Banki hitelek


Reménysugár1963 # 2010.03.09. 18:07

Sziasztok!

Egy ismerősömnek szeretnék segítséget kérni!
Barátomnak:

  • van egy két éve hitelre vett -új- autója, amit rendesen fizet.
  • mellette egyéni vállalkozó
  • van APEH tartozása (hitelközvetítő, s ez a piac most áll, s ezért nem tudja havonta törleszteni a járulékokat, stb)
  • el szeretné adni az autót (már van rá vevő, folyamatban van az adás-vétel)(Banktól leinformáltam, hogy egy év után el lehet adni az autót).
  • az APEH ilyen esetben ráteheti-e a kezét az autójára, mivel más tulajdona nincs?

Mi az eljárás ebben az esetben? Mit kellene tennie?

Kérem, legyetek szívesek tanácsot adni!

Köszönöm!

kadaj01 # 2010.03.09. 18:58

7milliós autót nem árvereznek el 500ezer forintért. Nem kell itt hazudozni.

Reménysugár1963 # 2010.03.09. 19:39

Ugye ezt nem nekem szántad?

végrehajtó1 # 2010.03.09. 19:49

Barus

A fizetés hány százalékát vonhatják összesen”?

alap esetben 33% de 50%-ig mehet.De ez függ a fizetésétől is hiszen a 28500*4 =114,000ft feletti rész teljesen letíltható.

A saját adóssága megelőzi-e a végrehajtást”?

nem

A ház így védve van-e a végrehajtótól?

nem

végrehajtó1 # 2010.03.09. 19:51

az APEH ilyen esetben ráteheti-e a kezét az autójára, mivel más tulajdona nincs?
igen,de meg gondolandó mert a befolyt összegből először a bank lesz kielégítve...

Barus # 2010.03.10. 14:14

Kadaj01, nem hazudozok. A hitel összeg 4.5 mft, volt egy éve leadta az autót, 2.4 mft-ra értékelték. A nem fizetés miatt duzzadt 7 mft-ra a hitel.Tehát ezt árverezték el 500 eft-ért.Én is furcsállom.

Ivy01 # 2010.03.10. 14:34

Üdvözlök Mindenkit!
Kérem tanácsotok várom hozzászólásotok az alábbi problémámra. Adós vagyok, volt párom Adóstársam. Hitel összege 1,2 Mft. Még van belőle 16 hónap havi 50 ezer Ft-al. Megyegyeztünk (szóban), ha elválunk akkor fele-fele arányban fizetünk, vagyis ő havonta adja nekem, mert csak 1 folyószámlát lehetett megadni megbízásra. Hát elváltunk, és nem akar fizetni. Tudom, hogy az Adóstársat ugyanolyan mértékben terhelik a kötelezettségek, mint az Adóst. Mégis hogyan tudnám érvényesíteni, hogy fizessen? Egyenlőre tartalékokon vagyok, de hamarosan nem fog menni egyedül. Ha kifizetem indíthatok Polgári pert ellene? Kell ahoz valami írásbeli nyilatkozat is, hogy őt illeti a fele?

Előre is köszönöm a válaszokat,
Ivy01

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.10. 14:44

Fizetési meghagyás. A fele-fele megállapodás bizonyításra szorul, ha vitatja. Ugyanakkor megállapodás nélkül is köteles megtéríteni neked az élettársi vagyonközösség szabályai szerint őt terhelő részt. Ami nem biztos, hogy a fele. Lehet több is, kevesebb is.

Reménysugár1963 # 2010.03.10. 17:46

Sziasztok!

Az alábbbi kérdésre legyetek szívesek válaszolni:

  • egy barátról van szó, aki egyéni vállalkozó, de a hitelközvetítés most áll, s nem tudta fizetni a kötelező járulékokat. El szeretné adni az autót (már van rá vevő, folyamatban van az adás-vétel)(Banktól leinformáltam, hogy egy év után el lehet adni az autót).
  • ebben az esetben at APEH mit tehet, ha nincs más ingatlana, tulajdona, s már él az adás-vétel?

Köszönöm!

monalisa1 # 2010.03.10. 21:39

Barus

Az adósággal teli fiad azzal hogy a fél házát eladta nagy hirtelen fedezetelvonást követett el, ez pedig büncselekmény. Tehát ne csak a végrehajtót félje hanem a rendőrséget is.

És ha már így akkor valószínűleg vizsgálni fogják hogy neked mint vevőnek volt-e pénzed a fél ingatlant megvenni vagy pedig fiktív adásvételi szerződés történt?!

Lehet hogy az APEH is bekapcsolódik a vizsgálódásba...

Nem igaz, hogy az ügylet előtt nem lehetett volna jogász véleményét/javaslatát kikérni.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.03.10. 21:45

Reménysugár1963

Ez is fedezetelvonás, mert aki nyakig egy adósságban az nagy hírtelen nem tüntethet el semmi vagyoni értéket - ezzel tulajdonképpen a hitelezőt károsítja meg.

Vagyis semmi akadálya az eladásnak de a pénzzel be kell sétálni a hitelezőhöz...

"Lisa"
laikus hozzászóló

végrehajtó1 # 2010.03.11. 06:24

Reménysugár1963

El kell adni .semmi következménye nincs.

végrehajtó1 # 2010.03.11. 06:25

már mint az Apeh részéröl

Reménysugár1963 # 2010.03.11. 07:54

Szia Monalisa1!

Természetesen az autó hitelét a bankkal rendezné!

Köszönöm!

ingatlanok # 2010.03.13. 17:33

Tisztelt Szakértők!
2004-ben alakult egy bt, mely 2007.07.hóban hitelt vett fel. A hitel 2008.08.hóban lejárt, azonban mivel a bt nem tudta visszafizetni egyösszegben a tartozást, 2009-ben megállapodást kötött a bankkal részletfizetésről. Azonban a bank ezt felmondta, mivel a bt elmaradt a részletekkel. A bt beltagja kezességet vállalt. A felesége nem tulajdonosa a bt-nek. 2005.07.hóban kötöttek házasságot, azonban 2008.09.hóban elváltak, a vagyonközösség megszűnt. Kérdésem az lenne, hogy a volt feleséget érintené-e a végrehajtás? Köszönöm előre is

végrehajtó1 # 2010.03.13. 22:31

nem

ingatlanok # 2010.03.14. 05:31

Köszönöm a választ!
Egy ingatlan volt a nevükön, ami a válás után a feleség nevére került. Ez sem befolyásolja a dolgot?

végrehajtó1 # 2010.03.14. 08:37

nem

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.14. 11:15

No, azért felmerülhet, hogy fedezetelvonó jellegű volt az ügylet.

Reménysugár1963 # 2010.03.14. 14:04

Sziasztok!

Az alábbi kérdéssel fordulok Hozzátok!

  • vannak hiteleim, amelyekben van 1 jelzáloghitel
  • természetesen az az első, melyet kiegyenlítek
  • a többivel vannak elmaradásaim, de jeleztem a banknak/bankoknak, hogy van fizetési szándékom, s amennyit tudok el is utalok havonta. (Jelenleg munkahelyi gondjaim vannak, idősebbik lányom is munkanélküli, s a kisebbik a tanulás mellett is dolgozik, hogy ne legyen probléma-igaz orvos szerint túl sokat bevállal)
  • egyedül kell küzdenem a hitelfizetéssel, mivel férjem meghalt.(Munkahely meg nincs, pedig dolgozni szeretnék!!!!!)
  • mit tehetnek velünk, ha mégis "becsődölnénk"?
  • a hitelek a nevemre szólnak, de tulajdonosok 3-an vagyunk, s a haszonélvezeti jog is rajtam van????

Köszönöm segítségeteket/megértéseteket!

végrehajtó1 # 2010.03.14. 22:20

mit tehetnek velünk, ha mégis „becsődölnénk“?

leszelszives vissza olvasni a vh topikot.Minden le van írva...

ingatlanok # 2010.03.16. 09:28

Tisztelt Kovács Béla Sándor, végrehajtó 1!
Akkor sem befolyásolja a dolgot, ha a hitelre vásárolt ingatlan a volt feleség nevére került, viszont a volt férj adóstársként szerepel a hitelügyletben?

sunbaluka # 2010.03.23. 11:39

Üdv Mindenkinek! Segitséget kérnék. Sajnos be fog dőlni pár személyi kölcsönöm, de van egy hitelre vásárolt kocsim. Hirdetem hátha legalább abból nem lesz baj, valaki jelentkezett aki úgynevezett halasztott hatályú adásvételi szerződést szeretne kötni velem. Tehát csak akkor kerülne a nevére az autó ha lejárt a törlesztés ez még pár év kb. Ha bedőlnek a hitelek és végrehajtásra kerül a sor akkor is elvihetik az autót ha van 1 ilyen ügyvéd előtt irt szerződés a kezemben? Előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.23. 12:50

Tisztelt Kovács Béla Sándor, végrehajtó 1!
Akkor sem befolyásolja a dolgot, ha a hitelre vásárolt ingatlan a volt feleség nevére került, viszont a volt férj adóstársként szerepel a hitelügyletben?

De. Így még valószínűbb, hogy fedezetelvonó az ügylet.

pszichodoki # 2010.04.07. 11:50

Segítséget kérnék az alábbi problémámban, ami nyílván az én naivitásom miatt tart itt,de most szeretném megoldani.
Tehát: 2007 novemberében vettem fel személyi kölcsönt a család egy mindaddig nagyon jó ismerősének.
A szóbeli megállapodásunk alapján ők az aktuális havi részletet fizetik nekem, én pedig a banknak.
Ez működött 2008 júniusáig.
2008 júliusa óta nem fizetik a havi részletet. Egy ideig türelmes voltam, majd miután már a telefont sem veszik fel,elfogyott a türelem.
Elkezdtem őket felszólítani,hogy a megállapodás szerint fizessék ki a mintegy 20havi részletet, valamint az aktuálisokat.
Levelemre nem válaszoltak, most a 2-nál tartok,még egy utolsó felszólítót írok majd nekik.
A kérdésem,hogy ha arra sem válaszolnak, akkor milyen levelet írjak a bíróságra, hiszen bizonyítékom nincs,h.nekik vettem fel a hitelt,nem ismerik el.
Az első kevél tértivevényét ott felejtettem a postán, természetesen nincs meg :(
A másodikat még nem tudom,h.átvették-e,nem jött visszajelzés ezidáig.
Mi van,ha nem veszik át?
Azzal,h.nem válaszolnak egy levelemre sem,elismerik?
Mit tudok tenn?
Az egyetlen tanu, aki bizonyítani tudná,h.nekik vettem fel, a lányuk,aki nem tanuskodik ellenük.

Köszönöm a segítséget