Csalás ügyében kérdések


ObudaFan # 2016.09.10. 12:57

Végrehajtandó szabadságvesztés ebből biztosan nem lesz.

Megbanbtam # 2016.09.10. 13:15

Ez rám vonatkozik? Csak mert utánam volt egy másik hozzászólás is. Köszönom

littleman2000 # 2016.09.13. 11:18

Megbanbtam
Jo lenne tudni hogy volt e már korábban büntettve illetve miből.Ha csak egy ügy volt nem valószinű a letöltendő.Viszont vannak súlyosbitó körülmények is.Ha több csalás volt egy portálon azt ugy is lekérik és látni fogják.Ilyenkor általában bankszámla kivonatot is kikérik, azon is elindulhatnak ha összefüggésben van.a kárt meg kell tériteni, ez is enyhitő körülmény.

Megbanbtam # 2016.09.13. 13:04

Nem voltam még büntetve sosem. 2 esetről van szó, amiből az egyiket már visszafizettem.

Megbanbtam # 2016.09.13. 13:32

Ügyvédet érdemes fogadnom ezért? A bortont szeretném nagy ivben elkerulni.

littleman2000 # 2016.09.13. 17:23

Hát kinek hogy lehet érdemes lehet nem.Készülj fel arra hogy aki feljelentett annak a megyéjében lesz a tárgyalás.Jelentős enyhitő körülmény a kár meg téritése.Ha ez meg van valószinű a felfüggesztett vagy közérdekű munka és pénzbüntetés.

littleman2000 # 2016.09.13. 17:23

Hát kinek hogy lehet érdemes lehet nem.Készülj fel arra hogy aki feljelentett annak a megyéjében lesz a tárgyalás.Jelentős enyhitő körülmény a kár meg téritése.Ha ez meg van valószinű a felfüggesztett vagy közérdekű munka és pénzbüntetés.

ObudaFan # 2016.09.14. 22:19

Pedig ez most könnyen bekövetkezhet.

geroa # 2016.09.15. 04:01

Csökkenti e a büntetés mértékét(költségvetési csalás) ha befizeti az összeget. Azt érti, hogy mulasztásért csak szabadságvesztés jár. Köszönöm
(nem kaptam eddig választ, ezért küldöm el megint)

Dr.Attika # 2016.09.15. 04:19

Ha a vádirat benyújtásáig megfizeti, akkor a büntetése korlátlanul enyhíthető. Akár megrovás is lehet. Mennyi az összeg?

geroa # 2016.09.15. 05:45

kb 700e ft .

geroa # 2016.09.15. 05:46

Jelenleg BE szakaszban van

geroa # 2016.09.15. 05:48

Elnézést, hogy ennyi syolasban kerdeztem. De ha van vádirat utána már nem fizethető ki semmi? Gyűjti a pénzt, nem könnyű, de meglesz.

Dr.Attika # 2016.09.15. 06:09

Ha a vádirat benyújtását követően fizeti meg, akkor a büntetés nem enyhíthető korlátlanul, viszont a büntetés kiszabásánál enyhítő körülmény. 700 ezer Ft költségvetési csalás esetében pénzbüntetés valószínűsíthető. (Nem tudom, hogy van-e más, a büntetés kiszabását befolyásoló körülmény.) Azt javaslom, hogy a pénzt a pénzbüntetés megfizetésére tartalékolja. Ha arra vagy más büntetés mellett arra is ítélik, akkor, ha nem fizeti meg, akkor átváltoztatják szabadságvesztésre.

geroa # 2016.09.15. 16:59

Köszönöm. Nincs más. Amint megvan a pénz, intézi.

Dr.Attika # 2016.09.16. 10:46

A klasszikus kriminológia szerint a tipikus bűnelkövető nem azt veszi számításba, hogy milyen büntetésre számíthat, hanem azt, hogy mennyi az esélye a lebukásának és a felelősségre vonásának. A kérdése alapján vagy a klasszikus kriminológia ezen tétele látszik megbukni, vagy pedig Ön nem tipikus bűnelkövető.
A leírtak alapján cca. 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Minősített esetben, lehet több. Enyhítő szakasz alkalmazásával, akár pénzbüntetés is.

Öreg Tölgy # 2016.09.17. 16:13

Azt már többször leírtam, hogy a rendőrségen általában alap, hogy akit lehet, elzavarnak. Ha nincs ügy, abból nem lehet baj, és még dolgozni sem kell. Ezt mindig meg fogják tenni, amíg a sértettek (egy része) olyan balek, hogy hagyja magát szóban elküldeni, ahelyett, hogy határozatot követelne. Állítom, a legtöbb esetben már leírni sem mernék azt, amit szóban mondanak, de a kedvezőtlen határozat ellen panasszal lehet élni, és akkor már ügyész dönt róla, és még utána is ott van a pótmagánvád ilyen esetben. Bár gondolom, te nem nagyon bánod, hogy a legtöbbször nem így járnak el.

Titokba # 2016.09.27. 19:59

Szeretnék olyan felöl érdeklödni hogy van folyamatban lévö csalás büntet eljárás ellenem ilyetve 3 vagyunk benne viszont 2014-15 éves és msot lesz a tárgyalás viszont ügyvédet sem rendeltek ki és az ügyés letöltetndöt javasolt de a kárt megtéritem a tárgyalásig akkor van e esély rá hogy ne itéljenek el letöltendöre minket nekünk van 3 kiskoru gyermekünk a legkisebbik 2 honapos és akkor az idöbben nem volt munkahelyünk és kigyulladt a villanyoránk leéget fél házunk képek is vannak rola ha ezeket bemutatom plusz a viszafizettet kárrol a szelvényt mire számithatunk ön szerint és dabason van az ügyünk. 

Várom mihamarabbi válaszát köszönöm

littleman2000 # 2016.09.27. 20:49

Nem találták annyira súlyosnak hogy ügyvéd kelljen.Ez már csoportosnak számit ez eléggé sulyosbitó és kiterveltnek számit!Itt mondhat bárki bármit mindenki csak viszonyitani tud.Az is számit hogy mennyit és hogyan meg milyen embertöl(rokkanz,szellemilwg begolyásolt vagy hasonló)!A kár meg téritése mindeképpen enyhitő körülmény d3 mivel már vádemelésen van ahogy irtad igy már nem korlátlan.De mint mondtam csak jósolni tudunk mert minden biró és ügyész más.

ObudaFan # 2016.09.28. 04:43

Csalás esetén a csoportos elkövetésnek semmi jelentősége.
A büntetés mértéke attól függ, voltál-e már büntetve, hány rendbeli csalásról van szó és milyen értékben.

ziliz67 # 2016.09.29. 17:09

Tisztelt Ügyvéd Úrak ! Abban a kérdésben kérem a segítségüket, hogy 2015. februárjában a rendőrség lezárta a nyomozást és tovább adta az ügyet - valószínűleg csalás - a helyi ügyészségnek. Azóta nem történt semmi. Valóban másfél év alatt nem kellett volna kitűzni az első tárgyalást ? Amikor személyesen voltam bent az Ügyészségen, azt a választ kaptam, hogy leterheltek. Várom válaszukat, tisztelettel :

groszfater@gmail.com # 2016.09.29. 17:25

Leterheltek.

Mi bajod ezzel a válasszal ? Olyan fontos neked , hogy elítéljenek ?
Az idő neked "dolgozik" akár el is évülhet az ügy...

Egy sértett (törölt felhasználó) # 2016.10.01. 13:29

Üdv !

Feljelentettem valakit mert kicsalt tőllem 2,5 millió forintott ! Kihalgatták és a valkomásába azt mondta hogy ő felajánlotta a részletfizetést ami tényleg igy volt de én nem fogadtam ell! Erre meg a rendőrség elutasitotta a feljelentésem és polgáriperre küldtek.... pedig a csalóm már volt ilyenert nem egyszer büntetve . Most ilyenkor mi van az lenne a kérdésem ... előre is köszönöm!

Öreg Tölgy # 2016.10.01. 13:55

Csak a szokásos kérdéseket tudom feltenni.

Megpanaszolta?
Ha azt elutasították, nyújtott be pótmagánvádat?

Ha bármelyiket nem tette meg, akkor csak magára vethet.

Egy sértett (törölt felhasználó) # 2016.10.01. 14:50

Nem nyújtottam be semmit, mivel nem tudtam hogy lehet! Még nem volt ilyenben részem fogalmam sincs hogy működik a dolog! Igazábol azzal is érvelt hogy irtunak átvételi elismervényt ami igaz és a valós adataival lett kitőltve .. igy nem akart átverni csak neki is közbe jöttek dolgok és ezert nem tudja vissza adni egyben a pénzt ... A rendőrség szerint igy nem történt csalás és ez polgáriperre tartozik!