Ingatlanügyek


nanemaaa # 2020.12.08. 09:12

ezmostmi?
Mert egyébként össze szeretne költözni a két nő? Ha nagy a vonzódás szerintem papír nélkül is megtehetik.

ezmostmi? # 2020.12.08. 07:33

Üdv mindenkinek!
Segitséget szeretnék kérni.

Idősebb házaspárnak van egy lánya , lakásuk amiben élnek , 50-50 %-ban szülők tulajdona. Betegeskedő anya közben
elhunyt , akinek 50 %-a törvényes öröklés szerint a lányé. A lakás igy 50 % apa-50% leány tulajdon.
Apa unja a magányt , megnősül , fiatal menyecske kell...
Telnek az évek , apa elhunyt , fiatal feleség marad, aki haszonélvezeti jogával tartózkodik a lakásban,hozzá nem tett - el nem vett belőle.
Kérdésem: - Az özvegy haszonélvezete az egész lakásra vonatkozik , vagy csak a volt férj 50%-ra? - mivel a másik 50% ugye a leány örökölt saját tulajdona.

előre köszönöm a válaszokat!

drbjozsef # 2020.12.07. 18:26

Rex07,

Ezt a tulajdonos engedélye nélkül lehet készíteni?

Persze, miért ne. Te is csináltathatsz a szomszéd házáról, nem tiltja azt semmi.

Nyugtassatok meg légyszíves hogy ez a sok minden amit itt le írtam egy oltári nagy baromság... ?

Erre azt lehet mondani, hogy a leírásod alapján elképzelhető, hogy ez az igény talán egy cseppet eltúlzott is lehet esetleg. De pont ez az eset, tapasztalatból mondom, hogy a két fél a tényállást olyan elképesztő módon különbözőképpen tudja értékelni, hogy még az is lehet, hogy tényleg azt hiszi hogy neki ennyi jár, vagy még méltányos is veled, mert ennek a duplája is járna neki.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.12.07. 16:31

Van ügyvéded.

Rex07 # 2020.12.07. 12:48

Nem szeretnék tiszteletlen vagy türelmetlen lenni, de nekem is tudna valaki segíteni a kérdésembe?

drbjozsef # 2020.12.07. 00:42

Csuklósbusz,

Az előző "igen" az ügyvédi díjra vonatkozott.

Ha te helyben lakó földműves vagy és ...

... a tulajdonostárs nem földműves, akkor megelőzöd.

...a tulajdonostárs földműves, de nem helyben lakó, és 3 évnél kevesebb ideje résztulajdonos, akkor is megelőzöd.

...a tulajdonostárs földműves, nem helyben lakó, de 3 évnél régebben résztulajdonos, akkor már nem előzöd meg.

...a tulajdonostárs is helyben lakó földműves, akkor egy szinten vagytok, nem előzöd meg.

Fftv.18.§(1) és (3).

drbjozsef # 2020.12.06. 23:05

Csuklósbusz,

Igen, de ez általában, ha van elővásárló, szerepelni is szokott a szerződésben, fillérre. Csak hogy még véletlenül se legyen félreértés, mik a pontos feltételek.

Csuklósbusz # 2020.12.06. 19:18

A tulajdonostársak nem helyben lakóak és talán nem is földművesek. Ilyen esetben mint helyben lakó földműves de kívülálló beelőzhetem a tulajdonostársat?

Csuklósbusz # 2020.12.06. 18:23

Aztán ha a társtulajdonos azt mondja hogy így neki is kell és belép a helyembe, az ügyvédi költséget is ki kell fizetnie nekem?

Szomorú örökös # 2020.12.06. 16:41

Rex07

De miért kell egymással vitatkozni?

Látod, van, aki a neked való segítség helyett inkább ezt választja.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.12.06. 14:24

Igen.

Csuklósbusz # 2020.12.06. 14:06

Zártkertnél ha 3 tulaj van és ebből kettő nem együttműködő, akkor a 3. ha eladná nekem a kifüggesztésen kívül a másik két tulajnak meg kell küldeni a szerződést?

drbjozsef # 2020.12.06. 13:59

sylvie1376,

Igen.

A saját részét eladhatja, a haszonélvezettel terhelten. A haszonélvezőnek tudni sem kell róla (haszonélvezete megmarad), a tulajdonostársnak (neked) pedig elővételi jogod van. A beleegyezésed nem kell, de ha megköti a szerződést, akkor meg kell küldenie neked, és az abban szereplő összes (!!) feltétel elfogadásával a vevő helyébe léphetsz, és megszerezheted az ingatlanrészt.

sylvie1376 # 2020.12.06. 13:37

Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni a férjemmel 50-50%-ba vagyunk tulajdonosok, apósom a haszonélvező. Egy külföldi állampolgár meg akarja venni az ingatlant. A férjem eladhatja a tulajdon részét a mi bele egyezésünk nélkül? Köszönöm előre is!

Rex07 # 2020.12.06. 13:21

bermuda háromszög

Szomorú örökös abban segített, még ha nem is ugyan arról van szó a történetben de ott is a gyerekekre akart hivatkozni és itt is erről van szó részben, hogy fel használja a kis gyereket.

De miért kell egymással vitatkozni?

Szomorú örökös # 2020.12.05. 17:50

És bermuda háromszög okoskodása vajon mennyiben segít?
Szerintem a választ itt mindenki tudja, csak merő kotozkodes, nem több.

Szomorú örökös # 2020.12.05. 16:13

Rex07

Nem szeretnénk hogy meg vegye, főleg ezek után ahogy viselkedik azokkal szemben akik végig segítettek neki.

Főleg hogy ő úgyis csak azt a részt akarná kifizetni, ami szerinte a neki járó rész felett van. Én sem ajánlanám fel neki eladásra. Az én szitum más volt, én ott tartoztam a rokonnak anyagilag (pénzzel) a hagyatéki végzés alapján és így tudtam lerendezni.

Rex07 # 2020.12.05. 16:03

bermuda háromszög

Nem szeretnénk hogy meg vegye, főleg ezek után ahogy viselkedik azokkal szemben akik végig segítettek neki.

Rex07 # 2020.12.05. 09:10

Szomorú örökös

Köszönöm, ez már egy meg nyugtató számomra.
A gyerekek itt úgy van hogy az egyik 21 éves dolgozik a másik 6 éves, így maximum a kicsire hivatkozhatna.

Szomorú örökös # 2020.12.05. 08:49

Rex07

Ennek hiányában az ingatlanból nem áll módjában ki költözni, az a két gyermek és a saját lakhatását szolgálja immár 2007 január óta, egyéb vagyona, ingatlana nincs.

Én ettől szoktam egészen konkrétan hányni, mikor valaki úgy gondolja, hogy majd a gyerekei mögé elbújva maradhat egy olyan ingatlanban, amiből gyakorlatilag kiáll már a szekér rúdja. Sajnos én ugyanezt átéltem a rokonommal az előző lakhelyemen, azt hitte, hogy ha a két gyerek mellé még egy harmadikat is szül, akkor végképp nem fogom tudni kitenni a házból. És a sors engem igazolt, a végén meg kellett neki venni az ingatlant a maradásához, és hát a három gyerekből kettő már bizony nem vele van, mert azért a gyámhatóságot se lehet a végtelenségis átverni, megvezetni. De ez már legyen az ő baja - szerencsére már nélkülem. :-O

Ez csak az én történetem volt, a többire majd a hozzáértő jogászok válaszolnak.

Rex07 # 2020.12.05. 08:37

Sziasztok.

Megint szeretném a segítségeteket kérni illetve egy meg nyugtatást hogy az ex sógornőmnek el mentek otthonról.

Fel szólítottuk hivatalosan tértivevényes levélben, hogy hagyja el a házat, ez nem történt meg sőt tovább folytatja a hülyeségeit. (van már ügyvédünk de sajnos az egyik ügye el húzódott és át adta a társának az ügyet aki azt mondta hogy ő a békés megoldást szeretné.)
Sajnos tegnap kapott a bátyám egy ügyvéd által írt levelet ami már túl megy minden határon. (Szívességből lakhatott ott eddig is, ingyen)

A tegnap levél tartalma az volt, hogy peren kívüli megállapodás vagyon megosztás címen. Sajnos a pohár most telt be mivel perrel fenyegetőzik és apámat is bele keverte, mivel ő a tulajdonosa a háznak.
2007-óta lakik ott a bátyám januárban költözött el onnan.

A levélbe bele írták, hogy "jelentős beruházásokat végeztek a házon, január óta jelentős karbantartási és fenntartási költségeit bele értve a tulajdonost terhelő költségeket is". Ez egy vicc! Annyi felújítás történt 20 év alatt hogy egy disznó ólból garázs lett, ki cserélték az ablakokat meg az egyik szobának a padlója lett megcsinálva.

A másik vicc idézem:
"Előadom, Ügyfelen az ingatlant nem hagyja el, és az ingatlanra perfeljegyzés elrendelését is kérni fogja."

A másik dolog, hogy készítettek egy "szakértői" véleményt az ingatlan állapotáról amit fel mért a "szakértő" 25,1 millióra. Ezt a tulajdonos engedélye nélkül lehet készíteni?

A kért összeg ami elképesztő.
idézem:
"Ügyfelem a fentiek figyelembevételével azt az egyezségi ajánlatot kívánja tenni Önnek, hogy amennyiben megfizet a részére 14 millió Ft készpénzt, úgy minden további tulajdon elszámolási igényétől hajlandó el tekinteni és a kifizetéstől számított 30 napon belül el hagyja az ingatlant. Ennek hiányában az ingatlanból nem áll módjában ki költözni, az a két gyermek és a saját lakhatását szolgálja immár 2007 január óta, egyéb vagyona, ingatlana nincs."

Nyugtassatok meg légyszíves hogy ez a sok minden amit itt le írtam egy oltári nagy baromság... ?

drbjozsef # 2020.12.04. 16:19

Ági2013,

Az, hogy nem oda szól a lakcímkártyája, egyáltalán nem jelenti azt hogy önkényes, sőt, még azt sem, hogy jogcím nélküli.

Nézve, hogy a tulajdonos életében is ott lakott, elég erősen vélelmezhető, hogy minimum szívességi lakáshasználó volt, vagyis van jogcíme. Ha az örökös azt írásban, kiköltözési határidővel azt felmondta, akkor legfeljebb jogcím nélküli.

Szóval nem fog menni a nem peres eljárás, el kell indítani a lakáskiűrítési pert. Vagy, ami még jobb, megállapodni. Az mindennél jobb, még ha lelépési pénzzel is jár, mert a pereskedés sem lesz se olcsó, se rövid.

(megjegyzem, ha van lakcímkártyája, attól is lehet még önkényes, ez nem függ össze, ahogy előttem is írták. Hozzá lehet jutni a lakcímkártyához könnyedén, igaz, a szállásadó tudta nélkül nem annyira jogszerűen)

Ági2013 # 2020.12.04. 08:03

Ha van lakcímkártyája akkor nem lehet önkényes lakásfoglaló és akkor a gyorsított eljárás is felejtős.

Ez volt a feltevés, tudjuk hogy évek óta ottvan, beengedte a már halott tulajdonos, de ha nem tudja bizonyítani akkor mehetne a gyorsított eljárás.

gerbera317 # 2020.12.04. 07:16

az ilyen hirdetéseket valahogy nem bankok adják fel
Ez így igaz. Minden nagyhajó farvizén vígan ellavírozgat még egypár kisebb sajka. Ugyanez tartja életben az ingatlanarveres.hu-t is.

wers # 2020.12.04. 07:07

Szerinted a lakcím bejelentés keletkeztetné a jogát a lakás használatához? Rossz a feltevés.