Albérleti szerződés


n.ildi # 2011.01.03. 13:08

T.Zoltanuss!

Van saját!!!!!!
Csak nem tudunk benne lakni!De ezt nem részletezem!Gondolom nem hobbiból fizetek 80000ft + rezsit.
A tv nem kötelezhet a pótkulcs adására!Sőt ha az ingatlan területre beteszi a lábát a tudtom nélkül magánlaksértésért feljelenthetem.(sajnos nem egyszer már megtette és a holmijaim között turkált utána lett zárcsere)Ennyit a védelemről!

Sipiii # 2011.01.11. 16:52

Nekem az lenne a kérdésem hogy albérletben vagyok szeretnék kiköltözni, mivel kaptam egy helyet a kollégiumban és az olcsóbb.
A tulaj viszont ezt nem szeretné, írtunk egy szerződést ami a nyár elejéig szól, de nincs benne olyan rész ami arról szól hogy kell-e valamit fizetnem hogy ha kiakarok költözni. Fizettem két havi kaukciót is, ezt én ott hagynám a tulajdonosnak.
A másik hogy két tanú írta alá az egyik a tulajdonos fia aki az aláírás pillanatában nem volt 18 éves. Mit tegyek?

Zoltanuss # 2011.01.12. 09:12

Sipiii !

kezdeném atanúkkal.Azok csak azt tanúsítják (ha kell ), hogy Te és amásik fél sk. írta alá a szerődést. A tartalmi rész részükről lényegtelen.
Ha nincs különösebb kitét az előbb elhagyásra, nyugodtan menj el.
Azért az egyhónapos felmondás a részedről is korrekt lenne.
Rendezdd a költségeket és menj el.
Más : legtöbb bérlő úgy tekinti, hogy ő bármikor mehet ( így van ) , de azért kötelezettségeik nekik is vannak.
Bezzeg ha netán nekik mondanának fel lenne nagy felhördülés !!

Zoltanuss # 2011.01.12. 09:13

Sipiii !

kezdeném atanúkkal.Azok csak azt tanúsítják (ha kell ), hogy Te és amásik fél sk. írta alá a szerődést. A tartalmi rész részükről lényegtelen.
Ha nincs különösebb kitét az előbb elhagyásra, nyugodtan menj el.
Azért az egyhónapos felmondás a részedről is korrekt lenne.
Rendezdd a költségeket és menj el.
Más : legtöbb bérlő úgy tekinti, hogy ő bármikor mehet ( így van ) , de azért kötelezettségeik nekik is vannak.
Bezzeg ha netán nekik mondanának fel lenne nagy felhördülés !!

Sipiii # 2011.01.12. 11:16

A januárit már rendeztem.
Azért hagynám ott a kauciót hogy míg nem talál új albérlőt addig abból állja a költségeket.
Úgy is nyugodtan elmehetek ha a szerződés felmondásba nem megy bele?

Titiána # 2011.01.14. 16:14

Sipiii: nyugodtan elmehetsz, ha leadod a kulcsot, tiszta a lakás, bezárod az ajtót, ablakot, stb. Mit értesz azon, hogy "ha a szerződés felmondásba nem megy bele?" Nem engedi? Eléd áll? Kizárt, hiszen igensok bánatpénzt - kauciót - hagysz neki, ennyit nem szoktak, Te egy tisztességes bérlő vagy:), maradj ilyen. :) Biztos nem fog haragudni, legfeljebb nehéz lesz neki ilyen rendes bérlőt találni, talán e miatt lehet kissé bosszús.

bajussz # 2011.01.30. 18:54

jó estét!

adott egy lakás, amibe szerződés szerint feb15-én költözne az új tulaj.

már 2 hete szóltak a bérlőnek, hogy keressen másik bérletet, mert ez lesz. feb 6-ig kapott haladékot.
ma ráerősítésképpen hívták volna telefonon, hogy tud-e költözni, erre kinyomta a hívásokat és egy "szarok rád" smst küldött vissza.
1havi díjjal már adós, és reszivel is. kaució persze nincs, úgy néz ki, hogy bukó lesz, de mindegy.

szerződés nincs. holnap kerül feladásra egy levél az ügyvédtől, hogy feb6 az utolsó nap

a kérdésem: hogy lehetne kitenni ezt a kedves embert?

matthiasi # 2011.01.31. 16:54

bajussz !

szerződés nincs.
Hát be kell menni és kitenni a cuccát, majd feljelenteni magánlak sértésért !!

retam # 2011.02.01. 19:48

Kedves Fórumozók! Kérdésem az lenne, hogy a bérleti szerződés mitől hiteles? Nem fizetés esetén mivel élhet a bérbeadó ha már kiköltöztünk? Eddig a számlaadás gyakorlatával nem élt.köszi

kadaj01 # 2011.02.02. 10:11

Eleve nem is kötelező adnia számlát, főleg ha ő a saját szja után fizet. Attól hiteles, hogy te aláírtad.

Zoltanuss # 2011.02.02. 10:59

T.. retam !
kérdésed :
hogy a bérleti szerződés mitől hiteles?
Hát hogy mind a két fél aláírja, + 2 tanú is és bizonyos alaki-formai követelményeknek megfelel.
Pl. dátum stb.
Amig nincsenek aláírások stb., addig csak egy tervezett. Számla ? hát ha nem kérted !!
Mondd jársz kereskedésekbe ?
Ott is van nyugta és van számla.
A számla nem neked kell, hanem az apehnek.
Viszont bárki, aki pénzt fizet , kérhet nyugtát és számlát is. Sőt elvileg nem is kell kérni, hanem adni kell kérés nélkül. A nyugtát !

varazskep # 2011.02.07. 22:53

Mit tudunk tenni, ha a fiamnak a főbérlője nem fizeti vissza a kauciót. A rezsit többször kifizettette velük és rájuk fogta , hogy megrongálták a lakást. Az igazság az, hogy elköltötte a kauciót, és a többi albérlőnek sem fizette vissza

anyuka13 # 2011.02.08. 08:20

Új vagyok itt,Segítséget szeretnék kéni:családi házunkat albérletbe adnánk,van is rá egy komoly jelentkező:bútorozottan venné csak ki.A bútoraink és az ingatlan is nagy értékű,2 havi kauciót tudna fizetni-mi a bútorok miatt 4-et kérünk-+ a tárgyhavi bérleti díj.
Az ingatlanban hagyott bútorok értéke több millió ft,nem tudna annyi kauciót fizetni, hogy ezt az értéket fedezni tudja.Induljunk ki a legrosszabb verzióból:az egész arra megy ki, hogy az ingóságoknak "lába keljen"...hallottam már olyat, hogy kisgyerekes család megkötötte a bérleti szerződést,aztán megérkezett a "család többi része" még a csapokat,radiátorokat is leszerelték...A létező összes biztosítóval beszéltünk, nincs rá mód, hogy ezt a kárt biztosító fedezze.
A bérleti szerződést közjegyző előtt írnánk, számláznék minden hónapban.Rezsit nálam rendeznék, csekket nem íratok át.
Mi van beigazolódik a félelmem?Hová tudok utána fordulni?
Azt tudom, hogy most is albérletbe laknak, de sokallják a fizetendő költséget,ezért jönnének el.
Elsőre nem volt az illető túl megnyerő...Tudom, nem lehet az első benyomás szerint ítélni,de az autója közép kategóriás, silány minőségű ruházata volt,viszont luxus házat akar bérelni.Ja, és a héten választ kell adnom, mert jövőhéten költöznének is.Vélemény???Fontos lenne, hogy tapasztalatokkal jogi kiskapukkal segítsetek, mert ha nem lesz garancia az ingatlan, ingóság értékének a megőrzése érdekében, akkor inkább visszamondom.Köszönöm Mindenkinek!!!!

parapali # 2011.02.08. 09:43

Anyuka13!!

Nem jogi választ fogok neked írni!
Ha eleve nem szimpi az illető akkor ne add ki!!!!
Gondoldd végig!
Kiadod a lakást és minden nap azzal kelsz és azzal fekszel le.hogy ma mit vittek el a lakásból!
Igaz nem jogi választ kaptál csak egy jó tanácsot!!!

anyuka13 # 2011.02.08. 09:49

parapali-Köszönöm,igen,ez megfogalmazódott bennem is...folyamatosan nézem a kiadó lakás hirdetéseket-nem vagyok egyedül, más is hirdet teljes berendezéssel.ÉS teljes bizonytalan vagyok...Egyik felem ellenkezik a kiadás miatt, másik meg bizonygat, hogy nem lehet baj...hát nem könnyü

parapali # 2011.02.08. 09:55

Anyuka13!

Véleményem az hogy ha nem szimpatikus a jelölt neked akkor ne foglalkozz vele!
Szerintem semmi garancia nincs rá hogy megmaradjanak az értékeid!
Én adtam ki lakást szimpatikus albérlőnek! Hát nem sok esélyem van megszerezni az elmaradt dijjakat:-(
nagyon körültekintőnek kell lenni!
Ha az elöző albérleti dijjat nem tudják fizetni akkor lehet valami "gáz"?!nagyon gondoldd át és ne kapkodd el!Inkább várj mint hogy bukj!:-)(bocsánat a tegezésért?)

anyuka13 # 2011.02.08. 10:03

parapali-teljesen igazad van.köszönöm,azt hiszem így döntök, ahogy javasoltad...nem a szimpatikusságával volt baj, mert kedves volt, udvarias, de valahogy nem bizalomgerjesztő.ÉS egyedül jött, mondván a felesége maximálisan megbízik benne.Hát én azért biztosan szeretném látni, mit választ a férjem, hol kell majd laknom...De ugye ez sem lehet így mindenhol..na, mindegy,neki azt gondolom,nemet mondunk.

parapali # 2011.02.08. 10:20

Furcsa egybeesés!:-)

Nekem is volt egy ilyen!Csak a srác jött és azt mondta a neje szombaton érkezik!

Jött is! Ja meg a 8 testvére is:-)

Megegyeztünk és segítettem másik albérletet keresni nekik!:-)

anyuka13 # 2011.02.08. 10:23

meggyőztél:-)

kadaj01 # 2011.02.08. 10:27

Kérni kell a bérlőtől referenciákat(előző tulajtól ahol bérelt elismervényt), minimum hármat. Ennyi. Ezzel teljesen ki lehet szűrni a csaló bérlőket. Ha nem képes, vagy nem akar referenciákat adni, akkor el kell hajtani!

SolnesM # 2011.02.08. 15:43

anyuka13 !!
Felejtsd a jelentkezőt !!
Minden ellene szól !!

Erre :
A bérleti szerződést közjegyző előtt írnánk, számláznék minden hónapban.Rezsit nálam rendeznék, csekket nem íratok át.

Az első kivételével ok.

Azt tudom, hogy most is albérletbe laknak, de sokallják a fizetendő költséget,ezért jönnének el.

Ki kell kérdezni őket. Na de ha nem tudják a jelenlegit fizetni, miért mennének egy cs. házba drága bútorok közé ??

anyuka13 # 2011.02.09. 07:56

Letettem róla,neki biztosan nem adom ki.sőt,valószínű bútorosan nem fogom kiadni, legalábbis a jelenlegi bútorokkal.Csak azt nem értem, más hogy csinálja ezt?tele vannak a hirdetések bútorozott albérlettel,ráadásul luxus kategóriában.hogy lehet ezt normálisan kivitelezni?

Titiána # 2011.02.09. 14:16

bajussz:
azt írod, szerződés nincs. Miért nincs szerződés? Engem ez érdekelne, ha nem is tőled, hanem mástól: mi a csudáért enged be vki a lakásába idegent lakni szerződés nélkül??

retam:
írod, hogy "Eddig a számlaadás gyakorlatával nem élt." Igaz, neki kellett volna adnia, kérés nélkül. De ha nem adott, nem is kérted? Most meg felemlegeted??

Nem fizetés esetén mivel élhet a bérbeadó ha már kiköltöztünk? - az ilyen mondatot sem értem, lakni de nem fizetni? Ilyen csak egy helyen van..., ahol éveket lehet eltölteni...

(Lehet, egyikőtök sem jön vissza a fórumra, de nem tudtam magamban tartani...)

Titiána # 2011.02.09. 14:24

anyuka13: jó kérdés a luxus vagy félig luxus lakás kiadása... Talán kivárják a megfelelőt, mert van pénz esetleg üresen tartani.
Ha sikerül megfelelő bérlőt találnod, javaslom, hogy mindenki szerepeljen a szerződésben, ha családi ház, gondolom min. 3 szoba, tehát min. 3 ember vagy 4-5. Kérdezd ki bőségesen, eddig hol lakott, miért jön el, hol dolgozik, ha valakit ezek a kérdések zavarnak, akkor menjen el. Van iwiw, facebook, ott is nézelődhetsz.

Vagy ha esetleg kinézel egy-két hasonló lakást a neten, és ha felhívod őket? HOgy neked is van egy ilyen lakásod, bútorokkal, hogy meri a bútorokkal kiadni? Vagy nem válaszolna az illető? Nem tudom. Bár akkor neked is min. be kellene számolni, hogy Neked milyen a lakás, ha már kikérdezed.

Az biztos, nehezebb a családit kiadni, mint a 2 szobásat.

Titiána # 2011.02.09. 14:25

anyuka13: még vmi. Miért írtad, hogy a rezsit nálad rendeznék? Legalább minden hónapban benézhetnél a lakásba, udvarba, nemcsak rájuk hagyod "ebek harmincadjára"...