Ittas vezetés


Maki177 # 2018.02.12. 18:12

Sziasztok.

Kérdésem lenne ha Magyarországon el vagyok tiltva a vezetéstől, és a Magyar jogsim el is vették akkor a külföldön megszerzett jogsimmal sem vezethetek Magyarországon ???

Tokrol86 # 2018.02.12. 17:25

Sziasztok!
Ittas vezetésért elvették B kategóriából a jogsim 6 hónapra. Kérdésem az lenne, hogy kell utánképzésre járnom?

alfateam # 2018.02.11. 13:03

Na mi-van rendőr, már megint itt, tán unatkozol az őrsön?!

alfateam # 2018.02.11. 12:52

Én meg a tiédhez, egy fiatal hölgy aki a fingot a száján át
eregeti mások orra alá ha kell, ha nem....

alfateam # 2018.02.11. 10:33

te-meg egy kis kotnyeles szarkampó vagy...

alfateam # 2018.02.11. 10:05

traffic ?! traffic nincs azóta amióta Belügyminiszteri rendelet tiltja a rendőröknek a fórumozást.

.A kérdésem, az lenne ,hogy ez miatt most be fogják e vonni a vezetői engedélyem
Nem!
És nem "ez miatt" hanem e-miatt, vagy emiatt...

Istuuu # 2018.02.11. 08:13

Kedves traffic!
Ma reggel megállítottak a rendőrök. Alkoholfogyasztási kérdésükre elöször nemet válaszoltam. 0.09 et fújtam utána sajnos elismertem h előző este alkoholt fogyasztottam. Kaptam 30000 ft pénzbirságot 6 büntetőpontot. A jogsim visszaadták és szabadon távozhattam. Tavaly volt egy négy hónapos eltiltásom enyhén ittas vezetés miatt.A kérdésem, az lenne ,hogy ez miatt most be fogják e vonni a vezetői engedélyem.válaszukat előre is köszönöm.

Geri95 # 2018.02.02. 12:24

Többet alkoholhoz sem nyúlok! Köszi szépen!

Carella # 2018.02.02. 12:18

Ha szerencséd van és nem ugyanaz az ügyész és bíró és nem érnek nagyon foglalkozni vele akkor megsem említik a régi ügyet ha megjegyzik és hivatkoznak rá majd akkor súlyosbító körülmény lesz. Ne felejtsd el, hogy ha ezután mégegyszer kocsiba ülsz vezetsz és ittas is leszel arra nagyon fog harapni az ügyész és akár tényleg be is csukathat...Most ennél az esetnél már nem valószínű hogy lecsuknak. Ne felejtsd el, eszed ágába se legyen autózni jogsi nélkül már, nemhogy ittasan.Minden jót.

Geri95 # 2018.02.02. 05:35

Már vissza kaptam a vezetői engedélyt és úgy. Csak az a baj, hogy pár hónapja kaptam vissza.

Carella # 2018.02.02. 05:19

Nem írtad le hogy eltiltás alatt vezettél e ittasan és hogy ha már igen mennyi idő telt el az eltiltás óta. Az eltiltás jelentősége az, hogy elrettentsen az újra elkövetéstől. Valószínű, ha nem évekkel ezelőtt történt súlyosabb lesz a büntetés gyakorlata. Ha nagyon régen történt akkor pedig a mai mércével kínálnak meg valószínű. Börtönnel abban az esetben sem biztos hogy számolnod kell, ha jogsi nélkül vezettél az eltiltáson belül ahogy látom, mert akkor már sztem nem írtál volna ezen a fórumon erről....Egy 100 ezer ft max sztem a díj amit majd le kell rónod és max egy év eltiltás.

Geri95 # 2018.02.01. 17:54

Üdv! Az én problémám, hogy másodszor kaptak el ittas vezetésért. Először 3 hónapra ették el a jogsimat és 72.000ft ot kellett fizetnem, akkor 0.45-öt mutatott a szonda. Most pedig 0.35-öt, arra vagyok kíváncsi első sorban, hogy börtönbüntetéssel számolhatok? Előre is köszi

0024rev # 2018.01.28. 12:38

Carella.
Igen, de én úgy tudom hogy a jogszabály szerint kategória eltiltás esetén nincs utánképzés.

000000 # 2018.01.24. 14:55

Köszönöm Carella a hozzászólásodat!

000000 # 2018.01.24. 14:32

Pontosítom az előző hozzászólásomat
2017.11.06-án jogerőre emelkedett határozatában

Carella # 2018.01.24. 14:32

000000 Szia. Szerintem ez a büntetés az elkövetés mértékéhez képest a gyakorlatban foglaltak szerint történt. Az elírás végett csűrni csavarni mindezt felesleges, hacsak nem felmerült olyan homlok egyenest dolog ami az egész eljárást alapjaiban változtatná meg. Amennyiben bármit teszel csak az idődet pazarlod és energiát fecsérelsz.

000000 # 2018.01.24. 14:07

Tegnap vettem át postán kijavító végzést, aminek tartalma röviden, hogy ittas vezetéses ügyemben a közúti járművezetéstől eltiltást 2 (kettő) évre javítja, indoklásában az van, hogy a 2017.11.06-i határozatában 2 év eltiltást szabott ki, nyilvánvaló elírás a betűvel "egy" év, figyelemmel arra hogy a bíróság az indoklásban utalt arra is, hogy az eltiltás tartalmát az ittasság fokához (1,99-2.09 g/l) igazította.

Szabályos ez? (2 hónapja jogerős végzés, rendelkező részben büntetési tétel mértékének ellentmondását javítja Be. 261. § (1) alapján az elsőfokú bíróság, súlyosít)

2018.01.09-i határozatukat 18-án postázták, abban az írják, hogy a „végzés ellen 8 (nyolc) napon belül fellebezésnek helye van”.

Van annak jelentősége, hogy nem írták bele, hogy a kézbesítéstől számított, vagy így is ugyanúgy kell értelmezni?

Azt írják, hogy január 3-án vontam vissza a tárgyalás tartására vonatkozó kérelmem, papírom van róla, hogy 2017.11.03-án.

Van ennek az elírásuknak jelentősége?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

(Előzmény: 2018.01.07. 20:41 hozzászólásom)

Carella # 2018.01.24. 14:00

0024rev. Nem attól függ hogy kell e utánképzésben részt venni hogy mit ír az okmány irodai levél, hanem a jogszabályokta tekintve. Üdv!

Ittasvezetes.hu # 2018.01.23. 12:42

0024rev

Nem!


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

0024rev # 2018.01.23. 11:08

Sziasztok!
Kategória eltiltásra ítéltek, (B kat.-ra kapom vissza) okmányirodai papírokon nincs szó utánképzésről.
Kell utánképzésen részt vennem?

Ittasvezetes.hu # 2018.01.19. 13:52

zoli03

A 10 évre elvett vezetői engedély (határozott idejű eltiltás) (a köznyelvben mint "végleges eltiltás").

Mint hogy ez egy konkrétan megfogalmazott időtartamú (határozott idejű) eltiltás, így a 10 év nem vitatható.

Ugyanakkor - bizonyos esetekben - a "tényleges végleges" eltiltásnál - lehet kezdeményezni a mentesítést (az eljáró bíróságnál), amelynél az ügyész nyilatkozatán kívül egyéb vizsgálatok (is) szükségesek (lehetnek) (pl. Pályaalkalmassági Vizsgálat) arra vonatkozóan, hogy érdemessé (és alkalmassá) vált-e az eltelt (8 évben) arra, hogy idő előtt visszakapja vezetői engedélyét.

Tekintettel arra, hogy a 10 éves eltiltás egy rendkívüli mértékű ("nem hétköznapi") mérvű eltiltás, így érdemes megpróbálkozni erre irányuló lépésekkel - de semmi nem garantálja a sikert. Ugyanakkor veszíteni való nincs.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

zoli03 # 2018.01.19. 12:25

Tisztelt Uram/Hölgyem

Az én problémám elég összetett .
18 évesen szerzett jogosítványomat ittas vezetés miatt elvették .10 évre. Gondolom figyelembe vették az öngyilkossági kísérletemet is tárgyaláson illetve még megjegezném hogy pénzbírságot és közmunkát is kiszabtak.
A 10 évből már eltelt 8 év ,és azóta nem volt semmilyen büntetésem bírságom,alkohollal szembeni probléma nem áll fen,illetve családos dolgozó ember vagyok 3 kiskorú gyereket nevelek a feleségemmel amiből 1 gyermek közös és nagy segítség lenne ha a újra jogosítványom lehetne. A kérdésem az hogy azt a fent maradt 2 évet esetleg lehetne e kérelmezni hogy elengedjék és újra elkezdhessem a jogosítványt van erre lehetőség?

Ittasvezetes.hu # 2018.01.19. 08:24

avd32

Nem kell utánképzésen részt vennie.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

avd32 # 2018.01.18. 16:21

Sziasztok.

B és C kategóriás jogosítványom van.

Tavaly májusban ittas vezetés miatt bevonták, elsőfokon 2 év vezetéstől eltiltást kaptam, majd ez enyhült egy évre és kategória-eltiltás lett belőle, magyarán elméletileg idén májusban visszakapom a B-t.

Tudomásom szerint kategória-eltiltás esetén nincs utánképzés. Megkaptam a hivatalos papírokat a helyi járási hivataltól, azokban sem esik szó utánképzésről.

A kérdésem az lenne, hogyha letelik az eredeti 2 év, amikor visszakapnám a C-t is, akkor kell-e utánképzésre járnom?

A választ előre is köszönöm!

Üdv

avd32

000000 # 2018.01.08. 11:21

Köszönöm szépen a választ!