Albérleti gondok


wers # 2020.05.07. 07:15

Ezt a lakást ő már elengedte, ahhoz a pár hónaphoz ragaszkodik ami még hátravan.

hamarosan lejárna, majd a nyár közepén

Erre írtam, ha igaza is van a másik tulajnak, ezt a békát le kell nyelnie, ha ToRobi nem tud előbb költözni. Szinte kizárt gyorsabban egy bírósági döntés + kilakoltatási procedúra.

De ismert az emberi normális kommunikáció is, beszéljék meg, egyezzenek meg.

Én biztos ezerrel csomagolnék és másik lakást keresnék. De a "hamarabb költözök" verziónak nálam ára lenne.

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.05.07. 07:33

Szinte kizárt gyorsabban egy bírósági döntés + kilakoltatási procedúra.

Ha visszaolvasod a hozzászólásait akkor ő arra gondolt, hogy odamegy a "vadbarom" egy rendőrrel este 8:00 kor és 8:10 re kirakják a cuccaival a lakásból.
Ez nyilvánvalóan nem igy működik, (pláne ha van bérleti szerződése), de ő ezt egy 3 diplomás jogásztól akarta mindenáron de mindenáron olvasni, erre meg mit lehet?

Szomorú örökös # 2020.05.07. 07:37

odamegy a "vadbarom" egy rendőrrel este 8:00 kor és 8:10 re kirakják a cuccaival a lakásból.

Ez jó, mert akkor a bérlőnek már nem is kell kihívnia a rendőrt, ott lesz helyben. Bemutatja neki az érvényes bérleti szerződését, majd a rendőr közli a társtulajdonossal, hogy az exével próbálják lezongorázni, őket meg inkább hagyják ki a játékból, mert az önbíráskodásban a szerv nem fog neki segíteni. Ennyi!

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.05.07. 07:39

Kivételesen 1et értünk Örökös, sose gondoltam volna hogy lesz ilyen

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.05.07. 07:48

Amúgy számomra az a legfurcsább, hogy állítólag ügyvéd írta nekik a bérleti szerződést, abban meg talán illene szerepelnie, hogy a bérbeadó milyen jogcímen adta a bérbe a lakást, mondjuk 1/1 tulajdonosként, (vagy más), tehát nem most kéne ezt egy tulajdoni lap lekérésével tisztázni..

ToRobi # 2020.05.07. 07:58

Nos a helyzet: Most volt itt a bérbeadó férje. Teljesen normális pasas, nem erősködött, csendesen határozottan beszélt, nagyon magabiztos, tekintélyt parancsoló az egész egyénisége. Még szimpatikus is volt. A feleség kicsit túl tolta a dolgot, de látszik hogy tart tőle.
Június 30-ig, a szerződés végső napjáig maradhatok, de addig keresnem kell másik helyet, és elpakolni. Itt az isten háta mögött nem egyszerű olyan lakást találni ami árban és minőségben is ilyen mint ez, ezzel bajban leszek.A buszmegálló a lakástól 20m, a vasútállomás két utcányira, boltok is néhány percre. Mennyire szigorú a jog, ha véletlenül a szerződés utolsó napjáig nem sikerülne mindent megoldani? Van valamennyi türelmi idő amire hivatkozhatok?

wers # 2020.05.07. 08:05

Mennyire szigorú a jog, ha véletlenül a szerződés utolsó napjáig nem sikerülne mindent megoldani? Van valamennyi türelmi idő amire hivatkozhatok?

Semennyi. Egy éve is tudtad, hogy ezt írtad alá. Nem ér váratlanul, hogy lejár a szerződés.

ToRobi # 2020.05.07. 08:06

Egy fontos részletet nem írtam bele az előzőbe. A héten írnak adásvételi szerződést a vevővel a pasas elmondása szerint, és Július 1-e a vevőnek az átadás dátuma. Nekik is addigra kell kiürítve átadni a lakást, és a hozzá tartozó pincét és tároló helyiséget.

ToRobi # 2020.05.07. 08:10

wers:

"Semennyi. Egy éve is tudtad, hogy ezt írtad alá. Nem ér váratlanul, hogy lejár a szerződés."

Igen azt tudtam, sőt az én kérésemre lett ennyi bérleti idő meghatározva, mert akkor még nem tudtam hogy ez az új munkahely mennyire fog beválni. Abban maradtunk akkor, hogy ha a munkahely is beválik, és az albérlet is, akkor hosszabbítjuk x idővel. Ez most hirtelenül jött, és váratlanul ért. Maradtam volna, erről februárban meg is egyeztünk szóban a bérbeadóval.

wers # 2020.05.07. 08:12

Tartsd magad ehhez a dátumhoz. Ha nem költözöl ki nagyon sokba kerülhet neked.

Add át a lakást a szerződés szerinti állapotban.

Ha arra gondolsz, akkor neked nem kell az ő cuccaival foglalkoznod, de nem is kell engedned, hogy addig ő bemehessen és pakolhassa a magáét.

Te 30-án átadod, legyél jófej, és a reggeli órákba. Lesz egy napja pakolászni. Ez már legyen az ő baja, miért nem hagyott magának több időt.

wers # 2020.05.07. 08:15

ToRobi, nem vigasz, de még mindig jobb, mint ha egy héttel jun.30. előtt szóltak volna. Ezzel számolni kell albérleteknél. Az általános felmondási idő 30 nap.

ToRobi # 2020.05.07. 08:24

wers : Nem volt írásbeli felmondás, csak szóbeli közlés, ha ez felmondásnak számít.
Az a helyzet, hogy a bérbeadó hölgy a lakásban lakik, és időnként a gyerekei is itt vannak amikor látogatni jönnek. Mint kiderült a férjnek is ez a bejelentett lakcíme, ugyanis külföldön dolgozott miután leszerelt a rendőrségtől. Ugyanis ezt is most tudtam meg, hogy ex rendőr.
Valami rémlik a mostani járványhelyzet miatti kilakoltatási moratóriumról. Ha nem sikerülne időben számomra is megfelelő árú és minőségű lakást találni, akkor az adhat valamennyi védettséget? Nem akarok rájátszani, de ha valami miatt csúszna a költözésem, akkor jelent ez valamit?

wers # 2020.05.07. 08:28

Nem volt írásbeli felmondás, csak szóbeli közlés, ha ez felmondásnak számít.

Valamit félre értesz. Határozott idejű szerződést nem kell felmondani, az megszűnik a szerződésben meghatározott dátummal.

wers # 2020.05.07. 08:29

Azt a 30 napos felmondási határidőt csak példának írtam, vigaszul, lehetne rosszabb is.

ToRobi # 2020.05.07. 08:30

wers: " Ha nem költözöl ki nagyon sokba kerülhet neked."

Ezt hogy értsem?

wers # 2020.05.07. 08:41

A hatósági kényszer kilakoltatásnak költségei vannak. Nem is kevés. (ügyvéd, bíróság, végrehajtó..)

De ha nem is juttok el a kényszer kilakoltatásig a bérbeadók minden felmerült költségüket követelhetik tőled. Ez több minden lehet, pl. mit kötnek ki a vevővel, ha nem tudják időre átadni a lakást.

drbjozsef # 2020.05.07. 08:46

ToRobi,

Ha nem sikerülne időben számomra is megfelelő árú és minőségű lakást találni, akkor az adhat valamennyi védettséget?

Vészhelyzet ideje alatt nincs helyszíni eljárás, nincs hatósági kilakoltatás.

ToRobi # 2020.05.07. 08:53

drbjozsef: "Vészhelyzet ideje alatt nincs helyszíni eljárás, nincs hatósági kilakoltatás."

Nem áll szándékomban, de ez érdekes helyzeteket alakíthat olyan esetben amikor eladásra kerül egy lakás vagy ingatlan, mert akkor a bérlő megakadályozhatja az eladást?

drbjozsef # 2020.05.07. 09:21

Ez most eleve egy "érdekes" helyzet.

Igen. Meg tudja akadályozni - jogellenesen, tehát annak minden későbbi jogi következményével.

wers # 2020.05.07. 09:29

Vészhelyzet ideje alatt nincs helyszíni eljárás, nincs hatósági kilakoltatás.

Utána viszont végrehajtható, költségei közben keletkezhetnek. Azt majd követelhetik, rád terhelhetik ToRobi, a többivel együtt.

Valahogy én elkerülném.

ToRobi # 2020.05.07. 10:13

wers: Hangsúlyozom nem célom szemétkedni és betartani, vagy gátolni az eladást. Sem emberileg sem morálisan nem fér bele az értékrendembe az ilyen hozzáállás, és el is ítélem aki ilyet megtesz. Nem tagadom rosszul esett ez a hirtelen és váratlan bejelentés, főként azután, hogy nem régen beszéltünk a hosszabbításról, és bele is éltem magam. Ez van, elfogadom, mindent megteszek hogy emberileg és jogilag is helytálló legyen a helyzet. Csak mint említettem itt nem könnyű olyan albérletet találni ami összhangban van az igényeimmel is és az anyagiakkal is. Ez egy főnyeremény volt, bevallom férfiasan.

gerbera317 # 2020.05.08. 06:35

Ne látom, hogy írnád, hogy megkérdezted volna a vevőt, esetleg nem akarja-e bérbe adni a lakást.

matthiasi # 2020.05.08. 13:37

Csak mint említettem itt nem könnyű olyan albérletet találni ami összhangban van az igényeimmel is és az anyagiakkal is. Ez egy főnyeremény volt, bevallom férfiasan.
írja T.Rob.

Hát igen előnyös bérletet feladni mindig keserű dolog !

matthiasi # 2020.05.08. 13:40

olyan esetben amikor eladásra kerül egy lakás vagy ingatlan, mert akkor a bérlő megakadályozhatja az eladást?
Mindig akadályozhatja, nehezítheti, de végül azért az ő beleegyezése nem kell. És a sokat akadékoskodó bérlőn esetleg elégtétel vesznek.

tamas9999 (törölt felhasználó) # 2020.05.09. 16:23

Ahhoz képest, hogy ToRobi leírta, hogy nem célja szemétkedni, betartani, vagy gátolni az eladást, elég rendesen körbeérdeklődte, hogy mik lehetnek a kiskapuk és milyen következménye lehet ha mégiscsak szemétkedne, betartana, vagy gátolná az eladást.