Ingatlanügyek


juju # 2016.07.23. 09:11

Tisztelt Ügyvéd Nő/ Úr!

Szeretném a segítségét kérni!Ingatlant szeretnénk vásárolni fiammal, aki külföldön dolgozik. Fiam lenne a tulajdonos és én mint haszonélvező. Az ingatlant már kinéztük és megegyeztünk az árban az eladókkal.
Ők szeretnék minél előbb eladni és gondolom pénzhez jutni. Fizetni tudunk bármikor, de fiam a munkáját csak augusztus végén hagyhatja ott és jöhet haza, hogy aláírjon.
Fontos a fiam aláírása, mert ő adókedvezményt szeretne kérni, mert egy éven belül volt egy ingatlan eladása, amelyből adókötelezettsége keletkezett és ezt is beforgatná most az ingatlan vásárlásába.
Nem szeretnénk ilyen még ilyen rövid idő alatt sem kockáztatni az ingatlan elveszítését.
Van-erre megoldás? Esetleg foglaló, amit én készpénzben átadnék addig, amíg a fiam haza jön és aláír. A külföldi közjegyzős és nagykövetségi megoldások nem jók, mert nem elérhető és bonyolult.
Az eladók az adásvételt augusztus közepén gondolják, tehát onnan már csak 2 hét van.
Köszönöm a választ

lajcsó # 2016.07.23. 14:06

"Fontos a fiam aláírása, mert ő adókedvezményt szeretne kérni, mert egy éven belül volt egy ingatlan eladása, amelyből adókötelezettsége keletkezett és ezt is beforgatná most az ingatlan vásárlásába."
Az általad felvázolt adókedvezmény régóta nincs. Max. illetékkedvezményben lehet gondolkodni.
Vevő nélkül nincs adásvételi szerződés!

juju # 2016.07.23. 18:49

Tegnap voltam a NAV irodában és ott mondták ezt az általam vázolt adókedvezményt: fizetési kedvezmény
információs füzetek 30.

köszi

lajcsó # 2016.07.23. 21:01

Erről van szó: "Az állami adóhatóság az adó fizetésére kötelezett magánszemély kérelmére jövedelmi, vagyoni és szociális körülményeire, valamint az ingatlan, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem felhasználási körülményeire figyelemmel (különös tekintettel, ha a felhasználás saját maga, közeli hozzátartozója, a vele egy háztartásban élő élettársa, volt házastársa lakhatását biztosító célra történik), az (1) bekezdés szerinti adót mérsékelheti, vagy elengedheti."
Nem mernék fogadni arra, hogy a fiad megkapja a kedvezményt. A fiad külföldön dolgozik. Ezért a kedvezőtlen jövedelmi, vagyoni és szociális körülményeire valószínűleg nem tud eredményesen hivatkozni. A másik az, hogy ez kedvezmény nem jár, hanem adható.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.24. 07:05

És az időkorlátja nem augusztus, hanem december 31. vagy még inkább 2017. május 20-a.

SolnesM # 2016.07.24. 08:15

Vevő nélkül nincs adásvételi szerződés!

De hát van vevő, igaz külföldön van.
A posta mire való ?

A vevő ügyvédje, mert annak kell, megszerkeszti, leírja az adásvételi szerződést, elpostázza a vevőnek, az aláírja / 2 tanú azért kell /, majd vissza postázza az ügyvének, az intézi az intézni valókat ... gondolom a vételár kifizetése, a birtokba vétel és az ingatlan bejegyzés, meg ami még van.
Viszont ez most tényleg elméleti mivel l... szerint
.„ A másik az, hogy ez kedvezmény nem jár, hanem adható.

SolnesM # 2016.07.24. 08:19

juju !

Ez a külföld Burgenland vagy Újzéland.

Az előbbiből csak haza ugorhat egy aláírásra, az útóbbiból már nehezebb.

lajcsó # 2016.07.24. 09:18

Az elküldéses módszer is megfelelő lehet, ha jól (értsd:szabályosan!) csinálják.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.24. 09:46

(A földhivatali bejegyzéshez a két tanú nem jó. Az ügyvéd csak azt az okiratot ellenjegyezheti, amelyet előtte írtak alá.)

lajcsó # 2016.07.24. 10:45

Bármelyik szerződő fél (eladó vagy vevő) külön - ingatlan nyilvántartási bejegyzésre alkalmas - okiratban is nyilatkozhat a hozzá érkezett szerződési ajánlat elfogadásáról. Így két külön okirat képezi magát a szerződést.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.24. 11:08

De mindegyiknek alkalmasnak kell lennie a földhivatali bejegyzésre.

SolnesM # 2016.07.24. 14:47

Akkor utazik az ügyvéd ! Nyilván a burgenlandi opció a nyerő !

cica122 # 2016.07.25. 11:50

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnék, hogy az ingatlan ajándékozási szerződés érvényességi feltétele-e az ajándékozó személyi számának feltüntetése?

Sherlock # 2016.07.25. 12:33

Mi az igazi kérdésed?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.25. 12:55

Amúgy nem az. :)

lajcsó # 2016.07.25. 13:11

Nem érvényességi feltétele, de ha hiányzik akkor a földhivatal nem jegyzi be a megajándékozott tulajdonjogát.

cica122 # 2016.07.25. 14:37

Tisztelt Ügyvéd Úr! Köszönöm szépen a választ!

Kedves Sherlock! Az igazi kérdésem is pont ugyanaz, amit feltettem, semmi több :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.25. 14:40

OFF
Az igazi kérdésem is pont ugyanaz,
Azt én sem hiszem. Ha nem vagy joghallgató, akkor nem egy ilyen elvi kérdés érdekel, hanem van valami konkrét problémád.
ON

cica122 # 2016.07.25. 15:47

A konkrét problémám pont ezzel kapcsolatos, de nem akartam senkit az ügyem hosszas taglalásával feltartani.

cica122 # 2016.07.25. 16:09

Leírhatom az egész ügyet is, csak nem akartam, hogy azt gondolják itt, hogy ingyen akarok megoldásokat az egész ügyem minden kérdésére.

Örököltem végrendeleti úton egy ingatlant, de van egy későbbi, ugyanere az ingatlanra vonatkozó, más valakinek a javára szóló ajándékozási szerződés, amelyről viszont hiányzik az ajándékozó személyi száma, ezért a földhivatal nem jegyezte be a tulajdonjogot.

A végrendeletet én viszont csak jóval a hagyatéki eljárás után találtam meg, ezért megismételt hagyatéki eljárást kértem. Ott - mivel a határidőt már túlléptem - olyan végzést hoztak, amely szerint már csak bírósági, peres úton érvényesíthetem az igényemet.

Addig a másik fél, mivel az örökhagyó gyermeke, törvényes örökös lett, és valakinek eladta ezt az ingatlant.

Nem tudom, hogy milyen esélyem lehet a pernyertességre?

MajorDomus # 2016.07.25. 18:35

Esély mindenre van, sőt az ellenkezőjére is, de ami a fontos, az ingatlan még megvan, és az örökhagyó nevén. Aki egyúttal az ajándékozó is, szóval érdekes lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.25. 19:24

Na, látod, hogy valójában nem az érvénytelenség, érvényesség érdekel.

Honnan tudsz az ajándékozásról?

ObudaFan # 2016.07.26. 05:17

Attol még érvényes az ajandekozasi szerzodes, hogy nincs benne feltüntetve a személyi szám.

Rexor # 2016.07.26. 06:54

Viszont számomra azért érdekes, hogy a földhivatali bejegyzéshez ügyvédi ellenjegyzés is kell. Ha ehhez kell a személyi szám, akkor erre az ajándékozási szerződést szerkesztő ügyvéd miért nem hívta fel a figyelmet?

cica122 # 2016.07.26. 07:05

Kedves MajorDumus!
Az ingatlan most annak a nevén van, akinek az örökhagyó lánya, mint törvényes örökös eladta, de perfeljegyzés van bejegyezve, mert a javamra szóló (még az eladás előtt előkerült) végrendelet miatt pert indítottam ellenük.
Tehát a törvényes örökös akkor adta el az ingatlant, amikor a megismételt hagyatéki eljárás során már értesült arról, hogy van egy javamra szóló végrendelet.