Számlakorrekció kötelezettség


marianusrex # 2024.06.26. 09:43

Tisztelt szakértők!

Jogszabállyal kapcsolatos segítséget szeretnék kérni. Fél év elteltével derült ki, hogy egy 2023 decemberében kelt egészségpénztári számlát a kibocsátó helytelenül állított ki, mivel a vevő adatainál az egészségpénztár helyett az én személyes adataimat szerepeltette. Az egészségpénztár megnevezése és a tagi azonosítóm szerepel a számlán a megjegyzés rovatban, így bizonyítható, hogy valóban EP számlát igényeltem, és a kibocsátó oldalán történt adminisztrációs hiba. Jeleztem a hibát és a korrekcióra vonatkozó igényemet a kibocsátó felé, aki azonban arra hivatkozva utasította el, hogy a korrekcióra csak az adott hónapban van lehetőség (feltételezésem szerint az ő oldalán felmerülő adminisztrációs költségek miatt). Tudtommal a számlák elévülési ideje 7 év, s bár laikus vagyok, azt kétlem, hogy a jogszabály lehetővé tenné, hogy az egyik fél egyértelmű hibájából fakadó extra költségeket a másik félnek kelljen elviselnie (EP számla híján nem élhetek az adójóváírással, így majdnem 20%-kos károm származik az ügyletből). Ha akad itt a témához értő kompetens személy, akkor nagy segítség lenne számomra, ha tudna nekem segíteni abban, mely jogszabály tárgyalja a számlakibocsátó számlakorrekcióra vonatkozó kötelezettségét, köszönöm!