Gyorshajtás


kacsa105 # 2010.12.06. 12:32

Sziasztok!Sikeresen bemértek a 44-es főúton csak ép a másik irányba haladtam mint ahogy a neten lévő képeken írják , és a GPS kordináták se jók.Mi a teendő ilyenkor??

mohuzi # 2010.12.06. 14:02

Kedves kacsa105! Lécci olvasd el a fórum legfrisebb részeit és ott lesz a válasz!

monalisa1 # 2010.12.06. 14:15

Ma már egy rendőrautó mindkét irányba tud mérni, tehát az hogy kinek mi van "másik irányban" ez mondjuk megitélés kérdése.

Ami a helyszín pontos kordinátáit illeti ezen el lehet egy kicsit vitatkozni, de ha az országút azon szakaszán a gyorshajtás ahol valamely okból korlátozás van ill. "csak" a KRESZ szerinti sebességtúllépés, akkor szerintem felesleges a szó.

Ettől függetlenül, ha nem értesz egyet a határozattal élj kifogással és kérd a bírósági eljárást. (A bíró előtt esetleg még tisztázhatod magad, de a közlekedési hatóságnak nincs módjában az automatikus eljárással történő büntetéskiszabást visszavonni.)

monaLuis
laikus hozzászóló

kovacsz # 2010.12.06. 14:45

Én olyat hallottam, hogy a fellebbezésnl, ha ügyvéd nevét írjuk (ki fogja folytatni, ha nem törlik a bírságot)akkor az be szokott jönni.
Esetleg inkább mindjár a pápát, még meg is áldanak. :-)

Foolish7 # 2010.12.06. 20:25

Sziasztok!

Az alábbi problémám lenne. Lejárt műszaki miatt feljelentettek a rendőrök. Ez volt július 27-én. November 8-án kaptam meg a szabálysértési határozatot a helyi rendőrségtől 26,000Ft-ról. Értesítés közben nem jött. Bőven 60 napon túl vannak.Nem reagáltam nekik 8 napon belül semmit. Ha megírom nekik, hogy kicsúsztak a 60 napból akkor az jó vagy már nem tudok tenni semmit? Előre is köszönöm.

mohuzi # 2010.12.06. 20:53

Kedves Foolish7!
Nálunk is kicsúsztak a határidőből, de telefonon azt mondták, hogy ha nem fellebbezel a rád vonatkozó határidőn belül, érvényessé válik a bírság. Ha fellebbezel jó esélyekkel indulsz.

Foolish7 # 2010.12.06. 20:56

Még egy kérdésem lenne. A közigazgatási eljárás illetve a szabálysértési eljárás között mi a különbség?

fast # 2010.12.08. 14:17

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Gyorhastásnál készül 3 fotó.

Az elsőn gyorsabban megy az autó mint szabad, de nem látszik a rendszámtábla, a másik kettőnél látszik a rendszámtábla, de már nincs sebességtúllépés.

Küldtek 30000 ft. bírságot, vas megyéből.

Beszéltem velük telefonon, azt mondták, hogy fellebbezhetek, ha akarok, de szerintük egyértelmű a dolog.

Érdeklődnék van-e valakinek tapasztalata, véleménye a dologról?

Köszönöm.

ricsi24 # 2010.12.08. 20:05

Üdv.Egy kérdésem lenne.Szikszón mértek,városban vasárnap.Tudtommal 50km a megengedett a városban.A leg­többel 62-vel mentem,aztán már csak 50–55el.Kaphatok emiatt bírságot?Illetve mennyivel kell túllépni hogy megbírságoljanak?62 még belefér?köszönöm előre is

migabi # 2010.12.15. 15:26

Üdv!Céges autóval lefotóztak,de csak az autó eleje látszik a rendszámmal meg az út!A fejlécen van gps koordináta meg az elkövetés helye,de ezen kívül semmi!Az az autó éppenséggel állhat is és bárhol készülhetett az a fotó!Ez elegendő ahhoz,hogy bizonyítva legyen?Legalább egy tábla látszódna!10 perc alatt csinálok ilyen fotót fotoshopal!Mi a teendő?Nekem ez nem bizonyíték!

zozo24 # 2010.12.20. 15:04

Üdv. Az lenne a kérdésem hogy a múlt hónapban vásároltam egy használt autót.A kereskedő egy nappal vissza dátumozta az adásvételi szerződést amit én nem vettem észre. Ezt azért csinálta mert előző nap lefényképezték. A fotókon egyértelműen látszik hogy ő vezeti az autót.A bírságot mégis nekem küldték ki.Tehetek e valamit vagy így jártam.

monalisa1 # 2010.12.20. 16:17

Ha vételárat az adásvételi szerződés napján bankból vetted ki ill. hitelként fel, akkor bizonyítani tudod a hamisságot.

Ha a pénz neked előzőekről otthon már megvolt akkor "tévedhedtél" a vétel napját illetően...

Külön: lehet hogy az adásvételt visszadátumozta de a vételár elkönyvelését aznap el kellett végeznie, sőt, lehet hogy a pénzt még aznap a bankszámlájára be kellett tennie.

A három közül valemelyik vélem megáll.

zozo24 # 2010.12.20. 17:49

Kedves Monalisa1! Köszönöm szépen a gyors válaszát! A pénzt az autó vásárlásra, otthonról vittem. A kereskedő az autót egy meghatalmazási papírral adta el nekem, tehát szerintem a könyvelésében nincs nyoma! Érdemes-e fellebbezéssel élnem, van-e esélyem arra, hogy betudom bizonyítani az igazamat?

Nascar # 2010.12.27. 10:15

@mohuzi

Üdvözletem mindenkinek!

Szeretnék már egyszer tiszta vizet önteni a pohárba, mert számomra nem világos ez a 10, vagy 15 másodperces felvétel. Nagyon sokszor hallom, hogy a nem megfelelő hosszúságú felvétel miatt megszüntetnek eljárásokat.
A konkrét példa:
Van egy gyorshajtásom (50 Km/h helyett 69 Km/h), megnéztem a hozzá kapcsolódó fényképeket (3 db) ezek között 1 másodperc a különbség. Mögöttem jön egy másik jármű, tehát nem valószínű, hogy 10 másodpercig (vagy 15-ig) tudták volna venni a gyorshajtásomat, mivel a mögöttem érkező jármű kitakar.
Kérdésem: Lehet erre hivatkozni egy fellebbezésnél? Esetleg kérnem kéne a felvétel megtekintését?
Mi ilyenkor a pontos teendő?

Választ előre is köszönöm!
...és ígérem, hogy beszámolok a fejleményekről! :-)

migabi # 2010.12.27. 11:45

Üdv!Érdeklődtem a felvételekről és azt a választ kaptam,hogy már egy kép is bizonyíték nem kell 3!Én is csak egyet kaptam!Marad a várakozás hátha kicsúszik a 60 napból!

greghozta # 2010.12.29. 22:39

Üdv mindenkinek,

a következő kérdésem lenne:
Lefotóztak piros lámpán való áthajtással (normál digitális géppel készült - Fuji S1500), és 60napon belül ki is küldték a határozatot, illetve a csekket.
A probléma csak az, hogy míg a jármű rendszáma, illetve az üzembentartó neve (én) stimmel, addig a cím nem valós. A községünkben még hasonló nevű utca sincs, de a postás ismer, így tudta, hogy én kaphattam.
Sajnos át lett véve (feleségem aláírta) a levél, így arra nem tudok hivatkozni, hogy nem érkezett meg, viszont kérdezném, hogy ilyen esetben köteles vagyok-e befizetni a -nem nekem szóló- csekket?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.
HG

Foolish7 # 2011.01.05. 12:02

Sziasztok!

Kaptam egy bírságot a vas megyeiektől parkolás miatt. Az értesítésre írtam egy panaszt. Most megjött a határozat is, de ebben nem reagáltak a panaszomra. A kérdésem az lenne, hogy várjam-e meg amíg válaszolnak a panaszomra, és ha nem fogadják el akkor fellebbezzek az 5,000Ft-os illetékkel vagy nem várhatok és 10 napon belül kell. Ha a panaszomra 22 napon belül nem válaszolnak akkor is bukták? Vagy csak akkor ha majd a fellebbezésemre nem reagálnak határidőn belül. Segítségeteket köszönöm.

Tatus68 # 2011.01.06. 11:41

Üdvözlet Mindenkinek !

A feleségemet 50-es tábla hatálya alatt 69-el mérték be.
A rendőrség két képet tett fel az internetre: az egyiken látható a 69-es sebesség de egyáltalán nem látszik az autó rendszáma, a másikon már 49-es mérés van valamint már olvasható a rendszám.
Érdemes e fellebbezni ebben az esetben ? Állítólag van olyan trafi amelyik nem rögzít videót ? Azt is hallottam hogy a rendőrségnek 2 db , a gyorshajtás tényét igazoló képet kell bemutatnia ahol egyértelműen azonosítható az autó . Igaz ez ?

Előre is köszönöm a válszt .

BUÉK mindenkinek !

Üdv
Attila

Bicska16 # 2011.01.10. 13:48

Üdvözlet

Az volna a kérdésem hogy hány nap amíg a büntetés érvényét veszti? és mitől számítják?

cronos # 2011.01.10. 14:38

Üdvözletem!

"A 60 napos ügyintézési határidő a Ket. 33. § /5/ bekezdésében szabályozottaktól eltérően az előírás megszegésének napján kezdődik, és - bírság kiszabása esetén - az elkövetés napját követő 60. napon jár le."

ezek alapján kérdezem hogy 2010.okt.10-én
lefényképeztek, a hatázozatot 2010.dec.08-án irták, de 15-én vettem át.

Fizetnem kell vagy már túllépték a határidőt?

Előre is köszi a választ.

dozsat # 2011.01.12. 10:52

Sziasztok

Segítségeteket kérném:
Lakott területen 50 helyett 65-tel menten céges autóval. A cégtől hívtak, hogy szabálysértés miatt bekérte a rendörség az adatomat. A cég persze kiadja. Elmondták, hogy nyilatkoznom kell majd, ki vezette az autót.
Olvastam sok helyen, hogy 65nél nincs még büntetés.
Ez igaz?

Szabálysértésnél mi fog történni, mire számítsak?

Köszönöm segítségeteket

monalisa1 # 2011.01.12. 17:21

Küszöbhatár = mérlegelés kérdése, és éppen ezért nem mindegy, hogy város/község - mint lakott terület, és azon belül hol is mentél 65-tel?!

Ami a várható büntetést illeti, olvass vissza a topicban.

lina81 # 2011.01.17. 12:55

Kedves Szakértők!

2010.11.18-án lefényképeztek, gyorshatjás.
2010.12.02-án kaptam erről értesítést.
A bírságról a határozat még nem érkezett meg.
Az elsőfokú közigazgatási hatóság a bírságot a Kkt. 21. § (4) bekezdése alapján az előírás megszegésétől számított 60 napon belül szabhatja ki. A Kr2. 9. § (4) bekezdése szerint a 60 napos határidő alatt a bírságot kiszabó elsőfokú határozatot kézbesíteni kell.
Azt szeretném megtudni, hogy az elkövetés napja számít 1. napnak vagy az elkövetés napját követő nap?
Ha az elkövetés napja az 1. nap, akkor legkésőbb ma kellett volna megkapnom a határozatot. Ez nem történt meg. Ebben az esetben ugye nem kell már kifizetni a bírságot, ha az egyszer majd megérkezik?

Köszönettel,

N.

monalisa1 # 2011.01.20. 17:19

Jó tudni:

Hosszabb idő áll rendelkezésre a rendőrségnek a közigazgatási hatósági eljárás lefolytatására, a közigazgatási bírságot az eddigi 60 nap helyett akár 90 napon belül is ki lehet szabni - közölték a Vas Megyei Rendőr-főkapitányságon tartott sajtótájékozatón.

Az úgynevezett objektív felelősség elvén alapuló közögazgatási hatósági eljárások lefolytatásával kapcsolatos jogszabályok január elsején módosultak - fejtett ki Pál Adrienn, a Vas megyei székhelyű, de országos illetékeséggel és hatáskörrel rendelkező közigazgatási hatósági szolgálat helyettes vezetője - írja a nol.hu.

A bírság kiszabására nyítva álló 60 napos határidő a jogszabály módosulása szerint 90 napra változott, ám szavai szerint a 90 napos határidő sem jogvesztő, ezen az időponton túl is kiszabható a bírság, de az eljárást 6 hónapon belül mindenképp be kell fejezni.

Fontos változás az is, hogy ha a kiszabott közigazgatási hatósági bírságot a rendelkezésre álló 30 napos fizetési határidőn belül nem teljesíti az arra kötelezett, a hatóságnak kezdeményeznie kell a gépjármű forgalomból való kivonását - fűzte hozzá.

misike54 # 2011.01.20. 23:35

Sziasztok!
Kaptam 1 levelet, mely szerint a 100km/h sebességet túlléptem, mert 122km/h-val közlekedtem az M1-M7 bevezető szakaszán Bp. irányába. A fényképen nem csak az én autóm van, hanem szerepel egy másik gk. is. A pozíció szinte egyforma a fényképet készítő készülék irányából. Nem lézeres sebességmérővel készült a felvétel, hanem a fix készülékkel, ami az elválasztó sávon van. Az volna a kérdésem, hogy érdemes-e fellebbeznem?
Köszi: Misi