Online jogi tanácsadás


ius latratus # 2014.07.30. 14:56

Kb. 4 levelet maga elé vehetett, s megírta segélykiáltását.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.30. 14:52

A szabálysértési törvény 42. § (1) bekezdésének nincsenek is alpontjai.

Sherlock # 2014.07.30. 14:30

Azt nemtudom, hogy a Szab. tv. hogy került oda (meg a végrehajtó, meg az összes többi), de bemész a postára, kérsz 5000 Ft-ért illetékbélyeget és azt rányalod a részletfizetési kérelemre amit írtál, majd elküldöd a bíróságnak(?).

Mirelit87 # 2014.07.30. 14:17

Tisztelt Jogi Fórum!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy telefon tartozás miatt fizetési meghagyást kaptam a sok költözés miatt csak most ért utol a levél!
A bíróságtól ezt a szöveget kaptam!
Az eljárás jelen szakaszában részletfizetés iránti kérelem benyújtására van lehetőség.
Kérelmében adja elő milyen összegű részleteket tudna vállalni havonta.
Kérelmére rójon le 15 napon belül az (Szab.tv.)42 paragrafus (1) e./ pontja alapján 5000 forint eljárási illetéket.

Arra lennék kíváncsi hogy hova kell befizetnem az illetéket mert semmi számlaszám vagy valami, vagy a végrehajtónak aki kezeli az ügyet? Kérem segítsen hogy eltudjak indulni valamilyen irányba.
Köszönöm!!!

howr2@freemail.hu # 2014.07.28. 16:02

A problémám a következő:

augusztus 4-től behívtak közmunkára egészen február 28-ig. 8 órában 50.000-ért. Én szerettem volna visszautasítani, mert 3 hét múlva indulni fog egy idénymunka, ami igen jól fizet, viszont csak két hónapos időtartamra. DE: Ha vége lesz ennek az idénymunkának, 80 % a valószínűsége, hogy kapok egy határozatan idejű állást a közelben. Csakhogy ezt nem tudom a helyi önkormányzatnak bizonyítani.

A hivatalban közölték velem, hogy ha visszamondom ezt a hét hónapot, akkor többet ne is számítsak szoc. segélyre, mert az nekem innentől fogva nem jár. Döntsem el hogy elmegyek két hónapra dolgozni(az nem számít hogy utána lesz-e munkám és meddig), vagy vállalom az állandó civakodást és hajtépést a közmunkások tömeges létszámú csapatához csatlakozva. Erre a döntére kaptam két napot, pénteken kaptam meg a behívó levelet, mára már választ kellett adnom.
Augusztustól 55-en lennénk közmunkások egy 650 főt számláló kis faluban, még télen is, amikor aztán tényleg nincs munka ennyi embernek. Egyetlen egy üzem sincs helyben, mert folyton csak közmunkára pályázik a falu.
Lehet tenni valamit, hogy megkerüljem a kötelező(!) közmunkát úgy, hogy ha véletlen nem lesz munkám, azért ne zárjanak el a szoc. segély lehetőségétől?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 10:19

Sikkasztás lesz az, nem lopás.

lakbt69@gmail.com # 2014.07.23. 08:27

Tisztelt Jogi tanácsadó !

Olyan irányú kérdésem lenne, hogy a lányom vásárolt ez év májusában egy mobiltelefont, előfizetéssel. A barátjának adta kölcsön a telefont, valamint megegyeztek abban,hogy a számlát a barátja fizeti. Sajnos a kapcsolat nem tartott sokáig,mert szétmentek, de a számla tartozása a barátjának 70.000 Ft-int volt amit a mai napig nem fizetett ki.
A lányom abban hibás volt, hogy minden az ő nevén szerepel,csak a számlázási cím volt megadva a barátjának. Tudom,hogy a számlát a lányomnak kell kifizetnie,de arra van-e mód,hogy a telefont visszakapja bár ő már kérte tőle,de kiderült,hogy a barátja azt már eladta valakinek.

Ezek alapján van-e mód arra, hogy feljelentést tegyünk ellene, mivel a kölcsön adott telefonnal sajátjaként rendelkezett.

Előre is köszönöm a segítséget.

lakbt69@gmail.com # 2014.07.23. 08:19

Tisztelt Jogi Fórum !

Olyan irányú kérdésem lenne, hogy a lányom vásárolt ez év májusában egy mobiltelefont, előfizetéssel. A barátjának adta kölcsön a telefont, valamint megegyeztek abban,hogy a számlát a barátja fizeti. Sajnos a kapcsolat nem tartott sokáig,mert szétmentek, de a számla tartozása a barátjának 70.000 Ft-int volt amit a mai napig nem fizetett ki.
A lányom abban hibás volt, hogy minden az ő nevén szerepel,csak a számlázási cím volt megadva a barátjának. Tudom,hogy a számlát a lányomnak kell kifizetnie,de arra van-e mód,hogy a telefont visszakapja bár ő már kérte tőle,de kiderült,hogy a barátja azt már eladta valakinek.

Ezek alapján van-e mód arra, hogy feljelentést tegyünk ellene, mivel a kölcsön adott telefonnal sajátjaként rendelkezett.

Előre is köszönöm a segítséget.

András61 # 2014.07.04. 18:09

Sziasztok! Egy furcsa kérdésem lenne. :) Lehet vásárolni az interneten "RENDŐRSÉG" feliratú pólókat. Amennyire tudom, ez nem számít hivatalos egyenruhának, mégis gyakran látni, hogy hordják a rendőrök.

A kérdésem az lenne, hogy a lentieket megsértem-e azzal, ha egy ilyen pólót például:

  • Jól láthatóan kiteregetek az erkélyre "száradni".
  • A leparkolt autó ülésén jól láthatóan ottfelejtem.

Hisz: nem hordom, nincs rajtam.
Másrészt megtévesztésből teszem? Nyilván, de ezzel másoknak kárt nem okozok.

A rendelet, amit találtam:
Jogosulatlan címhasználat

14. § (1) Aki mások előtt őt meg nem illető címet használ, illetőleg kitüntetést vagy egyenruhát jogosulatlanul visel,

húszezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Aki mások előtt

  1. a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló törvényben meghatározott szervek rendszeresített egyenruháját, rendfokozatát, jelvényét, kitüntetését, ezek utánzatát jogosulatlanul viseli, továbbá az e szervekre utaló feliratot, matricát ruháján vagy járművén jogosulatlanul feltüntet(...)

ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

fabiola22 # 2014.06.28. 06:17

A távfűtő művekkel is a haszonélvező szerződött, az Ő nevén volt a számla is. A tulajdonos sehol nem szerepel. Amikor a lakás adás-vételi szerződését írták, a tulajdonos még kiskorú volt. Így is kell fizetnie????

Betyárkörte # 2014.06.27. 19:16

Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.27. 15:01

A távfűtés biztosan, a többinek a konkrét szerződésétől meg az általános szerződési feltételeitől függ. (Az azért biztosan nem igaz, hogy a tulajdonos nem írt alá semmit, mert ha nem tette volna, akkor nem szerződnek az ő ingatlanán mással.)

fabiola22 # 2014.06.27. 13:50

Kedves Jogászok!
Talán elkerülte figyelmüket a kérdésem, ezért újra felteszem, mert nagyon fontos lenne a válasz:

Szeretném kérdezni, hogy a közműcég követelheti-e a tulajdonostól a haszonélvező által be nem fizetett számla értékét? A közműcéggel a haszonélvezőnek volt szerződése, a tulajdonos semmilyen papírt nem írt alá. Ha lehet, kérnék jogszabályhelyet is feltüntetni a válaszban. Köszönettel: Fabiola

ObudaFan # 2014.06.27. 09:13

A jegybanki alapkamatnak megfelelő késedelmi kamatot lehet kérni.

Betyárkörte # 2014.06.26. 17:59

Tisztelet!

A kérdésem a következő lenne.
2014.02.28-án üzemi balesetet szenvedtem.
A cég amelynél dolgozom csoportos életbiztosítást fizet minden dolgozójára. Az üzemi balesetet követő egy héten belül a biztosítónak jelezték a balesetemet. A biztosító bekérte az összes orvosi dokumentációt, és kb. két hónappal később megítélte a kártérítési összeget. 2014.05.27-én azt a válaszlevelet kaptam, hogy levelükkel egy időben átutaltak a címemre 107500 forint kártérítési összeget. Ez mind a mai napig 06.26 nem érkezett meg.
Több emailt is írtam a biztosítónak, de egyikre sem kapok választ.

Mennyi ideig ülhetnek a kártérítési összegen? Esetleges késlekedés esetén kell-e valamiféle késedelmi kamatot fizetniük?

Előre is köszönöm a segítséget!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.06.26. 16:15

manyoka: ez most komoly? mégis mire perelnéd őket? a kettő kártya különböző. ha a bank küld egy hitelkártyát, azt nem kötelező ám felhasználni, ollóval össze is lehet vágni kis apró darabokra.

gerbera317 # 2014.06.26. 09:18

A korábbi hitelügylet - te magad írtad: lezárva. Tehát ez nem előzménye a kérdésednek, felejtsd el.

Egy szép napon kaptál - kéretlenül, de ez mindegy - egy hitelkártyát, amit - te magad írtad - köszönettel el is fogadtál és használtad. Vagyis szerződtél a Cetelemmel. Ezek után te akarsz pereskedni? Nemá'!

manyoka # 2014.06.26. 09:12

Üdvözlöm!

A problémám ill. kérdésem az alábbi:

5 évvel ezelőtt volt egy hitelkártya tartozásom az akkor még Cetelem banknál /azóta Oney lett/. Mivel elmaradásom volt, többszöri fenyegetésükre sikerült visszafizetni egyben a tartozásomat, amire meg is kaptam tőlük a levelet, hogy tartozásom rendezve, ezzel a HITELÜGYLET LEZÁRVA.
Idén / 5 év után megint kiküldtek postán egy kártyát, amit én mivel nehéz anyagi helyzetben voltam CHF-es tartozás miatt/ igénybe vettem. Se kérelem nem ment feléjük kölcsön ügyben, sem szerződésünk nincs, perelhetem-e őket, főleg hogy az 5 ével ezelőtti ügyleti számra hivatkoznak, amit ők levélben már lezártnak tekintettek.

Válaszát köszönettel várom. Nagyné

ObudaFan # 2014.06.26. 05:06

Megpróbálhatod kérni a büntetőeljárásban is, nincs kockázata, de szinte biztos, hogy inkább külön polgári perben fog az menni.

fabiola22 # 2014.06.26. 03:27

Szép napot!
Szeretném kérdezni, hogy a közműcég követelheti-e a tulajdonostól a haszonélvező által be nem fizetett számla értékét? A közműcéggel a haszonélvezőnek volt szerződése, a tulajdonos semmilyen papírt nem írt alá. Ha lehet, kérnék jogszabályhelyet is feltüntetni a válaszban. Köszönettel: Fabiola

Csabees6639 # 2014.06.25. 19:28

Ha jól értem, akkor - mivel vagyoni kár nem keletkezett - semmilyen igénnyel nem léphetek, nem kell fellépjek? Nincs ügyvédem, de hülyeséget nem akarok utólagosan tenni.

ObudaFan # 2014.06.25. 19:20

A magánfél a terhelttel szemben azt a polgári jogi igényt érvényesítheti, amely a vád tárgyává tett cselekmény következtében keletkezett.
Az elsőfokú ítéletig ezt bármikor bejelentheted.
Sérelemdíjat azt azért inkább külön polgári perben.

Csabees6639 # 2014.06.25. 17:00

Tisztelt Jogi Fórum!

Mai napon egy büntetőperben sértettként idézett a bíróság. A bírónő a meghallgatásom elején megkérdezte, hogy kívánok-e polgári jogi igénnyel élni. Mivel nem ismertem ezt a kifejezést, tanácstalan voltam. Utólag szeretném tisztázni, hogy ez mit jelent? Később a per folyamán előterjeszthetem-e még az igényem? Mi a teendőm? Habár vagyoni károm a bűncselekmény során nem történt, itt terjeszthetem elő a sérelemdíj iránti igényem? Vagy hogy működik ez az egész?

Válaszukat előre is köszönöm!

corbis # 2014.06.25. 14:30

Azért most került felszínre az óvodai probléma, mivel a GYED-en tartózkodó óvónő időről- időre belátogat (a volt csoportjába is).A gyerekek a jelenlegi óvónőtől kérdezték, hogy "ugye nem marad itt velünk". S az egyik szülő ezért fogalmazta meg a levelet (a gyermek szorongva mesélte otthon az óvónői látogatást),s a levélből kiderült, hogy az óvónő állapotosságára való tekintettel nem jelentették akkor a problémát.Tudták, hogy úgyis más óvónőjük lesz.Türelemmel kivárták ezt az időszakot. Most meg azért fogalmazódott meg a levél, hogy ne engedélyezzük, hogy a volt csoportjába belátogasson, s ezáltal egy- egy gyermek frusztrált állapotba kerüljön. Ez a magyarázata a kései panaszlevélnek.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.24. 18:58

15 nap. Na jó, a tudomásszerzéstől számítva.