Gyorshajtás


bigdady # 2011.06.10. 09:41

vki?

csegi # 2011.06.10. 14:35

Tisztelt Bigdady!

Ebben az esetben nem a határozat kelte, hanem az átvételének napja számít. Onnantól számítottan 15 napon belül lehet fellebbezni, ez után részletfizetési kérelmet, az átvételtől számított 45. napig. Igen, a kérelemre kell ráragasztani az illetékbélyeget, csak így tekintik lerovottnak.

Üdv: Csegi

csegi # 2011.06.10. 14:36

Tisztelt Rumcájsz!

Én az Ön helyében fellebbeznék. De a döntés természetesen az Öné.

Üdv: Csegi

csegi # 2011.06.10. 14:38

Tisztelt Kicsitotó!

Sajnos külföldi ügyekben nem tudok tanácsot adni, remélem jön valaki, aki tud segíteni. Véleményem szerint keressen egy olyan fórumot, ahol a külföldi bírságolással foglalkoznak.

Üdv: Csegi

csegi # 2011.06.10. 14:38

Tisztelt Kicsitotó!

Sajnos külföldi ügyekben nem tudok tanácsot adni, remélem jön valaki, aki tud segíteni. Véleményem szerint keressen egy olyan fórumot, ahol a külföldi bírságolással foglalkoznak.

Üdv: Csegi

csegi # 2011.06.10. 14:42

Tisztelt Feberi!

Utánanéztem, és a 410/2007-es kormányrendeletben megtaláltam a választ az Ön problémájára. Azt hiszem, hogy a 2. § kimondja, hogy ugyanazon szabályszegésért nem lehet kétszer pénzbüntetést kiszabni. Ezt a jogszabályt meg tudja tekinteni a magyarorszag.hu-n, a jogszabálykeresőben. Keresse meg levélben a szombathelyieket, és jelezze, hogy mi történt.

Üdv: Csegi

csegi # 2011.06.10. 14:52

Tisztelt Jutai Úr!

Mivel önkormányzatnál dolgozom, ezért a KRESZ-szabályokra vonatkozó kérdésére sajnos nem tudom a korrekt választ. Esetleg írja ki ide, és jön Gabicsek, vagy valaki, aki jobban ért hozzá.

További szép napot kívánok: Csegi

Avalanche # 2011.06.10. 15:21

Kedves Csegi és Feberi!
Szerintem a cég közigazgatási bírságot kapott, a cégben dolgozó kolléga pedig szabálysértésit. A kettő nem zárja ki egymást. (1988. évi I. törvény 21/B. § (1) "A közigazgatási bírság kiszabására irányuló eljárás a szabálysértési eljárás ugyanazon jogsértés miatt történő lefolytatását nem érinti.") Akkor lehetne a közigbírságot áthárítani a dolgozóra, ha lenne használói szerződése korábbi dátummal, mint a gyorshajtás. Ilyenkor a közigbírságot visszavonják a cég ellen, és kiszabják a kolléga ellen. Ilyenkor viszont a kolléga a szabálysértési eljárásban csak figyelmeztetést, vagy kellő sebességtúllépés mellett eltiltást kaphat. Egyébként ezért van az, hogy először értesítést küldenek a közig ügyben, mert ilyenkor lehet jelezni, hogy ki volt a "ludas"

lakner74 # 2011.06.11. 06:07

Hello
Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha az autómat egy külf0ldi állampolgár vezette (Német) akkor is lehet fellebbezni? És ha igen és elfogadják neki is kiküldik a büntetést?

laki79 # 2011.06.11. 18:06

Nemrég Dunaújváros mellett ráhajtottam az autópályára.
Szerintem nem léptem túl a sebességhatárt, de mégis aggódom, mert egyszer csak (fényes nappal) valami villant fentről-elölről-oldalról. Ha az embert nappal autópályán bemérik és lefényképezik, akkor van villanás, vagy ez valami más lehetett? Mondjuk egy km-el odébb a lehajtónál tényleg voltak is rendőrök, akik valami állványos dologgal mértek, azok mellett simán elhaladtam, nem reagáltak rám.

sunyem86 # 2011.06.11. 19:43

Sziasztok!

Ma szerintem belefutottam egy traffiba (nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem az volt - sajnos)

Megengedett: 90 km/h
Sebesség: 105-110 km/h között (műszerfal szerint)

Ha jól tudom, akkor 105-től jár büntetés, vagyis 107-től, mert 2 km/h ráhagyás van.
Néhányan megerősítettek abban, hogy 100-as tempó felett jópár km/h csal a kijelző, tehát ha pl. csak 100-104 körül mentem ténylegesen, akkor számíthatok-e bírságra?

Kb. mennyi időt kalkuláljak, hogy kapok-e vagy sem büntit?

Köszi!
Üdv,
Attila

csegi # 2011.06.12. 06:07

Tisztelt Laki79!

Fogalmam sincs, hogy villan-e a sebességmérő. Ha bemérték, és gyorsan ment, arról előbb-utóbb úgyis értesül....

Tisztelt Avalanche!

Valószínűleg igaza van. Azonban néhány hete már nem küldenek értesítést, mivel a 410/2007-es kormányrendelet ezt lehetővé tette a hatóság számára.

Üdv: Csegi

kovacsz # 2011.06.12. 14:12

laki79: Esetleg gömbvillám?

azaghtot # 2011.06.13. 21:55

Sziasztok

Egy barátomat lekapták 60-as táblánál 99-el, és 90000Ft-os csekket küldtek. Megnéztem a táblázatban és ott ez "csak" 45000Ft. Ilyenkor mi a teeendő?

csegi # 2011.06.14. 16:22

Tisztelt Azaghtot!

Az egyetlen lehetősége a barátjának, hogy fellebbezést nyújt be az eljáró hatósághoz, amelyben ugyanezt, részletesen leírja.

Üdv: Csegi

sunyem86 # 2011.06.14. 17:35

csegi!

az én kérdesemre esetleg tudsz választ?

üdv,
Attila

Gabicsek # 2011.06.14. 20:32

Biztos, hogy nem volt a 60-as tábla után még egy 50-es is?

csegi # 2011.06.15. 18:49

Tisztelt Sunyem86!

Amit biztosan tudok, az az, hogy 90 km/órás sebességhatárnál 105 km/órától "jár" büntetés. Azt, hogy Ön ebbe beletartozik-e, vagy sem, azt nem tudom. Ha jól működik a kijelzője, akkor bizony ebből bírság lesz.

Azt is csak saccolni tudom, hogy kb. 30 nap múlva lehet bizonyos abban, hogy kapott-e bírságot, bár az új szabályok szerint lehet, hogy hosszabb lesz az az idő...

Gabicsek # 2011.06.16. 18:57

Kedves Csegi!
Megjött a lányom bírságja, amivel kapcsolatban korábban kérdeztelek (részletfizetés).
Ezzel kapcsolatban sunyem86-nak üzenem: Június 1-jén fényképezték le, és 10-én már kézhez vette a csekket és határozatot. Tehát igen gyorsak voltak.

Gabicsek # 2011.06.16. 18:58

15 nap a fellebbezési idő, ha jogerős, utána 30 napon belül kell befizetni. Vagy részletfizetést kérni, de ahhoz a jogerőt meg kell várni!

mrsdarcy # 2011.06.19. 21:19

Gyorsan mentem, nem vitatom, jött a csekk is. Egy ismerősöm viszont azt mondta, hogy csak akkor fizessem be, ha 3 kép készült az autómról, mert 1 kép nem bizonyító erejű. A neten csak 1 kép van, de tökéletesen látszik a rendszám. Meg merjem kockáztatni, hogy nem fizetek? Az ismerősöm megtette mert szintén csak 1 képe volt, és majdnem egy éve semmi nem történt az ügyében. Tud erről valaki valamit? Állítólad ez így van csak nyilván nem reklámozzák a rendőrök.

csegi # 2011.06.21. 15:47

Tisztelt mrsdarcy!

A felelősség az Öné. Azonban előfordulhat, hogy nem fizetés esetén kivonatják az autóját a forgalomból....

davemixwell # 2011.06.21. 16:59

Én ezeket az embereket sose fogom megérteni... Nyomja neki, mint a barom, szerintük a 70-es tábla minimum 90-et engedélyez, az 50 az pedig minimum 65 és így tovább... Utána idejön kérdezgetni, hogy hogyan tudná megúszni a bűntetést... Vajon akkor is ide jönne, ha nem tudna megállni a zebra előtt, mert vizes az út, és nem tudott 70-ről lefékezni, mielőtt telibe nyomta a kismamát babakocsistul két ember életét kioltva? Nem hiszem, hogy van olyan fontos ügy, ami miatt megéri annyira sietni, hogy a biztonságos közlekedést kockáztassuk... Vagy a miss office picsa elkésett volna a rendkívül fontos marketing meetingről ahol átbeszélték volna a branding stratégiát?


________________________________
nem vagyok jogász

Lacicsek # 2011.06.22. 09:04

Tisztelt Mindenki!
Függ az valamitől, hogy ha nem fizet az ember, milyen esetben kerül önkormányzaton keresztüli behajtásra a bírság, vagy milyen esetben kerül a jármű forgalomból kivonásra /friss ügyről van szó/?

Szeretnék abban is tisztán látni, mert a hozzászólási előzmények kicsit összezavartak, hogy elég-e a feltöltött 1 kép a bizonyításra?

Pontosan mit takar a bizonyítási eljárás és milyen esetben van értelme indítani? Milyen költségei lehetnek?
Ha iratbetekintést kér az ember, milyen plusz infókra számíthat és annak van-e díja?

Én megnéztem Google Earthon, az utolsó háznál állt a traffi a városból kifelé és így is hátulról kapott le, tehát kb. az utolsó 50 méterben. Hallottam olyat, hogy valaki pont az utolsó 50 méterre hivatkozott, van ennek valami alapja?

Bocs a sok kérdésért, köszönöm a válaszokat!

Ja és davemixwell!
Engem nem tartanak száguldozósnak és lakott területen pláne nem sietek, itt is csak pár másodperccel a vége előtt léptem a gázra, tök üres, házmentes részen. Szerintem ennyit mindenki hibázik. Inkább az a baj, ha a notorikus gyorshajtó, lézerblokkolós titánokat nem fogják meg.
Egy tiszteletteljes kérdés hozzád: ha nem érint a téma, miért vagy itt?

csegi # 2011.06.22. 15:39

Tisztelt Lacicsek!

Tudomásom szerint akkor történik meg a forgalomból való kivonás, ha az összeget a rendőrség nem tudja behajtani.

Tapasztalat alapján mondom, hogy elég az egy kép is, ha az bizonyító erejű. Én legalábbis egy jogszabályban sem olvastam arról, hogy a darabszám meg lenne határozva. Több ismerősömet is egy kép alapján büntették már meg.

Az iratbetekintés azt jelenti, hogy az ügyben addig keletkezett iratokat meg lehet nézni, az költségmentes, azonban ha azokról másolatot kér, az illetékköteles.

A KRESZ szerint a sebességkorlátozás a közúti jelzőtábla vonaláig (ez esetben a lakott terület vége - tábláig) tartott, így ezért fellebbezni felesleges, mivel a fotózás időpontjában még lakott területen közlekedett.