Online jogi tanácsadás


zorro123 # 2017.07.03. 16:37

Kedves Tanácsadó!
A kérdésem az lenne hogy ma magyarországon kötelező e a gyerekeknek személyi igazolványal rendelkezniük,vagy sem ...Illetve csak 14 éves kortol? És az a bizonyos 2009 es törvény mindenkire vonatkozik vagy csak a törvény utánn születettekre?

Válaszát előre is köszönöm.

Glück Roland

F.csaba # 2015.10.22. 15:26

Szekszárdi Vagyonkezelő ellenében személyiségjog megsértése miatti perben a Szekszárdi Törvényszéken elvesztettem a pert!
A bíró szerint, ha valaki azt a valótlan híresztelést és állítást teszi rólad hogy te jogtalanul parkolsz és így nem tartod be a helyi közigazgatási rendelkezéseket és azokkal szemben akik betrtják, te jogtalan előnyt szerzel nem minősül a te emberi méltóságod megsértésének !
Mellesleg meg meg lett jegyezve, hogy mi maga egy

Don Quijote, hogy a bíróságtól azt kéri, hogy a parkoltató társaság fizesse vissza mindazoknak a parkolási pótdíjakat melyeket jogtalanul szedett be ?
smile hangulatjel

Kérdezem tőletek, hogy szerintetek sérti- e az emberi méltóságot, ha valótlanul állítják rólatok, hogy jogtalan előnyt szereztetek, és nem tartjátok be a közigazgatási rendeleteket, az által, hogy jogtalanul használjátok a fizetős parkolót ?

F.csaba # 2015.10.22. 12:57

Tisztelt admin, ma reggel feltettem egy szócikket és mindez idáig még nem jelent meg , Várható a megjelenése?

  • fcs-
F.csaba # 2015.10.22. 06:31

Szekszárdi Vagyonkezelő ellenében személyiségjog megsértése miatti perben a Szekszárdi Törvényszéken elvesztettem a pert!
A bíró szerint, ha valaki azt a valótlan híresztelést és állítást teszi rólad hogy te jogtalanul parkolsz és így nem tartod be a helyi közigazgatási rendelkezéseket és azokkal szemben akik betrtják, te jogtalan előnyt szerzel nem minősül a te emberi méltóságod megsértésének !
Mellesleg meg megjegyezte, hogy mi maga egy

Don Quijote, hogy a bíróságtól azt kéri, hogy a parkoltató társaság fizesse vissza mindazoknak a parkolási pótdíjakat melyeket jogtalanul szedett be ?
smile hangulatjel

Kérdezem tőletek, hogy szerintetek sérti- e az emberi méltóságot, ha valótlanul állítják rólatok, hogy jogtalan előnyt szereztetek, és nem tartjátok be a közigazgatási rendeleteket ?

folyami géb # 2015.10.21. 18:14

Nem. Nem ő dönt, hol tölti a büntetését, ezért az nem róható fel neki, ha átszállítáják. Viszont azt többször mondtam már, hogy semmiféle kedbvezmény nem jár, hanem adható.

Vlilla # 2015.10.21. 16:23

Kérdezni szeretnék olyan lehetséges ha valakit átszállítanak vagyis nem ott tölti a büntetését ahova a behivoja érkezett akkor elveszti a kedvezményét ami jár neki?

folyami géb # 2015.09.28. 16:47

Az ellenőrző rendőrökön kívül más nem is fog jönni. Kérd a bírótól, hogy részlegesen oldja fel a házi őrizette, amíg elmész a cuccodért. Egylbbként bárhová akarsz menni, meegteheted - bírói engedéllyel.

zeszu # 2015.09.26. 14:14

Tud valaki információt adni a házi őrizetről? Második napja engedtek ki előzetesből a pkkb-n,célirányosan kellett a lakhelyemre utaznom.Nem mehettem el még az előzetesben maradt cuccaimért sem.Nem kaptam még nyomkövetőt sem,de mióta itthon vagyok,a kutya sem jött felém.

drviki # 2015.09.25. 17:22

Tisztelt Jogászok!

Tudja valaki, hogy az erkölcsi bizonyítványban milyen gyorsan jelenik meg a foglalkozástól eltiltás? Nekem a válasz most "élet mentő" lenne...

Köszönöm szépen!

Jogizokni # 2015.09.25. 14:20

Tisztelt ügyvéd úr, legyen szíves világosítson fel.
Kárunkra lopás történt a tettest elfogták. A bíróságtól ma kaptuk meg az ítéletet amelyben az áll, hogy a vádlottat bűnösnek találták és kötelezték a kárunk kifizetésére az ítélet jogerőre emelkedésétől számított 30 napon belül.A jogerőre emelkedés napja 2015. június 30.
Néhány bekezdéssel később azt írják, hogy a sértett polgári jogi igényt terjeszthet elő az xy Ft kárra vonatkozólag.
Kérdésem: Mi a teendő ilyenkor? Nekünk kell pereskedni és újra bíróságra menni, hogy megkapjuk a pénzünket? Mivel a kárunk 100 000 Ft alatti érdemes bármit tenni, vagy a perköltség elvinné az összeget?
Köszönöm, ha tud segíteni.

ObudaFan # 2015.09.25. 14:14

plattmolly

Büntetni azt nem. Esetleg kártérítési felelősséged az lehet, ha kifejezetten támadásra tenyésztett kutyáról van szó.

ObudaFan # 2015.09.25. 14:12

netudki

Ha közvádas bűncselekmény látszik megállapíthatónak, akkor a bíróság ezt teszi. Ebből persze még nem következik, hogy valóban el is követtél közvádas bűncselekményt, csak az, hogy ha a feljelentésben foglaltak mindenben igazak, akkor ez lehet közvádas bűncselekmény.

ObudaFan # 2015.09.25. 14:10

Ha jött válasz azóta, akkor igen. HA esetleg nem jött válasz, akkor, kérem, próbálkozzon újra.

enablet # 2015.09.24. 18:50

Tisztelt Ügyvéd Úr! a kérdésemet az imént e-mailben juttattam el önhöz,az obudafan@freemail.hu címre. nem tudom,helyesen tettem,hogy e-mailben kérdeztem?

netudki # 2015.09.22. 14:57

Tisztelt Ügyvéd úr!
Az lenne a kérdésem, hogy ez év márciusában kaptam 2 év próbára bocsátást számítástechnikai rendszerek elleni bűncselekmény miatt. Ugyanezen időszakban indult egy nyomozás önbíráskodás, rágalmazás miatt ellenem, melyből az önbíráskodást lezárta a rendőrség bűncselekmény hiányában. A felperes továbbvitte magánvádlóként a rágalmazást, és a mai tárgyalás végén valami olyasmit mondott a bíró, visszaadják az ügyészségnek a vádat. Ez miért van? Jogszerű?
Előre is köszönettel.

plattmolly # 2015.09.22. 13:41

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mi a helyzet abban az esetben, ha a kutyám a saját kertemben megtámad egy olyan embert, akit nem engedtünk be, tegyük föl fogta magát és mondjuk egyszerűen besétált csengetés meg minden nélkül a kertbe mert véletlenül nincs bezárva a kapu.Vagy mondjuk egy betörő ha bejönne.Ha kiteszem a kapura, hogy a kutya harap és van normális kerítés is akkor engem büntethetnek e ha mondjuk megharapja az illetőt?Kistestű kutyáról van szó.

Dr.Attika # 2015.09.21. 16:46

De már illetéket sem. Bejelentési kötelezettség van a NAV felé.

flfr147 # 2015.09.21. 13:22

Sziasztok!

Az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni:

Megvásárolt ingatlan klímásként volt meghirdetve, az adás-vételi szerződésben külön azonban nem került nevesítésre a klíma, mint az ingatlanban a vásárlás után maradó berendezés.

Átadás-átvétel napján eladó azt mondta, hogy mivel hibás lett a készülék, ezért leszereltette a kül- és beltéri egységet egyaránt, ám ezt dokumentumokkal nem tudja igazolni.

Kérdésem az lenne: köteles-e az állítólagosan hibás készüléket, vagy mondjuk egy ugyan olyan típusú szintén hibásat visszaszereltetni az eladó az ingatlanba, vagy jogosan járt el és a vevő nem követelhet semmit?

Előre is köszönöm a választ.

Immaculata # 2015.09.21. 10:41

Sohasem kellett, legfeljebb illetéket.

michael7 # 2015.09.21. 08:44

Üdv!
Kérdésem a következő:
Egyenesági rokon pénzt ajándékoz. Kell-e utána szjá-t fizetni?

folyami géb # 2015.09.21. 05:13

Kedves vlila, azt hiszem, én értem a kérdését.

Egy jó és egy rossz hírem van. A rossz, hogy valóban igaz: amit a párja előzetesben töltött, az a 2 évbe számít be, az elrendelt 10 hónapba akkor sem, ha többet ült, mint a 2 év 2/3 része.

A jó hír, hogy a felfüggesztettből is kaphat kedvezményt, tehát csak az alkalmazott jogszabálytól függő kétharmad, vagy háromnegyed részét kell letöltenie, utána mehet feltételesre.

Immaculata # 2015.09.20. 18:25

varga edit

Ha az após házát elárverezik, akkor az csak nagyon alacsony áron fog történni, a fennmaradó hitelt az adósoknak egyösszegben kell megfizetniük.

Immaculata # 2015.09.20. 18:21

kpz1

Nem, feljelentést kell tenned a rendőrségen.

Immaculata # 2015.09.20. 18:20

A felfüggesztett büntetés azt jelenti, hogy a letöltés alól van felfüggesztve arra az időre, amennyire megállapították. Ha nem követ el újabb bűncselekményt, akkor a felfüggesztett időt nem kell letöltenie.

Vlilla # 2015.09.20. 18:17

Tisztelt szakértő!Párom most kapta meg a behívóját 2év 10hónapról.Ebből előzetes letartóztatásba töltött 21hónapot.Majusba 23os kedvezménnyel kiengedtek szabadlábra vagyis a bíró kitöltötnek tekintette.A 10honap az felfügesztettje.Az a kérdésem lenne mennyi időre kell még bemennie?felfügeszettre is van kedvezmény?Miért 2év10honapra kapta a behívót ha mar az egyiket kiülte?igaz hogy előzetes letartóztatásba nem lehet felfügesztettet ülni?előre is köszönöm válaszát!