Gyorshajtás


ocsix # 2012.11.12. 21:03

sziasztok Van egy gyorshajtásom az alábbi:http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg Szerintetek? megéri fellebbezni mert szerintem nem bizonyítható hogy az én autóm van a képen a helyszín meg pláne nem

axon # 2012.11.11. 17:49

A nemrégiben említett gyorshajtásos ügyemmel kapcsolatban bizonyítási indítvánnyal éltem. Mennyi ideje van a rendőrségnek, hogy érdemben reagáljon az indítványomra? Ha kifutnak az esetleges határidőből, akkor bukták az ügyet?

Véleményem # 2012.11.07. 14:06

vollaci

Ahogy írtad, a remény.

vollaci # 2012.11.06. 12:46

Segítsen már valaki! Az én problémám az lenne,hogy aug 18-án megbüntettek 30.000 Ft-ra és én ezt a csekket nem fizettem még be,majd ismét megbüntettek kb 3 hete megint 30.000 Ft-ra. Állítólag 30 nap áll rendelkezésre hogy befizessük,de én már az elsővel már több mint 2 hónapot kések! Ilyenkor mi van? Már befizettem ma,az első büntetésemet. Remélem nem vonták ki a kocsit a forgalomból! Köszönöm a válaszokat előre is!

apocalypto # 2012.11.02. 20:05

egyenes.ági,
nézze, nem elmenekülni kell e földről, hanem ezt az országot, hazánkat kell élhetőbbé tenni. Bármi áron nem kellhet a Magyar nemzetnek a békesség, viszont bármi áron kellhet az igazság és a szabadság, és csak ez után jöhet a béke. Ez a válaszom.

Véleményem # 2012.11.02. 12:01

Tibl

Elméletileg így van. Ha 10 percen belül kétszer bemérnek akkor az elsőt kell fizetni csak. Volt ilyen szabály valamikor, még most is meg lehet...

apocalypto # 2012.11.02. 09:35

Sajnos azt kell mondjam, hogy a Magyar nemzet hagyja magát leigázni, mert amíg azzal van elfoglalva, hogy viszket a háta, nem veszi észre, hogy levágják a végtagjait...

A világunk egy bődületes hazugság, a társadalmunk egy velejéig rothadt rendszer. Ez már önmagában iszonyatos ellenállást kellene, hogy kiváltson, de a többség némán tűri.

De egyenesen értelmezhetetlen, hogy az emberek többsége még mindig tűri a rabláncait, és szinte idült vigyorral a képén menetel a vágóhídra. De legyünk őszinték, s egyenesen feldühít, hogy a gyermekeik kezét fogva menetelnek a vágóhídra!

apocalypto # 2012.11.02. 09:24

efi99, ugye ezt most nem gondolta holt komolyan?
Ez nem egy ilyen leegyszerűsített dolog, ennél sokkal bonyolultabb, és összetettebb...
De nem is kell olyan messzire se mennie, csak olvasson bele a fórum témákba, az itt leírt történetekbe, döbbenjen rá magától hogyan is működnek a "szolgáltatónak" nevezett kifosztó bűnszervezetek, és máris kirajzolódik az a kép amiről beszéltem.

Tibl # 2012.11.02. 04:59

Oda és vissza. 3 percen belül ha 2 x bemér a trafipax, akkor mind a 2 birságot ki kell fizetnem??. Én ugy halottam hogy 10 percen belül történik az eset, akkor nem. Választ elöre is köszönöm.

efi99 # 2012.11.01. 16:11

apocalypto
Jó a nickneved. Jellemző.
AZért nem gondoltam volna, hogy abból, hogy valaki gyorsan hajtott és ezért fizetnie kell, az jön ki, hogy kb emiatt rabszolga mindenki.

apocalypto # 2012.11.01. 13:05

Természetesen az egész parlamenti csürhe sáros, pártoktól függetlenül, nincs kivétel... hiszen mind egy hatalmat, s rendszert szolgálnak, még ha ezt sokan nem is értik, vagy gondolkoznak ezen a szinten.

Ez a jelenlegi beteg rendszer, pártrendszer egyáltalán nem a Nép érdekeit tartja szem előtt, hanem pont ellenkezőleg, a Nép ellen folytat háborút különféle, s válogatott eszközökkel...

apocalypto # 2012.11.01. 11:52

Rendben, efi99-nek, és a többi "megtévedtnek" üzenem,

  • hogy a jelenlegi életmódunkkal a biztos pusztulásba robogunk. Ráadásul mindezt a jelenlegi világrend, pontosabban annak szolgái jó mélyen elrejtik előlünk, hogy még véletlenül se tűnjön fel, mekkora is a baj valójában.

Röviden a világ, amiben élünk egy ámítás, s talán minden-idők legnagyobb hazugság áradata. Az emberiség talán még soha nem volt ilyen mértékben szolgasorba taszítva, mint a mi időnkben.

A múlthoz képest, csak egy lényeges különbség van, akkor tudták magukról az emberek, hogy rabszolgák, ma nem. És ez egy nagyon lényeges, és végzetes különbség. És addig, amíg erre nem jön rá az emberiség többsége, addig esély sincs arra, hogy jövőnk legyen...

apocalypto # 2012.11.01. 11:47

Ez a Nép már eleget bűnhődött tétlensége miatt...
Csaló az egész mai politikai garnitúra, mindenestül...
Aki mást mond az hazudik, vagy betegesen ostoba...

efi99 # 2012.10.31. 19:10

Mi a problémád?
Valaki hibázott, valakinek bűnhődnie kell. Aki mást támogat: csaló.

apocalypto # 2012.10.31. 18:12

efi99, maga a tipikus példája a kifosztó rendszernek mindenben megalázkodó, mindent eltűrő, idomított bégetőknek...

efi99 # 2012.10.31. 17:04

Majd legközelebb nem adod kölcsön, vagy adsz egy atyai pofont a kölyöknek.
Nagyon helyes az a szabály, hogy az üzembentartó fizet, aztán házon belül rendezze le, ahogy akarja/tudja. Korábban jó magyar mentalitás szerint mindenki csak kibújt alóla, aztán senki nem fizetett.

eurosolar # 2012.10.31. 16:46

perdelyi!

Ha már kérdezi a hatóság akkor írd meg nekik tértivevényes levélben 8 napon belül, hogy közeli hozzátartozód vezetett akit nem kívánsz megnevezni. Ettől még a pénzbüntetést meg kell fizetned mint tulajdonos/üzembantertónak, de legalább nem lesz jogsi bevonás, büntetőpontok, stb.
Ha megírod, (és ő is elismeri) hogy ki vezetett akkor is lesz ugyan ennyi pénzbünti neki, de egyebek is!!!

---------------------------------------------------

Alulírott X. Y., ilyen és ilyen lakos (vagy Z BT vagy KFT ügyvezetője), tájékoztatom a rendőrhatóságot, hogy az XXX-000 forgalmi rendszámú gépjárművet a ............. számú felhívásukban közölt időpontban, 2012. március hónap 185. napján, 10 óra 75 perckor XVárosban, a Kiskakas utcában, emlékezetem szerint, közeli hozzátartozóm vezette.

Tekintettel arra, hogy közeli hozzátartozóm adatainak megjelölése esetén őt szabálysértés elkövetésével vádolnám, a szabálysértésekről szóló 1999. évi LXIX. törvény 57 § (1) bekezdés b) pontjában foglalt rendelkezésnek megfelelően, élve a törvény által biztosított jogommal, a személyére vonatkozó tájékoztatást megadni nem áll módomban.

Lakóhely, 2012. március 199.

Tisztelettel:

gerbera317 # 2012.10.27. 13:01

Ebben esetben érdemes fellebbezni?” - Nem.

Köteles vagyok a rokonomra terhelő vallomást adni?” - Nem. De ha nem teszed, te fogsz fizetni.

A bírsággal járó büntető pontokat én kapom, holott ott sem voltam?” - Igen. Ld. még: előző választ.

perdelyi # 2012.10.26. 14:12

Üdvözlöm a fórumozókat !

Ma kaptam egy szerelmes levelet, amelyben az általam üzemben tartott autóval lakott területen 114-el mentek.
A bírság 130.000 Ft. Ez az eset október 18.-án történt, amikor is én útlevéllel bizonyíthatóan a helyszíntől kb 8000 kilométerre voltam. A képen jól láthatóan az autóm látszik, és nem igazán ismerhető fel, hogy ki vezeti.
Valószínűleg családtag volt. Ebben esetben érdemes fellebbezni ? Köteles vagyok a rokonomra terhelő vallomást adni ? A bírsággal járó büntető pontokat én kapom, holott ott sem voltam ?

Érdeklődve várom a választ.

Véleményem # 2012.10.17. 22:12

axon

Fellebbezés vagy bizonyítási indítvány/eljárás kezdeményezése.

bbuser

Nem érdemes fellebbezni.

Bemérnek, gyorshajtás, jelzi a készülék, onnantól rögzít, rá áll az autódra, csak azért hogy a rendszám is meglegyen meg még a típus is és ennyi.

bbuser # 2012.10.17. 11:38

Helló,

Megkaptam a gyorhajtásról a levelet és megnéztem a neten a képeket.
2 kép van, egyiken egy távoli kép, amin a kocsi el van mosódva, rendszám egyáltalán nem látszik, de rajta van, hogy mikor (óra, perc) és mennyivel mentem, a másik közeli, dátum, idő, valamint a rendszám.
Véleményem szerint a tényleges gyorhajtási képen nem azonosítható az autó. A második képen pedig akár egy perc múlva is készülhetett.
Érdemes fellebbezni?
Mint írtam, nincs semmi a képen, csak dátum és óra:perc

Várom a véleményeket.

Köszi.

axon # 2012.10.17. 11:35

Létezik a 293-as szám és ott 50 km/h van, tehát lehet, hogy tényleg ott kaptak le.

Egyjogász # 2012.10.17. 11:09

Nézd meg, hogy egyáltalán létezi-e olyan cím, hogy Szentendrei út 293.

eurosolar # 2012.10.17. 10:54

Szerintem az számít ami a fotón van!
A többit már elírhatja valamelyik ügyintéző.
Én biztos nem hagynám annyiban!

axon # 2012.10.16. 19:23

Az én esetem a következő:
Gyorshajtás (50 helyett 76) miatt 30 ezerre büntettek. Azonban a határozat indoklásában Szentendrei út 293. szerepel helyszínként, a fényképen pedig Szentendrei út 29. (ami előtt 70 km/h a megengedett). A fotó este készült, így a környezet nem látszik.
Mik az esélyeim?