Ingatlanügyek


wers # 2020.05.25. 09:24

Címet nem adnak, csak küldenek egy levelet az illető lakcímnyilvántartóban szereplő aktuális címére az én adataimmal és ha akarja felveszi velem a kapcsolatot.

Pedig nem nagyon találsz jobb megoldást.

de a végrehajtó visszadobná hogy személyes adat nélkül nincs végrehajtás

Neki szolgáltatnak adatot csak kérnie kell.

facsiga77, nem tulajdonostárs. Hol olvastad? Meg akarja venni.

facsiga77 # 2020.05.25. 09:11

Pruny:

Megpróbálnám hogy az adatigényléshez csatolom a tullapot amivel igazolom hogy osztatlan közös tulajdonunk van a keresett két személlyel, és az ingatlan közös költségeinek viselése miatt keresem a két másik személyt és ehhez szükséges a bejelentett lak és tartózkodási címük.

A magyarra a megoldás ha a fenti nem működik az hogy:
FMH ami visszapattan címzett ismeretlennel, a közjegyző küld végzést hogy adj új címet és ad rá 30 napot.
Ezzel a végzéssel már tudsz adatot igényelni, és tudod az anyja nevét is a tullapról, hogy ne a rossz cím legyen a másik adatod.

Pruny # 2020.05.25. 09:00

Én vagyok a kérdező, nincs szerződésem, nincs valós tartozás, csupán mint írtam:
"Ilyen esetben mit tudok tenni ha felakarom kutatni a tulajt az ingatlan megvétele szempontjából?"

Ebbe beletartozik bármiféle módszer hogy a nevemre kerüljön!

Írtátok az okmányirodát illetékfizetéssel. Címet nem adnak, csak küldenek egy levelet az illető lakcímnyilvántartóban szereplő aktuális címére az én adataimmal és ha akarja felveszi velem a kapcsolatot.

De nem mondják meg a címet se semmit!!! Osztálytárs felkutatásra jó, de adóséra biztos nem.

FMH küldés: közjegyző felveszi, de a végrehajtó visszadobná hogy személyes adat nélkül nincs végrehajtás, a másik meg hogy soha nem lenne jogerős mert mint írtam:
A magyar címről visszapattan a levél hogy címzett ismeretlen, az angolról még a tértis levél is 3.ára eltűnik és a posta kártérítést is fizet ezmiatt.

Eltűnt és címzett ismeretlen levélre meg nem lesz meg a jogerős FMH... :-(

Okmányiroda bukó... FMH bukó... akkor hogyan tovább??

Elbirtoklási per de itt bizonyítani nem tudok, meg ha előkerülne még lehet megütném a bokámat is.
De nekem az is jó lenne ha a per alatt előkerülne. :-)

Rendőrségi bejelentéssel is próbálkoztam, a rendőrök sem találták meg, tehát a lakcímnyilvántartóban nem tudom mi az aktuális lakcíme, de pont ugyanúgy elérhetetlen rajta mint a tulajdoni lapon szereplő címen.

Nos mit tennétek a helyemben?

MajorDomus # 2020.05.22. 18:39

wers
Nagyon régen nyomoztam az adós tulajokat,akkor kértem adatszolgáltatást az okmányirodától.
A társasház nevében persze. Indok: közös költség tartozás. Valamennyi pénzt fizetni kellett,de simán kiadták.
Én úgy emlékszem bélyeget kellett ragasztani de ez nem biztos.

MajorDomus # 2020.05.22. 18:35

bkrisz
Igy jártál. Minimum megnézem amit megveszek.

drbjozsef # 2020.05.22. 13:44

wers,

Értem. Tehát ha én viszek egy papírt, amin nevek vannak, az elég. És arra kiadják. Így világos.

bkrisz # 2020.05.22. 13:17

Sziasztok!

Árverésen vásároltam egy házat. Az ingatlan árverési hirdetmény szerint a főépület jellemzői: földszintes, alapozása: tégla, falazata: tégla, tetőszerkezete: cserép. Állapota: jó Közművesítettsége: vezetékes víz, villany.

A valóságban, azonban felvizesedett, vert falazatú, rossz állapotban lévő a ház. Vízóra leszerelve, villany kikötve.

Tudom, hogy benne van a hirdetményben, hogy a végrehajtó nem vállal felelősséget a hirdetményben megjelentekért, de ez szerintem akkor is nettó átverés! Sajnos az ingatlant idő hiányában nem tudtam megtekinteni!

Kérdésem, hogy lehet-e ilyenkor valamit tenni vagy így jártam!

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

wers # 2020.05.22. 11:02

Nézzünk egy előfordulót. Kiadom a lakásom,

Ne is folytasd. Van szerződésetek, ami igazolja, hogy jogi viszonyban vagytok. Megkapod az adatszolgáltatást.

Prunynak nincs még hasonlója sem, csak elképzelése.

drbjozsef # 2020.05.22. 10:59

De nincs olyan. Kértelek, vegyünk egy olyat, ahol - az általános ún. vélekedéssel ellentétben - nincs.

Látom, nehéz ez példa nélkül. Nézzünk egy előfordulót. Kiadom a lakásom, Gipsz Jakab kiveszi, lakcím az előző albérlete volt, az utolsó ismert az én lakásomé, felszívódott, százezres tartozással vagy károkozással.

wers # 2020.05.22. 10:32

Beírják a szerződésben írt címet.

drbjozsef # 2020.05.22. 10:12

wers

A közjegyzőnél beírhatják az utolsó ismert lakcímét. Ha az nem él már majd kiderül.

Ezt gondold nekem légyszíves tovább. Kiderült. Mi a teendő?

wers # 2020.05.22. 09:23

:) nem, az nem én vagyok. Én itt kapcsolódtam be:

wers# 2020.05.22. 06:01
„Indokként ird,hogy bírósági végrehajtást akarsz inditani.”

Véleményem szerint nem elég indok. Majd a végrehajtónak kiadják ha odaér az ügy.

Ennyi erővel bárki adatai kiadhatóak lennének.

Az eredeti kérdést benőtte az erdő:
Pruny# 2020.05.21. 18:11

gerbera317 # 2020.05.22. 09:16

Wers, áruld már el: te vagy Pruny, vagy csak nekem nem mutatja a fórummotor a teljes előzményt?

wers # 2020.05.22. 07:59

gerbera317 ez nem is rossz ötlet :) végre egy értelmes gondolat.

gerbera317 # 2020.05.22. 07:37

Fmh? Persze, miért is ne? Fmh valami kamu követelésről a két tulajdonosnak a tulajdoni lap szerinti címeikre. Jogerő után végrehajtás adósoknak kirendelt ügygondnokkal, vh-jog, becsérték, árverés követelés-beszámítással, kényszerátadás. Ja. Így is lehet. Habár gyanítom, hogy a kérdező az fmh ötletét nem azért dobta fel, mert zsigerből tudja, hogy ezen az úton is megszerezheti az ingatlant.

wers # 2020.05.22. 07:09

gerbera317 egyszerűen csak nem értem, hogy nem értik. Igazad van, nekem nem fáj.

gerbera317 # 2020.05.22. 06:53

Ti most Pruny xarán rágódtok?
Neki nincs követelése. Egyszerűen csak meg akarja venni az ingatlant, de nem tudja felkutatni a tulajdonosokat. Az fmh is az ő ötlete volt, ti meg hogy rácuppantatok...

wers # 2020.05.22. 06:47

A kedvemért vegyünk egyet, ahol nem.

Na jó, akkor játszunk tovább. Ha nem, akkor mi alapján akar fizetési meghagyást kibocsáttatni? Valahogy előbb utóbb bizonyítania kell, hogy tartozik neki az illető.

wers # 2020.05.22. 06:38

Bocs, de a hivatalnak nem feladata ezt a problémát megoldani. Nem adhatja ki az adatokat bemondásra. Ismétlem, ennyi erővel bárki adata kiadható bárkinek, és már bukik is az összes adatvédelmi sz@rság.

Ilyen esetben rendszerint a végrehajtók kérnek adatszolgáltatást.

drbjozsef # 2020.05.22. 06:24

wers,

Oké, átgondolom újra.
.
.
.
.
.
.
.
Nos, vegyük hogy vélhetően így van az esetek többségében.
A kedvemért vegyünk egyet, ahol nem.
Mondjuk, az is kiderült, hogy nem él az ismert címe.
Hogyan tovább?

wers # 2020.05.22. 06:21

Gondold ezt át újra.

Ha valóban tartozik neki vélhetően van róla szerződése. Akkor az adós szerződéskor önként kiadta a személyes adatait. Ha az változott akkor kiadható az új adat a szerződés bemutatásával. De ehhez nem kell FMH-ra hivatkozni.

Ha valakinek tényleg jogos(nak vélt) követelése van, akkor az az életszerű, hogy egy névnél többet tud az adósáról.

A közjegyzőnél beírhatják az utolsó ismert lakcímét. Ha az nem él már majd kiderül.

drbjozsef # 2020.05.22. 06:07

wers,

Három millió forint alatt kötelező az FMH. Annak indításához kötelező az adatok megadása a közjegyzőnek. A végrehajtóig el se jutok ezek nélkül. Mire adják akkor ki szerinted? Mondjam a közjegyzőnek, hogy Kovács István, és kérje ki ő az adatokat?

wers # 2020.05.22. 04:25

Ilyen esetben mit tudok tenni ha felakarom kutatni a tulajt az ingatlan megvétele szempontjából?

Ha a kérelmező a keresett személlyel nem áll jogi kapcsolatban, csak egyszerűen hallani akar felőle, beszélni kíván vele, üzenni akar neki, akkor igényelheti, hogy kapcsolatfelvétel céljából az járási hivatal az általa megjelölt személyt

keresse meg és kérje írásos hozzájárulását ahhoz, hogy név, lakcím és értesítési cím adatát a kérelmező rendelkezésére bocsáthassa
vagy értesítse arról a keresett személyt, hogy a kérelmezőt közvetlenül keresse meg az általa megadott címen vagy telefonszámon, ha vele a kapcsolatot fel kívánja venni.

wers # 2020.05.22. 04:02

De megfordítom, ha erre az én adatomat bárkinek is kiadnák nagy cirkuszt csinálnék (nem jellemző rám, de képes lennék)

wers # 2020.05.22. 04:01

Indokként ird,hogy bírósági végrehajtást akarsz inditani.

Véleményem szerint nem elég indok. Majd a végrehajtónak kiadják ha odaér az ügy.

Ennyi erővel bárki adatai kiadhatóak lennének.