Gyorshajtás


apocalypto # 2012.10.15. 20:36

Tehát, a kifosztógépezet egy nagyobb sebességre kapcsolt! A cél: a lakosság totális kifosztása, ellehetetlenítése, nyomorba döntése!

Ez már nyílt hadüzenet hölgyeim, uraim, jogászurak!

eurosolar # 2012.10.15. 11:52

http://index.hu/…15/birsagok/

Idén 16 milliárdot kell befizetnünk az objektív felelősség alá tartozó közigazgatási bírságként, ha esik, ha fúj!
Tessenek szabálytalankodni, hogy Matolcsy elvárása teljesüljön!

eurosolar # 2012.10.15. 11:48

Bombika!

Bizony a mostani törvény szerint csak a +15 Km/h játszik 50Km/h alatt, így a 41-ért nem jár objektív bünti. Tehát rexaldio megúszhatná a 10 ezret is, ha ide figyelne, és nem tűnt volna el...

A régi törvény szerint 30%-nál, vagyis 30 helyett 39-ért már járt az objektív bünti 30 ezer forint értékben! :( Sajnálom!

Nekem egy 2008-as gyorshajtásom van Suzukival 198-al 90 ezerért! Azóta sem fizettem be akárhányszor kérlelgettek... :D
Ezeknek egy fillért sem!!!

Bombika1976 # 2012.10.14. 10:25

Kedves rexaldio!

Én a helyedben örülnék a "csak" 10 ezres sarcért...
Gyakorlatilag ugyanilyen történetért
30-as táblánál 42-vel mentem
Persze a 30-as tábla lakott területen belül jól eldugva
buszmegálló mögött..
Én 30 ezrest kaptam,ahogy eurosolar írta,közig,büntetésnek..

És osztanám az előttem hozzászóló véleményét.

Ugyanis ez erre megy ki, minél több zsetont az államnak

Szép Napot mindenkinek!

apocalypto # 2012.10.14. 08:24

A már csak nevében "rendőrség", vagy ha úgy tetszik - az utak vámszedői mostanában előszeretettel - lesből, fák mögül, bokrok rejtekéből, sokszor álcázva, sunyi módon, nagy volumenű pénzbegyűjtő akciókkal, egyre több emberi erőt bevetve, s eszközt felsorakoztatva - fossza, rabolja ki az autósok tömegeit!

Persze, miért is ne tennék, hiszen ezek a módszerek kimondottan jól jövedelmeznek, s könnyű pénzkereset az igazi főrablóknak, a főbűnöző politikusoknak, az elnyomó hatalomnak!

De közeleg az idő, amikor már senki sem fogja megmenteni a bűnösöket a Nép jogos haragjától!

Véleményem # 2012.10.12. 15:06

rexaldio

Igen, jogos a büntetés. eurosolar által leírtak alapján megérted.

eurosolar # 2012.10.11. 15:21

Már az 1 Km/h sebességtúllépést is büntethetik ha akarják és tudják.
Ilyenkor SZABÁLYSÉRTÉSI eljárás alapján büntetnek.
Ha a helyszínen megállítottak, és azonosítottak mint "elkövetőt" akkor nem lehet megúszni a büntetést.
Ha nem állítottak meg, csak később jön postán a levél, hogy nyilatkozz ki vezetett akkor és ott, akkor hivatkozhatsz arra, hogy nem te vezettél hanem közeli hozzátartozód, akit nem vagy köteles megnevezni. Ilyenkor valószínűleg nem lesz az egészből semmi.

Komolyabb sebességtúllépésnél, amit az internetes kalkulátorok is mutatnak, ott már tuti büntetés van, és ezt KÖZIGAZGATÁSI BÍRSÁGNAK hívják. Ekkor már nem is lényeges hogy megállítottak, vagy hogy ki vezette az autót, hanem postázzák VAS megyéből a csekket az üzembentartónak.

adam1977 # 2012.10.11. 13:53

Szia Norbig,

igazából 5 képet kaptam, amelyből egy a tábláról készült a többi az autóról azonban csak 1 olyan kép van, egy közeli amin a rendszám is szerepel ( de azon nem látszik a környezetből semmi csak a kocsi rendszáma ). A képeken semmi koordináta nem szerepel, illetve a 33+620 méter szelvény sem, ez is csak a honlapon olvasható. Tehát a fényképeken semmi utalás nincs sem szöveggel,sem koordinátával a helyszínről.

rexaldio # 2012.10.11. 11:27

T. Jogi Fórum!

2012.o7.23-n 3okm/h sebesség helyett 41km/h sebességgel

mentem.Szabálysértési feljelentés alapján 10000ft

pénzbírságról kaptam csekket.Mivel a 11km sebesség

túllépés minimálisnak minősül,kérdésem az,hogy jogos-e

a büntetés? Az INTERNETEN található büntetés kalkulációs

táblák szerint ebben az esetben "0"ft abüntetés.

/megjegyzem:40 éve vezetek még egyetlen szabálysértésem

sem volt/

Kérem szíves válaszukat.

Köszönettel:Tüske Irén /REXALDIÓ/

Norbig # 2012.10.10. 13:01

Kedves Rossi!

A kép egy SCS-103 készülékkel készült, mely megfelel a vonatkozó jogszabálynak.
Elég egy kép, többet nem is tud. A GPS koordináták a műszer helyét mutatják, a távolság (esetedben 59,6 m) jelzi azt, hogy mennyire voltál a műszertől.

Bizonyítási eljárás nem létezik. Ha bizonyítási indítványokat terjesztesz elő, azok az elsőfokú eljárás részét képezik, így egy módosító határozatot fogsz kapni, de abban nem lesz maradéktalanul elbírálva az összes indítványod.

Én máshogyan próbálkoznék...

Norbig # 2012.10.10. 12:53

Szia Ádám!

18/2008. GKM. rendelet szerint a képen szerepelnie kell a szabályszegés helyének szövegesen, GPS koordinátával, vagy egyéb módon.

Vannak olyan kütyük (melyek 2008. május 1. előtt kerültek a rendőrség használatába), melyekre a rendelet nem vonatkozik, de a szabályszegés helyét mindenképpen bizonyítania kell az eljáró hatóságnak. Esetedben ez a 33+620 méter-szelvény feltüntetése révén megvalósul.

Hány kép van?

adam1977 # 2012.10.10. 11:18

üdvözlet,
lehet hogy már elhangzott a kérdés / ez esetben elnézést / de szeretném megkérdezni hogy gyorshajtás esetén a rendőrségi honlapon, ha a képet megnézzük, akkor az "elkövetés" helyéhez pontos koordinátákat kell írniuk? Az én esetemben ennyi van: M3-as autópálya, jobb pálya 33+620 méter-szelvény, valamint a fényképen semmi- számomra érthető- jele nincs a pontos elkövetés helyének, vagy ezt nem is kötelesek feltüntetni?

Véleményem # 2012.09.30. 15:31

Nyilatkozhatsz róla...értelme annak sincs sok.

Dorothyea # 2012.09.30. 12:47

Kedves gerbera317!

Köszönöm szépen a részletes leírást erre voltam kíváncsi,hogy van e értelme belekötni ebbe a GPS koordináta dologba.-de akkor értelmezve a lényeget,nincs:) 69 Km/h-val mértek be és igen 30.000 a bírság!
Még annyit hadd kérdezzek már,hogy mi a helyzet ha külföldi állampolgár vezette az autót?

gerbera317 # 2012.09.29. 21:03

Dorothyea

A jogszabály szerint a traffipax által készített képfelvételek tartalmazzák a képfelvétel-készítés helyét (kódolva, szövegesen vagy GPS koordinátákkal). Tehát kódolva vagy szövegesen vagy gps-koordinátákkal. Ezek logikai vagy-ok, tehát vagy egyik, vagy másik, vagy bármelyik elegendő, ha a gps esetleg elégtelen vagy téves. Aztán ott van még a települési napló is.

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

A fórumtárs javasolja a bizonyítási indítványt, csak éppen azt nem írja, mit indítványozzál bizonyítani, továbbá azt sem, hogyan fogsz járni, ha nem jársz sikerrel. A bizonyítási indítványnak akkor van értelme, ha nem követted el a szabályszegést, és mégis meg akarnak büntetni (pl. nem a te autód van a fényképen). A te eseted más, itt a szabályszegés megvalósult, te csak eljárási hibára hivatkozva (helytelen gps-koordináta) kötekednél, ezért a bizonyítási indítványt fellebbezésnek fogják tekinteni, és fel fognak hívni az illeték megfizetésére. Bírósági eljárásban az illeték meg nem fizetése érdemi vizsgálat nélküli elutasításhoz vezet. A közigazgatási eljárásban adók módjára behajtják az illetéket, erről tájékoztatnak is, amikor kiküldik az illetékelési felhívást. Gondold meg!

Most 69-cel vagy 79-cel mértek be? Nem mindegy, az egyik 30 ezret, a másik 45 ezret kóstál.

Véleményem # 2012.09.29. 06:15

Mert a gyorshajtás közigazgatási eljárás keretében zajlik, és ott van erre lehetőség. A mobiltelefon az szabálysértési eljárás.
Lövésed sincs a dolgokhoz, ne haragudj...

Poruljárt_Attila # 2012.09.28. 18:44

Ne haragudj, de Véleményem, Te ilyet ajánlasz?
Bizonyítási eljárást?

Hát és a mobiltelefonálósdi esetnél miért nem szorgalmaztad ennyire a bizonyítási kötelezettséget? Sőt mi több, kifejezetten ellene voltál.
Hogy megy ez nálad?
Egyik nap így, másik nap úgy? Vagy?

Véleményem # 2012.09.28. 10:51

Bizonyítási eljárást kell kérni. Olvass vissza...

Dorothyea # 2012.09.28. 06:40

Sziasztok!

A múlt hónapban bemértek bennünket Cegléd határában 50 km/h helyett 69Km/h-val haladtunk. Most jött ki a bírság de a fényképen szereplő földrajzi koordináták (Táborfalva) nem egyeznek a levélben megadott (Cegléd) helyszínnel. Így, hogy hiteles a rendőrségi felvétel? Bele lehet e ebbe kötni ill. érdemes e?

Válaszotokat előre köszönöm!

Dorothyea # 2012.09.27. 19:32

Sziasztok!

A múlt hónapban bemértek bennünket Cegléd határában 50 km/h helyett 79km/h-val haladtunk. Kiküldték a bírságot de a fotókon megadott földrajzi koordináták (Tasnád) és a levélben megadott cím (Cegléd) nem egyezik. Így,hogy hiteles a rendőrség által készült fotó? Lehet ezzel valamit kezdeni?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Véleményem # 2012.09.27. 09:25

2 héten belül jobb esetben...

szinthya # 2012.09.25. 14:53

Üdv.

Augusztus 19-én szerintem bemértek. Mennyi idő múlva küldik ki a büntetést? Köszönöm :)

Véleményem # 2012.09.20. 10:12

nem lesz belőle semmi ezek szerint, te nyertél valószínű.

1.bendeguz # 2012.09.20. 05:27

Üdv , urak

rég jártam erre , de most itt vagyok.

Végre 40 nap után a másodfok elbírálta és megszüntette a az elsőfok határozatát , de egyben új eljárásra is kötelezte . indok : megalapozatlanság és a szabálysértés elkövetése nem minden kétséget kizáróan bizonyíthatósága miatt . a másodfok kötelezte a szombathelyieket mint 1 fokú hatóságot , hogy menjenek ki Pilis községbe és mérjék le személyesen hogy a 4 Fő út Kossuth Lajos út 89 szám hány méterre is van a lakott terület kezdete és vége táblától . Valamint állapítsák meg hogy Cegléd felől vagy Cegléd felé haladtam az autóval , mert az ügyirat és a fénykép felvétel alapján ez sem derül ki . A másodfoku határozat megállapítja hogy az ügyirathoz csatolt fotó semmi mást nem bizonyít , mint azt hogy valahol valamikor 70 km órával fotó készült a járműről . kötelezték az 1 fokot , hogy adó és vámhivatalnál intézkedjenek a fellebbezési illeték visszafizetéséről is.

Szerintetek mi várható ezután ?

mekk # 2012.09.18. 07:59

Sziasztok.
Kérdezni szeretném a következőt:
Bemérnek objektív sebességhatár felett, én vezettem, én vagyok a tulaj, de az üzembentartó nem. Kijön a büntetés az utóbbihoz. Én mindent elismerek, valóban gyorsan mentem. Elérhető bármiféleképpen, hogy közmunkával én ezt kiegyenlíthessem? Munkanélküli vagyok. Mi fog történni, ha ezt én előadom az illetékesnél? Köszönöm.