Ingatlanügyek


gerbera317 # 2020.11.17. 12:28

Nem lehet, hogy az eladó unokahúgára vár, hogy az adja be a papírokat a földhivatalhoz?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.17. 12:13

Ugye, érzed, hogy ez nem egy igazi jogi kérdés? Mi a valódi problémád? Miért nincs még bejegyezve a tulajdonjogod?

Lehi0802 # 2020.11.17. 12:07

Üdvözletem!
Szeptember elején vásároltam egy ingatlant amelynek az adásvételiét az eladó unokahúga intézte.A mai napig nincs a nevemen és így v.színű elég magas összegtől esek el arról nem is beszélve,hogy a közműveket sem tudom át íratni!A kérdésem az lenne hogy milyen határidők vonatkoznak az ügyintézésre?Természetesen az átírás költségeit megfizettem az adásvátel után rögtön.

drbjozsef # 2020.11.16. 14:32

Igen.
Ha a tulajdoni lapra a "kivett" szót bejegyzik, mert művelésből kivonatják, akkor onnantól az már nem tartozik az Fftv. hatálya alá.

Egyébként a szomszédnak egyébként sincs, művelés alattira sem, ahogy ezt a másik topikban már tisztáztuk. A szomszéd földművesnek lehet, legfeljebb.

Csuklósbusz # 2020.11.16. 14:03

Akkor egy ilyen kivonatás teljes mértékben és 100%-ban mentesít a földtörvény alól, tehát adásvétele megegyezik a belterületi lakóingatlanokkal?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.16. 13:34

Azért, mert szomszéd, nincs.

Csuklósbusz # 2020.11.16. 13:19

Zártkerti művelés alól kivett terület és gazdasági épület szomszédjának van elővásárlási joga a művelés alól kivont szomszédtelekre?

drbjozsef # 2020.11.16. 08:24

Hapciusz,

Még mindig tévedésben vagy. Pedig ezt már elmondtuk párszor.

A "nőcinek" nincs semmilyen igazolási kötelezettsége semmiféle hatóság felé.

Ha akarsz valamit, te bizonyítasz.

Már ha tudnál mit.

Nelli1224 # 2020.11.15. 17:14

Egy mellettem levő ház ingatlanadas-vételi szerződését megkaptam. Az eladás a tulajdoni lapon be lett jegyezve vagyis az új tulaj. Az eladó azt állítja nem fizették ki neki az ingatlan árát. Így nem költözik ki. Akkor miért van nálam az aláírt szerződés és a tulajdonjoga a tulajnak miért lett törölve? Nálam jártak a vevők is elővásárlási jogról, hogy lemondják.

Nelli1224 # 2020.11.15. 16:29

Ha eltartási szerződéssel örököltünk hárman egy házat. És be van jegyezve. A tulajdoni lapon szerepelünk 2/12
Akkor a szomszéd miért mondja, hogy ő építette a házat és az övé. Be is jön a telekre és a házba. Fel kell szólítani a távozásra. Miatta nem tudtuk eladni az ingatlant. Ő a tulajdoni lapon nem tulajdonos vagyis ott nem szerepel de agresszív. Ez azt jelenti elveheti erőszakkal tőlünk a házat? A sajátjabol nem költözik ki de eladta.

drbjozsef # 2020.11.15. 15:57

Azt azért nem mondanám.

Még talán azt sem alapesetben, hogy le kell nyelni a békát, és elfelejteni az egészet.

De azt igen, hogy ha körüljártad, és nincs mit tenni, akkor : de, le kell nyerni a békát, és elengedni a dolgot. Tanulópénz. Legyél máskor okosabb.

És a helyzet az, hogy jobb ha felkészülsz lelkileg, hogy 99,999% eséllyel esetedben ez lesz.

Persze, ahogy egy másik klasszikus mondaná : "Van esélyed!"

Nem sokkal több, mint a lottóötösre, de van.

Hapciusz # 2020.11.15. 14:16

Valoban, nagyon dicséretes. Elismerèsre mèltó is.

drbjozsef # 2020.11.15. 10:37

Ráadásul előre szóltak is nektek, és így is hagytad???
Akkor nem értem mire fel most ez a paláver.

Gyorsabbak és ügyesebbek voltak. Van ez így.

Szomorú örökös # 2020.11.14. 20:45

Hapciusz

Már a „Hagyaték” rovatban is futtatod ugyanezt a kérdést.
Neked nem volt elég az? Ott már válaszoltak neked többen is.

Hapciusz # 2020.11.14. 20:35

:DDD

jaj rosszul fogalmaztam. Az öreg szomszédja a nőci nagynénje. Legalább szemmel tudták tartani az öreget és nyomultak is rendesen.

Amikor még élt a feleség, mondta is hogy vigyázni kell vele, mert ha ő hal meg hamarabb, akkor rászáll az öregre és elszedik a lakását.
Milyen igaza lett...

drbjozsef # 2020.11.14. 19:39

Ja, ha a szomszéd nagynénije is, az teljesen más. Akkor nyert ügyetek van.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.14. 15:06

Kapta ajándékba. Örökölte. Nyerte lottón, pókeron.
El vagy tévedve teljesen a bizonyítási terhet illetően.

Hapciusz # 2020.11.14. 14:34

drbjózsi,

igen, évek óta a nevére került a lakás, az öreg haszonélvezeti jogával.
Legalábbis a nem hiteles tullap szerint.

Ezt szeretnénk kideríteni, hogyan.

Mert Romániából a jobb élet reményében aligha jött át egy zsák pénzzel egy 30 évvel fiatalabb nőci.

Már csak hab a tortán, hogy a szomszéd nagynénije több lakást szerzett kórházban, majd otthon kiápolt öregektől.

drbjozsef # 2020.11.14. 11:54

Jogosult?

De hát azt írtad, régen az övé.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.14. 11:30

Nem.

Hapciusz # 2020.11.14. 10:25

gerbera,

Oké, de nemcsak a szerződèsben kell leírva lenni??

gerbera317 # 2020.11.14. 10:21

A pènzmozgásnak hogy kell igazolhatónak lenni?
Egyértelműen, félreérthetetlenül, megtámadhatatlanul.
Off hogy =/= hogyan! On

Hapciusz # 2020.11.14. 09:36

Vèteli opció magánszemélyek közt a règi ptk szerint 5 èves időtartammal kikötve, a vevő hogy köteles igazolni, hogy fizetett?

Ha nem is köteles igazolni, de ez a saját èrdeke is, hogy jogosult a kiszemelt lakásra.
Az eladó idős nyugdijasember volt, aki halálig haszonèlvezetet kapott a vevőtől.

Mondjuk, sok èrdeke nem fűződött az idős embernek ahhoz, hogy eladja a lakását. Pènzre nemigen volt szüksège, mert szèp nyugdija volt.

A pènzmozgásnak hogy kell igazolhatónak lenni?

drbjozsef # 2020.11.12. 13:19

Melyik az ingatlan? A fa, vagy a villanyvezeték?

Csuklósbusz # 2020.11.12. 10:32

Udvaron van egy óriási egészséges fa.

Ha kidől a viharban akkor a leszakított villany és távközlési vezetékekért meg a fa eltávolításáért kell fizetnem?