Ingatlanügyek


Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.04. 16:30

Egy eldöntendő kérdést tettél fel; válaszoltam rá, hogy "igen". Mi többet szeretnél?

Punka # 2019.05.04. 14:53

Nem mondtam, hogy jobban tudom. De ezekkel a válaszokkal nem lettem előrébb.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.04. 14:38

Ha jobban tudod, miért kérdezed?

Punka # 2019.05.04. 13:43

A testvérem benne lakik az ingatlanban, nem is akar kiköltözni. Engem nem akar kifizetni, én nem tudom őt kifizetni, ezért azt javasolták, hogy árverezés útján szüntessük meg a közös tulajdont. De ő bele akar keverni más pénzbeli követeléseket. Ezekkel előhozakodhat a bíróságon? Mert szerintem nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.05.04. 13:07

Ha akarja.

Punka # 2019.05.04. 11:53

Segítséget szeretnék kérni olyan ügyben, hogy most készülünk egy örökölt ingatlannál közös tulajdon megszüntetésével járó perre, mivel testvéremmel nem tudunk megegyezni. Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor a per-be bele tud vonni a testvérem más pénzügyi vitánkat is, aminek nincs köze a ingatlanhoz, vagy a bíróság csak és kizárólag a közös tulajdon megszüntetésével foglalkozik?

MajorDomus # 2019.04.29. 21:09

Minden fórumon vesziteni fogsz..
.
okosabban jársz el,ha kérsz némi lelépési pénzt,mondjuk 4 millió ft-ot. meg fogják adni.
.más reményed nem lehet.

lajcsó # 2019.04.29. 13:22

"bőven nekem is milliók vannak már benne a lakásban, amit arra költöttem,
Ha tudod mindezt bizonyítani, akkor esetleg megtérítési igényed lehet.

drbjozsef # 2019.04.29. 13:00

traveller,

Helyes. Forintosítsd, írd össze mit költöttél rá, és terjeszd elő az igényedet. UPC? Víz? Villany? Ezeket Te szerelted be a saját pénzeden ? (Ugye, nem arra gondolsz, hogy fizetted a számlákat, amiket HASZNÁLTÁL)
Áruhitel? Az valszeg közös, de házasság alatt NINCS olyan, hogy TE fizetted.

Szerinted mi közöd van ahhoz, hogy 9 milliót toltak a lakásban, és az most 40-et ér? Semmi.

Ha csak 4 milliót érne, akkor kifizetnél neki öt milliót szó nélkül? Ugye, nem. Nem is kellene. Mert nincs a különvagyonához közöd.
(Legalábbis főszabály szerint, de sok minden körülmény lehet, erre valók az ügyvédek)

lajcsó # 2019.04.29. 11:46

"számít-e egy esetleges bírósági válási tárgyaláson ez a tény, h ők adták a pénzt"
Bizony számít! Egyébként a különvagyon tényét annak kell bizonyítani aki erre hivatkozik.

wers # 2019.04.29. 11:13

Nem én akarok válni, ő.

A házasságkötéshez kellett mindkettőtök 'igen"-je a váláshoz elég az övé. Még csak ott sem kell lenned. Nélküled is elválasztanak.

drbjozsef # 2019.04.29. 10:58

traveller905,

Ezt hívják vagyonmegosztásnak. Ki mit vitt a házasságba. Számolni kell. Simán lehet, hogy jár belőle egy csomó pénz.

De hogy ha szerinted beismerve is "ők" adták rá a pénzt, akkor az biztos, hogy nem "fair" hogy abból kérsz.

wers # 2019.04.29. 10:38

nyilván ki lehetne matekozni, h azóta nekem mennyi pénz van benne

Hát akkor matekozzad ki. Gondolom a feleséged is tud számolni.

wers # 2019.04.29. 10:34

Ugye, viccelsz?

Úgy tűnik nem viccel. Neki ez tűnik fairnek.

drbjozsef # 2019.04.29. 10:20

Hogy szerinted így fair ?

Ugye, viccelsz?

MajorDomus # 2019.04.26. 18:28

Nem egy ökör ára.

wers # 2019.04.26. 06:29

egyébként csereszerződéssel megoldható,csak a térképet is ujra kell rajzolni.

Hét négyzetméterért? Nem tudom arra milyenek a telekárak, de ez így nem két fillér lenne.

MajorDomus # 2019.04.25. 20:54

földmérő látta?
egyébként csereszerződéssel megoldható,csak a térképet is ujra kell rajzolni.

wers # 2019.04.25. 09:12

70 cm? Hogyan derült ki? Ekkora hibahatára simán lehet egy térképnek.

Ányecskapicurka # 2019.04.25. 08:21

Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni a következő ügyben:
Telekszomszédom garázsa átépül kb 70 cm.re 10 méter hosszan az én telkemre . Ez most kb. 8 év után derült ki.
Kérdésem : kötelezhető-e , hogy lebontsa , vagy kérhetek-e cserébe egy ugyanakkora területet tőle és akkor nem kell lebontania. Létezik-e ilyen " csere lehetőség" két telek között vagy a telekhatárok mint olyan nem tologatható?

Köszönettel várom válaszát:

Ányecskapicurka

drbjozsef # 2019.04.25. 07:24

Magának biztosan nem. Legfeljebb a cégének. Viszont aki összekeveri magát és az általa tulajdonolt céget, annak lesznek még problémái...

wers # 2019.04.25. 05:17

Vagy tartós bérletbe adjuk magunknak?

Így szokták ezt, nem az elsők lennétek. Egyszerűen határozatkan időre.

MajorDomus # 2019.04.24. 19:09

A bejegyzett telephelyre lehet pályázatot beadni.

Keresd meg a helyi önkormányzat Jegyzőjét,ő felvilágosit a beépithetőséggel kapcsolatban.

A birtokos # 2019.04.24. 15:07

Tisztelt Fórumozók!
Van egy 58.000 nm külterületi birtokunk ahol 4 % beépítettség lehetséges. Vendéglátó vállalkozást indított a család, így a beépítettség lassan eléri a max 4%-t. Hogy lehet és hol kérvényezni a 10 %-ra való beépíthetőséget? A másik kérdés, hogy mi mint magán személyek (a család) alapítottunk egy Kft-t aki üzemelteti a vendéglátó egységet vagyis a birtokot. Csak úgy lehet pályázni bármire ha a Kft tulajdona az ingatlan? Vagy tartós bérletbe adjuk magunknak? Mi a megoldás és hogyan?
Várom megtisztelő válaszukat.
Köszönöm!

drbjozsef # 2019.04.24. 06:10

tigrisidomár,

Elindítod a közös tulajdon megszüntetését a bíróságon, a bíróság kirendel majd egy ügygondnokot az ismeretlen helyen tartózkodó tulajdonstársnak, majd egy igazságügyi szakértő megállapítja az ingatlan forgalmi értékét, és a tulajdonostárs részére eső értéket bírósági letétbe megfizeted, ezzel megszerzed a részét.