Albérleti szerződés


kisbalazs # 2010.03.09. 19:55

sziasztok!

a következő a szitu: 5 évig laktam egy albérletben sokadmagammal. volt szerződés még az első lakóval, aki kb 1 év után elköltözött. új szerződés nem született, az én nevem nem szerepelt az említett szerződésen, semmire nem vállaltam írásos garanciát.

kb 1 éve elköltöztem, mert árulni kezdték a lakást. lakótársaim jelentős összegű rezsivel tartoztak mikor elmentek, amit én nem tudtam helyettük kifiztetni. a főbérlő egyedül az én elérhetőségeimet tudja, a többi bérlőjét még csak nem is ismerte. most engem zaklat, hogy fizessek. tekintve hogy nem volt szerződésem és nem ismerek el tartozást, a főbérlő milyen lépéseket tehet ellenem?

köszönöm!

MajorDomus # 2010.03.04. 21:59

A követelés nem évült el,pereljetek. Először fizetési meghagyás.

énvagyokaz # 2010.03.04. 09:04

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat.
Nincs anyumnak száma,és az ő nevéreszólnak a számlák.
Szerződés az van amiben levan írva hogy a rezsit a bérlő fizeti és a tisztázatlan kérdések jogi útra terelhetőek.Én nem vagyok biztosbenne hogy ezt jól csinálta-e az anyukám de most nagy gondban van.Azóta van egy másik bérlője.Szerintetek mivel eltelt azóta 5 hónap sikeresen lehet behajtani a pénzt az előző bérlőn?Ha elkezdene fizetgetni részletekben akkor is perelhetné anyukám??Úgy tudom hogy nincs bejelentkezve a mostani lakhelyére.Sajnos anya nagyon elvan keseredve mindennap hívogatja szegénykém,hátha felveszik a telefont üzeneteket is hagyogat ami nem finom stilusu ezt saját fülemmel hallottam,mondtam neki hogy ez így nemjó dehát beszélhetek én neki.
Várom válaszokat.Köszi

alberletigond # 2010.03.04. 07:29

Köszönöm szépen,adószámunk van is,csak nem adtunk róla semmi számlát,de be tudjuk vallani majd gond nélkül.
A bosszantó az,hogy elképesztő stílusban tolvajnak titulál minket,és fenyegetőzik smsben,miközben kicsit átgondolhatná,hogy ő mennyire volt korrekt.

MajorDomus # 2010.03.03. 21:19

én(nem)vagyok az

Anyu a saját csapdájába esett.
Albérletet ugy lehet kiadni lásd előbb hogy adószám majd bevallás.
Az albérlőnek nem kell számlát adni mert anyu nem vállalkozó,de adószáma mielőbb legyen s vallja be.

A továbbiakban az a kérdés kinek a nevén volt a fütésszámla.
Ha az albérlőén akkor nincs gond a Főtáv a fogyasztón veri le.

Ha anyu nevén vannak a számlák,akkor az bukott űgy. Veszteség.

A közös költség nem kérdéses,azzal csak a tulajdonos tartozhat,az albérlőnek semmi köze hozzá.

Az a kérdés m i van a szerződésben ? Ugye nem akarod azt m ondani hogy szerződés sincs- ?

Ha benne van hogy minden rezsit ő fizet,akkor minden hátrahagyott rezsit perelhetsz rajta. M.országon nem lehet eltünni,az okmányiroda 3.500- ft ellenében kiadja a cimét ha végrehajtásról van szó.

MajorDomus # 2010.03.03. 21:09

Albigond
A te eseted egyszerübb. Válts ki egy adószámot ez bérbeadásnál kötelező. Májusban bevallod,legfeljebb azért birságolnak meg,mert nem a tevékenység megkezdésekor váltottad ki. De ez csak az elllenőrzéskor derűl ki,ha addig befizeted az adót nagy baj nem lesz.

Tartsd vissza a kauciot nyugodtan,mert jogos. Ha megvan az adoszámod,nyugodtan röhögjél a szemébe,hogy kispofám oda mész ahová -tetszik.

alberletigond # 2010.03.03. 12:49

Kedves Fórumozók!

Szeretnék tanácsot kérni!Kiadtuk a lakásunkat tavaly májusban egy srácnak,aki elég problémás volt,nem fizetett időben,kutyát vitt a lakásba és minden előzetes egyeztetés nélkül teleszögelte a lakás minden pontját.(a leglehetetlenebb helyeken,és a bútorainkba is)
Idén januárban úgy alakult az életünk,hogy kénytelenek voltunk ebbe a lakásba költözni.Természetesen szóltuk az albérlőnek január elején,hogy felmondanánk a szerződést(határozott idejű szerződés,de mindkét oldalról felmondható 30 napos felmondási idővel).Ezt ő tudomásul vette és mondta hogy költözik.
Innentől bonyolódik a történet,ő nem adott vissza 1 kulcsot,eztán nem vette fel a telefont,majd közölte hogy nincs is meg a kulcs,cseréltessünk zárat.
Eztán jelentkezett hogy elszámoljunk,amiből egy hatalmas vita és fenyegetőzés keletkezett.A párom jelezte neki,hogy a kaució(100 ezer Ft) pont takarja azokat a dolgokat amit ki kell miatta fizetnünk,és ezt ha akarja akkor tételesen is be tudjuk mutatni.(fennmaradó rezsi,zárcsere,festés)
Erre ő fenyegetőzni kezdett,hogy mi elloptuk a pénzét,jobb ha nem is találkozunk.Hiába mondtuk hogy mi így is sokat tűrtünk tőle,ő állítja hogy mindig időben fizetett és minden rendben volt.Tegyük hozzá,hogy volt olyan bútor amit összetört,és a költözésnél elvitte még a konnektorok belsejét is...

Most úgy állunk hogy ő apeh-kal fenyegetőzik,hogy feljelent minket hogy nem adózunk ezután,ami ugye vicces mert az adóbevallás máj 20. ha jól tudom,szóval egyelőre nincs mit bejelenteni.

Mit érdemes tenni az ügyben?Hagyjuk hadd fenyegetőzzön?Szerintünk jogos a kaució visszatartása,de szeretném ezt egy szakértőtől is hallani.

köszönettel

h.

kadaj01 # 2010.03.03. 12:14

Minden bérlő ezzel az apeh-os baromsággal jön? Mi volt a szerződésben?

énvagyokaz # 2010.03.03. 11:48

Sziasztok!
Az előbbiből kihagytam hogy sajnos édesanyám is fenyegetőzőtt rendőrséggel bírósággal stb stb,Ezt nem abérlő védelmében de temperamentumos egy asszony az biztos.Itt olvastam a fórumon hogy nyilatkozatott kellett volna írani vele hogy tartozik ezt jól értettem??Itt minden szóban történtfélek hogy letagadja,akkor mit csináljunk.
Előre is köszi a válaszokat.

énvagyokaz # 2010.03.03. 11:13

Sziasztok!

Ma találtam erre a forumra,segítségeteket szeretném kérni.Édesanyám kiadott egy az ő nevén lévő lakást.A bérlő 20 hónapig lakott ott,rendben fizette a lakbért 55eft/hó,de most jön a csavar amikor elköltözött akkor derült ki,hogyközösköltség hátraléka van 70e ésmár végrehajtás alatt van az ügy,meg is jelentek avégra hajtók.Édesanyám kiborult teljesen,kifizetett mindent.Eltelt aztóta 5hónap és most bírósági végzést kapott,hogy nincs kifizetve a fütés és fizessen 180e ft.A volt bérlőnk nem veszi fel a telefont sem,és már üzentünk is nekihogy vegye fel a kapcsolatot velünk,de erre sem történt semmi.Amikor elköltözött akkor beszélt vele édesanyám megígérte hogy törleszt,de persze azóta sem,utánna még próbálta hívni amikor megjelentek a végrehajtók erre ő azt monta hogy megy az APEH-hoz mert számlát azt nem kapott,ami igaz.Mit tegyünk várom válaszotokat.

MajorDomus # 2010.03.02. 19:36

A tulaj nem szerződést hamisitott hanem adot csal,ami egy magyar önvédelmi sport.

Neked ehhez semmi közöd,az a tulaj gondja, s ő felel érte,
A támogatás-meg neked jár nem a tulajnak az sem tartozik ide.

lewho # 2010.03.02. 07:50

Nekünk közel egy év után derült ki, hogy hamis a lakásbérleti szerződésünk( nem adózik a tulaj utánna),s nem tehetünk semmit sem.

Attól még nem "hamis":) Akkor lenne az, ha nem a tulaj írta volna alá, hanem vki alákanyaríotta volna a nevét.

Az az ő dolga, h adózik-e vagy sem, nektek semmi közötök hozzá, nem kell aggódni.

mikemyers13 # 2010.03.02. 04:50

Tisztelt bajtársak!

A párommal nemrég költöztünk össze első albérletünkbe..
Nekünk közel egy év után derült ki, hogy hamis a lakásbérleti szerződésünk( nem adózik a tulaj utánna),s nem tehetünk semmit sem.
A lakcimkártyánk persze ide szól..(kérdem én ott miért nem derült ki?)

Félünk hogy megvonják a lakhatási támogatásunkat ha bejelentik az APEH-oz, ami havi szinten majdnem 10e Ft.Szerintem bármikor szurópróbszerűen felülvizsgálhatják a támogatások jogszerűségét..
akkor meg jön a baj.:(

Van arra lehetőség, hogy rokoni kapcsolatot jelentünk be, s ugy lakunk ott mint ismerős?Létezik ez ma Magyarországon, elvileg jogállam vagyunk:D

Mit tehetünk ebben az esetben?Szivesen maradnánk de visszafelé nem fog senki sem adót fizetni, az biztos..

Köszönöm,

RK

MajorDomus # 2010.02.25. 21:19

A másik-topicban már leirtam.

monalisa1 # 2010.02.25. 17:31

Ha a 30 nap felmondási idő lejárt és még mindig nem távoztak akkor bírtokháborítás miatt eljárást lehet indítani. Ami a pénztartozást illeti fizetési meghagyást kell beadni.

A bíróság heti egy nap "panasznapján" részletesen tájékoztatnak, egyben a szükséges beadványok el is készülnek.

"Lisa"
laikus hozzászóló

djemaaelfna # 2010.02.25. 09:11

Sziasztok,

szeptemberben kiadtam a lakásomat bérleti szerződéssel egy havi kaucióval, a bérlőim azonban folyamatosan késve és kevesebbet fizettek a bérleti szerződésben megállapítotthoz képest. Ahogy a szerződésben is rögzítettük felszólítottam őket (szóban +írásban- nem tértivevényes )a tartozás kiegyelítésére vagy a lakás elhagyására, ami azóta sem történt meg. Kérdésem milyen lehetőségem /módom van a bérlőim eltávolítására a lakásomból illetve az elmaradt bérleti díj+ rezsi költségek (kb 320ezer Ft)"bevasalására".
Segítségeteket köszönöm

dinnye7 # 2010.02.21. 21:56

Köszi. Írok akkor egy mondatot az ügyvédnek, és meglátjuk.
Köszi mégegyszer.
üdvözlettel D

MajorDomus # 2010.02.21. 20:18

Pereljen. Vesziteni fog.

dinnye7 # 2010.02.21. 19:16

A kauciót azért tartottuk vissza jogosan, mert a szerződésben benne volt a 90 nap felmondási idő.
A festés erre + ban jött volna, ha ahhoz tartanánk magunkat :)
Egyébként felajánlottam neki, hogy egy havit visszakap, de az nem volt neki elég :(
Azért tartunk itt sajnos.

MajorDomus # 2010.02.21. 00:18

Persze.
De egyszerübb ha ahhoz ragaszkodsz amit ő is aláirt.
A festés fejében tartsd vissza a kauciót. Nincs olyan kicsi lakás amit -ma kifestenek 70.000 -ft-ért.

dinnye7 # 2010.02.20. 22:36

Jaj köszönöm.
Csak nem találtam vissza.

70.000 Ft a követelés 2 X 35.000 a havi kaució.
A szerződésben a 90. nap felmondási idő szerepelt,
és hogy kifestve adja vissza az albérletet.
Mi a festést nem követeltük, Ő most mégis pert akar a kaució miatt.

Később derült ki,

  • hogy a fürdőben a megrepedt csempe ezt láttuk és említettem neki...

/Nem vádoltam hogy ők törték el, de szólhatott volna (ÁLLAGMEGÓVÁSI kötelezettség!!!) amely szintén a szerződésben van/
miatt átázott az egész fal...ami miatt rettenet nagy kárunk van.
ha Ő perel én vissza fogom az tuti.
Erre van valami lehetőségem, ha a következőkben az átmenetileg ott lakó illetve szakembert a tanúm?
Köszönöm.
dinnye

MajorDomus # 2010.02.18. 21:26

A hölgy szerződésszegést követett el,ezért a kikötött kaució nem jár vissza. A szerződést felbontani csak irásban lehet 90 nappal az elköltőzés előtt. Ha ez nem történt meg,az egyoldalu sz.szegés.

Vigyázz mit irsz az ügyvédnek. Mindent felhasznál ellened.
Irj egy mondatot.
Tisztelt ü, ur !
Álláspontom szerint a kaucio nem jár vissza. Dátum aláirfás.

Jó ha tudod,aki a pert inditja,az a felperes, s övé a bizonyitási teher.

Ezért ne adj ki semmilyen adatot papirt. -bizonyitson ő.
Szerintem pár tizezer ftért nem fog perelni.

Mekkora összegről van szó ?

SolnesM # 2010.02.18. 14:55

T. dinnye7 !
Több dolog nem világos .

Így : ha felmondott okt 5 -én akkor a felmondás elvileg jan 5. i-g tart , az kb a 90 nao.
természetesen elmehet előbb is nem rab !
És történt e un. vég elszámolás.
Ott nem csak a kaució szerepel hanem az addigi közüzemi tartozások is.
Elviekben a fenn maradó kettő hónapon lehet vitatkozni, rugalmas ember a felét elengedi, de egy szó sem esik az egyenlegről.

Kell vagy célszerű e válaszolni az ügyvéd fizetési felszólító levelére???
Hát nem árt.
De ha van ellenkövetelés, akkor azt említsd meg !
Ténylegesen mennyit követel ?
Nagy összeg é , hogy megéri ügyvédet és bíróságot igénybe venni ?

dinnye7 # 2010.02.17. 22:33

Bocsánat, lemaradt az eleje.

Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben:

dinnye7 # 2010.02.17. 22:32

van egy picike garzonunk amit albérletbe adunk ki. Egy volt albérlőnk kiköltözött tavaly novemberben.

Ezzel kapcsolatosan egy kaució visszafizetésére kaptunk ügyvédi felszólítást.
Az albérleti szerződésben 90 napos felmondási idő szerepel.
Konkrét mondatban :
"A felek kölcsönösen 90 napi felmondási időt kötnek ki..."

2 hó kauciót kértünk és fizetett le az ottlakó hölgy a szerződés aláírásakor.
Majd 2009. október 5-én telefonon közölte, hogy november 1-től elköltözik.
Beszéltünk a kaucióról és arról, hogy a felmondási időt lelakhatja.
Semmi akadálya nem lett volna de a kaució maradt.. Nyilvánvalóan nem
tetszett neki.
Januárban mikor őszerinte eltelt a 2 hónap 90 nap felhívott hogy
letelt az idő kéri vissza 2 hó kaucióját...
A kaució ezesetben a bérleti díj fentmaradó része ami 90 nap
felmondáshoz kötött, és jogosan nem adtuk vissza.
Nem érti a kaució fogalmát.

Most talált valami ügyvédet aki levélben felszólított minket a
tartozás kifizetésére,(????????) merthogy letelt a 90 nap??? Különben polgári pert akarnak indítani :)
Novemberben már kértem tanácsot és jogos a kaució visszatartás azt már tudom.
Kell vagy célszerű e válaszolni az ügyvéd fizetési felszólító levelére???
Ha igen mit?
Köszönettel: Dinnye