Online jogi tanácsadás


Lyonee # 2014.06.24. 18:16

Ezt komolyan gondolod, hogy az előző tanévben történt eseményt most akarod kideríteni, és ráadásul emiatt elbocsátani a dolgozódat? Ha olyan súlyos a dolog, miért nem jelezte a szülő, miért várt eddig? Nem tudom most megmondani pontosan mekkora, (3-6 hónap kb.) de van elévülési idő is, a szülő a panaszával nagyon elkésett. emiatt nem is szabad foglalkoznod az üggyel.
Szerintem más van mögötte. Valaki állást szeretne magának, vagy ismerősének?!

gerbera317 # 2014.06.24. 17:03

OFF Hogyan kerül ez a büntetőjoghoz? (Csak költői kérdés volt). ON

Nincs az óvodának valami felügyeleti szerve, ahol csípőből tudják erre a választ? (Ez is csak költői kérdés, ne válaszolj rá, viszont komolyan gondolkozz el rajta!)

Arra majd ügyeljetek, hogy ha netán elbocsátjátok a kollégát, az indoklás több legyen, mint "há' me' jött egy ilyen szülői bejelentés, vagy mi", különben olyan munkaügyi pert akaszt a nyakatokba a kolléga, hogy belezöldül az intézmény, gyerekestül, szülőstül, fenntartóstul, felügyeleti szervestül.

corbis # 2014.06.24. 16:04

Sajnos eddig nem kaptam választ itt a fórumon a következő dologra. Ha lehet, szeretnék választ rá.
Üdvözlöm!
Óvodánkból az egyik kollega 1 éves gyermekével otthon tartózkodik (GYED), de állományban van. Korábbi szakmai munkájával kapcsolatban komoly szülői panasz levél érkezett. A szülő (írásban)kérte a nevelőtestületet, hogy foglalkozzon az észrevétellel. Az a kérdésem, hogy mivel nem aktív dolgozónk, milyen módon, milyen formában, ill. mikor (most a GYED alatt, vagy visszajövetele előtt?) lehet számon kérni tőle ezt a múlt tanévben történt esetet. Ez adhat okot arra, hogy a GYED- GYES letelte után ne foglalkoztassuk tovább intézményünkben?
Előre is köszönöm válaszát!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.23. 13:20

Szilvia19:fejezd be a csipkelődést, költözz el, ne cseszegesd a barátod.

Szilvia19 # 2014.06.23. 11:51

Jó napot !
Tanácsra lenne szüségem a következő esetben:
Tegnap a barátom nálunk nag vezekedés volt,ezutánén elvettem a polóját, csak próbáltam rábírnihogy beszéljükeg ,erre kitört azújabbveszkedés aholbántalmazott a több nyakamhoz kapott és keemet is nagyon kicsavarta , mellkason ütött és a földreis lökött csupán egy poló miatt hogy visszaadjam. Iszonyatosan fáj a kezem lehet ebben az esetben tenni valamilyen lépést? Nem eaz első hogy bántott de sosem mertem lépést tenni volt rá például játékból csipkedtem és úgy szájbavágott h felrepedt a szám.Nem tudom hogy lehetne valamiyen lépést tenni, kérem djon tanácsot.

Percsike # 2014.06.23. 11:08

Tiszelt Ügyvéd Úr/Nő!

Segítséget szeretnék kérni. Én 2005-ben elváltam, a bíróság megállapította, hogy a volt férjemnek a két gyermekünk után a fizetése 20-20 százalékát köteles fizetni gyermektartás jogcímen, de minimum 10-10 ezer forintot. Majd megnősült, és az új házasságából született egy gyermeke, ezért a megítélt gyermektartást csökkentette a bíróság 16,6-16,6 százalkra illetve minimum 10-10 ezer forintra. Most olyan problémám lenne, hogy októberben munkahelyén felmondott és elment Németországba dolgozni, ez neki azt jelenti, hogy mivel mindenki előtt titkolja hogy dolgozik ezért csak a minimumot hajlandó fizetni azaz havi 10-10 ezer forintot, ami ugyebár egy 17 és egy 14 éves gyermeknél szinte semmi. Kérdésem az lenne hogy mit tehetnék azért hogy a gyermekek normális mértékű gyermektartást kapjanak, mert sajnos vele nem lehet beszélni, eddig türelmes voltam hátha belátja, hogy ez így nem jó, de sajnos most már a megtakarított pénzem végéhez közeledek és a gyerekeknek a szükségleteit nagyon nehezen tudom egyedül fedezni.
Ő azóta a másik feleségétől is elvált és ott is csak a minimumot fizeti, mert állítása szerint nincs munkája, de akkor ezt hogyan fizeti ha nem dolgozik és a közösségi oldalon lévő profilon Németországi munkahely van megadva és ott láthatóan tellik kirándulgatni. Sajnos a kéthetes láthatások sincsenek, ugyanis nem hajlandó elvinni a gyermekeit, sőt látni sem. Kérném mihamarabbi válaszát, hogyan tudnám ezt a helyzetet megoldani.
Illetve van e arra mód, hogy a bíróság megvizsgálja, hogy ha nem dolozik, akkor miből finanszírozza az életszükségleteit. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel Percsike

Sherlock # 2014.06.23. 06:33

Van házassági vagyonjogi szerződésetek? A ház mikor/miből került a nevedre?

csendi # 2014.06.23. 05:18

Üdvözlöm! Az lenne a kérdésem,hogy a férjemnek,mint egyéni vállalkozónak tartozása van az Apeh felé. (jelenleg szünetel a vállalkozás,alkalmazott)
Ha a bankszámla az én nevemen van, illetve a lakás is, az Apeh tehet-e rá inkasszót vagy jelzálogot?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.22. 20:18

De egybeesik.

MACSKAJANCSI # 2014.06.22. 20:08

persze, tőlük kaptam az erre vonatkozó információt (természetesen) inkább az döbbent meg, ha a törvényi rendelkezés nem esik egybe a bírói gyakorlattal?

Sherlock # 2014.06.22. 19:41

Ez most remélem nem döbbent meg nagyon, de a jogszabályokat jogászok értelmezik (jól).

MACSKAJANCSI # 2014.06.22. 18:52

nyilvánvaló, hogy azért kell egyedileg ezt körüljárni, személyesen jogi tanácsadás keretében, ezért is írtam a fent kifejtetteket. ez itt csak tájékozódás jelleggel lehetséges, nyilván nem egy fórumos információ alapján dönt el az ember egy ilyen súlyú kérdés...
a törvényben pedig ez áll, akkor a bíróság nem a törvények alapján jár el?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.22. 17:41

ez az eset (is) teljesen kimeríti a munkavállalói azonnali hatályú felmondás okát,
Tedd hozzá, hogy "szerintem". Szerencsére vagy sajnos, a bíróságok ezt másképp gondolják. S aki ismeri a bírósági gyakorlatot - pl. ObudaFan - az már figyelmeztetett is rá, hogy az alább részletezett indokra alapozott azonnali hatályú felmondás kockázatos lenne.

MACSKAJANCSI # 2014.06.22. 16:49

Részemről kizárólagosan arra van biztatás, hogy tudatosabb és felelősségteljesebb emberként, munkavállalóként értékeljük a sérelmeket, a kialakult problémákat.
ÉN INKÁBB CSAK A FIGYELMET SZERETNÉM FELHÍVNI, HOGY JÁRJON UTÁNA, HISZEN CSAKIS ÚGY TUD KOMOLY DÖNTÉST HOZNI, EGYÁLTALÁN ELDÖNTENI, HOGY AZ ADOTT HELYZETBEN MILYEN JOGI LÉPÉSEKET TEHET, EGYÁLTALÁN HOGYAN ÉRDEMES FELMONDANIA.

Azért ez a biztatás messze nem egyelő az általad megfogalmazott utolsó mondattal, miszerint:
"Ami az azonnali felmondást illeti, azzal óvatosan kell bánni, nem tetszik, hogy általánosságban biztatsz erre mindenkit, mintha valami panacea lenne. Valójában csak ritkán megalapozott..."

a Mt-ben szabályozottak alapján ez az eset (is) teljesen kimeríti a munkavállalói azonnali hatályú felmondás okát, mi más ok kellene még ahhoz, mint, hogy a munkáltató megszegi az alapvető fizetési kötelezettségét, továbbá az alapvető lényeges szabályokat, amit természetesen a munkavállaló kárára történtek. Nem beszélve a járulékfizetési, adózási kötelezettségének nem megfelelő teljesítéséről, hogy messzebb már ne is tekintsünk. Ha ezek az okok nem megalapozottak, akkor milyen ok kell megalapozottan egy munkavállalói azonnali hatályú felmondásra?
Ezt mostmár komolyan érdekelne, de szerintem másokat is.

Már csak ezért is érdemes mindenkinek a tisztánlátás.

anya0426 # 2014.06.22. 09:53

Tisztelt Ügyvéd úr!

Nekem csak némi tanácsra lenne szükségem.Páromat nemrégen bevitték 31 napi közmunka le nem dolgozása miatt amit átváltoztattak letöltendő büntetésre.Ezzel önmagában semmi gond hiszen tudtuk hogy ezzel jár.A problémám az lenne hogy 3 hete semmit nem tudok rólla azon kivül hogy bent van és senki nem hajlandó információt adni azt mondják várjam meg mig ki küld egy kapcsolattartóit.Viszont azt nincs neki hova küldje.Mikor bevitték éppen lakáskeresésben voltunk igy mivel én nem léphetek vele kapcsolatba nem tudja a cimünket sem a régi cimre hiába küldi mert ott a tulajdonos nem adja át a leveleket.Hová lehet fordulni vagy mit lehet tenni hogy legalább a nevelőtisztjének eljuttassam a cimet ahová irni tud a párom?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.22. 08:14

Aki "sáros" ugye nem az megy a bíróságra...
A munkáltató azért nem indít pert a munkavállaló azonnali hatályú felmondásával szemben, mert nem teheti. Ráadásul oka sincs rá, hiszen ha a munkavállaló sem érvényesíti a felmondásra alapozott követeléseit, akkor neki semmi tennivalója.
Summa summarum, nincs ennek semmi köze a sárossághoz.

Ami az azonnali felmondást illeti, azzal óvatosan kell bánni, nem tetszik, hogy általánosságban biztatsz erre mindenkit, mintha valami panacea lenne. Valójában csak ritkán megalapozott, ha pedig nem az, akkor elég sokba kerülhet a munkavállalónak. (Költségmentesség ide vagy oda.)

MACSKAJANCSI # 2014.06.21. 15:47

Kedves Mirelit87!

Én csak mint laikus sortárs szeretnék hozzászólni.
A munkavállalói azonnali hatályú felmondás okán a Mt. alapján jár egy havi távolléti díj és természetesen (ha jár) akkor a végkielégítés is.
Azzal egyetértek, hogy kockázatos dolog, de mi nem az... az is kockázatos, hogy várni, tűrni az alávaló munkáltatói kizsákmányolást.
Én munkavállalói azonnali hatályú felmondással szüntettem meg a munkaviszonyomat. A törvényben megjelölt mindkét okra hivatkoztam, az egyik ok a munkáltató fizetési kötelezettségének a megszegése.
Vártam, hogy ugyan bírósághoz fordul-e vitatni a felmondásomat, de nem tette, így ezt a lépést én tettem meg. Ezt 30 napon belül kell.
Aki "sáros" ugye nem az megy a bíróságra...

Nem akarom itt részletesen taglalni, mert hosszú és bonyolult, a lényeg az, hogy MINDENKÉPPEN ÉRDEMES ALAPOSAN UTÁNA JÁRNI, HOGY MILYEN JOGI LÉPÉSEKET LEHET TENNI. Mert az biztos, hogy a legtöbb szabályt és a törvényi rendelkezéseket megszegi a munkáltatód, a munkavállaló kárára!!! (betegszabadság igénybevétele, fizetett szabadság, fizetési kötelezettség, foglalkoztatási kötelezettség stb. stb.)
Én azt mondom, kell egy határ húzni mindenkinek magában, amit már nem lehet és nem érdemes eltűrni, annak ellenére, hogy nincs munkalehetőség, sok a fizetnivaló, családfenntartás stb. stb.
Mert ha nem húz az ember egy határt, utóbb bánja, hogy kár volt belerokkanni, idegileg beleroppanni egy-egy munkáltatói kizsákmányolásba.

snk_snk # 2014.06.21. 09:57

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni, problémámra nem találtam eddig választ itt a fórumon.

Vaterás esetem lenne, amihez tanácsot szeretnék kérni, privát eladás ügyben. Eladtam egy új, eredeti címkés terméket. A vásárló az áru kézhezvétele után pozitív értékelést adott rólam. Majd egy hét után jelezte, hogy a felső méretileg nem jó, mert kisebb, mint ahogy jeleztem a terméklapon. Elnézést kérve, jeleztem, hogy természetesen visszavásárolom. Amikor megérkezett az áru, akkor észleltem, hogy a nem abban az állapotban kaptam vissza, amiben küldtem, foltos, koszos volt az ujja. Ezt jeleztem a vevőnek, képet is küldtem, és megkérdeztem, hogy akkor hogy tudjuk rendezni a dolgot, hiszen a terméket már újként és hibátlanként nem tudom értékesíteni, amortizálódott a termék.
A vásárló elnézést sem kérve nekem esett, és többszöri levélváltás során sem volt együttműködő. Miután meguntam az agresszív levelezését, átutaltam neki az ellenérték 50%-át. Ő a vaterához fordult, akik felszólítottak, hogy fizessem vissza a vásárlónak a teljes vételárat. Az, hogy hibásan kaptam vissza az árut őket nem érdekli és azt javasolták a vevőnek, hogy tegyen feljelentést a rendőrségen. Az termék 4200,- Ft volt és 2100,- Ft-ért megy a harc.
Miután negatívan értékeltem a történtek után az értékelésre adott válaszában valótlan dolgokat állított rólam és a nevemet kiírta úgy, hogy abból rám ismerhetnek.
Mitévő legyek? Nem tartom jogosnak a dolgot, főleg, úgy, hogy én igyekeztem egyezségre törekedni, de a vevő erre nem hajlandó.
Köszönettel várom a javaslatokat!

ObudaFan # 2014.06.21. 06:48

Szóval akor a munkáltató azt csinálhat amit akar mert a dolgózó embernek nincs joga?

Nem egészen ezt írtam.

Halasztási kérelmet végrehajtónak vagy Bíróságnak kell benyujtani?

Halasztást, részletfizetést lehet kérni a bíróságtól is, végrehajtótól is.

abvc # 2014.06.20. 21:54

Jó napot kívánok!

Arra vagyok kíváncsi, hogy ha egy 18. életévét betöltött személynek (aki nem prostituált) szexuális szolgáltatás ellenében pénzt ajánlok fel akkor ez büntetendő-e.

foci2006 # 2014.06.20. 17:50

Kedves Zsolti81

Olvasva problémájat , nagyon hasonló esetben voltam.
Nem feltétlenül hazudott a baleset okozója.
A biztosító nem szívesen fizet! És ha ön ebbe bele nyugszik akkor ők nyertek!
Nekünk egy 3 millió forintos kárt okozott egy autó!
Biztosító nem fizetett, mert nem történhetet úgy!
Pereskedés lett belőlle!
Nyertem!
A kár okozó rendszáma benne volt a lökháritóban! Lenyomta formájában és ezt fényképen is meg volt!
3 év pereskedés volt!

A kár okozó szerintem korrekt volt, hogy fel ajánlotta a javítást
Innentől ez már csak jóindulat!
Minden jót és sok szerencsét!

Mirelit87 # 2014.06.18. 19:20

ObudaFan!
Szóval akor a munkáltató azt csinálhat amit akar mert a dolgózó embernek nincs joga?
Halasztási kérelmet végrehajtónak vagy Bíróságnak kell benyujtani?
Előre is kössz!

Mirelit87 # 2014.06.18. 19:20

ObudaFan!
Szóval akor a munkáltató azt csinálhat amit akar mert a dolgózó embernek nincs joga?
Halasztási kérelmet végrehajtónak vagy Bíróságnak kell benyujtani?
Előre is kössz!

ObudaFan # 2014.06.18. 18:52

Mirelit87

Én továbbra is úgy gondolom, hogy az azonnali hatályú felmondás minimum kockázatos lenne.

zsolti81 # 2014.06.18. 18:29

sziasztok! ha van valaki aki tudna segíteni vagy tanácsot adni az alábbi esethez,előre is köszönöm.

Ez év márciusában lakásfelújítás közben arra lettem figyelmes hogy a parkolóban lévő autónk riasztója megszólalt. Azonnal lesiettünk és a kocsink mellett egy furgont találtunk, ugyancsak álló helyzetben, kiapcsolt motorral. A tulajdonosa ott állt mellette és a jobb hátsó ajtón lévő sérülést nézegette. Kérdeztük hogy mi történt, ő azt mondta hogy nekitolatott. Mivel személyi sérülés nem történt így elővettük a baleseti bejelentő lapot és a párom kitöltötte és lerajzolta úgy, ahogy az úr elmondta, mondván a biztosító majd kifizeti. Az adatok korrekten ki vannak töltve. Beadtuk a biztosítóhoz ő pedig elutasította, mondván a káresemény műszakilag nem igazolható (úgy nem történhetett ahogy az úr mondta) és nem fizet. A kár egyébként 45000Ft. Felhívtuk az urat de ő azt mondta hogyha a biztosító elutasította akkor ő annyit tesz maximum hogy az ismerősével kijavíttatja. Tekintve hogy a távolság több mint 260km így az utazás ktg.-ét is neki kellene állni szerintünk. Erre ő nem hajlandó. Mit lehet tenni ilyen ügyben? Úgy néz ki hogy túl azon, hogy nem akar fizetni, biztosítási csalást is megpróbált elkövetni azzal hogy nem az igazat mondta.
Köszönjük ha vki tud használható tanácsot adni!