Társasházak jogásza!


Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.15. 18:36

Ismerek egy nénit, aki sebészorvosoknál takarít...

Szomorú örökös # 2021.01.15. 18:27

elemzo

Mivel rengeteg közös képviselőnek dolgozom, így a társasházi ügyekben is eléggé járatossá váltam, ugyanis nem csak dolgozom nekik, hanem beszélgetek is többnyire velük, többek között az ilyen pocsék munkát végző szélhámos képviselőkről is.

Nálad és nálam is sokkal okosabbak már kellően elégséges jótanáccsal látták el a kérdezőt. Én a legnagyobb jó szándékkal írtam neked, hogy felesleges hónapokkal előre szervezkedni, mert esetleg visszafelé sülhet el és sok eredménye nem lesz. Mindent a maga idejében javasolnék, szerintem fogadd el ezt tőlem. Ez nem félrevezetés, hanem olyan tanács, amivel inkább hatásosabbá válhat a végkimenetele. Ne bántsuk egymást, én nem tettem veled.

Egyébként ha a törvény előírásai alapján akarja leváltani a képviselőjét a háznak, akkor jelenleg erre nem sok lehetősége van, mivel semmilyen formában nem lehet közgyűlést tartani - így a leváltás se nagyon lehetséges. Ezért is próbálnálak lebeszélni az általad javasolt módszerről.

És az egyik konkrét példa, amit én írtam, hogy meghalt nálunk egy közös képviselő, aki több háznak dolgozott. Jelenleg ezeknek a házaknak sajnos nincs új képviselője és nem is lehet senkit erre megválasztani a jelen hatályos szabályok alapján.

elemzo # 2021.01.15. 17:47

Akkor meg mire fel vezeted itt félre az érdeklődőket? Ez a szórakozásod?

Szomorú örökös # 2021.01.14. 16:35

elemzo

Köszi, nekem nincs közös képviselőm, magánházban lakom.

elemzo # 2021.01.14. 14:19

Hát akkor te küldjél neki felszólítást, aki meg a törvény elöirása alapján akar eljárni és jogot szerezni a leváltás napirendi pontra való vetelére, az meg csinálja úgy, ahogy én írtam.

Szomorú örökös # 2021.01.14. 05:35

elemzo

nem felszólítást kell küldeni a KK-nak, hanem Kérelmet közgyülési napirendi pont felvételére.

Így pont azt éred el, hogy időben tudni fog a leváltásról és mindent megtesz, hogy addigra, mire lehet közgyűlést tartani, elsikálja a disznóságokat, amennyiben vannak.

elemzo # 2021.01.13. 22:39

korrekt5

nem felszólítást kell küldeni a KK-nak, hanem Kérelmet közgyülési napirendi pont felvételére. Plusz a kötelezö kellüekek amit írtam. 10% tulajdonosi hányad mndenképp írja alá.

MajorDomus # 2021.01.13. 18:58

ennek azért fuss neki még egyszer...

elemzo # 2021.01.13. 17:51

makaii84,

a legfontsabb az, hogy elöre szervezzétek meg egymást. Amíg el nem jön a közgyülüés, járjátok körbe a lakókat és kérdezzétek meg, hogy ki állna a leváltás mellett. Aki mellette van és nem tud jelen lenni a gyülésen, attól kérjetek Meghatalmazást. Ha 35%-40nyi szavazati részetek összejön, akkor azzal már valószínüleg le fogjátok tudni váltani a KK-t.
Azt pedig már most megírhatjátok, tértivevényese levélben a KK-nak (10% tulajdonosi hányad aláirásával), hogy a következö közgyülésre vegye fel a KK leváltását napirendi pontként. Ehhez még csak egy indoklást kell írni (annyi böven elég, hogy elégedetlenek vagyunk a munkájával), illetve egy Határozati javaslatot: pl. Javasoljuk a közös kepviselö leváltását.
Ha a KK nem tüzi napirendre ezt a legközelebbi KGY-en, akkor utána ti a 8 napos meghívásoi határidöt betratva meghirdethettek egy új KGY-t csak ezzel a napirendi ponttal.

MajorDomus # 2021.01.08. 21:09

Azt lehet.

Sz.Örökös

Én is arról beszéltem.

korrekt54 # 2021.01.08. 17:03

kérdőjelet szerettem volna rakni a mondat végére.

korrekt54 # 2021.01.08. 17:01

Köszönöm szépen! Az megoldás lenne-e, hogy írásban küldeni egy felszólítást, hogy a következő /június/ társasházi közgyűlésen, vegye fel napirendi pontként a közös képviselő-elbocsátását!

Szomorú örökös # 2021.01.08. 16:28

MajorDomus

Ha meghal,akkor sem lehet újat választani.

Ez így van! Az én érdekkörömben is meghalt egy közös képviselő és jelenleg a háznak gyakorlatilag nincs, aki intézze a dolgait, mert neki volt a számlához hozzáférése. :-O

Annyiból viszont kénytelen vagyok kijavítani téged, hogy egy-egy munkáról - nyilván nem a komolyabb beruházásokról - simán dönthetnek írásban (tavaly volt ilyen, tudok róla). A tiltás csak a közös képviselő felmentésére vonatkozik, ha jól tudom.

MajorDomus # 2021.01.08. 16:20

"Írásbeli szavazást lehet tartani"

Nem lehet.
A veszélyhelyzet alatt (február 1-ig) a közös képviselőt nem lehet leváltani!
Ha meghal,akkor sem lehet újat választani.

Írásban - a veszélyhelyzet után sem lehet leváltani,mivel az kizárólagos közgyűlési hatáskör.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.08. 14:36

De az hogy jön össze közgyűlés vagy írásbeli szavazás nélkül?

korrekt54 # 2021.01.08. 13:13

Köszönöm szépen a választ! El kell fogadnia ha kap egy hivatalos felmondást?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.08. 13:10

Írásbeli szavazást lehet tartani.

korrekt54 # 2021.01.08. 13:03

Szívesen vettem makaii84 kérdésére konkrét választ. Kedves Szomorú örökös, és Kovács_Béla_Sándor, nem tudnának megoldást mondani? Hasonló esetben van a mi társasházunk is, 36 lakásos tulajdonközösség, és 34-en szeretnénk leváltani a többek számára teljesen ismeretlen közös képviselőt.

Szomorú örökös # 2021.01.07. 09:08

Sőt az online közgyűlés még nem szabályos, úgy tudom...

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.07. 08:54

Nem lehet személyes megjelennéssel járó magánrendezvényeket tartani.

makaii84 # 2021.01.07. 08:51

Tiszteletem Fórumozók!

Egy új építésű kb 100 lakásos társasházban lakunk 2020 közepe óta. Nagyon nem vagyunk megelégedve a közös képvisettel (ami a kivitelező saját cége). Nem igazán válszolnak a kérdéseinkre, nem segítenek, stb. Azt kérik, hogy várjunk a közgyűléssel májusig, amikor meg tudják tartani a 2020-as beszámolót, de mi szeretnénk rendkívüli közgyűlést összehívni, hogy kénytelenek legyenek válaszolni a kérdéseinkre. mi ennek a módja? most más, covid időkben? Nekünk az online találkozó is megteszi.
Előre is köszönöm a válaszokat.
m.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.04. 11:08

No meg milyen cég? A közös képviselőről volt szó.

drbjozsef # 2021.01.04. 10:03

Melyik?

lAyErYST # 2021.01.04. 09:07

drbjozsef,

azt valóban nem írja elő semmi, hogy a javítást el kell végezni, de cégként egy panaszlevélre való válaszadást igen

drbjozsef # 2021.01.04. 08:44

lAyErYST,

Sehova. Nem írja elő törvény a lépcső javítását.

Fogja magát a közösség legalább 10%-a, kér egy közgyűlési kiírást, ha ez nem történik meg, összehívják ők a közgyűlést, és kirúgjátok a munkáját nem jól végző közös képviselőt. És kerestek egy másikat, aki szerintetek majd jól dolgozik. Vagy választotok magatok közül.