Albérleti szerződés


Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.29. 09:26

A foglalót a szerződéskötéskor lehet adni, és csak írásban lehet kikötni. Tehát amit adtál, az nem foglaló.
Bár meg kellene nézni, mi is az a "papír". Hátha elmegy előszerződésnek - akkor viszont buktad.

fkorei # 2012.02.29. 06:58

Természetesen Márc. 31.-ig

fkorei # 2012.02.29. 06:34

Sziasztok!

Kaucióval (foglalóval) kapcsolatban lenne kérdésem.
Meg szeretnék kötni egy bérleti szerződést. Már kifizettem a foglalót, kaptam egy papírt, hogy átvették a pénzt, és ha márc 32-ig megkötjük a szerződést akkor a foglaló beleszámít a kaucióba ha nem akkor elvész (rajta van a papíron)...
A szerződést majd később küldik...küldték viszont a szerződést elég rossz...
Az lenne a kérdésem, hogy tényleg elvész e a foglaló, ha nem tudunk megegyezni? (2 havi kaucióról van szó ami nem kevés)

Köszönöm a segítséget!

PilgrimMAN # 2012.02.09. 19:31

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy mennyiben tekinthető érvényesnek avagy semmisnek egy lakásbérleti szerződés esetén a szerződés azon pontja, ami arról szól, hogy "a bérlő vállalja, hogy a bérleti díj után fizetendő személyi jövedelemadó költségét magára vállalja".

Én még nem találkoztam eddig ilyen szerződéssel, de nyilván a bérbeadó ezzel próbálja kivonni magát az adóhatóság általi felelősségre vonás alól.

De felmerül a kérdés, hogy bérbeadás esetén bejelentési kötelezettsége a bérbeadónak van. Ha nem jelenti be a bérbeadás tényét, a bérlő az adót sem tudja utána kifizetni.

Továbbá, ha nincs kikötve a szerződésben konkrétan az összeg és a fizetés módja, tekinthető-e kifizetettnek ez az összeg (amit ezzel a mondattal próbálnak áthárítani a bérlőre) a bérleti díj megfizetésével, abba úgymond beépítve. Nincs nevesítve ez az összeg sehol, erre csak ez az egy idézett mondat utal.

Segítségeteket előre is köszönöm.

ObudaFan # 2012.02.05. 11:51

A közműcég ezt behajthatja rajtad, ha a szerződést a bérlőre nem kötöttétek át. Te a bérlőtől követelheted az általad kifizetettek megtérítését, ha a bérleti szerződés szerint a bérleti díj felett a rezsit pluszban kell fizetnie.

banosb # 2012.02.04. 22:56

Tisztelt fórumozók!
Szeretnék segítséget kérni a következő dologban:
2 éve kiadtam a lakásomat albérletbe a testvéremnek,akik tetemes mennyiségű közmű tartozást halmoztak fel.Persze az ember megbízik a testvérében és ez alapon későn jutott el hozzám ez a dolog.Amint megtudtam akkor már ők el is mentek máshová lakni,a tartozás pedig maradt.Írtunk annak idején egy albérleti szerződést 2 tanúval,valamint (amikor még beszélő viszonyban voltunk ) egy megállapodást melyben elismerte a tartozását.Most a TIGÁZ átadta a tartozást egy végrehajtó cégnek.Ők kiküldtek egy papírt,hogy elismerem e a tartozást stb.Persze nem ismertem el és mellékletben elküldtem a végrehajtónak az albérleti szerződés és a megállapodás másolatát.Erre ők vissza küldtek egy email-t,hogy írassak az illetékessel egy általuk kiküldött tartozás elismerő nyilatkozatot.Ezt nem tudom megtenni mivel nem vagok a testvéremmel beszélő viszonyban.A kérdésem a következő:
nem ér semmit az albérleti szerződés?Nincsen semmi haszna számomra?Valamint a megállapodásunk sem ér semmit?Nem számít tartozás elismerésnek?Mit tegyek???Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2012.01.31. 12:40

Ehhez a teljes szerződést ismerni kellene.

zozo2727 # 2012.01.31. 08:33

Tisztelt fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni egy igen kesze-kusza történetben.
Adott egy határozott idejűnek vélt bérleti szerződés 10 hónapra, 1 hónapos felmondási idővel, minden hó 5-éig szóló fizetési kötelezettséggel, 08. fordulónapi.
Beköltözés előtt - a bérlők - megállapodtunk egymásal, hogy ha valaki elköltözik vagy talál maga helyett embert, vagy fizeti tovább a rá eső részt.
A szerződés lényeges részei: 5 fő bérlő, közülük 2 külföldi állampolgár, 80e+20e közös költség, formailag 1 tanuval, magyar nyelven, mellékletek feltüntetve rajta, de nincsenek mögötte.
tartalmilag: 2 havi kaució: bérleti díjra, közüzemi díjra, biztosításra közös költségekre, ing.-ban okozott kárra, "bármelyik fél írásban 1 hónapos felmondási idővel megszüntetheti a szerződést".
A probléma ott kezdődött hogy a bérbeadó külföldön volt, majd amikor hazajött szó nélkül elkezdett ordibálni az egyik bérlővel, ennek hatására pár nap múlva 2 bérlő e-mailben jelezte felé hogy febr végén elköltöznének. (dec.30) Válaszolva rá a bérbeadó felmondta a szerződésüket (e-mailben). Azóta az egyik bérlő eszerint elköltözött. A bérbeadó a maradó emberekre úgy tekint hogy nekik kell fizetni a bérleti díj egészét.

1. kérdésem az lenne,hogyan tekinthető a szerződés? mindenkivel külön-külön vagy egy szerződésnek? Ha felmond valakinek indoklás nélkül akkor az mindenkire vonatkozik? (tv. szerint egyetemleges felelősség)
Azóta már az egyik külföldi bérlő is elköltözött, persze a magyar jogokat nem ismervén nem mondott fel írásban, csak szóban.
Kicsit beleástam laikusan a dolgokba, nem is mondhatott volna fel törvény szerint egy határozott idejű bérleti szerződést ha nincs oka rá. Közben találtunk új bérlőt, de a beköltözés napján megvétózta a bérbeadó, mondván "csak 1 hónapot bérelt volna". Ekkor döntötte el mindenki hogy elköltözik. A bérbeadó természetesen közölte, a kauciót nem adja vissza hisz "kára keletkezett". Közben egyéb jogilag vitatható módszerekkel próbált rávenni hogy költözzünk el. (jan 24.-én el kellett volna fogadnom vmit e-mailben - 24 órán belül - hogy febr 1.éig kifizetjük a bérleti díjat, ha nem, akkor febr 4.éig elköltözünk. És még voltak hasonló levelei.
Lehet e vádolni a bérbeadót nyerészkedéssel, szerződésszegő magatartással, "szabályok" tudatos befolyásolásával?
Jelenlegi úgy áll a helyzet, hogy febr 8.áig ki van fizetve az albérlet, tegnap küldtünk neki postai úton levelet, hogy felmondjuk a szerződést a magatartása maitt, kérjük vissza a kauciót és febr 8.áig elhagyjuk a lakást. Jár neki a kaució?
Megtámadható, megsemmisithető-e a szerződés? (formaisága, törvénnyel való ütközése, csak magyar nyelvezete miatt?)
Ha igen ennek mi a menete és milyen következményekkel jár?
Lehet nekünk belőle jogi problémánk a beperel?
Válaszukat előre sz köszönettel:

Zoli

guba" # 2012.01.30. 19:59

Neked akkor kellene kártérítést fizetned, ha a kapunak olyan hibája miatt keletkezett volna a kár, amely a karbantartás elmulasztására lenne visszavezethető. Ebben az esetben is a károsultnak kellene bizonyítania a kár mértékét és okozati összefüggést.

dolfilara # 2012.01.30. 14:16

Kedves Fórumozók!

Tanácsot kérnék! Külföldön élek és addig kiadtam a házamat egy családnak.Szerződést kötöttünk közjegyző előtt.A garázskapú állítólag rázuhant a bérlőm kocsijára.Elküldtem a cég nevét és telefonszámát aki beszerelte a kaput,de ő lakatost hívott,aki persze rögtön mondta, hogy rosszul lett beszerelve( 6 éve működik rendesen a kapu).A bérlő tőlem kéri a kapu javítását meg az ő autójáét.Kértem, hogy küldjön képet a kocsiról,de teljesen felháborodott, hogy ilyet kérek.
Kinek kell ezeket a költségeket állnia?Köteles vagyok-e bizonyíték nélkül fizetni?
köszönettel:

Julianna

bajussz # 2012.01.24. 21:44

jó estét!

nem albérlet, de ide is tartozik a dolog egy kicsit

ha a villanyt/gázt/vizet az egyik ismerős nevére iratja a tulaj, akkor akinek a nevén lesznek ezek a dolgok,milyen jogokat szerez ezzel? (ha szerez)

a tulajdonos a másik fél beleegyezése nélkül is visszaírathatja a saját nevére ezeket?

köszönöm

bajussz # 2012.01.24. 21:44

jó estét!

nem albérlet, de ide is tartozik a dolog egy kicsit

ha a villanyt/gázt/vizet az egyik ismerős nevére iratja a tulaj, akkor akinek a nevén lesznek ezek a dolgok,milyen jogokat szerez ezzel? (ha szerez)

a tulajdonos a másik fél beleegyezése nélkül is visszaírathatja a saját nevére ezeket?

köszönöm

Bizzz # 2011.12.01. 09:44

Szeretném megtudni!
Egy szóban megkötött lakásbérleti szerződés (pl. nem fizetés esetén) hogyan mondható fel?

Jacara # 2011.11.26. 07:58

Tisztelt Hölgyem!/Uram!

Szeretném a segítségét kérni.Júliusban kötöttem egy évre albérleti szerződést,2 havi kaucióval,60 napos
felmondással.Szeretnék azonnal felmondani és egy héten belül elköltözni.Tisztában vagyok azzal,hogy a kauciót elveszítem (ezt tartalmazza a szerződés is),de
azt szeretném még megtudni,hogy a bérbeadóval szemben
milyen kötelezettségem van.A következő két hónapban
az albérleti díjat ki kell-e fizetnem,valamint a lakás fenntartási költségei engem terhelnek-e vagy sem.(közös költség,víz,csatornadíj stb.)

judmiller # 2011.11.16. 07:54

Tisztelt Ügyvéd Úr/Nő!

November 1-től határozott idejű albérleti szerződést kötöttünk (1 év időtartamra), mely 1 év után határozatlan idejűre változik. A tárgyalások idején (ami ingatlan közvetítőn keresztül történt) az ingatlan közvetítő jelezte felénk, hogy a bérbeadónak szándékában áll a lakást értékesíteni és esetleges bérleti díj csökkentés mellett vállaljuk be, hogy mutatjuk a lakást az érdeklődőknek. Mi ettől teljesen elzárkóztunk, mondván, hogy hosszú távra tervezünk és minimum egy év amire albérletet keresünk. Bérbeadó átgondolta a dolgot és a szerződést megkötöttük a fent leírtak szerint.
Beköltözés után pár nappal felkeresett minket a bérbeadó, hogy továbbra is árulja a lakást és megadta ingatlan közvetítőknek az elérhetőségeinket, illetve kérte, hogy tegyük lehetővé az érdeklődőknek a lakás megtekintését.
A kérdésem az lenne, hogy mi történik abban az esetben, ha sikerül vevőt találni az ingatlanra. (A szerződésünk csak olyan esetre tér ki, ha a bérlő mondja fel a határozott idő előtt a szerződést, bérbeadóra vonatkozóan nincs szankció). Illetve kötelesek vagyunk-e kooperálni az ingatlan eladásban (nekünk kötöttséget jelent alkalmazkodni az ingatlanközvetítőkhöz, idegeneket engedni a lakásunkba, zavarják a nyugalmunkat,...)

Válaszát előre is köszönöm.

kisvezse # 2011.11.10. 16:16

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!

Olyan problémám lenne, hogy bérlek egy albérletet,de kb 3hete nem voltam ott, van egy havi elmaradásom a bérlati díjjal és a rezsivel, most akartam felmenni, hogy felmondjam az albérletet mert költözöm el, de mivel van egy tartozásom ezért a bérbeadó lecserélte a zárat és így a cuccaimért sem tudok bemenni!Szándékomban nem áll kifizetni a tartozást, mivel 2 havi kaukcióm van bent! A szerződésben pedig az áll, hogy "Ha a bérlő a bérleti díj fizetésére megállapított időpontig nem tesz eleget a fizetési kötelezettségének, s a Bérbeadó által küldött irásbeli felszólításban biztosított további 8 napos póthatáridőben sem teljesít, úgy a Bérbeadó jogosult 8 napon belül a bérleti szerződést azonnali hatállyal felmondani!

Azt szeretném kérdezni, hogy jogosan zárták el előlem a személyes dolgaimat?
Előre is köszönöm!

Titiána # 2011.11.10. 13:07

majorosn: az mnb honlapján jobbra van egy ábra, ott azt írják, hogy szeptemberi aktuális 3,6%. Vagy a ksh honlapján nézheted meg.

Titiána # 2011.11.10. 12:48

s.o.s.!!! Miért a rokonok hívnak? Ezek szerint nem írtatok írást arról, hogy a kaució marad, pedig jó lett volna, és nem okoskodásom miatt, hanem lett volna egy írásotok arról, hogy az x-én kelt szerződés y napig tartott. Sosem lehet tudni, mikor lenne rá szükség, ki meddig lakott nálatok, nem utolsó sorban a kaució is maradt, így nem lenne vita a rokonsággal. Szerintem jogosan tartod vissza, igaz, ő sem tehet róla, de vkinek viselni kell a következményeket, márpedig a szerződésben benne van, ha nem rendkívüli felmondással szünteti meg, stb. stb.

majorosn # 2011.11.09. 11:08

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni albérleti díj ügyben. Kb. már 5 éve lakom ugyan itt. A bérleti díj összegét az egekbe emelte a tulaj 93.000ft (55m2) + rezsi. Pár hónapja mondtam neki, hogy elköltözöm, mert túl drága. Erre elkezdett alkudozni, hogy maradjak, így levitte 73.000 + rezsire és megállapodtunk, hogy évente 1x fog emelni az infációt (KSH) figyelembe véve. Valamelyik nap megint megtalált, hogy Ő szeretne emelni 5000-et januártól. Hol lehet megnézni, hogy hivatalosan hány %-os az infláció? Jah és még egy fontos, számlát ad az albérletről. A nettó vagy a bruttó összeggel kell számolni ilyenkor? Ha valaki tudna küldeni valami hivatalos oldalról linkeket ahol ezeket meg lehet találni, azt megköszönném.

s.o.s!!! # 2011.11.06. 21:41

1 havi összeg a bérlet első hónapjának bérleti díja! Ez van a szerződésben. Meg még az is ,hogy: a bérlő nem a szerződésben foglaltak szerint rendes felmondással szünteti meg,vagy olyan magatartást tanúsít,amely bla-bla-bla Akkor ezt az összeget a bérlő elveszíti!! Tehát hétfőn meg hírdetem a lakást,szerdán jelentkeztek ezek. Megnézték,megbeszéltük péntek este megírtuk a szerződést. Szombaton beköltöztek (este) most vasárnap du. 5 órakor szóltak,hogy elköltöznek menjünk a kúlcsért. Magán jellegű problémáik miatt. Rá egy pár órára meg követelik vissza a pénzt,nem azért a 30000 ezerért,de mondtam,hogy nem adom vissza az ő döntésük volt,hogy mennek. Amikor hívott valamelyik primitív rokona én mondtam neki,hogy sok komoly albérlőt lemondtam miattuk ,és,hogy miért nem lakta le azt a sza,,os 1 hónapot erre azt válaszolta,hogy nem tudta volna fizetni a rezsit. Jól beleszaladtunk!! Mit tegyek adjam ne adjam?? Emberségből adjam vissza??? De akkor nekem is adhatna valaki csak úgy emberségből! Most egyhónapg biztos nem találok mást.. az álltalányokat víz,villany,kábeltévé-internet. Én fizetem mert miattuk viszont elbuktam másokat!!!

lajcsó # 2011.11.06. 20:23

A "kauciónak" mi volt a szerződésben nevesített rendeltetése?

s.o.s!!! # 2011.11.06. 20:01

Segítségüket,tanácsukat kérném!!

2011.11.15.-én kiadtuk a lakásunkat albérletbe,szerződést írtunk! Egy hölgy és kb.: 20 éves fia vette ki a lakást 1 havi (30000 ft)kaucióval!!
Az nap este beköltöztek.Bár mennyire hihetetlen de,másnap 6.-án este hívott a srác,hogy ők most költöznek el mert az édesanya "korházba" került.(legalább is ezt mondta,de magán ügy)Így nincs szükségük a lakásra!!! A lényeg,hogy a hívás után kb.:30 percel ott is voltunk. Akkor fejezték be a lakás kipakolását.Vissza adta a kulcsokat,megbeszéltük,hogy mivel ő megy el így nem kapja vissza a kauciót! Bele is egyezett.De rá 2 órára hívott a rokonsága,hogy adjam vissza a pénzt! Mert egy sz... ember vagyok,hogy kevesebb mint 2 nap alatt 30000 ezret kerestem!! Ledöbbentem !!! Tájékoztattam,hogy legalább 10 lehetséges albérlőt vissza mondtam miattuk. Így én is buktam,meg azok már biztos nem hívnak többet mert úgy vannak vele,hogy azt a lakást már kiadták!! Ők maguktól költöztek ki nem én küldtem el őket.
Kérdésem a következő!! Mi tévő legyek!!!!!????? Válaszukat előre is megköszönném !!! És nagyon várom!!!

santinel # 2011.11.05. 14:43

Oké csak határozott időre van a szerződés 1 év és csak 4 hó telt el....

ObudaFan # 2011.11.05. 14:41

Akkor tanácsosabb legfeljebb a szerződés szerinti rendes felmondással élni, ha menni akartok.

santinel # 2011.11.05. 14:24

Nem lett beleírva a szerződés kötéskor az ingatlanos előtt tett ígéretet rá.