meg nincs hogy valaki nincstelen. talán nincs kereseted. a pénzt be fogják hajtani többször felszólítanak majd, aztán ledolgozod közmunka vagy leülöd, vagy amit szeretnél.

gy79
egy kép elég a bírsághoz.

DareDevil példájából ki lehet indulni hogy érdemes e belemenni a fellebbezésbe. Sajnos nem érdemes, mindenki csak költségekbe és fáradtságokba veri magát. Az eredmény változatlan marad.
DareDevil, ez egy ilyen világ, és ország sajnos...

DareDevil # 2012.01.18. 14:49

Emberek!

Saját bőrömön tapasztaltam, hogy hiába minden erőfeszítés! Akinek a vélt rendszámát egyszer beírta a települési naplóba a rend lelkes őre annak kapáltak. Mint már írtam régebben engem is bemértek állítólag! Az 1 db fotón egy sötét színű elmosódott márkajelzésű, leolvashatatlan rendszámú autó látszik. Fellebbezés = a kutya nem harapja meg a kölykét! ORFK helybenhagyta a Szombathelyiek közigbírságát. Bíróság = a települési naplóba írt rendszám és a GPS koordináták szerint én voltam! A fénykép mellékes, csak köztes bizonyítéknak tekinthető! Kérdem én! Hol élünk? Ezt nevezik demokráciának vagy jogállamiságnak? Egy nagy sz.rt! Teljesen mindegy. Ha törik ha szakad azt a 60 milliárdot BE KELL SZEDNI! Azt hogy az állítólagos vétkes miből fizeti ki vagy ki helyett, k.rvára nem érdekli őket! Aki még bízik az igazságszolgáltatásban annak sok sikert!

gy79 # 2012.01.13. 14:18

Zsozso78-hoz csatlakozva:
Szintén így jártam, 01.07-én lefotóztak elméletileg Balatonakarattya, Enyingi út 35. előtt. Balatonakarattyán nincs is ilyen út, én a 71-esen közlekedtem, ráadásult ott ahol elméletileg lefényképeztek tuti, hogy mindig lassítok, mert tudom, hogy fényképeznek. Engem is hátulról fényképeztek, nagyon közelről, a környezet szinte azonosíthatatlan és csak 1 db kép van fenn a neten.
Így is lehet bírságolni???

eurosolar # 2012.01.08. 12:44

Elvi kérdés egyelőre:

Ha anyukámé az autó, de én vagyok az üzembentartó, és büntetés érkezik postán objektív felelősség miatt, akkor ha elismerem hogy én vezettem, de nem tudom befizetni a büntit mert nincstelen vagyok, akkor anyukám autóját kivonhatják a forgalomból?
Esetleg üzembentartó váltással megúszható a kivonás?

Turanig # 2012.01.05. 18:00

Kedves Fórumozók!

Az alábbi kacifántos ügyben kérném a tanácsokat mivel nem igazán érzem jogosnak a dolgot! Céges autóval történt az eset amit egy LeasePlan nevű flottakezelő cég üzemeltet és az én cégem ettől a flottától kvázi bérli az autót.A következő történ: 2010.02.04-én a határozat szerint bemértek 101 km/h-val 80as korlátozásnál 30000 Ft bírságot kiszabva. Ez eddig rendben. A flottakezelő nevére ment a csekk ők ezt rendezték is rendőrség felé. 2011-júniusában ezt ki számlázták a cégnek aminél dolgozok tehát majd másfél ÉV után. A cég aminél dolgozom tegnap át is utalta. Engem pedig ma értesített a cégem tehát majd 2 ÉV után hogy ezt elkövettem a menetlevelekből kihámozva és a decemberi fizetésemből levonásra kerül. Kérdésem hogy nincs-e valami elévülési idő erre vonatkozóan mert úgy érzem hogy ez nem teljesen jogszerű eljárás velem szemben. Előre is köszönöm!

Kicsi huszár # 2011.12.29. 19:30

Üdv.
Engem 2011.09.22-én mértek be a 41 főúton. A képet 21.óra 22 perckor készítették. Az adott útszakaszon nincs közvilágítás, ennek megfelelően a gyorshajtást bizonyító képen gyakorlatilag egy nagy feketeség, két reflektorfény, és egy rendszám látható (amit számítógéppel szerkesztettek oda). Semmi más bizonyítékuk nincs ellenem. Ezt viszont én nem vagyok hajlandó elfogadni.
Kérdésem: Mennyi esélyt láttok az eljárás megsemmisítésére??
Előre köszönöm mindenki válaszát.
Üdv.

Bencetwingo # 2011.12.22. 11:19

Sziasztok!

Engem Miskolcon belül fotóztak le egy egyirányú utcában, ahol 30-as a sebességkorlátozás. A kép alapján a sebességem 53 kmh volt.Szintén az a felállás, hogy a két kép (amit a neten lehet megnézni) egyikén csak az autóm látszik, a másikon pedig a tábla. Viszont esetemben a GPS pozíció csak nagyjából egyezik, az utolsó 3 szám különbözik. Kérdésem, hogy ez az eltérés adhatna-e fellebbezésre indokot, és ha igen, akkor lenne-e esélyem arra, hogy elfogadják.

Üdv: Bence

shatuman # 2011.12.05. 07:35

Üdv! Tanácsot kérnék. Még a nyáron megbüntettek 30 ezer forintra, gyorshajtás miatt. Kértem halasztást. november 1el lejárt. várom a csekket, az új felszólítással, mert a régi nincs meg. De nem akar jönni. közben volt egy költözés is. de az ottani kézbesítő nem találkozott a levéllel. Lehet hogy elfelejtett a rendszer? Ha felhívom őket, lehet csak felhívom magamra a figyelmet :)

Zsozso78 # 2011.12.02. 09:38

A Fórumon olvasgatva sem találtam olyan esetet , mint az enyém!
2011,11,20-án lefotóztak lakott területen belül 50 helyett 72-vel ami 30000 Ft. Volt már ilyen, eddig ok.
Interneten 1db kép van ami szokatlanul csak a teljes autóról készült hátulról és a környezet szinte azonosíthatatlan.
Az 1 db kép készítésének helye egy kis út ami min. 200-300 méterre van és derékszögben csatlakozik a 71-es útra???
Kédésem az ,hogy így is lehet-e bírságolni???
Én eddig 3-4 fotós büntiket kaptam , amik bizonyítottak mindent.
Segítségüket köszönve.

Gabicsek # 2011.12.01. 21:06

Én ezt a 30 perces eltérést nem értem igazán, hogy lehetséges. Lányom képeit is megnéztem annak idején, 4 db-ot készítettek, pár másodperces különbözettel, teljesen le volt fotózva az autó haladási iránya (és persze sebessége, éppen előzött). A négy fotón látszott a tábla, aztán amikor kiindult előzni, amikor előzött, majd amikor visszatért. Teljesen egyértelmá volt.
Én a 30 percbe nem nyugodnék bele, megkísérelném a fellebbezést. Mit csináltak fél óráig? Mert gondolom, az autónak nem fél órába telt az, amíg a táblától elért addig a pontig, ahol az autót fényképezték.

Véleményem # 2011.11.30. 21:55

A 2010-es nyilatkozathoz annyit tudok mondani, hogy 2011-ben minimum kétszer változtak a gyorshajtás bírságolással kapcsolatos jogszabályok.

Szerintem kiszabhatják két kép alapján is, azt ne várja senki hogy teljes képsort vagy videó felvételt kap a gyorshajtásról. Amennyiben megvalósult a szabálysértés, arról a sebességmérő készít fotót, amit azonnal küld Szombathelyre, ahol egy rendszer ezt megnézi, elemzi, és a rendszám autó típus alapján az autó tulajdonosát értesítik.
Elmosódott rendszámot szoktak megtámadni. PL:Céges ugyan olyan autók sorozatban kiadott rendszámok, pl. a három számból egy eltér mondjuk a 3-as 8-as nem volt egyértelmű, az illető aki megkapta a büntetést mondta hogy ő akkor ott nem volt, mert a képen lehet hogy 3-mas van a rendszámban, mikor neki 8-as van a rendszámban. Amúgy igen ő volt ott akkor, de mondta hogy egy másik kollégája is lehetett mert olyan volt a kép hogy nem volt egyértelmű, így nem lett megbüntetve senki.
Ha ez a példa érthető volt akkor adhat valami segítséget.