Gyorshajtás


Mandanyuszi # 2010.08.19. 20:22

Sziasztok!
Mi az első levelet kaptuk csak meg, és ügyvéd kezébe nyomtuk, aki megírta a fellebbezésünket, amit ma fel is adtunk. És 2200Ft-os illetékbélyeggel.

miki85 # 2010.08.19. 20:39

Mandanyuszi én ezt találtam a rendőrség honlapján:

A fellebbezési eljárás lefolytatásáért illetéket kell fizetni, amelyet illetékbélyeg formájában kell leróni és a beadványra felragasztani.

A benyújtott fellebbezés illetékének az összege - a bírság összegének függvényében - 5.000 forinttól 12.000 forintig terjed a következők szerint:

* 100.000 forintig 5.000 Ft.,
* 130.000 forintnál 5.200 Ft.,
* 150.000 forintnál 6.000 Ft.,
* 200.000 forintnál 8.000 Ft.,
* 300.000 forintnál 12.000 Ft

az illeték mértéke.

Meg utána néztem még és azt találtam kozigbirsag.police.hu oldalon ha beléptem, hogy a határozat hozatal dátuma 2010.08.16 én meg ma adtam fel. Akkor elvileg nincs ezzel baj.Van határozat csak nem küldték még ki. De úgy néztem hogy az ügyszám lesz a határozatszám is. Te hol találtad a 2200 forintos illetékbélyeget? Én ezt is ugyanott találtam csak mielőtt beléptem a jogorvoslat menüpontban.

Mandanyuszi # 2010.08.20. 01:26

miki85!
Ezt a 2200Ft-os illetéket rendőr mondta. Meg egyébként láttam itt a fórumon is kiírva.
De most már tényleg nem tudom, hogy mi van!
Viszont a lényeg, hogy az ügyvéd azt mondta, hogy most adjuk fel, tehát ebből nem lehet probléma. Aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz az eredmény!
Akkor most várunk. Jobbat nem tudok!

mohuzi # 2010.08.20. 06:52

Kedves Mandanyuszi!
Ha az eljárással, bírság összegével van gondod, min.5000 Ft, de ha halasztást, részletfizetést kértél, akkor 2200 Ft. Ez tuti, illetékhivatalossal beszéltem.
Én már többször beszéltem az ügyfélszolgálattal, és mindig megerősítették, hogy fellebbezést csak a határozat után írhatok, addig nincs mire fellebbezni. A fellebbezést az ő címükre kell küldeni, de a Pest megyei Rendőrfőkapitánynak címezve a levél fejlécét. Ők hozzácsatolják az anyagot és átküldik.
Új eljárás, új szabályok, biztos van olyan ügyvéd, aki rutinból csinálja, érdemes utánakérdezni érdeklődött-e, tudja-e mi a sorja mostanság... Mert ugye az ember neki is fizet...

miki85 # 2010.08.20. 07:12

Mohuzi!

A kozigbirsag.police.hu oldalon beléptem megnézni a saját ügyem és van egy idővonal ami szerint a határozathozatal 08.16, én a fellebbezést 19-én adtam be. Akkor ezek szerint csak van határozat csak még nem kaptam meg.

mohuzi # 2010.08.20. 08:18

Nem vagyok szakértő, én azt tudom amit nekem a telefonban mondtak. Ha még nem vetted át, addig írhatsz panaszt, ha átvetted, akkor már csak fellebbezés. A határozat akkortól érvényes, amikor átvetted. Onnantól indul a mindenféle határidő is.

miki85 # 2010.08.20. 08:27

Akkor lehet új fellebbezést kell benyújtanom, újra 5000 ft-os illetékbélyeggel?

mohuzi # 2010.08.20. 09:47

Sajna nem tudom. Csak annyit tudok, amikor megjött az értesítés, és felhívtam őket hogyan kell fellebbezni, azt mondták amíg nincs határozat, semmiképpen ne írjak. Utána derült ki véletlenül, hogy határozat előtt panaszt tehetek, illetékmentesen.
Hívd fel őket és segítenek. Vagy hátha tudja valaki a fórumozók közül...
Milyen indokkal fellebbezel?

Mandanyuszi # 2010.08.20. 10:31

Kedves mohuzi!
A mi ügyvédünk (akinek nem fizettünk érte, mert a család barátja) utánanézett mindennek, ezért írtuk fellebbezésként, ugyanis a kiküldött levélben van egy olyan rendelet pont, amiben azt írják, hogy csak fellebbezni lehet. Egyébként először nekünk is ezt mondták, hogy tehetünk panaszt illetékmentesen (na ezt egy rendőr mondta). És így is kezdtünk hozzá. De azért mondták, hogy az nem baj, ha megnézetjük ügyvéddel is, mielőtt feladjuk.
Az illetékkel kapcsolatosan nem tudom, hogy mennyi, mi a 2200Ft-ot ragasztottuk rá, mert ezt mondták.
Én tényleg úgy vagyok vele, hogy kár ezen most idegeskedni, mert már elküldtük a levelet, és egyenlőre úgysem lehet tenni semmit, amíg nem jeleznek vissza.

hacumomo # 2010.08.20. 10:38

Sziasztok!
Itt is szeretném megköszönni a segítségeteket!
Nekem már megjött tegnap a határozat, idézek:
"A határozat ellen, annak közlésétől számított 10 munkanapon belül - 5000 Ft illetéknek illetékbélyegen történő lerovása mellett, - a budapesti rendőr-főkapitánynak címzett, de a hatóságomnál előterjesztett fellebbezésnek van helye."

hacumomo # 2010.08.20. 13:43

Sziasztok!
neÉn sajnos kiestem a "játékból". Mivel a kisbuszra nem 90, hanem 70-es sebességhatár vonatkozik, jelen esetben lényegtelen hogy láttam-e a táblát vagy sem, a 86-tal mindenképpen túlléptem a sebességhatárt úgyhogy áll a 30.000 Ft-os büntetés. Ha "csak" 84-gyel mértek volna be, talán lenne esélyem. De így....
Sajnálom... :-(
Mandanyuszi, Miki85! Azért köszönöm!!!!
Remélem legalább Nektek sikerül....
Üdv!

mohuzi # 2010.08.20. 22:29

Kedves Fórumozók!
Aki már ért el valamit fellebbezéssel, az meséljen legyen szíves! Milyen indokkal sikerült?
Előre is köszi!

vilu56 # 2010.08.24. 09:53

Kedves Fórumozók!
A minap én is megkaptam a 30000Ft-os, gyenge minőségű fotómat. Lakott terület, sebesség 74 km/h.
Mivel általában figyelmesen vezetek, meglepett a dolog. Megnéztem a felvételt, este készült, vaku nélkül, szemből.
Két kérdést vet fel a fotó:
1.)Annak ellenére, hogy a levélben leírták a színhely címét,van-e jogom megkérdőjelezni, hogy lakott területen történt a mérés?
2.) Mivel előzés szakaszban mértek, a KRESZ értelmezése szerint a pillanatnyi sebességtúllépés is gyorshajtásnak számít?
Az 1.-es ponthoz tartozik, hogy több ismerősöm kapott a napokban bírságot, A véletlen műve, hogy mindenki 73;74;74 km/h-val közlekedett? Nem generált értékek ezek?
Csak kíváncsiságból javaslom, hogy akit lakott területen ezzel a sebességgel bírságoltak, írja meg.
Mindenkinek szép napot, széles utat, gumifákat!

vilu56 # 2010.08.24. 10:58

Hasznos infó!
Ha valakit szabálysértésért megbüntetnek és ezt nem fizeti ki, akkor végrehajtásra a bírságot átküldik az illetékes önkormányzathoz, pontosabban a jegyzőhöz.
Az összeg ugyanaz marad, de kaptok legalább 5-6 hó kamatmentes haladékot, valamint a bírság 25%-a a településen marad,nem pedig az amúgy sem kedvelt szervnél. Üdvözlettel:

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.24. 11:01

Még hasznosabb infó: ha nem követsz el szabálysértés, egyáltalán nem bírságolnak.

mohuzi # 2010.08.24. 16:02

Ha valaki közlekedésben vesz részt, nem mindig tudja betartani a szabályokat. Nem arra gondolok, hogy veszélyesen vezet, de pl. haladni kell a forgalommal. Amióta bírságoltak, mindenhol betartom a sebességeket, és tolnak le az autósok, villognak... De az nem fáj annyira, mint amikor fizetni kell.

Az én trafi képemen látható hol, melyik háznál vagyok, simán be tudtam azonosítani. Ott vannak a GPS koordináták is. (Odafigyelni, több formátum van, és át kell váltani!!!)

Ismételten kérdezném, tud-e valaki olyan indokot amit elfogadtak? Van-e értelme a fellebbezésnek?

evas # 2010.08.24. 19:19

Én az első kézbesítési értesítőre a 62. napon vettem át a határozatot. Természetesen az ügyintézési határidő már akkor lejárt. Írtam egy levelet, de még nem kaptam választ. Szerintetek megúsztam? Fogalmam sincs hol áll az ügy. Hallottatok már olyat, hogy valakinek megszüntették ez miatt? Nagyon várom a véleményeteket!

vilu56 # 2010.08.24. 20:37

Abban egyet értek, hogy be kell tartani a szabályokat, de kérdem, hogy 20km hosszban értelmetlenül kitett 30-as táblát ki tart be?
Ausztriában, ahol igencsak van autópálya, ott munkálatok (felújítás, javítás) esetén is legfeljebb 80-as táblát tesznek ki, ahogy vége az akadálynak, azonnal feloldják.
Nálunk pedig számtalanszor csak a korlátozó tábla van kihelyezve, feloldótábla sehol. A szabályokat nem csak nekünk kellene betartani.

Mindig ott mérnek, ahol balesetmentesen tudsz kielőzni konvojokat, forgalmat lassító akadályokat. Tatabánya 4 sávos, M6-os új szakasza Érdnél, 4 sávos Szekszárdnál, stb. Ez nem a biztonság felé ható intézkedés, hanem egyszerűen egy plusz adó.

Royal # 2010.08.24. 22:13

Ez nem a biztonság felé ható intézkedés, hanem egyszerűen egy plusz adó.

Isten hozott Magyarországon. Ez nemcsak plusz adó, ez egy kiváló biznisz. Tiltunk, korlátozunk, szabályozunk, és keményen szankcionálunk. Mindezt úgy, hogy közben életképes betartható szabály-alternatíva nincs.

uhu1 # 2010.08.25. 20:40

Tisztelt Sorstársak! Ma én is megkaptam a sztárfotókat, de nem voltam igazán elragadtatva. Két képen egyáltalán nem látszik a rendszám. A harmadikon ugyan látszik, azon viszont nincs mért sebesség (vízszintes vonallal ki van húzva a kis fekete négyszög). Szerintetek adjak én ezért a három selejtes képért olyan sok pénzt?

Fogalmam sincs, megalapoz-e ez egy fellebbezést, ha megjön majd a határozat. Igazán hálás lennék, ha valaki adna tippet ezzel kapcsolatban. Nem dobnék ki +5000et, ha nincs értelme.

mohuzi # 2010.08.27. 15:40

Sziasztok!
Mi is a fotók alapján tudunk fellebbezni, egy próbát megér. Régebben írtam, ha határozat előt reagálsz, még illeték se kell.
Mennyi időre? Mi kb. 2-3 hétre kaptuk, de van ismerős aki 60 napon túl - bár ő figyelembe se veszi.

robit74 # 2010.08.29. 11:12

Sziasztok,

Mint régebben írtam engem még májusban fényképeztek le, de az értesítőt az eljárás elindításáról csupán a 61.-ik napon kaptam meg. Írtam nekik egy szívhezszóló panaszt, hogy megsértették a tisztességes eljáráshoz való jogomat, mivel 60 napon belül határozatot kellet volna kapjak.
Sikerrel jártam, mivel a tegnapi napon megkaptam az eljárás megszüntetéséről a határozatot. Megjegyzem kicsit több mint 60 nap.

Sok sikert mindenkinek.

Megjegyzés: Ameddig nem kaptok határozatot, addig illetékmentesen kell panasszal élni (bármit is zagyválnak az értesítésben), ugyanis a fellebezés az illetékköteles, amivel a meghozott határozatot támadod meg.

szignum # 2010.08.31. 09:58

Sziasztok,

sajna én ma kaptam egy csinos levélkét,hogy 50 helyett lefotóztak 71-el. Mivel "szűz vagyok" ebben a témában lenne néhány kérdésem hozzátok:

  1. nem kaptam róla fotót,
  2. állítólag,ahol történt 80-as tábla van kint (emlékeim szerint)
  3. ez már szabálysértés?

4.csak pénzbírság és büntetőpont vagy jogsi felfüggesztés is lehet belőle?

Tehetek esetleg vmit az ügy érdekében? Még sosem volt ilyen ügyem.

Köszi a válaszokat!

csodry # 2010.08.31. 10:00

kedves hozzáértők, egy gyorshajtási szabálysértéssel kapcsolatosan kérném a segítségeteket. Arra lennék kíváncsi,- 50 es táblánál 69km/h val mentem- , határozatátvétel utáni fellebbezés esetén van e esély az eljárás megszüntetésére, amennyiben a fellebbezés tárgya az indokolatlan bírság.? A következő a helyzet: a határozatban megjelölt helyszínen -főút bevezető szakaszon- 70 es táblák egymás után 10m en belül majd közvetlenül a tábla után 5-10 m en belül egy 50 es!!! majd azt követően ismét végig 70 es táblák. Érdekelne hogy megalapoz e ez egy fellebbezést?A 70 táblák végig a lassító sáv felöli oldalon, az egyetlen 50 es a gyorsító sáv oldalán...-
A segítséget és a hozzászólásokat előre is köszönöm

Lalli # 2010.08.31. 18:31

Sziasztok!

Szeretném kérdezni,hogy a traffipax beállhat a "mindkét oldalról behajtani tilos,kivéve épitési forgalom"tábla után történö útra,és ott szemböl mérni?
Konkrétan Szegednél az épülö m43-as lehajtónál a további épülö részre állt be a tábla után kb.300 méterre és onnan mérte a lehajtót!Elméletileg rá is vonatkozik a behajtási tilalom,vagy megkülönböztetö jelzést kéne használni neki!Legalábbis én igy gondolom!
Ti,hogy tudjátok?
Elöre is köszi!

Lali