ideiglenes lakcím


gerbera317 # 2024.05.19. 13:31

Nincs ebben semmi kacifánt, csak te nem tudsz értelmesen kérdezni. Azt akarod tudni, hogy bejelentkezhet-e hozzád tartózkodási helyre valaki. A válasz: igen. Még mielőtt három képernyős terjedelemben megkérdezed, hogy kell-e hozzá a te írásbeli beleegyező nyilatkozatod: igen, kell.

Zoltanuss # 2024.05.19. 08:00

Egy ember csak egy helyen tartózkodhat a fizika jelen törvényi szerint.
Ideiglenes lakcím már vagy 15 -2 0 éve nincs.

buxus # 2024.05.18. 15:30

Üdvözletem!
Lehet, hogy kissé kacifántos kérdésem lesz: van egy kivett udvar és gazdasági épület megnevezésű ingatlanom, rajta egy nagyobb garázs épület. Egy külföldi állandó lakcímmel rendelkező, de kettős állampolgárságú - magyar, ukrán - jelentkezne át ide, ideiglenes lakcímmel - ha még van ilyen? -, vagy tartózkodási hellyel. Jelenleg is van lakcím kártyája, egy tartózkodási hellyel, ami lakás, és van személyi igazolványa is. Ez megoldható?
Előre is köszönöm a segítségeket!

drbjozsef # 2021.01.06. 05:36

Nem értem. Lakcím bejelentés és adóztatás hogy jön össze?

wers # 2021.01.05. 11:30

A "Lassan már barlangba is be lehet jelentkezni"-t úgy értettem, mint pl. lassan már a levegőadót is bevezetik, belélegzett levegő mennyisége, minősége alapján.

De inkább nem adnék tippeket.

wers # 2021.01.05. 11:17

Kíváncsian várom az eredményt.

Próbálkozni lehet a kormányablaknál is. De gyanítom ők is szembe mennek a forgalommal.

drbjozsef # 2021.01.05. 10:19

Ahogy nézem, nem is nagyon érdemes, mert ebből, amit most írtál, egy szót sem értek.

Amit Katalin25-nek írtam, azt fenntartom.

wers # 2021.01.05. 09:54

Én olvasom.

Lakóhelyként most már akármilyen helyiségbe lehet „amennyiben más lakása nincs”. Elsősorban lakóhelyiségbe lehet.

Tartózkodási helynél adott egy bejelentett lakóhely, tehát van másik lakása.

(már sokszor megfogadtam, hogy nem vitatkozom veled lakcím kérdésben, felesleges)

drbjozsef # 2021.01.05. 08:02

Igen, ezt is megtaláltam.
(ez egy ún. válasz, mert kérdeztél...)

Hol olvasod, hogy tartózkodási helyként be lehet külterületi gazdasági épületbe bejelentkezni.

Gondolom ez is kérdés.
Sehol. De hol olvasod Te, hogy nem lehet?
Sőt, nem csak tartózkodási helyként. Lakóhelyként is bejelenthető bármi, aminek van cím képezve.

Lassan már barlangba is be lehet jelentkezni.
Akkor most nem értelek. Min vitatkozunk? Barlangba lehet, de gazdasági épületbe nem?

wers # 2021.01.05. 07:27

Beidézem neked, te is ezt találtad?:

Lakóhely: annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él. A lakcímbejelentés szempontjából lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ, továbbá – a külföldön élő magyar és nem magyar állampolgárok kivételével – az a helyiség, ahol valaki szükségből lakik, vagy – amennyiben más lakása nincs – megszáll.
Tartózkodási hely: annak a lakásnak a címe, ahol — lakóhelye végleges elhagyásának szándéka nélkül — három hónapnál hosszabb ideig tartózkodik.

Hol olvasod, hogy tartózkodási helyként be lehet külterületi gazdasági épületbe bejelentkezni.

Mellesleg az elmúlt öt évben elég sokat lazítottak a szabályokon. Nagyon sokat. Lassan már barlangba is be lehet jelentkezni. Őseinknek is megfelelt.

drbjozsef # 2021.01.05. 07:23

Katalin25,

Próbálj meg bejelentkezni a címre, és ha elutasítják, akkor kérd az elutasítást írásban. Addig ne menj el, amíg nem adják írásba, hogy nem jelentkezhetsz be a címre.

Utána a kormányhivatal majd helyrerakja őket.

drbjozsef # 2021.01.05. 07:22

Igen, elvitatkozgatunk róla.

Oda lehet bejelentkezni, amely cím szerepel a lakcím nyilvántartásban. Erről az önkormányzat dönt. Ők úgy döntöttek, hogy az a külterület nem lakóövezet.

Az első és a harmadik mondat között semmiféle kapcsolatot nem látok. Csak lakóövezetnek van címe szerinted?

A lakcímbejelentés vonatkozásában nincs relevanciája annak, hogy egy ingatlan rendelkezik-e építésügyi hatósági engedéllyel, vagy megfelel-e bizonyos építésügyi előírásoknak, ezeknek a feltételeknek a megléte vagy nem léte nem zárják ki a lakcímbejelentés teljesítését, hiszen ellenkező esetben a nyilvántartás célját, rendeltetését hiúsítaná meg.

wers # 2021.01.05. 07:17

(csak mert a KEKKH szerint nem.)

2016-ban megszűnt, bár akkor sem lehetett. Persze a BM maradt.

Erről már vagy 5 éve vitatkozol. Oda lehet bejelentkezni, amely cím szerepel a lakcím nyilvántartásban. Erről az önkormányzat dönt. Ők úgy döntöttek, hogy az a külterület nem lakóövezet. Ennyi.
Arról nem is beszélve, hogy a gazdasági épnek nincsen egyetlen lakóhelyisége sem. Az is kizáró ok lehet.

drbjozsef # 2021.01.05. 06:45

Miért?

(csak mert a KEKKH szerint nem.)

wers # 2021.01.05. 04:49

Igen.

Katalin25 # 2021.01.04. 21:17

Tartózkodási helyre való bejegyzésünket kértük az önkormányzattól a gazdasági épületet tartalmazó telkünkre, amely helyrajzi számon kívül címmel is rendelkezik.(állandó lakcímünk van) Az önkormányzat azzal utasította el, hogy a telek nem belterületi. Törvényesen járt el az önkormányzat?

MajorDomus # 2014.06.16. 19:59

Kerületi önkormányzat, okmányiroda

alpapa # 2014.06.15. 14:06

Albertirsán élek itt van saját tulajdonú házam,de szeretnék ideiglenesen bejelentkezni a lányom budapesti lakásába ahol az anyósomnak haszonélvezeti joga van.Mindkettő tudtával és beleegyezésével.67 éves vagyok és legutóbb egy betegségből kifolyólag a kistarcsai kórházban tudott csak beutalni a házi orvosom,mert oda tartozom.Amennyiben Budapesten van akár ideiglenesen bejelentett lakásom,akkor bármelyik budapesti kórházba kaphatok beutalót.Ami nagyban megkönnyítené az én utazásomat és a családtagjaim látogatását is.A kérdésem az hogyan tudok ideiglenesen bejelentkezni.Mely hatósághoz kell fordulnom?Hálás lennék bármilyen segítségért.

MajorDomus # 2014.05.19. 21:49

Egy próbát megér!

Wildmann # 2014.05.18. 12:18

Kedves bluejuniper!

Előbb próbáljátok ki a kényszer kijelentkeztetést.

Egy probléma megoldásának minden ágát nem lehet (nem is érdemes) kibeszélni.

MajorDomus jól írta le.

Bemegy, beviszi a nyilatkozatot két tanúval és 90 %, hogy megoldva az ügy. Ha a 10 %-ba szaladtál bele, akkor valószínű elmondják mi a bajuk, azt felírod ide a fórumra és segítünk. De előtte próbáld ki.

MajorDomus # 2014.05.10. 22:28

Elég ha leírják két tanú,pont

nem szokta elutasitani

bluejuniper # 2014.05.10. 21:36

MajorDomus, köszönöm a választ.

Javasoltam a testvéremnek is. Kicsit utána néztem:bemegy az okmányirodába,ki kell töltenie egy nyomtatványt,befizet 3000 Ft-ot, bemutatja a személyit, és 2 tanú nyilatkozatát miszerint valóban nem lakik ott az illető személy./erre is nyomtatvány lesz?/

Ezen kívül még mit kell tennie vagy vinnie?
A tanú csak szomszéd lehet?
Előfordulhat hogy a kényszer kijelentést elutasítják? S ha igen milyen indokkal tehetik?

Köszönöm,
bj

MajorDomus # 2014.05.01. 19:59

Blustb
okmány irodában kényszer kijelentéssel
megtehető.

matthiasi # 2014.05.01. 12:54

Linkas63 !

Mondjad azt hogy nem tudsz írni !

Az albérlőnk rendszeresen tartozik a közműszámlákkal (a lakbért már nem is kérem tőle) ezért nem
Az ilyennek azt kell mondani menjen a ' csába.

bluejuniper # 2014.04.28. 19:23

Tisztelt szakértők, jogászok,

Adva van egy lakás, aminek a húgom 3/4 részben tulajdonosa,1/4 részben pedig a volt férje, aki egyben kislányuk apja és 9 éve magától elköltözött a barátnőjéhez, és máig sem tette be a lábát jelen lakásba.Már régen elváltak, az exférj nem fizet semmit már amit kellene a lakással kapcsolatban. Húgom szeretné kijelenteni, mert a volt férj lakcímkártyáján még mindig ez a lakáscím szerepel,a hivatalos iratok is ide jönnek amit át se vehet.
Kérdésem hogy megteheti e?
S ha igen mit kell tennie?
Az 1992. évi LXVI. tv. 26 § (1) bek szerint a polgár köteles ki/beköltözés esetén 3 munkanapon belül bejelenteni az újat.Ez a rendelkezés vajon ide is vonatkozik?

Előre is megköszönve szíves válaszukat,

bj