Banki hitelek


Cimbike # 2012.01.03. 10:47

Tisztelt fórumozótársak!

Úgy hallom, létezik egy 2009-ben hatályba lépett jogszabály, amely kimondja, hogy a pénzintézet nem módosíthatja egyoldalúan a fogyasztónak nyújtott kölcsönszerződés feltételeit - az adós számára kedvezőtlen feltételek szerint - amennyiben az adósnak nincs 90 napot meghaladó hátraléka.

Talán nem jó szavakra kerestem rá, de nem találtam ilyen paragrafust. Kérem, aki tudja a tv vagy rendelet számát, írja meg. Előre is nagyon köszönöm!

Cimbike # 2012.01.03. 10:47

Tisztelt fórumozótársak!

Úgy hallom, létezik egy 2009-ben hatályba lépett jogszabály, amely kimondja, hogy a pénzintézet nem módosíthatja egyoldalúan a fogyasztónak nyújtott kölcsönszerződés feltételeit - az adós számára kedvezőtlen feltételek szerint - amennyiben az adósnak nincs 90 napot meghaladó hátraléka.

Talán nem jó szavakra kerestem rá, de nem találtam ilyen paragrafust. Kérem, aki tudja a tv vagy rendelet számát, írja meg. Előre is nagyon köszönöm!

Edisszimo # 2012.01.05. 11:25

Segitséget szeretnék kérni!
A férjemmel 2007-ben lakáshitelt vettünk fel. Fizettük rendesen de tavaly óta mióta a svájci frank árfolyama nőtt elmaradtunk.Minden hónapban fizettünk bele,amennyit tudtunk.
2 hónapja sikerült elhelyezkednem dolgozni,azonban a bank az utolsó fillérig levonja a bankszámláról a fizetésem. Az lenne a kérdésem,hogy megteheti ezt? Mert azt hallottam csak bizonyos százalékot vonhatna le.....
A válaszokat előre is köszönöm.

limma # 2012.01.05. 11:40

Megteheti.
A bankot aztán végképp nem érdekli, hogy miből élsz neg.
Szerződés szerint annyinak kell lennie a számládon, amennyi fedezi a törlesztőt. Addig vonja, míg utol nem éred magad.

arbor # 2012.01.07. 13:10

Tisztelt Szakértők!

A következő ügyben szeretnék tanácsot kérni.Anyukám nevére,(aki rokkant nyugdíjas 55 éves,ő a tulajdonos és a nagymamámmal lakik,aki77 éves,őa haszonélvező) 2005-ben vettek fel 5 MFt-nak megfelelő CHF jelzáloghitelt.Sajnos ezen kívül több banknál is vannak személyi kölcsönök,ill.folyószámlakölcsönök,mindkettőjük nevén,plusz a Providentnél is vannak kölcsöneik.Jelenleg a kettejük nyugdíja nagyjából a törlesztésre megy el,a megélhetésre nem marad.A devizahitelre benyújtották a végtörlesztési igényt,próbálják más banknál forinthitellel kiváltani.
Ha ez sikerül is,megélni a sok kölcsön miatt nem fognak tudni.(A házat árulják,de még nem sikerült eladni).
Hogyan lehetne ebből az adósságspirálból kikerülni?A házeladásig mit lehetne tenni?Mi történik,ha valamelyik személyi kölcsönt nem fizetik és nem volt kezes,akin behajtható lenne?
A másik kérdésem,ha esetleg egyikükkel történik valami,rámháríthatnak a bankok a kölcsönökből,vagy csak az örökség(a ház)mértékéig?
A végtörlesztéshez szükséges forinthitel esetében lehet,h.adóstársként kell szerepelnem az ügyben,ha másképp nem ad a bank.Akkor nemfizetés esetén a munkabérem mekkora részét vonhatják le?
Köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.07. 16:26

A másik kérdésem,ha esetleg egyikükkel történik valami,rámháríthatnak a bankok a kölcsönökből,vagy csak az örökség(a ház)mértékéig?
Csak.

arbor # 2012.01.07. 19:02

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Köszönöm a gyors választ.A többi kérdésben tud esetleg tanácsot adni?
Köszönettel

Jlilien # 2012.01.12. 11:44

Kedves szakértők!
Vettünk fel euro kölcsönt amit a lakásunkra terheltek, 2,5 éve. Nekünk is elkezdett most emelkedni a törlesztő az a kérdésem ha nem tudjuk fizetni és az a vége hogy elveszik de az esetleg még mindig nem fedezi az akkori tartozásunkat egy másik ingatlanra ami szintén az én nevemen van arra ráterhelik a fen maradó összeget vagy nem? Ha igen az megoldás hogy átíratom a gyerek nevére a másik ingatlant vagy akkor is ráterhelik?
Köszönöm!

pazs # 2012.01.12. 13:10

Jilien: igen és nem (mert fedezetelvonó ügylet és bizony ráterhelik).

Szabó Réka # 2012.01.13. 10:27

Kedves Fórumozók!
Olyan kérdésem lenne, hogy CHF alapú autóhitelnél a árfolyam rögzítést vagy a végtörlesztést lehet e kérni?
Válaszokat előre is köszönöm.