Albérleti szerződés


Sz.Klaudia # 2012.03.13. 09:33

Kedves matthiasi!

A tanulságot levontam természetesen, de a kérdés nem az volt, mi a tanulság. Mint ahogy az is ott áll, miért kívánja a tulajdonos felmondani a szerződést idő előtt, mivel vissza akar költözni.
A határozott idejű bérleti szerződésnek éppen az a lényege, hogy nem mondhatják fel csak úgy, bármikor, váratlanul.
Tudod vannak emberek, akik szeretik magukat biztonságban érezni ott, ahova költöznek, ezért kötnek határozott időre szerződést.
Úgyszintén teljesen mindegy mi van más országokban, a kérdéseim nem erre irányultak.
"Bölcselkedj" valamilyen más témában, amihez talán értessz is, vagy legalább olvasd el az írást legközelebb mielőtt válaszolni próbálsz.
A hozzászólásod sokmindennek nevezhető, csak értékelhető válasznak nem.

Üdv.

Sz. Claudia

matthiasi # 2012.03.13. 06:59

Gabicsek # 2012.03.07. 22:24 !
Hát a bérlőnek minden bérleti díj magas.
De azért meg lehet találni az arany középutat.

matthiasi # 2012.03.13. 06:56

Phantomia, Sz.Klaudia
A tanúlság ?
Hát határozott időre ne kössünk albérleti, akarom mondani bérleti szerződést !! Természetesen a ha a bérbeadó mond fel előbb akkor némi fájdalom díjat lehet kérni (elvégre a költözés mindig költségekkel jár ), ha abérlő ? hát az már nehezebb, a legtöbb bérlő nincstelen, persze tőle is lehet kérni, de legtöbbször jó ha az egyenleg nulla.
Azaz a kaució fedezi a tartozásokat.
Nálunk gazdagabb és kulturáltabb országokban bizony a kaució eléri a 6 havi bérleti díjat is.
Nálunk ?
Hát jó ha kifizetik a 2 havit.
Ennyi !!
Azért annak, hogy egy bérbeadó idő előtt meg akar szabadulni a bérlőitől csak van oka !!
A biztos bevételt nem adja fel csak úgy !!!

Phantomia # 2012.03.10. 09:16

Tisztelt Fórumozók/ Segítők!

Csatlakozva az előttem hozzászólókhoz, hasonlóhelyzetbe kerültem, mivel én is 1 évre szóló határozott albérleti szerződést kötöttem ingatlanközvetítő közreműködésével.

A bérleti időtartam:2011.12.11-2012.12.11-ig szól, viszont a bérbeadó most jelentkezett 3 hónap után, hogy szedjem a sátorfám, mert ő szeretne visszaköltözni.
Én a szerződésben foglaltakat betartottam (kárt nemokoztam, késedelembe nem estem) így most nem tudom, hogy ilyenkor mit tudok kérni.

Olvasgattam cserelakásról szóló hozzászólásokat valamint bánatpénzt kérhetek-e.
Mivel a költözködés sem volt ingyen, meg amire a harmadik emeletre felcuccoltunk...

Viszont szeretnék a törvényben leírtaknak megfelelően eljárni, ezért kérném a segítséget, hogy mit kérhetek illetve tehetek?

Előre is köszönöm!

Tisztelettel
Sz. László

Sz.Klaudia # 2012.03.08. 14:18

Tisztelt Fórumozók!

Két meglehetősen egyszerű kérdésre szeretnék választ kapni, ha valaki tudna segíteni.

Két éves bérleti szerződésem van egy házra, melyből eddig 7 hónap telt le.
A háztulajdonos most azt szeretné, ha mielőbb kiköltöznék a házból mivel Ő szeretne ide visszaköltözni.
Joga van-e engem csak úgy kirakni a szerződés lejárta előtt, mit tehetek ilyen esetben?

Köteles vagyok-e a háztulajdonost bármikor beengedni a házba, kertbe, amikor csak jönni akar? Illetve csak Őt kell-e beengednem, vagy ha nem egyedül jön, a vele érkező személyeket is?

Kérem ha valaki biztos választ tud adni, nem csak ötletet, tippeket, tegye meg.

Köszönettel:

Sz. Claudia

Gabicsek # 2012.03.07. 21:24

Én nagyon csípem az olyan albérlőket, akik közüzemi tartozást halmoznak fel, amit majd a tulajon fognak leverni, és ilyenkor jönnek visszavágásként azzal, hogy vajon a tulaj adózik-e. Hát igen, lehet, hogy adózik, lehet, hogy nem, de ehhez semmi köze az albérlőnek.
Az is lehet, elve tudta, hogy nem fog adózni, ezért jutányos áron lett a lakás albérletbe kiadva. Vajon akkor nem reklamál a kedves albérlő, hogy kevesebb a bérleti díj?

Volt nekem is régen lakás kiadva (amikor még megvolt a lakás), úgy vágtam ki az albérlőt, miután két havi közüzemi tartozást felhalmozott, mint a szél. És érdekes, nem volt egy szava sem. Senkitől nem lehet elvárni, hogy más tartozását fizesse. Ha a kedves albérlő tudja, hogy nem fog menni a számla kifizetése, legyen benne annyi becsület, hogy nem halmozza fel azokat addig, míg leszerelik az órákat.
Szóval kedves Anikkó, ne légy már úgy felháborodva, mert a tartozásokat ti csináltátok, és ha nem fizetitek ki, a tulaj kénytelen lesz egyelőre helyettetek rendezni. Más kérdés, hogy utána fizetési meghagyást fog kibocsántani a tartozásotokra, és így az kb. háromszorosára fog megnövekedni.

Zoltanuss # 2012.03.07. 17:59

Anikko # e-mail 2012.03.07. 10:44 !

Már pedig ez egy nyilvános fórum. Természetesen lehet tanácsot adni, de ugyanúgy lehet véleményt is írni !!

Jogilag ez rendben van? Azt honnan tudom, hogy be voltunk-e jelentve?
Hát a 10 nap elég kemény, de lehet alkudni.
Már ha alku képesek vagytok.
Azt meg meg kell kérdezni, hogy be voltatok é jelentve. Na de hová ??

nanemaaa # 2012.03.07. 15:46

Kedves Anikó!
Bosszúállási szándékod már az első kérdésedben megfogalmaztad, melyre én csak annyit írtam, hogy ebben a kérdésben legyél magadtól találékony.
Az, hogy ez alapján egyből kibökted, amit eddig is mindenki tudott, hogy hogyan tudnál utánanézni az adózásának, gondolom nem kell külön magyarázni.
Minden esetre önérzetből jeles.
És természetesen megkíméllek a további hozzáfűzéseimtől.
Mert én is válogatós vagyok. ;)

nanemaaa # 2012.03.07. 12:10

Perfect
Okosabbak lennénk, ha látnánk a bérleti szerződést.
Alap esetben azért előtte nem ártana felmondani és megvárni a felmondási idő elteltét.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.07. 10:05

Hibátlan választ kaptál már elsőre. A bérbeadó adózásához pedig tényleg nem sok közöd van.

Anikko # 2012.03.07. 09:44

Kedves nanemaa!
Igazán mellőzhetnég az ironikus stílusodat! Én feltettem egy normális kérdést. Nem véleményt kértem, hanem egy hozzáértő tanácsot. Amit tőled nem kapok.
Kímélj meg a további hozzáfűzéseidtől.

nanemaaa # 2012.03.07. 08:36

Gondolom adóbevallás. ;)

perfectlift # 2012.03.06. 18:50

Jó estét kívánok!
Van egy aprócska rozoga ház, amit bérbe adtunk. A bérlő(k) - egy család - tetemes közüzemi tartozást halmozott fel.A bérleti díjjal(2) is el vannak maradva.A kauciót már lelakták. Van-e jogom zárat cseréltetni?Köszönöm, hogy olvasott!

Anikko # 2012.03.06. 17:22

Én nem akarom feljelenteni, búszút állni pláne nem áll szándékomban, csak próbálok tájékozódni, hogy ennek mi a hivatalos menete?

Ahoz, hogy adózzon ezután mi kell?

kadaj01 # 2012.03.06. 14:03

Nem kell bejelentenie sehova. Majd szépen bevallja, ha eljön az ideje.

nanemaaa # 2012.03.06. 13:41

Kötöttél egy szerződést. Az abban vállalt kötelezettségeidnek nem tettél eleget. A tulajdonos nem kötelezhető szociális érzékenységre. A felmondásnak a szerződés szerinti felmondási idővel jogos alapja lehet.

A "bosszúból hol jelenthetném fel" című kérdésedre szerintem magad is találsz megoldást.

Anikko # 2012.03.06. 12:37

Kedves Fórumozók!

Segítsére lenne szűkségem!
A következő szituációba kerültem:
Kivettünk a családommal egy albérletet, 3 hónapja páromelvesztette a munkahelyét, így a rezsiben elmaradásunk van. A bérleti díjat minden hónapban fizettünk. 2kisgyermekem van, most közelöte a tulaj, hogy költözzünk ki. 10 napot kaptunk.
Ez így jogos? Mit tehetek?
Jogilag ez rendben van? Azt honnan tudom, hogy be voltunk-e jelentve?

Előre is köszönöm a segítséget.

Sz.Klaudia # 2012.03.04. 10:10

Tisztelt Fórumozók!

Egy meglehetősen egyszerű kérdésre szeretnék választ kapni, ha valaki tudna segíteni.

Két éves bérleti szerződésem van egy házra, melyből eddig 7 hónap telt le.
A háztulajdonos most azt szeretné, ha mielőbb kiköltöznék a házból mivel Ő szeretne ide visszaköltözni.

Joga van-e engem csak úgy kirakni a szerződés lejárta előtt, mit tehetek ilyen esetben?

Köszönettel:

Sz. Claudia

matthiasi # 2012.03.01. 10:02

fkorei !!
Ennyi foglalót adni bérelt lakáshoz ( 165500 ft)
életszerűtlen.
Foglalót ad az ember 2- 5 %-ot, vagy semmit.
Előleget se ad az ember sokat.
Bérletnél az is életszerűtlen, hogy most márc elején márc 31 -re szerződünk.
Nagy kínálat, gyakorlatilag vannak lakások amikbe másnap be lehet költözni.
valószinű ez egy 80 eft -os bérlet lehet - a kaució összegéből itélve.
Mint olvasom KBS is írta, az valószinű nem foglaló , hanem egy előleg. lehet persze ennyit adni, de ilyenkor ráírja az ember pl. átvettem/átadtam 165 500 ft -ot amiből a fogalaló pl. 20 eft. Ilyen összeget foglalónak csak bolond , akarom mondani, tájékozatlan ember ad.
én tavaly egy lakás vételnél voltam hasonló cipőben. mondá az eladó, adjak ennyi és ennyi foglalót ( kb. 400 eft lett volna ) Vissza kérdeztem minek ?, mondom egy héten belül megveszem a lakást kp. -ben , ha nem teccik, adja el másnak, nem adta.

matthiasi # 2012.03.01. 09:43

Csak úgy elmélkedek, hogy egy notórius nemfizetőt is véd e a jegyző ?
Amúgy a jegyzőnek is kell fizetni.

Egy jólfizető bérlőt pedig csak a hülye bérbeadó tesz ki.
Ha reális a lakbér általában nem teszik ki!

Mert bizony vannak akik úgy gondolják, hogy cigarettára többet költeni mint lakásra, az a reális.
Vót persze olyan világ amikor 2 -4 kiló hús áráért lehetett bérelni lakást . Csakhogy nem jutott mindenkinek és a lakások nagyrésze lopott - rabolt portéka volt !!

matthiasi # 2012.03.01. 09:35

drm83 drm83 !
Mi a probléma ??

lakást mivel nekem nem felel meg az emelés mértéke! A kérdésem hogy a főbérlő megteheti-e hogy távollétemben feltöri ill lecseréli a zárat ugy hogy nem juthatok a lakásba illetve a lakásban található személyes holmijaimat visszatarhatja esetleg kiszorhatja onnan”?
Ha nem felel meg el kell menni , vagy alkudni.
Természetesen ha olyan bérlő vagy aki nem ismeri a kötelességeit, akkor érthető a nyomás gyakorlás.
Viszont ha rendesen fizettél eddig, nincs olyan főbérlő, akarom mondani tulaj, lakás kiadó aki egy bizonytalanért feladna egy biztos bérlőt.
Ha igen, akkor mohó, és az ilyent érdemes otthagyni, mivel lehet később ráfarag.
Amúgy nem tudjuk mennyi is az a bérleti díj amit Te sokalsz !!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.01. 08:29

Fkorei, ez nem a legszakszerűbb normaszöveg, de kis jóindulattal előszerződés, amelynek biztosítására foglalót adtál. Lehet próbálkozni azzal, hogy az előszerződés nem tartalmazza a megkötendő szerződés lényeges feltételeit - de őszintén szólva ebben az ügyben én nem rád fogadnék. (Bár jól fizetne.)

ObudaFan # 2012.03.01. 07:35

Bár szóban létrejött lakásbérleti szerződés érvénytelen, de ezt nem teheti meg. A jegyzőhöz fordulhatsz birtokvédelemért.

drm83 # 2012.02.29. 19:35

Tisztelt fórumozók!

Ha tudtok kérlek segítsetek! Adott egy albérlet ahol lakom de erről szóbeli szerződés született, illetve egy a kaució átvételéről szóló nyilatkozat a tulaj aláírásával, dátummal tanúval!A tujal ki akarja másnak adni a lakást mivel nekem nem felel meg az emelés mértéke! A kérdésem hogy a főbérlő megteheti-e hogy távollétemben feltöri ill lecseréli a zárat ugy hogy nem juthatok a lakásba illetve a lakásban található személyes holmijaimat visszatarhatja esetleg kiszorhatja onnan? Milyen jogaim vannak ilyen esetben?
Tanum van hogy albérleti viszonyban élek a lakásban!

fkorei # 2012.02.29. 17:31

Köszönöm!
Itt a papír amit adtak:
"Alulírott ... elismerem, hogy a mai napon átvettem 165500 ft foglalót ...-tól a .... utca I/6 lakásra. Amennyiben a szerződés aláírásra kerül 2012. Március 31-ig, úgy a oglaló beleszámít a kaucióba, amennyiben nem, úgy a fogaló elveszik."
dátum, aláírások, tanúk nélkül.

Ezek alapján mire lehet számítani? Jogosan kérhetem vissza a pénzt ha nem tudok velük megállapodni?