Társasházak jogásza!


dr_Egyed_Zoltán # 2020.02.14. 14:39

Az értékhatár - ameddig önállóan a közös képviselet eljárhat - általában rögzítésre kerül a szevezeti-működési szabályzatban.

Mouse M.D. # 2020.02.14. 12:32

Üdv!
Egy egyszerű kérdés, ha valaki 100 % biztosra tudná a választ: Társasházban, a közös képviselet milyen összeget, és hány alkalommal vehet ki a társasház számlájáról, a ház érdekében történő felhasználásra, a tulajdonosok hozzájárulása /és szavazata/ nélkül?
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.14. 07:00

Társasházként nem - még a kölcsönkérelmet sem tudják benyújtani, hiszen nincs törvényes képviselőjük se. Egyenként kaphatnak a tulajdonostársak.

dr_Egyed_Zoltán # 2020.02.14. 06:13

@Majordomus
Max. 6 albetetes hàznál sem?

MajorDomus # 2020.02.13. 18:44

Kamilla
Nincs miről beszélni,mert nem kaptok hitelt!
.
A hitelfelvétel 3.számu alapdokumentuma az szmsz. Anélkül a bank be sem fogadja a hitelkérelmet.

Szomorú örökös # 2020.02.13. 18:30

Hapciusz

Azért kértem többek közt a kiegészítő biztosítást, hogy .......a biztosító ilyen vészhelyzetre küldjön ki embert.

Szerintem erről korábban már épp MajorDomus, a szakképzett házkezelő elmagyarázta, hogy máködik, de azért álmodozz csak nyugodtan tovább a sz@rlé közepén róla. :)

Hapciusz # 2020.02.13. 18:25

Frozen,

Köszönöm, de tele a hátsóm az egésszel. Az öregek nem értenek az égvilágon semmit. Épp ezért manipulál a 2 th kezelő (tulaj th kezelő hozza be a haverját/volt kollégáját, hogy azzal együtt fosszák ki a házat mindenféle szakik mindenféle kamu munkával.
Okoszka megint nyomizik...
Azért kértem többek közt a kiegészítő biztosítást, hogy a szarlé ne okoszkára folyjon, hanem a biztosító ilyen vészhelyzetre küldjön ki embert.
De köztudott, hogy 2030-40-50% ban szoktak kiegyezni. És én fizessem a jutalékot??

Szomorú örökös # 2020.02.13. 18:00

Hapciusz

csak arra valók vagyunk, hogy a szakijaion keresztül lehuzzanak minket

Na és ha ezek a „szakik” nem végezték volna el a feladatokat, akkor vajon hol tartana a társasházatok? Én tudok olyan sztorit is, amikor úszott a szennyvízben meg a sz@rban a ház, erre amikor a házkezelő hívni akart egy dugulás elhárítót, hogy a dugulást azonnal elhárítsa, akkor közölték a hozzád hasonló okosok, hogy

Nem úgy van az! kérünk előtte legalább három helyről árajánlatot!

No szerintem megérdemelnétek ezek után a folyamatos becsületsértő megnyilvánulásaitok után, hogy a kutya se járjon ki mostantól dolgozni hozzátok és nektek kelljen minden egyes problémát házon belül önállóan megoldani. :-)

frozen # 2020.02.13. 17:59
Hapciusz # 2020.02.13. 17:42

Ja, nálunk 2 th kezelő van és 5-6 tulaj, többségében oregek, egyik th kezelő az tulaj is.
És mégis törvénytelenül működik a ház, csak arra valók vagyunk, hogy a szakijaion keresztül lehuzzanak minket

Hapciusz # 2020.02.13. 17:29

Drbjozsef,
Nincs határozatok könyve,
Nincs Szb, csak egy tulaj aki alairo
Az SZMSZ se felel meg pl. Tt 13.$
Van még :D

Na, így trukkoznek nálunk
A kérdésem az, hogy mivel a kgyűlési határozatokkal kifutottunk az időből, és a jegyző szerint is törvénytelennek, ilyenkor mi van?

drbjozsef # 2020.02.13. 10:48

Csak ha muszáj.

Hapciusz # 2020.02.13. 09:11

Drbjozsi,
Még a közösktg befizetest reszletezesenek hiányát s kifogasolja, beszámolok este, addig elő a chipset meg a sört :D

drbjozsef # 2020.02.13. 08:05

Hapciusz,

Kifogásolja?
Az nem sokat jelent. Én is kifogásolom az időjárást mostanság, aztán nem történik semmi.

Mi van pontosan a határozatában?

Szomorú örökös # 2020.02.13. 06:40

Hapciusz

Úgy látom, a közösktg befizetes is felesleges, míg helyre nem áll a törvényes rend

Úgy látom, hogy ebből előbb-utóbb jelzálog lesz a lakásodon. :-O

Hapciusz # 2020.02.13. 05:57

Mivel a jegyző törvénytelennek ítélte meg a th működése több szempontból is, mi a helyzet a szintén kifogásolt legutóbbi kgyűlési határozatokkal, amiket szintén kifogásolt? Mivel kifutottunk a 60 napból, ami alatt bírósághoz fordulhattunk volna?
Ilyenkor mi a helyzet? Úgy látom, a közösktg befizetes is felesleges, míg helyre nem áll a törvényes rend

drbjozsef # 2020.02.13. 05:46

kamilla413,

Nehéz kérdés, lévén, legkésőbb az alakuló közgyűlést követő 60 napon belül létre kellett volna hozni az SZMSZ-t. Mulasztásos törvénysértésben vagytok, így elég nehéz lenne egyet nem értés esetén akár bíróságon is fellépni.

(Én mondjuk ha bank lennék, nem is adnék ilyen társasháznak hitelt)

SZMSZ hiányában, úgy tekinteném, hogy nincs eltérés a törvénytől, tehát az egyszerű többség is megszavazhatja a hitelfelvételt. Magában a törvényben nincs külön konkréten hitelfelvétellel kapcsolatos rendelkezés. A közgyűlés dönthet belátása szerint.

kamilla413 # 2020.02.12. 19:34

KÖSZÖNÖM A KORREKT,ÉRTHETŐ VÁLASZT,DE NINCS SZMSZ-ÜNK.
A HITEL IGÉNYLÉST ILLETŐEN MEGOSZLIK A TULAJDONOSOK VÉLEMÉNYE,ILYENKOR MI AZ IRÁNYADÓ.VÁLASZÁT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

MajorDomus # 2020.02.12. 18:41

Kamilla
A 2003.évi CXXXIII.tv
életbelépésével hatálytalanitotta az Alapitó Okiratok(a tv.életbelépíse előttiek) azon rendelkezéseit,amelyeket az új törvény szerint a társasház szervezeti és működési szabályzatában kell rögziteni!
.
Tehát a te esetedben az a mérvadó ahogy az szmsz rendelkezik a hitelfelvételről.

credit # 2020.02.12. 18:25

Tisztelt Kovács Béla Sándor Ügyvéd ÚR! Most két épület van a hrsz-on.(egy 16 lakásos klasszikus társasház. és egy egylakásos aljzatbetonozástól tetőhéjazásig saját tulajdonú épület,amit az önkormányzat belülről körbe is keríttetett biztonsági okokból. ( akkor még, mint bérlő volt jogelődöm.) Természetben meg volt osztva, melyik épület melyik telekrészt használja. (cölöppel is kitűzve)Elküldhetem a bérleti szerződést, de akkor biztos többet is kell írnom, miért,és hogyan jött létre az "ideiglenes" bérleti szerződés.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.12. 16:52

Kapott választ.

Szomorú örökös # 2020.02.12. 16:12

kamilla413

tisztelettel mi marad figyelmen kívül

Pl. a kérésed, amikory ugyanez a szöveg megjelent itt negyed 1-kor, aztán 2-kor is, ráadásul egy másik topikban is háromnegyed ötkor. Attól, hogy azonnal nem kapsz rá választ - ugyebár ez egy fórum, nem pedig online-chat - miért is kell ennyiszer ennyi helyre beírni?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.12. 16:08

Hát mit kérdeztél?

kamilla413 # 2020.02.12. 15:54

tisztelettel mi marad figyelmen kívül

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.12. 15:40

Figyelmen kívül marad.