Albérleti szerződés


monalisa1 # 2009.11.24. 17:51

kicsiloona

A szóbeli megállapodás csak akkor ér valamit ha midkét fél korrektül betartja, ergo mindent le kell papírozni - illetve kellett volna...

Ha a megbeszélt 1 év bérbeadás ellenére már a kezdet kezdetén esetleges vevőt/nézőt visz a házra, akkor jobb ha új bérlet iránt nézel.

A pénzt vagy visszaadja vita nélkül vagy nem, ezt innen megtippelni nem lehet.

Átalakítást stb. csakis irásbeli engedély alapján lehet végezni másnak a lakásában, költségmegtérítés helyett vélem simán le fogja tagadni a dologot...

A mérőóra az ő dolga, neki úgy volt okés hogy "rossz" volt., legfeljebb havonta félre kell tenni egy reálisan számítható összeget., ha mégis jönne valamikor számla ne legyen probléma a befizetés miatt.

A tanulságok levonása után a következő bérletnél legyél megfontoltabb, mit ne mondjak bölcsebb.

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2009.11.24. 17:41

Ha te vagy a lakás tulajdonosa a bérleti szerződés letelte után simán kijelented a lakásból és távoznia kell, ha csak ujabb szerződést nem írtok...

Ha a hölgy tud főzni az erdélyi kaják nagyon jók - ne kéresd magad.

"Mona"
laikus hozzászóló

Petradomi # 2009.11.24. 12:34

Kedves Immaculata!

Nagyon szépen köszönöm, akkor legalább ezzel tudok neki segíteni.

Petradomi # 2009.11.24. 12:34

Kedves Immaculata!

Nagyon szépen köszönöm, akkor legalább ezzel tudok neki segíteni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.11.24. 09:54

Engedd meg neki, enélkül munkát sem tud vállalni.

Petradomi # 2009.11.24. 09:35

Kedves Fórumozók!

Szeretném megkérdezni, hogy egy erdélyi hölgyet felvettem magam mellé közös lakáshasználónak. Teljesen hivatalosan számlával, meghatározott időre jövő év júliusig. Ő be szeretne jelentkezni ideiglenesen, most kéne aláírnom a bejelentőlapját. Megtehetem-e, hogy későbbiekben ne legyen problémám?
Aszerződésbe bele van foglalva a határidő, kiköltözés, kijelentkezés stb
köszönettel

kicsiloona # 2009.11.24. 09:26

Tisztelt Ügyvéd úr/ Nő, kedves felhasználók.

Szeretném a segítségüket kérni. Múlt héten béreltem ki egy lakást, dec. 01.-től határozatlan időre. Az első havi bérleti díjat és a kauciót ki is fizettem már kézbe. A lakásban nem volt konyhabútor, úgy egyeztünk meg, hogy veszek egyet, és le lesz számolva a következő három havi bérleti díjból. Viszont a bútor beépítéséhez és a lakás egyéb helyiségeinek kisebb átalakításához még további befektetésekre volt szükség. Továbbá, mivel egy kétlakásos házról van szó, két db hőmennyiségmérő is fel van szerelve, külön lakásonként. Viszont tegnap vettem észre, hogy a miénk nem működik, hibaüzenetet ír ki. A bérbeadó ezt a számot írta fel mérőállásként. Tegnap szóltam neki, hogy meg kellene nézetni, mert valószínűleg rossz. Erre ő nem hajlandó. Ráadásul tegnap közölték velem, hogy jönnének megnézni a házat, mert árulják. Pedig mi úgy egyeztünk meg előtte szóban, hogy nekem legalább egy évig kell a lakás, és ő csak kb. másfél-két év múlva fogja eladni. Még nem költöztünk be, de vittünk már oda bútorokat, és elkezdük pl a konyhabútor beépítését is. Kérdésem az lenne, hogy ilyen helyzetben mit tudok tenni? Felmondhatom-e a szerződést, ami elvileg csak dec. 01-től él, mert nekem nem felelne meg az, hogy pl. 3 hónap múlva ki kell költöznöm, és az sem, hogy nem hajlandó megnézetni ezt a mérőszerkezetet? Nem szeretnék vele folyamatosan ilyen dolgokon vitatkozni, szerintem ez az ő dolga lenne, hogy a mérőórák rendben legyenek. Plusz a még nem lelakott első havi bérleti díjat és természetesen a kauciót is szeretném visszakapni.

Segítségüket előre is köszönöm.

SolnesM # 2009.11.21. 20:02

Szia padlizsán !

egyet mondj nekem meg a köznek : az egyenleg merre húz ?

Elvileg 30 nap a felmondás, de akár másnap is mehetsz !
A számlák viszont mindig késéssel jönnek.
Szerintem ha jól belegondol az ember a szaldó majd nulla ilyenkor, ha csak nem extrém nagy a kaució és extrém kicsi a fogyasztás. Egyébként ki lehet azt számolni jó félóra alatt !!

monalisa1 # 2009.11.20. 17:45

És mi a garancia arra, hogy az utolsó- a november havi számlákat rendben befizetitek?... (Az adott szavatok - oké, de ez egy idegenek közti pénzbeli elszámolásnál nemigen kézzelfogható valami, EZZEL SZEMBEN a november hónapról rendben teljesített csekkek már maguktól beszélnek majd.)

Szerintem nincs más mint türelemmel és bizakodással kivárni a kaukció-különbözet visszakapását.

"Mona"
laikus hozzászóló

padlizsán # 2009.11.20. 11:53

Sziasztok!
Nem tudom, jogászok szoktak-e válaszolni ebben a fórumban, de végülis mindenki segítségét kérem,aki volt már hasonló szituációban.
November közepén jelentettük be a tulajnak, hogy szeretnénk dec. 01-én kiköltözni a lakásból,ahol már két éve lakunk. A szerződésben 30 nap felmondási idő van,de ebbe beleegyeztek,hogy Nálunk ez csak 15 nap legyen. A számlákkal van probléma....Esetünkben és környezetünkben eddig midnnehol úgy működött,hogy kiköltözés napján a kaucióból levonásra kerültek az utolsó havi számlak (ami nem jött meg,azt előző hónapok alapján arányosítottuk), és a klönbözetet visszakaptuk. Ez a tulaj nem hajlandó erre,azt mondja,hogy dec 1-én hagyjuk el a lakást,majd bevár minden számlát,és ha azok megjöttek a kaució-rezsi különbözetet visszakapjuk! Minket ez nagyon meglep, nem tartjuk fairnek,hiszen nekünk is szükségünk lenne minél előbb erre a pénzre, és ráadásul mi a garancia,hogy jelentkezni fog a tulaj 1-1,5 hónap múlva,hogy fizetni akar??!!mi a garancia,mit lehet ilyenkor tenni? Előre is köszi a segítségeteket!!!

padlizsán # 2009.11.20. 11:52

Sziasztok!
Nem tudom, jogászok szoktak-e válaszolni ebben a fórumban, de végülis mindenki segítségét kérem,aki volt már hasonló szituációban.
November közepén jelentettük be a tulajnak, hogy szeretnénk dec. 01-én kiköltözni a lakásból,ahol már két éve lakunk. A szerződésben 30 nap felmondási idő van,de ebbe beleegyeztek,hogy Nálunk ez csak 15 nap legyen. A számlákkal van probléma....Esetünkben és környezetünkben eddig midnnehol úgy működött,hogy kiköltözés napján a kaucióból levonásra kerültek az utolsó havi számlak (ami nem jött meg,azt előző hónapok alapján arányosítottuk), és a klönbözetet visszakaptuk. Ez a tulaj nem hajlandó erre,azt mondja,hogy dec 1-én hagyjuk el a lakást,majd bevár minden számlát,és ha azok megjöttek a kaució-rezsi különbözetet visszakapjuk! Minket ez nagyon meglep, nem tartjuk fairnek,hiszen nekünk is szükségünk lenne minél előbb erre a pénzre, és ráadásul mi a garancia,hogy jelentkezni fog a tulaj 1-1,5 hónap múlva,hogy fizetni akar??!!mi a garancia,mit lehet ilyenkor tenni? Előre is köszi a segítségeteket!!!

SolnesM # 2009.11.16. 16:43

Abygel !

Természetesen lehet. Kérdsés a bérbeadó mennyire akceptálja. Ha már 45 nap, akkor nyilván elég régen ott vagytok. vagy a nyáron vettétek bérbe. Ez a penészedés egybként sohza nem egyik napról a másikra jelentekezik. Egy folyamat eredménye. Oka nagyon sok lehet. Így a lakás falainak a szerkezete és lehet a helytelen életvitelből eredő jelenség. nyilván az eredeti minőséget rontja. egyszerűbb egy alkú. De ha mindenáron menni akarsz nem tart vissza senki.
Felezzétek azt a 45 napot osztánb jó napot !

Abygel # 2009.11.16. 12:06

Szeretném megérdeklődni, hogy lehetséges-e azonnali felmondása a bérlő részéről az albérletnek, ha a lakás rettenetesen penészedik. A szerződésben 45 napra van meghatározva a felmondási idő.
Köszönöm a választ!

kadaj01 # 2009.10.25. 21:08

Azért az tény, hogy egy jól működő tulaj-bérlő kapcsolatban, ilyen kérek-kulcsot,-hogy-bemehessek-amikornemvagyotthon dolog nincs. Valamit nem mondd el nekünk Firity.

Firity # 2009.10.25. 18:36

Zoltanuss
Pénteken is be akart jönni,na ha most van kulcsa be is jön,mi meg nem vagyunk itthon!Innentől nincs miről beszélni!

Zoltanuss # 2009.10.25. 17:09

házat amit mi takarítottunk ki,raktuk rendbe a fürdőt felújítottuk.A szám­lákat fizetjük rendesen,minden a mi nevünkön van

EWz eddig ok. nyilván a lakbér megállapítás is úgy lett megállapítva.
De egy kulcson ennyit rágodni !!!

végül is vannak butoraitok stb. de ez a ház értékéhez hogy jö ill. arányban áll é.
Mindegy !
Egy szállodában is ( Igaz a bérlrmény nem teljesen azonos ) van még kulcsa a szobalánynak a gondnoknak stb. Tökölsz a kulcson, ahelyett, hogy tisztáztad volna, mire kell. Legalább annyira bizalmatlan vagy mit feltétlezedd a bérbeadóról !!
Csak gondolatébresztőnek.
Végül is lehet kulcsa a tulajnak, deillik tisztázni , hogy mikor megy oda. Egyébként egy normál gondolkodású tulaj eleve nem megy olyankor amikor nincs ott a bérlő. Félre értés lehet és az kellemetlen mindenkinek !

Firity # 2009.10.23. 12:33

Köszönöm a segítséget!Hét elején kiderül mi lesz,addigra kéri a kulcsokat!

hunfrakk # 2009.10.23. 09:42

Ltv. 12. § (4) bek.

A bérbeadó a rendeltetésszerű használatot,
valamint a szerződésben foglalt kötelezettségek teljesítését
évente legalább egyszer vagy a szerződésben meghatározottak szerint
évente több alkalommal

  • a bérlő szükségtelen háborítása nélkül -

ellenőrzi.

A bérlő arra alkalmas időben a lakásba történő bejutást biztosítani,
és az ellenőrzést tűrni köteles;
ez a rendelkezés megfelelően irányadó a rendkívüli káresemény,
illetőleg a veszélyhelyzet fennállása miatt a lakáson belül szükséges hibaelhárítás elvégzésének biztosítása esetén.

Ptk. 425. § (2) bek.
A bérbeadó

  1. a bérlő szükségtelen háborítása nélkül ellenőrizheti a használatot;
Firity # 2009.10.23. 09:03

Átnéztem,de konkrétan nem találtam semmi olyant ami a kulcs adásról szólna.

hunfrakk # 2009.10.23. 07:54

úgy van minden ahogy Immaculata leírta

így rendelkezik a szerződésetek,
a lakásbérletről szóló törvény
és a Polgári Törvénykönyv is

Ltv:
http://www.complex.hu/…jegy_doc.cgi?…

Ptk:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.10.23. 06:40

Nincs joga, birtokon belül vagy, érvényes szerződésed van az ottlakásra. Nincs joga.

Akár rendőrt is hívhatsz, ha erőszakoskodik és kidobathatod.

Firity # 2009.10.23. 06:27

Ezt én is tudom,hogy be kell engednem nem ez érdekel.Hanem van e joga kulcsot kérni?ezzel az erővel nyitva is hagyhatnánk az ajtót ,hogy bárki bejöhessen.A mi értékeink vannak a házban,csak azért kelhet neki kulcs,hogy bejöjjön.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.10.23. 06:00

Semmi gond, hivatkozz a szerződésre. A be kell engedni, azt jelenti, hogy tevőlegesen nyitsz neki kaput.

Firity # 2009.10.22. 19:36

Ez papíron le is van fektetve,hogy ha be akar jönni be kell engednünk.ez oké!de,hogy már kulcs is kell neki,ez nem!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.10.22. 19:34

Igen neked. A bérbeadó csak egyeztett időpontban kereshet fel titeket. Nem mászkálhat saját kulccsal föl és alá.