Online jogi tanácsadás


ObudaFan # 2018.11.27. 14:41

Felfüggesztett szabadságvesztés esetén a bíróság az elítéltet kérelemre utólag mentesítésben részesítheti, ha erre érdemes, és a próbaidő fele része, de legalább egy év már eltelt.

archangel # 2018.11.28. 20:22

T. Jogi Fórum !
Hogy kérhetem a rendőrségnél, - az 5 évre "letétbe" helyezett - rólam készült fotókat, hogy tegyék ad acta. Esetleg az eljáró bírót kérjem meg, h. "hasson oda", uis, ahogy ismerem- több évtizede - a Magyaro.-i ügyintézéseket..... Vagy csak nekem kell egy egyszerű "szívhez szóló" levélben kérnem, h. felejtsenek el, egyszer s mindenkorra ? Uis, ennek nagyon kicsi,a megmozdító ereje. Ügyvédem volt, de elfelejtett, így ő (igen, így kis betűvel, van miértje) nem jöhet szóba
Köszönettel várom Szíves Válaszukat
archangel

drbjozsef # 2018.11.29. 06:49

Persze.

Kérni bármit lehet.

Vadsuhanc # 2018.11.29. 06:56

archangel

Pontosan mi a problémád lényege és mit értesz az 5 évre "letétbe" helyezett - rólam készült fotók alatt?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.29. 07:20

Rabosították.

Vadsuhanc # 2018.11.29. 07:29

:-) erre gondoltam én is.

Akkor a kérdező mazsolázzon 2009. évi XLVII. törvényben amely a bűnügyi nyilvántartási rendszerről, az Európai Unió tagállamainak bíróságai által magyar állampolgárokkal szemben hozott ítéletek nyilvántartásáról, valamint a bűnügyi és rendészeti biometrikus adatok nyilvántartásáról szól.

Nahajm # 2018.11.29. 16:20

Üdvözlök Mindenkit!
Büntetöperben fellebbeztem az ítélet ellen, a kezelöirodán azt mondtàk beérkezett, és,hogy nem jogerös még az ítelet.
Ma viszont kikuldtek az íteletett, azzl a tájékoztatàssal, hogy felterjesztik a Törvenyszèkre. Ez azt jelenti,hogy mègis jogerös??

Vadsuhanc # 2018.11.29. 16:24

Az első fokon eljáró bíróság ítéletét kaptad kézhez. Nem jogerős. A fellebbezésed kapcsán el fognak járni és dönteni fognak.

Nahajm # 2018.11.29. 16:36

Köszönöm szépen Vadsuhanc! Tehat ha az ítelet hamarabb felkerül a Törvenyszèkre,mint az en fellebbezésem, akkor sincs gond? Bocsanat, csak nagyon megijjedtem. Öbb,mint 2 hónapja volt a tárgyalás, utana fellebbeztem 3 napon belül, 2 napja hivtam fel a kezelöirodat es azt mondtak minden rendben van.

Nahajm # 2018.11.29. 16:36

Ebben az íteletben szó sem esik a fellebbezésemröl :(

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.29. 16:38

Pont azért terjesztik fel, mert fellebbeztél.

Nahajm # 2018.11.29. 16:43

Köszönöm szépen a megnyugtató valaszukat! Szep estet kivànok!

Drszedlak # 2018.11.30. 17:27

Akkor eddig nem jól tudtam,hogy az elsöfokon jogerös íteleteket is a Törvenyszèkhez terjesztik fel? Egyebkent a bírósagi vegzéseken adhatnanak bövebb felvilagositast, mondjuk azt,higy azert terjesztik fel,mert fellebbeztek az ítelet ellen. Nem mindenkinek evidens...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.30. 17:35

A fellebbezés híján első fokon jogerőre emelkedett ítéletet nem terjesztik sehova. (Épp ellenkezőleg: a másodfokon meghozott ítéletet az aktával együtt visszaküldik az első fokra, és az kézbesíti a feleknek.)

segitség11 # 2018.11.30. 18:22

Üdvözlet! Következőben szeretnék segítséget kérni! Felszeretnék mondani az ügyvédemnek postai úton. Következőképpen:- Megköszönve eddigi munkáját, melyet a Kaposvári Járásbíróság előtt folyamatban volt ...................... számú, szülői felügyeleti jog rendezése iránti perben a képviseltemben végzett, a mai nappal a megbízását felmondom. Kérem, hogy a bíróságot a fentiekről tájékoztatni szíveskedjen, közölve azt is, hogy az iratokat a levelem átvételének napjától már ne Őnnek, hanem nekem küldjék postai úton. Kérem, hogy iratot ne vegyen át és elektronikusan se töltsön le az ügyembe. Ez Így megfelelő?

Biri007 # 2018.12.01. 21:13

Szèp estét!
Szeretnem megkerdezni,hogy az ügyésznek kötelezöe a vádiratot küldenie?
Egy olyan levelet kaptam amiben az all,hogy xy büncselekmény miatt a Be. 423. § (3) bekezdese èrtelmében tájékoztat, hogy benyújtotta a vádiratot a bírósàghoz, ergo vádat emelt. Nem èrtem a hivatkozást, (fogalmam sincs mi ez a bekezdes) illetve nekem nem kellett volna errol kapnom egy vádiratot?

Biri007 # 2018.12.01. 21:32

Lehetséges,hogy azèrt nem kuldte ki a vàdiratot , mert elözetes letartóztatasba akar helyeztetni?

Biri007 # 2018.12.01. 21:50

Közben rájötte, hog6 a bíróság küldi ki a vádiratot. Akkor pár nap múlva (30 napon belül ) meg kell érkeznie ?

M62David # 2018.12.02. 19:21

Tisztelt fórumozók ! Segítséget szeretnék kèrni . Engeem 1 év 6 hónapra eltíltottak "szemèlygèpkocsik vezetèsètöm" kb 3 hónapja ez le is járt. De utànkèpzèsre köteleztek. A Minap beszambásztam a Oroszlányi kormányablakba, infóèrt hogy hogy is kezdjem el a procedúrát . Ott közöltèk velem hogy, nem is èrtik mèrt vagyok utánkèpzrèsve kötelezve+ a jogsimat is bevontàk . Gyakorlatilag a lóhajtàsimnak meg kellet volna maradnia Sajnos ezek a papirok Miskolcon hevernek ès, a határozatot is ott hozták akkor oda kellene mennem! Kérdèsem a következő. Mivel Èn nem lebbeztem fel van e esèlyem, hogy ezt a hatàrozatot megsemmisítik, ès mi ennek a rendje?

drbjozsef # 2018.12.02. 21:55

Vagy Te keversz valamit, vagy a kormányhivatal.

Utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek, akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra a járművezetéstől eltiltott.

Neked utánképzésre kell menned, ez nem kérdés.

Hogy miért nem kezdted már el rég, az a kérdés. Ha meglenne, sokkal hamarabb visszakaphattad volna a jogsid.

M62David # 2018.12.03. 09:49

Kinek kell utánképzésen részt vennie?
A közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény rendelkezései szerint utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek,

  1. akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra, illetve
  2. akit a bíróság közlekedési bűncselekmény elkövetése miatt a járművezetéstől eltiltott, továbbá
  3. akinek vezetői engedélyét a közúti közlekedési előéleti pontrendszer alapján az eljáró hatóság visszavonta.

A vezetői engedély csak abban az esetben adható vissza, ha az érintett személy igazolja, hogy az utánképzésen részt vett. Az utánképzésen nem kell részt vennie a járművezetőnek, ha az eltiltás csak járműkategóriára vagy járműfajtára terjed ki, és az a vezetői engedély visszavonásával nem jár.

vikk93 # 2018.12.05. 14:41

Tisztelt fórumozók!
Autómat a rendőrség lefoglalta mint lehetséges bűncselekményből származó vagyon/lopott pénzből vásárolt autó. Az ügy bíróságon van, büntetőeljárás zajlik. A bírósági szakasz alatt a bíróság az autómat úgy döntött eladja, ráadásul jóval áron alul, levonva belőle a tárolási költséget is. Jogerős ítélet még sehol. Ilyet hogyan tehetnek meg, mi van a tulajdon jogával? Kérem segítségüket.

vikk93 # 2018.12.05. 14:43

Elnézést, azt lehagytam, hogy az autó eladása meg is történt...

Vadsuhanc # 2018.12.05. 15:45

A gépjárművedet elkobozták. A gépjármú tulajdonjoga az elkobzással - a törvény eltérő rendelkezése hiányában-az államra száll.

De ezekről kaptál " papírokat " nem?

vikk93 # 2018.12.05. 20:21

Igen kaptam papírokat. Az autót mindenhol lefoglalt gépjárműként említik. Elkobzásról semmit nem kaptam..
"A bíróság megállapította hogy a lefoglalt dologra a bizonyítás érdekében nincs szükség, a gépkocsi tárolásával kapcsolatban (290nap) 205.900Ft költség merült fel. Ez alapján megállapítható hogy a gépkocsi további tárolása aránytalanul nagy költséggel járna. Ez alapján az előzetes értékesítést rendelték el. "
Csak nem tudom mire fel, mikor nincs bizonyítva semmi, nincs ítélet, folyik az ügy.