Csalás ügyében kérdések


drbjozsef # 2017.05.15. 06:26

Persze, keressék is, és a szerződő fogja megszívni, de ez így akkor sem csalás - már a józan paraszti ésszel, jogilag természeten Neked lehet igazad.
Ha egy tök ismeretlennek "kihozza", és sose látja többet, az lehet csalás akár szerintem is.

Öreg Tölgy # 2017.05.15. 06:13

Dehogynem. Csak akkor ne panaszkodjon, ha rajta keresik. Ha ugyanis a kérdést megnézed, pont az a baj, hogy nem fizetik.

drbjozsef # 2017.05.15. 06:08

Az élettársának nem adhatja oda használatra? Amíg fizetik, hol érdekli a szolgáltatót, ki használja (már ha azonosítható a használó, nem az ISIS)

Öreg Tölgy # 2017.05.15. 04:23

Tudod, a szerződést nem azért kell a valódi előfizetőnek aláírnia, mert a szolgáltató gyűjti az aláírásokat.

Öreg Tölgy # 2017.05.14. 11:14

Hát az a "jogi ismerős" sem lehet egy Ulpianus. Mindazonáltal feltehetően ez a "hoztam ki egy előfizetést is telefonnal" szóösszetétel is egy csalás vétségét takarja, amit a kérdező követett el, úgyhogy inkább én sem piszkálnám az ügyet.

Immaculata # 2017.05.14. 11:01

Szerintem válaszoltam, ami alapján tehetsz az ügyedért, csak több helyre feldobtad, ezért követhetetlen.

alfateam # 2017.05.13. 16:31

Én tartozás-elismerő nyilatkozattal mennék a találkozóra és hangrögzítő eszközzel...

drbjozsef # 2017.05.13. 15:29

Balek86,

Ha semmi bizonyítékod, akkor semmilyen hivatalos úton nemigen lenne esélyed.
Azt megpróbálhatod, hogy beszélsz vele, visszakéred, és mindezt rögzíted monduk telefonnal.
Ha elismeri a kölcsönt szóban, és ez megvan felvételen, már talán előrébb lehetsz, még akkor is, ha nem hajlandó megfizetni bármifél indokkal.

Ezután már küldhetsz neki levelet, ajánlva-tértivevénnyel, hogy X időpontig kéred vissza a kölcsönadott pénzedet, ha nem, közjegyzőhöz, vagy bírósághoz fordulsz.

Aztán innen két irányba mehetsz. Ha nem hajlandó fizetni, megmutathatod neki a felvételt, hátha hat rá, és nem megy bele egy pereskedésbe. Vagy, nem mutatod meg neki, a létezését sem mondod el, hanem mész a hivatalos útra, közjegyzőhöz, és fizetési meghagyást bocsáttatsz ki ellene. Aztán ha ellentmond neki, akkor mehettek a bíróságra, és ott előadhatod a felvételt, amin elismeri a tartozást.

Ha nyersz, a költségeid is megtérülnek, ha nem, akkor sokba lehet ez a dolog neked, ügyvéddel többe mint a követelésed. Szóval jól gondold meg a bíróságot.

atttillla # 2017.05.13. 08:20

Csak tanulni tudsz az esetböl sajnos..

Vadsuhanc # 2017.05.03. 14:35

Tisztelt jogiforum27!

A postai küldemény elveszése, megsemmisülése, sérülése vagy hiányossága esetén jár kártérítés és a posta által. Erre való bármilyen hivatkozásnak jogalapja szerintem nincs.

Annak már inkább - véleményem szerint - hogy a nevedre feladott küldeményt ( pénzt ) kitől foglalták le ? A postán ennek Te voltál a jogosultja, így kíváncsi lennék a lefoglaló határozatra. Ugyancsak érdekes lehet az összeg kiadását engedélyező lefoglalás megszüntetéséről szóló határozat is.

Ezek hiányában - ha állítja a rendőrség, hogy nincs ilyen - már érdekes lesz a posta válasza, hogy miért tartották vissza az összeget és miért utalták vissza a feladónak.

Pavel792002 # 2017.05.03. 14:34

Sziasztok!!
Az esetem a következő lenne:Csalás büntette miatt az Elsőfokú Bíróság 2 év börtön büntetésre ítélt,mely ellen fellebbeztem.2005-2006-ban történt az ügyem,szóval már 12 éve.Egy cég ügyvezetője voltam,de úgymond csak egy"báb",a konkrét irányítás más kezében volt.Legtöbbször fiktív számlákat állítottak ki.Azért vállaltam ezt az egészet mert súlyos fogyatékkal élő vagyok,és nem volt Tb-m.A kérdésem a következő:Van -e rá mód a súlyos fogyatékkal élő embernek,hogy korlátlan enyhítést kérjen??10évre visszamenőleg tudom igazolni betegségemet orvosi dokumentációkkal.Háziőrizetben letölthető-e a 2 év jogerős börtönbüntetés csalás bűnsegédlet miatt??Jelenleg is speciális kezeléseket kapok napi,heti,havi rendszerességgel.
Mikor hiteles egy számla?aláírással vagy bélyegzőbel?mivel nekem még bélyegzőm sem volt..
köszönöm a segítséget és a válaszokat!!Teendőket is köszönöm szépen!

Pavel792002 # 2017.05.03. 14:25

Sziasztok!!!

Öreg Tölgy # 2017.05.03. 12:38

Postai ügyekhez nem értek, azt tudom, hogy a rendőrségnek nem lett volna szabad a nyomozás befejezése előtt megszüntetnie a lefoglalást, meg kiadni a pénzt a feljelentőnek (egyáltalán legfoglalni és a lefoglalást megszüntetni anélkül, hogy a lefoglalás szenvedőjét erről értesítenék).

jogiforum27 # 2017.05.03. 00:35

Illetve a postai (üzleti) csomag értékbiztosított volt abba az írányba nem érdemes elindulni, vagy a rendőrségre kennek majd minden felelősséget?

jogiforum27 # 2017.05.03. 00:22

Első körben megírtam a panasz levelet, mert a 8 nap a kézhez vételtől számít. Azt hiszem kellene keresnem egy ügyvédet? Vagy nincs olyan szervezet ami ugrik az ilyen rendőri tévedésekre?

Vadsuhanc # 2017.05.02. 18:04

Tisztelt Öreg Tölgy!

Gondolom a kérdezőnek a feljelentőtől lefoglalt kártya lefoglalásának megszüntetését és a részére történő kiadását kellene kérni az ajkai rendőrkapitányságtól. A kérdező igénye jelenleg ennyi.

Én nem állnék meg itt az biztos.

Öreg Tölgy # 2017.05.02. 17:52

Jogiforum27,

nem egy mestermunka az a nyomozást megszüntető határozat, amit már csak az is mutat, hogy egyszerre hivatkozik hamis vádra és hatóság félrevezetésére, ami kizárja egymást. A pénzt is túl korán adták vissza, valóban a panasz lenne a legkézenfekvőbb megoldás, ha viszont már letelt a határidő, akkor nem tudom, miért lenne reménytelen a rendőrség elleni per. Első lépésben persze fel kell szólítani; talán önként is fizetnének.

Vadsuhanc # 2017.05.02. 15:26

Tisztelt Dr. Attika !

Igen elkerülte a figyelmem. Pontosabban figyelmetlen voltam.

Dr.Attika # 2017.05.02. 15:13

Vadsuhanc! Írta zsofar, hogy már van feljelentés. Egyébként helyes a minősítésed. nem csalás, hanem sikkasztás.

Vadsuhanc # 2017.05.02. 14:57

zsofar

Az általad elkövetett cselekmény nem csalás, hanem sikkasztás. Amennyiben még nincs ellened feljelentés egyezz meg a munkáltatóval. Amennyiben nem megy az általad értékesített tárgy értéke is mérvadó, ami a leírásodból nem tűnik ki. ( mekkora kárt okoztál )

Vadsuhanc # 2017.05.02. 14:44

Kedves jogiforum!

Leírom én mit tennék, de ezt ne vegye hivatalos jogi tanácsnak tekintettel arra, hogy jogilag képzetlen laikus hozzászóló vagyok.

Én a nyomozás megszüntetéséről szóló határozat ellen panaszt tennék.( Nem tudom a nyolc nap eltelt-e már )
Ha nem leírnám, hogy a panaszom tárgya az, hogy az ellenem lefolytatott eljárásban a feljelentés kapcsán nem állapítható meg a bűncselekmény elkövetése nem értek egyet a megszüntető határozat rendelkező részével.

Panaszom tárgya az lenne továbbá az is, hogy a " kártya" lefoglalásának megszüntetéséről a nyomozó hatóság nem hozott döntést, kérném annak lefoglalásának megszüntetését és részemre történő kiadását.

Panaszom tárgya továbbá az lenne, hogy sérelmemre az engem feljelentő személy olyan bűncselekményt valósított meg, amely megtévesztő magatartása miatt nekem kárt is okozott. ( 4 hónapig nem rendelkeztem a kártya felett )

Így hirtelen......

zsofar # 2017.05.02. 14:14

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy volt közmunkám amiből maradt pár óra de sajna egy volt munkáltatói ki nem fizetett bér miatt hibát követtem el és a nálam lévő céges notebook-t nem adtam le amikor kiléptem hanem zálogba adtam de már nem tudtam kiváltatni. sajna rendőrségi feljelentés tett. Mire számíthatók ilyenkor? Közmunka most ez a csalás... :-(

Ügyvéd aki tudna segíteni.
Zs

jogiforum27 # 2017.05.02. 14:04

Jobban szeretném a pénzem, de erre semmi esélyem. A rendőrséget perelni halott ügy, polgári per a srác ellen értelmetlen (szobafestő)Így a kártyát kellene vissza szerezni.

Vadsuhanc # 2017.05.02. 12:39

Első rövid kérdésem mit szeretnél elérni?
Nem cinikus a kérdés.. HA visszakapod a krátyád neked az elég ?

Fognak még idézni az ügyben hidd el. Ezért kérdezem. Ha lúd legyen kövér...

jogiforum27 # 2017.05.02. 10:35

Akkor nyújtsak be minél előbb panaszt? Vagy próbáljam a kártyám "kimenteni"?