Banki hitelek


végrehajtó1 # 2011.02.14. 17:07

Nincs értelme .Ugyanis ha árverezik akkor ez haszonélvezet törlődik.
Az árverést meg nem akadályozza...

Gabicsek # 2011.02.14. 21:30

Ráadásul be sem jegyeznék, mert ahhoz is kellene a bank engedélye, ami ugye nem lesz meg.

Erika(Era) # 2011.02.14. 22:24

Szép estét!

A kérdésem az lenne, hogy ha egy házaspár felvette a szocpolt és a szerződésben vállalt 2 gyermeket, ebből egy gyermek született. Ebben az esetben mi a teendő?

Információm szerint a pár bement a bankba, mivel jövőre lejár a szerződésekben vállaltak és nincs esély arra, hogy a második gyermek megszülessen.
A bankban az ügyintéző hölgy nem tudott érdemleges választ adni, csak azt olvasta fel folyamatosan amit szerződésben rögzítettek.
A szerződést nem láttam, tartalmát nem ismerem.

A házaspár csupán nem szeretne büntetést fizetni, ha vissza kell fizetni a második gyermekre is felvett szocpolt, visszafizetik, csak nem tudják mi ennek a menete.

Második kérdésem is lenne.
Vásároltak telket, még nem teljesen fizették ki. Viszont ez idő alatt a vásárolt telek értéktelenné vált, mivel a sok esőzés miatt talajvíz lepte el.
Kulcs -on vásárolt telekről van szó, ott ahol rengetek ház is lakhatatlanná vált. Annyit sikerült kideríteniük, hogy 50 évvel ezelőtt azon a területen tó volt. Miután a tó kiszáradt a földet felparcellázták és eladták.
Ebben az esetben van e hibás, hogy egy ilyen földterületet parcelláztak és építési engedélyeket is kiadtak. Illetve az adás-vételi szerződés ilyen esetben érvényes? A fennmaradó részt kötelesek kifizetni az eladónak? Az eddig kifizetett összeget az eladó nem tudja visszafizetni, ez biztos.

A válaszokat előre is köszönöm.
Karkusz ERika
erika.karkusz@gmail.com

pato9 # 2011.02.16. 11:50

Jó napot mindenkinek!
Nekem is lenne egy kérdésem!
Ha valaki nem vallotta be az előző hiteleit hitelfelvételeknél akkor az is csalásnak minősül-e!? Mit lehet érte kapni?
Köszönettel!

végrehajtó1 # 2011.02.16. 11:58

Kiderült?

Mia történeted?

csenli # 2011.02.21. 11:42

Kedves Fórumozók!

Infót szeretnék kérni az Országos Hitelmentő akcióról!
Vannak kétségeim, mivel a cég profilja a követelés behajtás.
A levél amit a leendő ügyfeleknek küldenek, az inkább spam, ráadásul összeesküvés elmélettel van tele. A költsége se kevés: a házhoz jövő ügyintézőnek 10 ezer forintot kell fizetni. Majd amikor az ügy jogászok elé kerül, akkor kell még 60 ezret fizetni.
Ha én, mint banki ügyfél, meg keresek egy harmadik felet, hogy tárgyaljon a nevemben a bankkal, akkor nem sértem-e meg a bank és köztem lévő szerződést?

Mi már tárgyaltunk egy hölggyel aki nálunk járt. Sok mondandója közt volt az is, hogy ha elvállalják az ügyünket akkor a cég által követendő eljárásmódot kell felvennünk a bankunkkal szemben, melynek része, hogy amit eddig fizettünk ne fizessük nekik, hanem majd egy a Vár Holding Kft által adott számlára utaljuk a pénzt, ahonnan ők utalják majd azt a banknak tovább, mondtuk, hogy ez nem megy, mert oda megy a pénzünk, azt mondta, hogy akkor vegyük le a számláról az utalást, és ne küldjünk rá pénzt, és kérdeztem, ha ezért hívogatni kezd a bank ? Akkor majd adnak egy leírt szöveget, melyet be kell tanulni és azt kell a banknak mondogatni, majd lerakni a telefont. Ez életveszélyes játékot indít el, amit úgy lehetne hívni, hogy bujkálás a bank elől !

Érdemes ezzel a lehetőséggel próbálkozni????

végrehajtó1 # 2011.02.21. 12:00

A naiv embereket mindig lehúzzák.

Tehát nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.21. 12:06

Azt a, de jó kis tanács! Ha megfogadod, pillanatok alatt elérheted, hogy a bank felmondja a kölcsönt, és egy összegben követelje a tartozást. Mondjuk, onnan kezdve a kölcsönre tényleg nincs gondod. Igaz, a lakásra se.

kovacsz # 2011.02.21. 12:16

http://varholding.hu

Aranyos, de több fórum szerint a PSZÁF már talán vizsgálódik.

Dr.Attika # 2011.02.21. 12:23

Jó napot pato9!
Igen csalásnak minősül. Mit lehet érte kapni? Az függ a kölcsön összegétől, az ön büntetett vagy büntetlen előéletétől és egyéb személyi és elkövetési körülményektől.
Itt nyilván 200 ezer forintot meghaladja a kár ezért a Btk. szabadságvesztés büntetést rendel. Ez lehet 3,1-5,2-8, 5-10 évig terjedő szabadságvesztés. Lehetősége van a bíróságnak arra bizonyos feltételek esetén, hogy pénzbüntetés, közérdekű munka büntetést szabjon ki és arra is, hogy a tételektől enyhébbet.

Az ügy konkrét ismerete nélkül nehéz "büntetési prognózist" felállítani. Ezt egyébként megfontolt büntető jogász soha nem teszi.

kovacsz # 2011.02.21. 13:00

Előbb azonban kell károkozásnak is történnie.