Albérleti szerződés


matthiasi # 2011.04.11. 16:53

Az ige fblade -nak szól és minden naivanak !!

matthiasi # 2011.04.11. 16:52

Mond ki megy bele olyanba, hogy nem köt szerződést ??

Kaukció van. Abból megtéríthető az esetleges elmaradt bér vagy a ki nem fizetett rezsi. Vélemény?

Gondolod megtéríthető ?
A véleményem:

Tegnap feltettem egy másik fórumra egy kis értekezést, aminek a lényege : “a bérlők eldorájója van nálunk !!”

tehát :

MOST JÓ LENNI BÉRLŐNEK, – KOCKÁZAT MINIMÁLIS.
Akkor vegyünk egy példát ! Kinézek magamnak a meghirdetett
rengeteg lakásból egyet – bejelentkezem a mustrára, felmérem – megfelel !!! mondom a tulajnak /bérbeadónak ( nem a főbérlőnek mivel ez a fogalom már elavúlt, a múlté, mint a szociálizmus ).
50 eft a kialkudott lakbér + a kettőhavi kaució – az annyi mint 150 eft.
Megírjuk a szerződést, leolvassuk az órákat – beköltözök a barátnémmal az üzemképes kéglibe. Telik a az idő, majd mikor letelik az egy hónap közlöm a kiadóval, hogy nem az elvárásaimnak megfelelő a lakás, tehát felmondok, ami egy hónap.

És még nagy sajnálkozással közlöm, hogy a fizetésem sajnos csak 10 .-én kapom meg akkor, tudok fizetni. Mit tehet a bérbeadó – szivja a fogát és reménykedik, hogy 10 .én megkapja a pénzét.
10.-én nem vagyok elérhető. Kinyomom a telefont stb.
Majd 15. -én közlöm , hogy a kaucióból lerendezzük a felmerült adóságokat. És mivel úriember vagyok a következő elsején a tartozásom : az elmaradt egyhavi lakbér 50 eft , a kettőhavi fűtési költség 2 x20 = 40 eft (nov és dec között bérelem a lakást ), a 2 havi villanyszámla 2x 7500 = 15 eft, a kettőhavi közösköltség legyen szintén 15 eft (ugyi reális ?? ), mi van még ? ja víz és csatorna, az 2 x 6 m3 = 12 m3 á 7 eft (nem számoltam sokat ? ) Ez eddig annyi mint 127 eft tartozás, ami szemben áll az én 100 eft kauciómmal.
És mint írtam úriember vagyok, tehát közlöm az egyébként vékonydongájú hölggyel, hogy mivel a lakás nem az elvárásimnak megfelelő volt – engem kár ért, (költözési költség stb.), tehát engedje el azt a 27 eft -ot és még sejtelmesen megjegyzem, számlát nem kaptam vajon az apeh felé minden rendben van é ??
Mit tud tenni szegényy vékonydongájú lakáskiadó hölgy velünk szemben ??

Semmit !! 27 eft ért nem perel !!

Örül, hogy elmegyünk és ennyi veszteséggel megúszta !!
Jó nem 2 havonta csinálom a mókát hanem félévenként !!! De ez a szitú bármikor bekövetkezhet - ne ennyire durván az első hónap után , hanem mondjuk a hetedik hó után.

És mivel a példámban említett vékonydongájú hölgy én vagyok én adok ki lakásokat – hát nagy darab agresszívnek tünő pasiknak nem adom ki a lakásom !!!
De bármikor megjárhatom !!

Megvéd a magyar jogrend az ilyen esetek ellen ???

Na lehet válaszolni !!!

fblade # 2011.04.11. 10:26

Lehet hogy furcsán hangzik meg felelőtlennek tűnik de szerződés nélkül kiadott lakásból szerintem bármikor kirakható a bérlő ha valami gond lenne vele.
Kaukció van. Abból megtéríthető az esetleges elmaradt bér vagy a ki nem fizetett rezsi. Vélemény?

Mrssheperd # 2011.04.07. 06:52

Kedves Hozzászólók!
Köszönöm az írásaitokat! Azért írtam, hogy a közhelyek nem visznek előre, mert én tudom, hogy anyóséknak mit kellett volna máshogy csinálniuk. Ha leírjátok, hogy "Úristen, de hülyék voltak!", attól én nem leszek okosabb.
Múltkor valaki az angol igeidők megértéséhez kért tőlem segítséget. Hülyéztem volna le, mert nem érti azt, amit én igen?

parapali # 2011.04.07. 05:56

Astron!
Szerintem ha átiratod kivéded magad egy ideig!
Azzal nem vagyok tisztában hogy ha elmennek és Te szeretnéd visszairatni az órákat a saját nevedre akkor mi van?ördöglakat??:-):-):-)
Talán egy telefon elötte a szolgáltatóhoz hogy mi a teendő ilyen esetben?:D

astron # 2011.04.06. 20:57

mi nagyon korrektül bánunk az albérlőinkkel,de azért mindennek van határa.
Ha átiratom a mérőórát a nevükre,és nem fizetik be a számlákat,akkor attól még ugyanúgy behajthatja a tigáz/behajtó/bíróság vagy bárki énrajtam a tartozást?
vagy ezzel tejesen kivédem magam?

parapali # 2011.04.05. 05:24

Titánia! Kszönöm! De a mai világba 5évet várni???:-)

Titiána # 2011.04.04. 18:00

parapali: nekünk az ügyvéd azt monda, hogy az ügy 5 évig nem évül el, így ha most nincs nagyobb bevétele a volt bérlődnek, várj pár évet, hátha később már elfelejtkezik rólad. Mi is jegeljük, aztán lesz ami lesz.

Titiána # 2011.04.04. 17:54

Mrssheperd: itt nemcsak laikusok vannk, hanem olyan cipőben járók, mint Te, akiknek szintén lelépett a bérlőjük vagy épp a tulaj nem volt fair... Ha ez így nem felel meg, akkor tényleg fordulj ügyvédhez.

Titiána # 2011.04.04. 17:50

devil25: két hónap tartozás nem sok. Ha van egy kis spórolt pénze, akkor szólítsd fel levélben, szóban, esetleg ha van ügyvédismerősöd, hogy köteles fizetni, különben bírósági úton behajta rajta, szóval vmi ijesztő szöveg kellene és hátha összekapja magát.

Zoltanuss # 2011.04.04. 14:19

parapali !
!De nem tettem le róla hogy bevasalok valamennyit a tartozásából!:-)

Így van ,de ha semmit nem akar fizetni egy nagy ruházást helyezz kilátásba !!

Zoltanuss # 2011.04.04. 14:16

matheti !
Majd lesz pénze szegénynek és akkor rendezi - ha addig fel nem szívódik.
De vedd úgy, ha nem nagy összeg támogattad a szegényeket !!

Menj el hozzá és hivd meg egy sörre és kérd a fele összeget a másikat elengeded - úriemberek így csinálják !

parapali # 2011.04.04. 05:54

Astron! nem megy át a tartozás!! az annak kell fizetni akinek a nevén van!Amikor átiratod addig nem írják át amíg az elöző tulaj(Anyós) nem rendezi az elmaradást! akire iratod annak ott kell lenni és Ő köt szerződést!Tehát rövidebben a válasz!:nem járható ez az út!!!!sajnos!
Matheti!
Fizetési meghagyást tudsz kérni bármly Közjegyzőnél! a tartozás nagyságától tedd függővé a dolgot megéri e az idegeskedés!Ja én is így jártam és tehetetlen vagyok!pedig egy tecsós osztályvezető volt!Nekem nem éri meg az idegeskedés!De nem tettem le róla hogy bevasalok valamennyit a tartozásából!:-)

matheti # 2011.04.03. 21:22

Sziasztok.
A bérlőm fizetés nélkül távozott, tartozását írásban elismerte.Megéri bíróságra menni, vagy ennyi volt.Melója jelenleg nincs.
Kösz

SolnesM # 2011.04.02. 09:38

parapali !
Úgy van, ahogy írod !
és annyit tennék hozzá : bevasalni az adóságot és megszabadulni a nem fizetőktől - minél előbb !!

SolnesM # 2011.04.02. 09:32

Mrssheperd Mrssheperd !!

Segítséget kérnék (lehetőleg nem laikusoktól. Ja és a közhelyek sem visznek előre!)” Pedig ez egy nyilvános fórum, az írkál ide akinek kedve van. Meg a közhelyek lehet másnak tanulságosak lehetnek.
Ha ódzkodsz a közhelyektől, menj ügyvédi tanácsot kérni, de azért fizetni kell !!

astron # 2011.04.01. 13:02

köszönöm

ha a mérőórát átiratom a nevükre akkor az eddigi tartozás is átmegy az ő nevükre?
(de csúnyán fogalmaztam)

parapali # 2011.04.01. 10:04

Mrssheperd!
Annak kell fizetni a számlát és szerintem azon vasalják be akinek a nevén van a mérő!
Amikor elköltöztek akkor nem volt elszámolás?
Igaz laikus vagyok de a szolgáltatót nem érdekli a Anyósod és és a "lelépő"bérlők közti szerződés!(ha volt!)
A szolgáltatónak Anyósoddal van szerződése és azt fogja mondani hogy Ti rendezzétek egymás között nem az Ő dolga!
A behajtás rajtuk nem lesz rövid séta!

Astron! azonnal kitenni Őket a házból!Az a tartozás nem lesz kevesebb amíg ott vannak!(ha még ott vannak!)
Javasolnám ,hogy készíteni egy elszámolást velük és ha sikerül tanukkal aláírattatni hogy mennyivel tartoznak feléd!Ha ez megvan a határidő lejárta után azonnal közjegyzőhöz menni és kérni fizetési meghagyást!
Remélem tudtam egy hozzánemértőként segíteni,de ha tévedtem akkor biztos lesznek akik kijavítanak!PP

astron # 2011.04.01. 08:22

sziasztok

lenne jogi kérdésem

van egy ház amit ki szoktunk adni,mi nevünkön van,mi hozzánk jönnek a számlák.
a lakók nem fizették már be egy ideje a gázt se a villanyt így a tartozás a mi nevünkön van.
mit lehet tenni?

Mrssheperd # 2011.03.31. 08:34

Segítséget kérnék (lehetőleg nem laikusoktól. Ja és a közhelyek sem visznek előre!)
Anyósomék házában 10 hónapig albérlők laktak, a közüzemi számlák a bérlők nevére érkeztek (az órák anyós nevén vannak). A számlákat befizették, de csak átalányt, és amikor elöltöztek, akkor derült ki, hogy így is sikerült felhalmozniuk közel 500 ezer forint tartozást. A házat most szeretnénk eladni. A bérlő röhög a markába, hogy úgysem tudjuk behajtani rajta a tartozást, én viszont még reménykedem. Úgy tudom, válófélben van a férjétől, és van egy házban 1/2 rész tulajdona (egy darabig azt állította, hogy azt eladja, és majd szeretné megvenni a házunkat), most újra albérletben laknak, de sikerült kiderítenünk az új címüket. Segélyből, családi pótlékból, gyesből élnek.
Valaki magyarázza el nekem, hogy mit tehetünk. El tudjuk kerülni, hogy a tartozást nekünk kelljen kifizetni? Vagy most ki kell fizetnünk, hogy eladhassuk a házat, aztán próbálkozhatunk a behajtással?

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/32/27549#…

devil25 # 2011.03.30. 09:25

Jó napot kívánok!
Szeretnék tanácsot kérni mi tévő legyek.
Történt úgy 1.5 éve hogy megismertem egy anyukát 2 gyerekkel akivel összeköltöztünk.
De sajnos 2-3 hét után tönkrement minden a kapcsolat főleg de megegyeztünk hogy ö maradni akar az albérletben.
Kérte hogy 3 hónapig fizessem a felét mindennek. Belementem csak hogy elfelejtsem végleg.
Sajna csak szóban történt megegyezés.
A főbérlőnél a szerződés még mindig él.
De ma keresett meg, akivel együtt laktam 2 hónapot nem fizetett (február-március).
Most ezt nekem kellene kifizetni?
Mert elérni nem tudja a volt exemet.
Még egy kérdés a főbérlő megkért segítsek neki lefoglalni 2 tv-t meg egy mosógépet ami a hölgy tulajdona.
Mert azt mondta neki egy másik ügyvéd hogy a tartozás fejében ő lefoglalhatja.
Ebből mi igaz?
A szerződésre meg rá szeretné írni hogy lefoglalta a 2 tv-t meg a mosógépet. Az én nevemet is hogy én segítettem.
Ez jó ötlet?
A hölgy nagyon goromba természetű.
Nagyon szépen megköszönném ha segítene valaki.

Gyöngyi1972 # 2011.03.28. 10:39

SolnesM!
Köszönöm a reagálásod!
Az az 2 hét valóban kevés ha "emberséges" az illető.Itt megbizonyosodott ,hogy a mi esetünkben emberségről szó nincs!

SolnesM # 2011.03.28. 09:08

Gyöngyi1972 !
Semmit nem kell tenni !
Az a 2 + hét annyira kevés, hogy ilyennel normális ember nem foglakozik !!
Egyébként említsd meg az új vagy a régi tulajnak : fedezze a lakhatási költségeket másutt. Rengeteg kihasználatlan panzió van !! A bútorok meg bármely raktárban elférnek/elvannak - persze pénzért !!

Más : a főbérlő viszont nem adhatja el azt a lakást, az nem az ővé. Még albérletbe is csak a tulaj beleegyezésével - legalább is normális helyen. Normális országban.
Igaz viszont Mo. ilyen szempontból se volt normális.
A bérlők ( a főbérlők ) adták vették a lakásaikat , a rabolt lakásokat !!

Gyöngyi1972 # 2011.03.28. 07:51

Szép napot!
Segítséget kérnék ,a problémám a következő.
2009 októbere óta bérlek egy lakást ,határozatlan időre kötöttük ki az időtartamot ,mivel hosszútávú lakhatás megoldásában gondoltuk a családommal.Fizetési kötelezettségünknek mindig időben eleget tettünk ,elmaradásunk sosem volt.A tulaj közölte február elején hogy a házat meghirdette ,eladja de tartja a 3 hónap felmondási időt.Sikerült ez idő alatt vevőt találnia rá ,mi is találtunk új otthont amit május -tól elfoglalhatunk .Az új tulaj állítólagosan kifizette a vételárat,s most ragaszkodik hozzá ,hogy ápr 15-én adjuk át neki a lakást.A gond az hogy mi elsejéig nem tudnánk hová menni /Van 3 kiskorú és egy nagy gyermek/.Írásbeli szerződésünk is van a felmondásról ,amiben az áll hogy május 1-ig lakhatunk.
Kérdés hogy van e joga kitenni bennünket az új tulajnak ,attól független hogy főbérlőnkkel mindent írásban foglaltunk. Mit tehetek ??

worker # 2011.03.26. 16:01

Helló!

Segítséget szeretnék kérni jogi végzettségű fórumozótársaimtól! A sógornőmnek van albérlője aki tartózkodási hellyel rendelkezik az albérleten. Ő írta alá a szerződést, amiben lemond a birtokvédelmi jogáról és benne van a szerződésben, hogy zárcsere útján is érvényesítheti a tulajdonos a jogát. Az albérlőnek van egy élettársa és annak egy gyereke, akik ezt a szerződést nem írták alá, viszont ők is ott élnek és oda van tartózkodási címük. Mivel sok gond van velük (fizetni soha nem tudnak időben, mindig csak megigérik az újabb időpontokat, aztán amikor a sógornőm elmegy oda a pénzért, közlik, hogy még nincs meg, valamint egy nagy testű kutyájuk van, ami többször átszökött több szomszédhoz is és tönkretette a kertjüket, az albérlő pedig a kérés ellenére sem zárta el a kutyát, hogy ezt ne tehesse meg a jövőbe), így sógornőm fel szeretné mondani a szerződést. Ez hogyan oldható meg (különös tekintettel arra, hogy az albérlő élettársának is tartózkodási címe van oda, de az albérleti szerződésben lévőket ő nem írta alá)?