Csalás ügyében kérdések


ObudaFan # 2013.03.26. 07:10

Tegyél feljelentést, de ide meg ne írd ki az adatait.

Agent Cooper # 2013.03.26. 16:58

Kedves nehogyis!

Az ilyen ügyekben 80% feletti a felderítés, amennyiben megtörténik a feljelentés és elrendelik a nyomozást. Persze ha megvan az elkövető, akkor sem biztos, hogy képes lesz a kártalanításra.
Mindenesetre a feljelentésnél többet ésszerűen nem tehet, és amennyiben ez tényleg fontos Önnek, akkor ezt meg is teszi.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

nehogyis # 2013.03.27. 20:45

Köszönöm a választ Agent Cooper.

Zseraldin # 2013.11.15. 12:55

Tisztelt Jogi Fórum!
Egy barátnőm nagy vaterás és elkövette azt a hibát hogy nem küldte el az árut.(Hogy miért is nem azt nem részletezném,a lényeg hogy megtörtént) Ebből nagy zűrzavar lett ami érthető is.Ha jól emlékszem 43 ember utalt neki és 7 ember nem de ők is rajta vannak a listán. A barátnőm felajánlotta hogy vissza utalja a pénzeket de ezt a kérelmét elutasították mert 22 ember nem kérte 21 pedig igen.A kár amit okozott kb. 190-200 ezer körül.
Kérdésem az lenne hogy milyen büntetés várható neki most lesz a tárgyalása az áll a papíron hogy szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó,üzletszerűen elkövetett csalás vétsége.(az elkövető egy fiatal hölgy,büntetlen előéletű). Enyhi-tenne-e ha postán vissza küldené az összegeket címzetteknek, lehet-e ilyet csinálni.Vagy várja meg a tárgyalást.Várom mielőbbi válaszát/válaszuk.

ObudaFan # 2013.11.16. 08:27

Enyhítene. Felfüggesztett szabadságvesztés és pénzbüntetés mellé a legvalószínűbb.

Kiscéé # 2013.11.16. 18:20

Üdv!
Olyan kérdésem lenne hogy van egy rendőrségi ügyem folyamatban! Albérletet akartam kivenni a kauciót kifizettem de a későbbiekben visszamondták a lakást , a tulaj ígérgette hogy a pénzt visszaadja de a pénzt nem kaptam vissza! Feljelentést tettem a rendőrségen vallomást meg minden, hozzáteszem rajtam kívül még 8 emberrel csinálta ezt meg! Üzletszerűen elkövetett csalás vádja van ellenne ha jól tudom! Facebukon beszéltünk néha és ígérgeti azóta is hogy majd megadja a pénzt de hogy úgyse lesz semmi az ügyből max felfüggesztetett kap erre verte magát és ekkor elborult az agyam és megírtam neki hogy hátha megijed hogy akkor is behajtom rajta a pénzem max kiveretem belőle! Erre egyből hogy ő feljelent engem fenyegetésért! Van alapja hogy most egy ilyenért még a végén nekem legyen bajom ebből az egészből?

ObudaFan # 2013.11.18. 09:41

Hát, ilyet azért ne írj neki, mert ha nagyon szigorúan nézzük, ez zaklatás.

Help22 # 2013.11.22. 13:00

Üdvözlöm!

Érdeklődni szeretnék,hogy ha interneten ismerkedtem és elég jól kijöttünk találkoztunk is egyszer,de visszont amikor bajban voltam segített nekem anyagilag,de egyébként is olyan kapcsolatot keresett amiben ő támogatna lányt.

Nos adott nekem segített nagyobb összegű pénzel,ő fel tud engem jelenteni ha nem tudom vissza adni?

ObudaFan # 2013.11.23. 09:09

Ha úgy állapodtatok meg, hogy visszaadod, és te már akkor tisztában voltál azzal, hogy nem tudod visszaadni, akkor igen. Egyébként nem.

hajnih23 # 2013.11.25. 08:49

Jó napot! olyan kérdéssel fordulok önökhöz.hogy a volt lakcímemre kaptam gyorshajtásról szóló papírt..a probléma az hogy én nem vezetek nincs is jogosítványom..és autót sem vásároltam. Mint kiderült a volt élettársam az új autóját az én nevemre vette meg. Én erről nem tudtam ,a személyes adataimhoz egyszerűen hozzáférhetett,az adásvételi szerődést pedig valószínűleg aláírta a nevemben...mit tehetek ez ügyben ..hol kell ez ügyben eljárni? mert ha jól tudom ez már igencsak kimeríti az okirathamisítás fogalmát mivel én nem írtam alá soha semmi ilyesmit

Yogi kérdés # 2013.11.26. 08:50

2009 végén több százezer forintot kért tőlem kölcsön egy ismerősöm, azzal, hogy két hét múlva visszafizeti.
Azóta sem fizette vissza , a rendszeres felszólítások ellenére sem. Nem tagadja, hogy tartozik, de nem fizet.
Annak ellenére sem, hogy segítségemmel kapott időközben olyan megbízást, aminek a haszna a tartozás többszöröse volt.
Nemrég tudtam meg, hogy az illető ellen 2009-ben bírósági és büntető eljárás folyt, különféle tartozásai és nem ezzel kapcsolatos csalás miatt. Ismereteim szerint a pert elveszítette, így több millió Forinttal tartozik X cégnek. Ezenkívül a csalás miatti büntetőeljárásban is elmarasztalták. Tudtommal felfüggesztett büntetést kapott.
A kérdés: Megáll e a csalás, amit velem szemben követett el azzal, hogy tudta -legalábbis sejthette- hogy elveszíti a pert és emiatt nem fogja tudni visszafizetni a tőlem kért kölcsönt? A fenti események bizonyítják-e a csalást, vagy további bizonyítékok kellenek?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.26. 09:18

mit tehetek ez ügyben .
Van egy új autód. Eladhatod, bérbe adhatod, stb.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.26. 09:19

Yogi, sanszos.

bojarof # 2014.09.07. 05:07

Tisztelt Jogi Fórum! Először is szeretném röviden ismertetni Önökkel a tényeket. Hat évvel ezelőtt volt élettársammal vettünk közösen egy lakást. A foglalóhoz szükséges összeget (1M 200eFt)én fizettem ki,amiről írásbeli megállapodás is született.Abban rögzítettük,ha külön élésre kerül a sor,akkor ezt a pénzt ő nekem vissza fizeti,és a jelzálogot leveteti az édesanyám házáról. Kapcsolatunk időközben megromlott,és én kértem hogy teljesítse a megállapodásban foglaltakat,amire ő nem volt hajlandó.Ezért bíróságra adtam az ügyet,ahol ő mindent tagadott. Állítása szerint én nem adtam neki pénzt,és a megállapodást sem ő írta alá. Ezek az állítások,már megdőltek,mert a beidézett tanuk,és a kirendelt írás szakértői vélemény,(melyben az áll,hogy ő írta alá a kérdéses dokumentumot,igaz hamisan)mellettem szól. A lakás és a lakáshitel (amit szándékosan nem fizet)az ő nevén van.
Kérdésem a következő:
Hogyan tudom vissza kapni a pénzemet,kötelezhetik-e hogy vegye le a jelzálogot? Csalásért,és magánokirat hamisításért tehetek-e feljelentést?

Agent Cooper # 2014.09.08. 09:38

Kedves Ildikó201302!

Tekintettel a kárértékre, a sértettek számára, és arra, hogy egyre gyakoribb az internetes csalás, könnyen elképzelhető, hogy letöltendő szabadságvesztést szab ki a bíróság a büntetlen előélet ellenére is. Részletesebben kellene ismerni az ügyet, utána lehetne jobban véleményt formálni. A védő hiánya semmiképpen nem válik előnyévé! Legalább az pozitív, hogy nem került előzetes letartóztatásba (a hölgy valószínűleg fővárosi, vidéken könnyebben raknak előzetesbe ilyesmiért).

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2014.09.08. 10:00

Kedves bojarof!

Az igényét polgári peres úton érvényesítheti. A megadott információk alapján nem látom, hogy csalás vagy hamis magánokirat felhasználása történt volna. Ellenben a hamis tanúzás nagy valószínűséggel megállhat (de szerintem ehhez Önnek nem fűződik érdeke).

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ronny277 # 2014.09.13. 08:12

Tisztelt forumozók!Olyan kérdesem van hogy van 2ev felfuggesztettem 10honap bortonnel!A kerdesem ezzel kapcsolatban hogy ha a felfuggesztett alatt ujabb szabadsagvesztest szabnak ki akkor az elozobol a 2evet kell leulnom vagy csak a 10honapot?Ezt internetes csalasert kaptam!Most is van folyamatban levo ugyem kb 10-15 sertettel kulonbozo varosokbol!Az ugyeszseg folyamatosan hosszabitja 2honappal a nyomozast!De mindig mas varos ugyeszsege kuldi ki a hosszabbitast!Ez miert van?Megtudna magyarazni ezt egy hozzaerto?Elore is koszonom!

Dzsetro # 2014.09.21. 13:47

Üdv!
A 10 hónapot kell leülnöd, amennyiben bűnös vagy, a többire sajnos nem tudok érdemi választ adni.
Állandóan más a város? Mert lehet már a főügyészség küldte ki a határozatot.

ronny277 # 2014.09.26. 09:05

udv!nem a fougyezsegtol jonnek a hosszabitasok hanem kulon varosokbol!most peldaul egy ugybol kijott a birosagi vegzes felfusztett bortonbuntetes alatt elkovettem ujabb csalast ezert kaptam 180 ora kozmunkat!miertnem egybe.biraljak el a tobbi uggyel!egy idopontokba is tortentek!a tobbibol is kozmunkat illetve penzbuntetest kaphatok?

Agent Cooper # 2014.09.26. 12:03

Kedves ronny277!

Valószínűleg nem fogja ennyivel megúszni!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ronny277 # 2014.09.26. 14:45

Akkor miertnem egybe kaptam egy buntetest?A tobbi ami van ugy az meg a felfuggesztett elott tortent!

ronny277 # 2014.09.26. 14:56

Meg miértnem tettek előzetesbe?Mindenkit szinte azonnal őrizetbe vesznek ilyenert!

Agent Cooper # 2014.09.27. 12:58

Kedves ronny277!

Valószínűleg a különböző városokban zajló eljárások egyelőre nem futnak össze, ráadásul a cselekményeinek egy részével szabálysértési érték alatti kárt okozhatott. Amint leesik valamelyik nyomozóhatóságnál a tantusz, hogy tulajdonképpen üzletszerű elkövetésről van szó, abban az esetben nem zárható ki, hogy szabadságot korlátozó kényszerintézkedést alkalmaznak Önnel szemben, magyarul előzetesbe rakják.
Viszont eddig még szerencséje volt, és ki tudja még, hogy mit hoz a jövő, de készüljön fel arra, hogy nem feltétlen ússza meg szabadságvesztés nélkül (sőt, tulajdonképpen ez a valószínűbb).

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ronny277 # 2014.09.27. 15:23

De a nyomozohatosagok tudnak mindenrol mivel a papirokat ugy kuldtek ki hogy tobb rendorkapitanysagon folyik ellenem eljaras!Mar kb februar ota kezdodtek ezek az ugyek de majus ota semmit sem csinaltam!!Nemreg a Budapesti kapitanysag kuldott egy levelet es benne volt az osszes sertett neve es azt irtak hogy ezeket egybe kell buntetni!Es ezert nem ertem hogy 1ugyemet miert kulon biraltak el!Ami 1rendbeli csalas vetsege es ezert kaptam 180 ora kozmunkat!Es ezekkel egy idopontban volt!Ez volt az amit felfuggesztett alatt kovettem el!A tobbi kb 10 sertettazok meg a jogerosen kiszabott felfuggesztettem elott valosultak meg!

waxii # 2014.10.08. 21:50

Üdvözletem!

Olyan kérdéssel fordulok Önökhoz, hogy jelenleg szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó,üzletszerűen elkövetett csalás vétségével vádolnak. 17 sértet,t az összeg kb. 120e forint. Időközben volt aki visszakapta a pénzt és olyan is kiderült, hogy volt aki megkapta a rendelt terméket. Az ügyész pénzbüntetést indítványozott. Ez az indítvány mennyire állja meg a helyét? Esetleg mennyi a valószínűsége, hogy a bíró felfüggesztett szabadságvesztést szab ki (büntetlen előélet)? Amennyiben pénzbüntetést szabnak ki az a bűnügyi nyilvántartásból hány év múlva törlődik?
Válaszukat előre is köszönöm!

waxii