Olvass utána a babakötvénynek. Nevével ellentétben bármilyen idős kiskorú részére vásárolható, és hozama jobb, mint más állampapíroké. Amikor a gyerek nagykorú lesz, akkor megkapja és pénzzé teheti, ha akarja.
Ingatlan öröklés 14év alatt!
Én valami hosszú futamidejű lekötési portfólióra gondoltam első sorban. De akkor ez is járható út lehet ezek szerint! Köszönöm szépen a válaszokat.
kopy25,
Főszabályként a szülő kezeli a kiskorú vagyonát, természetesen felelősséged is van, a gyerek érdekeit nézve kell kezelned, ebben az is benne van, hogy adott esetben a befőttesüvegben tartott milliók is határesetnek számíthat, hiszen be is fektethetted volna a gyerek javára, legalább állampapírba mondjuk.
De már nem automatikus, hogy a gyámhivatali letéti számlára kell utalni. Elrendelheti a hivatal.
Lásd : Ptk. 4:155.§-4:160.§
Köszönöm! Ez lett volna a következő kérdésem,hogy az nyilvánvaló,hogy a gyerekek pénzét el kell különíteni! Viszont az nem egyértelmű,hogy elég ha nyitok nekik 1-1 számlát a bankba,vagy a gyámhivatal kezeli a pénzüket.
Simán hozzájárulnak, ha reális az ár. (Ahogy ostap írta, általában ragaszkodnak a felbecsléshez, de a konkrét esetben el is fogadhatják a nemrégi értékbizonyítványt.) Azt esetleg kikötik, hogy az eladási ár egy gyámhatósági letéti számlára megy.
kopy25,
Ha távol van az ingatlan, és a szülők illetve a többi társtulajdonos is úgy nyilatkozik, hogy eladná, azt fenntartani, gondozni nem tudják, aránytalan teher lenne, akkor nemigen hinném, hogy a gyámhivatal akadékoskodna. Csak leromlana az állaga.
Ha az ár megfelelő, akkor nem lesz gond.
Értem! Köszönöm! Mindenképpen el szeretnénk adni, távolság miatt nehezen kivitelezhető lenne a állapotmegőrzése is... Hirtelen arra gondoltam,hogy a gyerekeknek van most 25-25 százalékkal a legtöbb tulajdona és nehogy a gyámhivatal arra jusson,hogy a gyerekeknek nem érdeke eladni az ingatlant...
kopy25,
A gyámhivatal azt nézi, hogy a kiskorú legalább az ingatlan forgalmi értékén adja el az ingatlant. Ehhez vagy (i) ti vagy vevő felkértek egy értékbecslőt, aki felbecsli, vagy (ii) a gyámhivatal kér egy adó- és értékbizonyítványt az önkormányzattól. Az (i)-ért ti vagy a vevő fizettek, de látjátok az értéket, mielőtt aláírnátok a szerződést, a (ii) ingyenes, de nem látjátok az értéket, csak a gyámhivatal mond annyit a végén, hogy jóváhagy vagy nem. Nyilván érdemes (i)-gyel menni. A releváns szabály a Gyer. rendelet 153. § (1) b).
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
Értékbecslő az, aki benne van az ingatlanvagyon-értékelő és -közvetítőként a névjegyzékben: https://oknyir.kh.gov.hu/
Az állagmegőrzés minden tulajdonos felelőssége és költsége. Ki másé lenne? Ha nem fizetik a rájuk eső részt, fizetési meghagyást vagy pert lehet ellenük indítani. Ptk. 5:76. § https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
Sziasztok! Édesanyám elhalálozott 2 éve,akkor az ingatlan 50%-a három testvér között osztódott el, maradék 50% édesapám néven maradt. Közben édesapám is elhunyt,viszont ő végrendelkezett,és a saját 50%-át a két 14 év alatti unokájára hagyta. Kérdésem az lenne,hogy a három testvér közül egyiknek sem érdeke az ingatlan megtartás,mennyire lesz nehéz a gyámügyel dűlőre jutni adásvétel téren? Ha a gyámügy nem engedi az áldást,akkor kinek a felelőssége az ingatlan állapotmegőrzése? Mit lehet tenni ilyen ügyben?
Köszönöm.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02