Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


MajorDomus # 2010.01.11. 22:03

Sajnos Dezsőnek van igaza.
Két megoldás van rossz-és-kevésbé rossz megoldás.
Nem kell- áztatni a kollegát,ha a- pénzt befizeti mint házipénztár visszavezetése a bankszámlára. A házat kár nem érheti mint képviselő ezért-Te vagy a felelős.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.12. 07:31

Szerintem itt nincs barátság. Főleg tanfolyami kollégákról beszéltél. Ha most nem viszi el a balhét, akkor máshol, máskor is gátlástalanul meg fogja tenni.

Meg kell tanulni tisztességesen élni.

Mazsola, ha elkened a tettét, akkor olyan mintha elfogadnád. Ha feltárod és közgyűlés elé viszed, akkor jobban fognak benned a lakók bízni, mert azt mondják, lám-lám, milyen tisztességes, korrekt képviselőt fogtunk ki.

MajorDomus # 2010.01.12. 21:54

Jogos Im..ma(is). Üzletben nincs barátság.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.13. 07:12

és még hozzáteszem, az ember válogassa meg a barátait.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.14. 19:09

Kérjétek azt a határozatot amiben döntöttetek, hogy a közös képviselő milyen és mekkora értékű kiadásban dönthet egymaga.
Ha tényleg van ilyen, akkor azonnal hozzatok új határozatot ez ügyben.
A közös képviselőt cseréljétek le.

Igazad van, rosszul dolgozik a közös képviselő, mindenben nektek kellene döntenetek.

MajorDomus # 2010.01.14. 19:34

Ida !
(Végre egy normális és rövid nick név)
Nem közös képviselőtők -van hanem közös királyotok.
Imma tanácsa jó, abban vitatkoznék hogy a képviselő milyen összegről-stb.
Ilyen tételt nem fizethet ki kgy felhatalmazás nélkül. Kérjétek el a Határozatok Könyvét amit köteles kiadni,sőt a kgy.jegyzőkönyvét is másolatban ha kifizeted a másolás költségeit.
Sok lehetőségetek van,kérdés mennyire akartok belemerülni,vagy csatlakoztok a birkanyájhoz akik szótlanul tűrnek mig nyirják- őket.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.14. 19:39

rendkívüli, azonnali 20-50e Ft-os javításról sem dönthet egymaga?

ragyasdezso # 2010.01.14. 19:50

Immaculata

A k.k. nem bábú, hanem döntésképes egyén, ezért az SZMSZ-től függően 100-200 ezer Ft. között dönthet saját hatáskörben is. Azt nem hiszem, hogy kgyh. nélkül döntött volna ekkora összegről. Valamit nem jól tudhat Ida7. A panelprogram és az LTP felhasználás az 2 különböző dolog. A panelprogram leszavazása egyébként sem kgy.-en szokott történni, hanem írásbeli szavazáson. Szóval valami nem kerek!

MD: nem kell mindig zsigerből lemondatni a k.k.-őt!

MajorDomus # 2010.01.14. 20:43

Bocsi, nem én javasoltam a ,,lecserélését,, hanem Imma !
Én aztán igazán tudom milyen hálás munka ez.

A közös-képviselő élet és balesetveszély esetén értékhatár nélkűl köteles intézkedni.
Egyéb- esetekben az Szmsz határozza meg a kifizetési jogkörét.
Egyébiránt magam is ugy vélem a társasházkezelő nem a ház kutyája és szolgája- mint sokan hiszik, hanem a ház- felelős gazdasági és müszaki vezetője, jogi ügyintézője. Erre jó bizonyiték a nevem. ,,Majordomus,,( Háznagy)

MajorDomus # 2010.01.14. 20:47

Csak javasolnám a jegyzőkönyvet elolvasni.
Valami -információ hiányzik itt.

MajorDomus # 2010.01.14. 22:26

Az tényleg fontos kérdés.
Várd meg az elszámoló- közgyűlést,ennek méjus 31-ig meg kell történnie.
Akkor -kérj magyarázatot erre a kiadásra. -ha Ltp-ből ment akkor a bank -még a költségvetést is kéri,nemhogy a kgy jegyzőkönyvet.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.01.15. 07:34

Dezső! Lehet, hogy felzaklat ez a téma, de ha van véleményem, hát elmondom.

Egyébként a legkevesebb, hogy a bank bekéri a költségvetést. Nyilván volt költségvetés egy 3,8m Ft-os munkáról. DE! a megbízást mi alapon adta a közös képviselő, ha erre nem volt felhatalmazva.
A bank megbízás és közgyűlési határozat nélkül hogyan fizethetett ki ekkora összeget.

Nem tudom mit kell ilyenkor tenni, de nagyon kiváncsi vagyok én is.

Ha a társasházat a közös képviselő képviseli, akkor gondolom sem egyénileg, sem testületileg nem lehet fellépni ellene.

Mi van ha nem fogadják el a beszámolóját?

Egyjogász # 2010.01.15. 07:45
ragyasdezso # 2010.01.15. 08:49

Immaculata

Már hogy ne lehetne fellépni ellene! Ha valóban nincs kgy. határozat, akkor akár kártérítési per is indítható. Egyénileg a +10% támogatásával, testületileg pedig az SZVB léphet fel. A könyvvizsgálónak, pedig feladata, hogy a kgy. határozat nélküli kifizetéseket vizsgálja, és akár büntető feljelentést tegyen. Nem beszélve a 01.01.-től belépett ügyészi felügyeletről. Szóval nem annyira védtelenek a tulajdonosok.

A véleményed meg továbbra is mondd el, én csak arra utaltam, hogy nem teljes információ birtokában még nem kell kirúgni a k.k.-t.

ragyasdezso # 2010.01.15. 08:53

Egyjogász

Mert lehet hogy egy jóvágású ember. Akit szeretni kell, még ha lop is! :lol:

(Egyébként az emberi butaság határtalan!)

osmi # 2010.01.15. 09:23

De jó lenne tudni, hogy melyik tház ez!

Laccasz # 2010.01.15. 20:12

Tisztelt Fórumozók!

A társasházi törvény 28. par./3. pontja alapján
"A közgyülés a közös képviselőt, intéző-, illetőleg a számvizsgáló bizottságot bármikor felmentheti."

Kérdésem az lenne, hogy ez így igaz abban az esetben ha a Közgyűlés napirendi ponján a felmentés kezdeményezése nem szerepel?

Köszi válaszotokat, Laccasz

MajorDomus # 2010.01.15. 21:02

Minden utcában találsz- ilyent sajnos.

osmi # 2010.01.16. 09:48

Dezso,MD.!
Még csak nem is jóvágású...., tudom már, hogy melyik!Azért ilyen nincsen minden utcában...., iszonytató összegek fölött rendelkezik....

MajorDomus # 2010.01.16. 20:56

Laccasz-!

Igen ! Indoklás nélkűl !

Laccasz # 2010.01.17. 09:33

MajorDomus!

Köszömön válaszod! :)

Laccasz

horcsong # 2010.01.20. 18:32

Sziasztok!

Kérdésem a következö lenne:
Új építésü társasházban válaltam el a közösképviselettet.
Az építetö visszont beleírata az szmsz be hogy még elnem adja a garázsokat és lakásokat nem fizet semijen közököltséget!

Ezt megteheti vagy sem ez itt a kérdés, lehetöleg valaki aki tudrá jogi paragrafus írjon nekem minnél elöbb elöre is megköszöném.

Mi megváltoztatnánk ezt a részét a többi lakóval.

emailomra is irhatok bátran :)

horcsong@t-online.hu

ha holnap 16:30 ig megkapnám rá a választ az jo lenne.
17:00 kor van lakó gyülésünk és ezt mindenki szeretné megváltoztatni!

üdvözletel: Csongor

laeyer # 2010.01.20. 20:22

A közgyúlés megváltoztathatja az szmsz-t.

MajorDomus # 2010.01.20. 23:45

De nem -holnap azaz ma !
Ehhez 15 nappal korábban a módositás szövegét minden tujlajdonosnak el kell juttatni, a közgyülésen az összes tulajdoni hányad több -mint 50 %-nak igennel kell szavaznia.

Csak akkor tudjátok leverni -az épittetőt ha ti vagytok tőbbségben.
Én másképpen csinálnám. Nézd meg be van-e jegyezve már a házatok. Ha nem akkor a PTK szerint működtök(még). Ahol minden tulajdonos a tul hányada szerint fizet. Azt szavazzátok meg !
Ha nem fizet azonnal biróság.

MajorDomus # 2010.01.20. 23:46

Ja és az Szmsz módositásnak természetesen szerepelnie kell a napirenden.