Albérleti szerződés


margaréta*** # 2009.10.20. 08:26

Az a baj, hogy egy fillért nem tudok most fizetni, sőt, egyenesen megélhetési problémám van. Továbbállni nem tudok, hiszen mindenhol kauciót kérnek, de legalább egy havi lakbért biztosan, s ráadásul akkor a még kifizetett 90 e-s kauciót is elbukom.

kadaj01 # 2009.10.20. 08:30

"Mit tehetek?"

Ez nem úgy működik, hogy te felajánlasz valamit, aztán ha nem fogadja el az üzleti partner, te felháborodsz és egyből "mit tehetek" támadásba lendülsz. A bérlemény tulajdonosa nem köteles neked ingyen szállást biztosítani, a kaució pedig nem erre való. Amit tehetsz, hogy fizetsz, vagy elköltözöl. Más megoldás nincs. Ja de, van, nem fizetsz semmit, ott maradsz, és félelemben élsz, majd kapsz egy jó kis pert a nyakadba. Mellesleg, én neked nem adnám ki a lakásom, az tuti.

nandy # 2009.10.20. 09:35

A kaukció egy vagyoni biztosíték, azzal a bérleti jogviszony megszűnésekor el kell számolni.
Ha a tartozás levonása után még marad belőle, akkor az visszajár neked.

Firity # 2009.10.22. 19:20

Tanácsot szeretnék kérni.10 hónapja bérlünk egy kertes házat amit mi takarítottunk ki,raktuk rendbe a fürdőt felújítottuk.A számlákat fizetjük rendesen,minden a mi nevünkön van.A házat mi rendeztük be a tulajnak semmije nem volt a házban.Most meg azzal jön,hogy másoltassunk neki kulcsot,hogy neki is legyen.Kötelesek vagyunk e neki kulcsot adni(főleg a házhoz)még ha a kapuhoz legyen de a házhoz van joga??A mi értékein vannak bent a házban.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.10.22. 19:24

határozottan nem!

Firity # 2009.10.22. 19:27

immaculata.ez nekem szólt?

kadaj01 # 2009.10.22. 19:28

Azért annyira ne legyél határozott, mert nem biztos, hogy igazad van...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.10.22. 19:34

Igen neked. A bérbeadó csak egyeztett időpontban kereshet fel titeket. Nem mászkálhat saját kulccsal föl és alá.

Firity # 2009.10.22. 19:36

Ez papíron le is van fektetve,hogy ha be akar jönni be kell engednünk.ez oké!de,hogy már kulcs is kell neki,ez nem!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.10.23. 06:00

Semmi gond, hivatkozz a szerződésre. A be kell engedni, azt jelenti, hogy tevőlegesen nyitsz neki kaput.

Firity # 2009.10.23. 06:27

Ezt én is tudom,hogy be kell engednem nem ez érdekel.Hanem van e joga kulcsot kérni?ezzel az erővel nyitva is hagyhatnánk az ajtót ,hogy bárki bejöhessen.A mi értékeink vannak a házban,csak azért kelhet neki kulcs,hogy bejöjjön.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.10.23. 06:40

Nincs joga, birtokon belül vagy, érvényes szerződésed van az ottlakásra. Nincs joga.

Akár rendőrt is hívhatsz, ha erőszakoskodik és kidobathatod.

hunfrakk # 2009.10.23. 07:54

úgy van minden ahogy Immaculata leírta

így rendelkezik a szerződésetek,
a lakásbérletről szóló törvény
és a Polgári Törvénykönyv is

Ltv:
http://www.complex.hu/…jegy_doc.cgi?…

Ptk:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Firity # 2009.10.23. 09:03

Átnéztem,de konkrétan nem találtam semmi olyant ami a kulcs adásról szólna.

hunfrakk # 2009.10.23. 09:42

Ltv. 12. § (4) bek.

A bérbeadó a rendeltetésszerű használatot,
valamint a szerződésben foglalt kötelezettségek teljesítését
évente legalább egyszer vagy a szerződésben meghatározottak szerint
évente több alkalommal

  • a bérlő szükségtelen háborítása nélkül -

ellenőrzi.

A bérlő arra alkalmas időben a lakásba történő bejutást biztosítani,
és az ellenőrzést tűrni köteles;
ez a rendelkezés megfelelően irányadó a rendkívüli káresemény,
illetőleg a veszélyhelyzet fennállása miatt a lakáson belül szükséges hibaelhárítás elvégzésének biztosítása esetén.

Ptk. 425. § (2) bek.
A bérbeadó

  1. a bérlő szükségtelen háborítása nélkül ellenőrizheti a használatot;
Firity # 2009.10.23. 12:33

Köszönöm a segítséget!Hét elején kiderül mi lesz,addigra kéri a kulcsokat!

Zoltanuss # 2009.10.25. 17:09

házat amit mi takarítottunk ki,raktuk rendbe a fürdőt felújítottuk.A szám­lákat fizetjük rendesen,minden a mi nevünkön van

EWz eddig ok. nyilván a lakbér megállapítás is úgy lett megállapítva.
De egy kulcson ennyit rágodni !!!

végül is vannak butoraitok stb. de ez a ház értékéhez hogy jö ill. arányban áll é.
Mindegy !
Egy szállodában is ( Igaz a bérlrmény nem teljesen azonos ) van még kulcsa a szobalánynak a gondnoknak stb. Tökölsz a kulcson, ahelyett, hogy tisztáztad volna, mire kell. Legalább annyira bizalmatlan vagy mit feltétlezedd a bérbeadóról !!
Csak gondolatébresztőnek.
Végül is lehet kulcsa a tulajnak, deillik tisztázni , hogy mikor megy oda. Egyébként egy normál gondolkodású tulaj eleve nem megy olyankor amikor nincs ott a bérlő. Félre értés lehet és az kellemetlen mindenkinek !

Firity # 2009.10.25. 18:36

Zoltanuss
Pénteken is be akart jönni,na ha most van kulcsa be is jön,mi meg nem vagyunk itthon!Innentől nincs miről beszélni!

kadaj01 # 2009.10.25. 21:08

Azért az tény, hogy egy jól működő tulaj-bérlő kapcsolatban, ilyen kérek-kulcsot,-hogy-bemehessek-amikornemvagyotthon dolog nincs. Valamit nem mondd el nekünk Firity.

Abygel # 2009.11.16. 12:06

Szeretném megérdeklődni, hogy lehetséges-e azonnali felmondása a bérlő részéről az albérletnek, ha a lakás rettenetesen penészedik. A szerződésben 45 napra van meghatározva a felmondási idő.
Köszönöm a választ!

SolnesM # 2009.11.16. 16:43

Abygel !

Természetesen lehet. Kérdsés a bérbeadó mennyire akceptálja. Ha már 45 nap, akkor nyilván elég régen ott vagytok. vagy a nyáron vettétek bérbe. Ez a penészedés egybként sohza nem egyik napról a másikra jelentekezik. Egy folyamat eredménye. Oka nagyon sok lehet. Így a lakás falainak a szerkezete és lehet a helytelen életvitelből eredő jelenség. nyilván az eredeti minőséget rontja. egyszerűbb egy alkú. De ha mindenáron menni akarsz nem tart vissza senki.
Felezzétek azt a 45 napot osztánb jó napot !

padlizsán # 2009.11.20. 11:52

Sziasztok!
Nem tudom, jogászok szoktak-e válaszolni ebben a fórumban, de végülis mindenki segítségét kérem,aki volt már hasonló szituációban.
November közepén jelentettük be a tulajnak, hogy szeretnénk dec. 01-én kiköltözni a lakásból,ahol már két éve lakunk. A szerződésben 30 nap felmondási idő van,de ebbe beleegyeztek,hogy Nálunk ez csak 15 nap legyen. A számlákkal van probléma....Esetünkben és környezetünkben eddig midnnehol úgy működött,hogy kiköltözés napján a kaucióból levonásra kerültek az utolsó havi számlak (ami nem jött meg,azt előző hónapok alapján arányosítottuk), és a klönbözetet visszakaptuk. Ez a tulaj nem hajlandó erre,azt mondja,hogy dec 1-én hagyjuk el a lakást,majd bevár minden számlát,és ha azok megjöttek a kaució-rezsi különbözetet visszakapjuk! Minket ez nagyon meglep, nem tartjuk fairnek,hiszen nekünk is szükségünk lenne minél előbb erre a pénzre, és ráadásul mi a garancia,hogy jelentkezni fog a tulaj 1-1,5 hónap múlva,hogy fizetni akar??!!mi a garancia,mit lehet ilyenkor tenni? Előre is köszi a segítségeteket!!!

padlizsán # 2009.11.20. 11:53

Sziasztok!
Nem tudom, jogászok szoktak-e válaszolni ebben a fórumban, de végülis mindenki segítségét kérem,aki volt már hasonló szituációban.
November közepén jelentettük be a tulajnak, hogy szeretnénk dec. 01-én kiköltözni a lakásból,ahol már két éve lakunk. A szerződésben 30 nap felmondási idő van,de ebbe beleegyeztek,hogy Nálunk ez csak 15 nap legyen. A számlákkal van probléma....Esetünkben és környezetünkben eddig midnnehol úgy működött,hogy kiköltözés napján a kaucióból levonásra kerültek az utolsó havi számlak (ami nem jött meg,azt előző hónapok alapján arányosítottuk), és a klönbözetet visszakaptuk. Ez a tulaj nem hajlandó erre,azt mondja,hogy dec 1-én hagyjuk el a lakást,majd bevár minden számlát,és ha azok megjöttek a kaució-rezsi különbözetet visszakapjuk! Minket ez nagyon meglep, nem tartjuk fairnek,hiszen nekünk is szükségünk lenne minél előbb erre a pénzre, és ráadásul mi a garancia,hogy jelentkezni fog a tulaj 1-1,5 hónap múlva,hogy fizetni akar??!!mi a garancia,mit lehet ilyenkor tenni? Előre is köszi a segítségeteket!!!

monalisa1 # 2009.11.20. 17:45

És mi a garancia arra, hogy az utolsó- a november havi számlákat rendben befizetitek?... (Az adott szavatok - oké, de ez egy idegenek közti pénzbeli elszámolásnál nemigen kézzelfogható valami, EZZEL SZEMBEN a november hónapról rendben teljesített csekkek már maguktól beszélnek majd.)

Szerintem nincs más mint türelemmel és bizakodással kivárni a kaukció-különbözet visszakapását.

"Mona"
laikus hozzászóló

SolnesM # 2009.11.21. 20:02

Szia padlizsán !

egyet mondj nekem meg a köznek : az egyenleg merre húz ?

Elvileg 30 nap a felmondás, de akár másnap is mehetsz !
A számlák viszont mindig késéssel jönnek.
Szerintem ha jól belegondol az ember a szaldó majd nulla ilyenkor, ha csak nem extrém nagy a kaució és extrém kicsi a fogyasztás. Egyébként ki lehet azt számolni jó félóra alatt !!