Gyorshajtás


miki85 # 2010.08.17. 13:05

Sziasztok!

A mai napon kaptam egy gyorshajtásról szóló határozatot. A bírság összege 45.000! forint. A megengedett 60 helyett 94-el mentem. Nem vettem észre a táblát. Az interneten megnéztem a gyorshajtásról készült képeket az autóról készült képen jól látszik, hogy tényleg gyorsan mentem, de a másik képen amelyiken a sebességkorlátozó táblát fényképezték észrevettem, látszik hogy a korlátozó tábla szinte a földön van és az út menti növényektől nem teljesen látszik. Megnéztem az erről készült rendeletet (Melléklet a 83/2004. (VI. 4.) GKM rendelethez) ami szerint:
"5.11. A jelzőtáblákat az útburkolat, illetőleg a talaj szintje felett úgy kell elhelyezni, hogy

  1. olyan helyen, ahol gyalogosközlekedés nincs, a tábla

aa) (a legalsó tábla) alsó éle legalább 1,50 méter,

ab) (a legfelső tábla) felső éle legfeljebb 4,10 méter

Nem is beszélve a jól látható helyről.

A fent említett tábla az útburkolattól jól láthatóan nincs 50 cm-re sem.

Az lenne a kérdésem hogy van-e értelme a fellebbezésnek?
Előre is köszönöm a segítséget.

Mandanyuszi # 2010.08.17. 13:17

Nekünk is ugyanez a problémánk. Tegnap érkezett a levél, hogy 60km/h-s sebességkorlátozó tábla van kint (szintén a "gazban"), és 97km/h sebességgel mentünk el mellette (állítólag, mert a fotón ez sem látszik, hogy valóban annál a táblánál készült a fénykép.
Miki85, ez melyik útszakaszon történt?

Mandanyuszi # 2010.08.17. 13:26

Egyébként mi most akarunk fellebbezni az ügyben, de jó lenne nekünk is egy kis segítség. Ugyanazokat a rendelet pontokat találtuk mi is, amiket miki85 leír.
sinick! Melyik úton történt a gyorshajtás? Mert érdekelne, hogy hány útszakaszt érintenek ezek a "rosszul felszerelt" táblák.

miki85 # 2010.08.17. 13:33

Ez a gyorshajtás a 4-es főúton történt Karcag közelében.

sinick leírnád a fellebbezés menetét, vagy hogyan fogalmaztad meg. köszi

Mandanyuszi # 2010.08.17. 13:35

Pont ezért kérdeztem, mert a miénk is ugyanott történt, júli. 24-én 18:35-kor.

miki85 # 2010.08.17. 13:39

Nekem is az nap, csak 19:43-kor

Mandanyuszi # 2010.08.17. 13:39

De én még találtam egy másik rendeletet is, erre vonatkozóan.

5.13. Több jelzőtábla azonos tartószerkezeten való elhelyezése esetén:

  1. egy tartóoszlopon három táblánál többet nem szabad elhelyezni [ebbe a szokványos kiegészítő tábla (távolság, irány, időtartam) nem számít bele]

Ugyanis azon az oszlopon 4 db tábla van felszerelve.

Mandanyuszi # 2010.08.17. 13:43

Most nézetjük át egy jogi személlyel az esetet. Elvileg 10 nap van fellebbezni.
Elvileg a mi fellebbezésünk holnapra elkészül. De azért még kis segítséget nyújtanak benne az itt "elhangzottak" is.

miki85 # 2010.08.17. 13:48

Ezt nem is figyeltem. De így meg már főleg jogtalan az én véleményem szerint.

Meg is fogom írni a fellebbezést hamarosan.

Miért fizessek ki egy fél havi fizetésnyi összeget feleslegesen?!

Mandanyuszi # 2010.08.17. 13:52

Ez így van! Inkább 2200Ft illeték! Ennyit megér!
Én is azután néztem meg a képet jobban, miután rátaláltam erre a pontra a rendeletben. Innentől egyértelműen ők szegik meg több ponton is a szabályokat.

Mandanyuszi # 2010.08.17. 13:58

Ha gondolod, holnap átküldöm a fellebbezésünket, mert (mint már írtam korábban is) elvileg holnapra elkészül a miénk.

miki85 # 2010.08.17. 14:00

Az nagyon jó lesz. Köszönöm szépen.

Sok sikert a fellebbezéshez.

Mandanyuszi # 2010.08.17. 14:02

e-mail címed hol/hogy tudom megnézni?

miki85 # 2010.08.17. 14:13

A Fórumból is lehet küldeni de elküldöm az e-mail címedre.

Spinakker # 2010.08.17. 17:20

Szeretném megkérdezni, hogy a GPS-t elfogadják-e bizonyítéknak, volt-e már precedens rá? Ugyanis azzal tudnánk bizonyítani, hogy mennyivel mentünk, ill az egész út alatt sose mentünk a bemért 155-el (autópályán történt a gyorshajtás). A fotó is érdekes, a külső sávban haladtunk, belsőben előzött egy autó, azt nem mérték, a mögötte, szintén belső sávban haladó külföldi rendszámú autót sem tudták mérni, mert félig takartuk a rendszámtáblát, amögött is jött egy harmadik, aki közelebb került, tehát ő még gyorsabban hajtott. Hogyan lehet kérni kalibrálás ellenőrzést?
egy kis Honda Jazz-em van és nagyon vigyázok rá, sose mentem vele 155-el...
Előre is köszönöm a szakértő, segítő hozzászólást.

hacumomo # 2010.08.18. 20:34

Sziasztok!
Miki85 és Mandanyuszi! Engem is ott fotóztak le, ugyanakkor. A határozat szerint 5000 Ft a fellebbezés illetéke, jobb mint a 30.000-es büntetés, úgyhogy én is megpróbálom. Ha nem vagyok túl pofátlan, átküldenétek nekem is a fellebbezés szövegét az e-mailcímemre? Köszönöm! :-)

leus22 # 2010.08.19. 10:32

Sziasztok,

A mi esetünkben már mindenképp eldőlt, hogy fellebbezünk, mert rosszak a GPS koordináták, és a fotó is szemmel láthatóan nem város határon belül készült, így viszont nem az 50-es szabály volt érvényben.

CSAKHOGY mi eddig csak egy értesítést kaptunk, határozatot még nem. Fellebbezni csak a határozat után lehet? Vagy az értesítés kézhezvételétől számított 10 munkanapon belül kell?

Én fax számot nem is találok ahova el küldhetném a fellebbezést, az értesítésben nincs ilyenről szó, segítsetek kérlek! Ti tudtok valamit?

A megadott ügyfélszolgálati számot egy hete hívom folyamatosan és vagy foglalt vagy kicsöng de nem veszik fel.

mohuzi # 2010.08.19. 10:33

Sziasztok!
2 kérdés:

  1. Találkozott már valaki olyannal, hogy a trafin szereplő GPS koordináták nem stimmelnek? Minket Csabán mértek be és a képen szereplő koordináták Kunágota mellé jeleznek. A bizonyító tábla koordinátái alapján vettük észre... Ez lehet alap fellebezésre?
  2. Mikor kell a fellebezést küldeni? Első levélnél, amikor tájékoztatnak, vagy várjam meg a másodikat? Telefonon 3 napja nem elérhetők a Vas megyeiek...

Köszi a segítségeket!

mohuzi # 2010.08.19. 10:35

Kedves Leus!
Látom ugyanaz a gondunk...Remélem választ kapunk...

hacumomo # 2010.08.19. 10:50

Sziasztok!
Az első levél csak felhívás, - nem határozat, - , tehát nem tudod megfellebbezni. Most csak értesítenek arról, hogy megindult "ellened" az eljárás. Arra van lehetőséged, hogy jelezd feléjük, ha nem te vezetted az autót, s nyilatkozz arról, hogy ki követte el a gyorshajtást. Ha megnevezel valakit, akkor ő kap egy ugynilyen értesítést - majd a büntetést. Ha vársz és nem jelzel vissza, - azaz kvázi elismered hogy te voltál - folytatódik az eljárás és megkapod a döntést azaz a határozatot, ...amivel ha nem vagy elégedett, 5000 Ft-os illetékbélyeg ellenében panasszal élhetsz.

hacumomo # 2010.08.19. 10:52

Ja, szerintem faxon nem lehet fellebbezni, - hiszen hova ragasztod az illetékbélyeget? Bár ez csak magánvélemény...

mohuzi # 2010.08.19. 10:58

Elértem a Vas megyeieket!!!!
Válasz néhány kérdésre:
Ha értesítést kapunk- akkor amíg nincs meg a határozat - észrevételt lehet küldeni nekik és az ILLETÉKMENTES. Csak ajánlva adjuk fel és a határozat kézhezvétele előtt menjen el dátum szerint. Ekkor a határozatot nem kell figyelembe venni, amíg nem reagálnak.
(Erről eddig senki nem szólt!!!)
A GPS koordinátákra azt mondták nem értik, szerintük jónak kell lennie, mindeképpen jelezzük!
Ha megvan a határozat, akkor viszont már fellebezés és illeték.

leus22 # 2010.08.19. 12:50

Nagyon köszi az infókat!

Mondjuk azért én félnék a határozatot figyelmen kívül hagyni, amíg várok a válaszukra, mert az egy dolog, hogy mit mondanak az ügyfélszolgálaton, de ha hülyeséget mond, akkor meg elesek a fellebbezés lehetőségétől!

mohuzi # 2010.08.19. 13:11

Ha nem írok - akkor 5000 Ft. Ilyen dologban nem mondhatnak hülyeséget! Az észrevételben leírom, hogy ekkor és ekkor telefonáltam, és ezt az infót kaptam. Fellebezni máshova kell, ha átvernek akkorr azt is lehet jelezni.

miki85 # 2010.08.19. 19:36

Akkor ha én az értesítést követően már elküldtem a fellebbezésemet akkor azt nem fogják elfogadni, mert még nincs határozat? Akkor feleslegesen dobtam ki illetékbélyegre 5000 ft-ot? Beleírtam a fellebbezésbe az ügyszámot és az iratszámot is az alapján már be lehet azonosítani. Az ügyszám egyébként nem a határozatszám? Mindenesetre hétfőn felhívom az ügyintézőt.