Gyorshajtás


MrMethod # 2010.09.29. 12:13

Tisztelt Kollégák! A kérdésem az alábbi lenne: Gyorshajtás esetén a szabálysértési és a közigazgatási eljárás összefügg, vagy egymástól elkülönülten folytatják le őket. például ha a szabálysértési eljárásnál letelik a 60 napos határidő akkor hivatkozhatok arra a közig bírságál is és nem kell fizetnem? Valamint ha az egyik eljárást felfüggesztik az kihat a másikra?

Köszönettel

mohuzi # 2010.10.01. 13:19

Üdv!
Az eljárás megindításától 22 munkanapon belül meg kell hozni a határozatot. Az én határozatomban is pont ennyi nap szerepel tól-ig határként. A szép az egészben, szept.13-ig írják nálam a határidőt, és 21-én hozták meg a határozatot. Vagyis: érvényét vesztette. DE! 5000 Ft-ért kell fellebeznem, mert ha én nem jelzem, hogy bakiztak, akkor APEH ügy, és fizetnem kell... Ez már szép...Ja! És megindításról nem is küldtek papírt!!!

HunGery # 2010.10.08. 16:59

Sziasztok!
A mai napon jött egy levél, hogy megkezdték az eljárást, mivel 50helyett 79-el mentem. Ez 45.000 ft lesz valószínűleg, bár csekket még nem küldtek.
A kérdésem, hogy mit jelent ez? Mármint csekk nincs, de az iratot kézhez kaptam. Mire számíthatok? Pontbüntetés gondolom biztos, de jogsit elvehetik? Ja és nem az én tulajdonomban van az autó bár azt tudom, hogy átvállalhatom a felelősséget és nekem kell fizetni illetve a pontok tekintetében.

Választ várnék köszönöm!

House # 2010.10.11. 16:48

Sziasztok !

Lehet nem egyedi az esetem, de aki tud tanácsot adni, kérem segítsen.

2010.01.23.-án volt egy gyorshajtásom. Majd' egy hónapra jött is egy tájékoztató levél, melyben leírták a helyszínt, időt és , hogy mennyivel léptem túl. Majd hosszú mind az előző hétig, azaz 2010.07.-ig semmi. A napokban jött egy számlaszám, hogy az említett ügy miatt fizessek be 30.000.-t.

Nem ismerem kellően a vonatkozó törvényt, de nem késtek el ezzel egy kicsit? Jan.23.-án volt a gyorshajtás és most küldték októberben, hogy fizessek. A február 20 körüli tájékoztató levélben meg nem is hangzott el semmi kötelezettség.

Valaki tud valami tanácsot adni?

House # 2010.10.11. 16:49

Sziasztok !

Lehet nem egyedi az esetem, de aki tud tanácsot adni, kérem segítsen.

2010.01.23.-án volt egy gyorshajtásom. Majd' egy hónapra jött is egy tájékoztató levél, melyben leírták a helyszínt, időt és , hogy mennyivel léptem túl. Majd hosszú mind az előző hétig, azaz 2010.07.-ig semmi. A napokban jött egy számlaszám, hogy az említett ügy miatt fizessek be 30.000.-t.

Nem ismerem kellően a vonatkozó törvényt, de nem késtek el ezzel egy kicsit? Jan.23.-án volt a gyorshajtás és most küldték októberben, hogy fizessek. A február 20 körüli tájékoztató levélben meg nem is hangzott el semmi kötelezettség.

Valaki tud valami tanácsot adni?

summer1981 # 2010.10.12. 08:13

House!

Ajánlom figyelmedbe a Legfelsőbb Bíróság 1/2010 számú Közigazgatási Jogegységi határozatát. Ebben a 60 napos határidőről van szó, és ha jól értelmeztem, akkor ez a szabálysértés elkövetésétől a rendőrség határozatának meghozataláig számítandó, így a tájékoztató levél nem számít bele a 60 napba. Szerintem kicsúsztak a határidőből, és kérheted a határozat megszüntetését erre a jogegységi határozatra hivatkozva, de azért olvasd át előtte, nem olyan hosszú.

mohuzi # 2010.10.12. 19:55

Kedves House!
Az ügyintézési határidő 2009. októbere óta 22 munkanap. Ez a levélben is szerepel, a 2. oldalon. Itt van egy tól-ig időszak, amíg nekik intézkedni kell, illetve van a levél alján a dátum ami bizonyítja, hogy kifutottak-e vagy sem.
Fellebbezni muszály, mert különben jogerőssé válik és fizetni kell. A fellebbezés 5000 Ft (Ket. 33§-ra hivatkozz), de ha határidő be nem tartás miatt kell fizetned illetéket 33/A§ értelmében az illeték dupláját kell hogy visszautalják. Az én ügyem is itt tart valahol...Remélem tudtam segíteni.

House # 2010.10.16. 05:39

Tanácsotokat megfogadván írtam egy levelet az illetékesnek az említett szabályra hivatkozva. Mi lesz a válasz, nemtudom, de amint megérkezik leírom. Bár sok jóra nem számítok, de remélem semmit nem veszíthetek. Meglátjuk.

mohuzi # 2010.10.16. 20:26

Egyrendőrőtl hallottam, utánanéztem a neten, érdemes ezt is megfontolni... A többi sort már Dr. Vig Lajos ügyvédtől idézem:

A sebeségmérők használatát, illetve az általuk rögzített felvételek szabályszerűségét a 18/2008. (IV. 30.) GKM rendelet II. fejezet 1.1.4. pont a) alpontban a törvény rögzíti a sebességmérők követelményei között: "Legyen képes dokumentálni a szabályszegést elkövető gépjárműveket oly módon, hogy a szabályszegés észlelését és a felvétel elindítását megelőző időtartamban, legalább 15 másodpercnyi eseményt rögzítsen".

A Rendőrség értesítését követően, de a büntetés befizetése előtt érdemes tehát tájékozódni, hogy a sebességmérő által rögzített felvétel megfelel-e a rendeletben előírtaknak, azaz tartalmaz-e minimum 15 mp rögzített eseményt.

isihawaii # 2010.10.18. 19:48

Hello !
Érdeklödnék,hogy a Közlekedés Felügyelet mérheti e a kocsik sebességét??
köszönöm !

truckbaba # 2010.10.19. 21:23

Sziasztok!

Ezt a 15 mp dolgot énis hallotam már de megkérdeztem egy trafis rendőrt és ő azt mondta hogy ennek elég 2 század másodperc is és megvan a foto.
50 helyett mentem 74 el már a papirt megkaptam de még a csekket nem.
kitöl lehetne most azt a 15mp dolgot megkérdezni pontosan mert ez ha igaz akkor nagyon sok mindenkinek jól jöhet szerintem.

üdv:Truckbaba

mohuzi # 2010.10.21. 07:08

15 mp - Dr. Vig Lajos ügyvéd??? Ő közölte le a neten!

szilva76 # 2010.10.22. 12:45

Sziasztok. Kaptam ma egy gyorshajtás miatti értesítőt közigazgatási eljárás indításáról. Ezzel nem is lenne baj mert emlékszem az esetre messziről láéttam a kocsit fékeztem is. Szerintük a 30-as táblánál 49-cel mentem. Csakhogy a közölt fotó még a 30-as tábla előtt készült. A fotó készítésének helyén nincs 30-as korlátozás, csak kb 50-60 méter múlva. Ezen an képoen még nem látszik a rendszám sem. Van egy közelebbi kép, amin már látszik a rendszám, de a kép közelsége miatt a helyszín nem. És van egy harmadik fotó egy harmincas tábláról. Minden képen vannak hosszúsági és szélességi koordináták. Ez alapján az autót ábrázoló két kép ugyanott kélszült, ugyan 20 mp-es eltéréssel. A 30-as táblá viszont a szomszéd utcából való. Ilyenkor érdemes reklamálni?

mohuzi # 2010.10.22. 17:19

10 napon belül mindenképpen, igazoló képekkel, magyarázattal. Ingyenes, panaszként kell. Ha nem akarják elfogadni, akkor majd írnak. Vagy gondolkodás miatt kifutnak a 22 napból...De logikusnak tűnik, hogy nem jogos...

mohuzi # 2010.10.22. 17:19

.. mármint a bírságolás nem jogos.

mek1 # 2010.10.23. 19:15

Sziasztok

Volt egy gyorshajtásom 50km helyet 71el.Két határozatot kaptam az elsőbe elmarasztalnak figyelmeztetésbe részesít
június 14-én kelt. A második levélbe 30000 a büntetés február 26 kelt de október 5 hiteles másolatot küldtek. Melyik az igazi? Mit csináljak?

Tvay # 2010.10.26. 13:47

Buta technikai kérdésem lenne.
Ma kaptuk meg a szíp üzenetet, hogy bemérték az autót. A police.hu-n látni az autót, a felső részen az adatokat, szóval teljesen korrekt. Az eddig a neten látott képeken mindig volt egy célkereszt, vagy kör az autón jelölve azt hogy hova lőttek, ezen a képen viszont ilyen nincs. Ez mitől lehet?

HewjR # 2010.10.27. 17:47

Sziasztok!

Lakott területen sajnos bemértek 50 helyett 70-el.

Tanulmányoztam a 18/2008. (IV. 30.) GKM rendeletet és a mellékletében a következőt találtam:

"II. Az ellenőrző berendezésre vonatkozó egyedi követelmények

1. A pillanatnyi járműsebességet ellenőrző berendezésre vonatkozó követelmények
....
1.2. A pillanatnyi járműsebességet ellenőrző berendezés által készített egyes képfelvételek tartalmazzák a képfelvétel-készítés helyét (kódolva, szövegesen vagy GPS koordinátákkal), a képfelvétel-készítés dátumát, időpontját, a megengedett és - a közúti ellenőrzésre szolgáló járműsebesség-mérő által - mért sebességértékét. A képfelvételen rögzített adatokat a képfelvételhez digitális (elektronikus) úton közvetlenül kiolvashatóan is csatolni kell. "

Nos, rólam három felvétel szerepel, reggel fél hétkor készültek, az útszakasz nem azonosítható be mert sötétek a képek + egyszerre vagy 7 autó látszik rajtuk, amelyik képen látszik a rendszámom azon már csak 60-al mentem. A képeken csak dátum, idő, a mért sebesség valamint gondolom a felvétel hossza látszik amiből a képeket kimazsolázták, de a fenti rendeletben említett egyéb adatok, pld: a felvétel helye nem.

Illetve az értesítésben az "elkövetés" dátuma nem egyezik a felvételeken szereplő dátummal, ugyanis a napot elírták :)

Szerintetek érdemes lehet valamelyikre hivatkozva fellebbezni?

miki85 # 2010.10.28. 18:02

Most kaptam a fellebbezésről egy határozat módosítást miszerint nem fogadják el, mert szerintük a térdig érő gazban elhelyezett sebesség korlátozó tábla jól látható helyen van. A fellebbezésben megírt jogszabályokról az indoklásban nem esett szó. Helyette 3 másik jogszabályt írtak ami nem teljesen kapcsolódik ide. Nem ad választ a fellebbezésemben felvetett jogszabályokra. Találtunk a tábla elhelyezésére vonatkozóakat melyek szerint egy oszlopon maximum (és nem ajánlott, ahogyan a határozatban írták) 3 tábla lehet, ezen 4 volt. Aztán az alsó tábla éle az úttesttől 1,5 m. Ez kb 30cm-re volt.

De ha arra jogszabály van hogy hogyan kell elhelyezni a jelzőtáblákat, akkor azt miért nem veszik figyelembe?

Valaki nem megfelelően helyezett el egy táblát és én ezért fizessek 45ezer forintot? Mert ha tényleg látható helyen kint volt a tábla, lassítok, nem vagyok egy száguldozó típus.

Még van lehetőség a fellebbezésre, ki is fogom használni, szerintem színesbe kinagyítva fogom csatolni a tábláról készült képet amit a rendőrök fotóztak, csak tanácsot szeretnék kérni hogy hogyan kellene még nyomatékosítanom azt hogy jogszabálynak nem megfelelően lett elhelyezve a tábla.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

miki85 # 2010.10.28. 18:21

Még az előző hozzászólásomhoz írnék pár sort.

Nem tudom a határidőket. A "szabályszegés" 2010.07.24-én volt. 2010.08.17-én megkaptam az értesítést, 19-én elküldtem a fellebbezést és 2010.10.11-ei dátummal jött a határozat módosítás a mai napon. Az október 11 is túl van a fellebbezés benyújtásától számított 22 munkanapon. Pontosan 36. Olvastam hogy ez a 22 nap hosszabbítható, de arról nem kellett volna valamilyen papírt kapnom?

mohuzi # 2010.11.01. 18:37

Kedves miki85!
Mi is kaptunk elutasítást (=határozat indoklási részének kibővítését), nem megindokolva azt amiért panaszt tettünk, szintén túl a 22. napon. 5000-es illetékkel fellebbeztünk, ezeket megírva. (Nem indokolták meg, nem tartják a határidőt.)
Oda akartunk a végére írni, hogy a "Szolgálunk és védünk" mottón el kellene mostmár gondolkozni, de aztán szebben fogalmaztuk meg. Ha ezt elutasítják, mivel hisszük, hogy igazunk van, akkor ügyvéddel folytatjuk. Olyanról már hallotunk, hogy az ügyvéddel való fenyegetőzés segíthet...

AT85 # 2010.11.02. 17:37

Sziasztok.

Több oldalt visszaolvastam, de ilyen kérdésre nem találtam választ.
A kérdésem az lenne, hogy bemértek lakott területen. Megjött az értesítés 1-2 héten belül, majd nem régen megkaptam a határozatot 45000 HUF befizetéséről. A levélben szépen leírják, hogy a csatolt készpénz-átutalási megbízáson fizessem be, viszont ilyet nem csatoltak hozzá. Ami a határozat mellé volt rakva az egy fecni amin van egy bankszámlaszám, de hogy azzal mit kezdjek,vagy miképpen utaljak (megjegyzés stb.)Nem ejtenek szót a levélben. Telefonszám amin panaszkodni tudnék nincs.
Tudtok valami megoldást mondani erre, hogy hol tudok érdeklődni, hogy ilyenkor mi van?
Vagy megint külön levélben küldik majd a csekket?
Abszolút tapasztalatlan vagyok ilyenbe, mert ez az első és remélem utolsó ilyen ügyem:-)

Előre is köszönöm a segítséget!

Lackö86 # 2010.11.03. 13:27

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Október 23-án lefényképeztek Enese belterületén a megengedett 50km/h helyett 75km/h-val. Tegnap kaptam meg az értesítést, gondolom a határozatot ezután pár nappal küldik. Fellebbezni a határozat beérkezése után érdemes, vagy lehet már az értesítés után is. Konkrétan azt szeretném, hogy mivel 75km/h-tól kezdődik a 45.000-es tétel, ezért ha csökkentenék akár 1km/h-val az "eredményt", akkor már csak 30.000 lenne. Nem tudom mennyire hatásos fellebbezési indok, de nappali tagozatos felsőoktatásban tanuló vagyok, jövedelmem nincs. Érdekel ez valakit szerintetek?

tszabi81 # 2010.11.04. 11:39

Sziasztok!
Tegnap megkaptam a büntetést. 50 helyett 66-tal mértek be, még augusztusban Nagyorosziban. Írtam 1 levelet az illetékes rendőrségnek, de nem fellebbezést, mert azt MINDIG elutasítják, vagy legalább is én még nem találkoztam olyannal, akinek elengedték volna. Úgyhogy felesleges rá a pénz. Mindenestre lehet, hogy valaki elolvasta, mert a 66-ból 64 lett és csak 12e HUF. Ez is sok, de mégsem 30. Ennek ellenére az mégis nonszensz, hogy a vastag aranyláncos BMW-és, blokkolóval felszerelve, megy 90 helyett 190-nel, ő megússza, pedig szerintem ezzel nagyobb veszélyt jelent a többiekre, mint aki 50 helyett megy 70-nel. Na mind1 ilyen a rendszer, akinek van pénze mindent megtehet, az átlag ember meg fizessen és haljon éhen.

mohuzi # 2010.11.06. 07:21

A telefonos elérhetőség a kozigbirsag.polce.hu oldalon elérhető, bár sajnos nem rögzítik a hívást, és kétszer telefonálsz, kétféle választ fogsz kapni...Nem tudom lehet-e, emailes felkeresést javasolnék, az legaább rögzítve lenne.
A határozat előtt írhatsz panaszt, arra úgy reagálnak, hogy kibővítik a határozatot azokkal az indokokkal is ami megkérdőjelezel. (Hallottam már olyanról, hogy jogosnak találták, és elfogadták...)
Ha időközben jön egy határozat, azt nem kell figyelmbe venni. Ez sem egy felesleges kör, mert ha alapos a panasz, akkor legalább a válaszban látható mit tud reagálni a rendőrség, és a határozat utáni fellebbezésben már szakszerűbben, megtámadhatatlanabbul tudsz érvelni. Mindenről legyen papírod - mikor adtad fel - mert utána jöhet egy kiskapu: 22 munkanapjuk van, és ebből elég gyakran kicsúsznak, mert ész nélkül küldik a bírságokat, nem gondolják át jogos-e. Ha meg kicsúsznak, akkor ennyi, nem követelőzhetnek...
Mindenkinek azt javasolnám bombázzuk őket levelekkel, hátha nem fogjákgyőzni... Elbújni, nyomogatni a fotókat könnyű, nem tudjuk őket megakadályozni. De utána a papírmunkában hátráltatni...