Közfoglalkoztatás


cyrano12 # 2013.06.05. 19:23

Köszönöm még egyszer.

WWallace # 2013.06.05. 19:00

Bizonyítékként egy büntetőeljárásban valóban nem épp nyerő egy rejtett kamerás felvétel. Azonban egy munkavédelmi ellenőrzésre vagy valami más hatósági eljárásra esetleg alapot adhat.

végrehajtó1 # 2013.06.05. 18:39

Írtam hogy hova.Guglizd le a lakóhelyed szerinti címeket.(ügyészség,kormányhivatal,munkaügyi központ.)

cyrano12 # 2013.06.05. 18:33

Tegyük fel ha én írnék egy feljelentést, ahhoz lehetne csatolni fényképet vagy esetleg videót, hangfelvételt? Mert tudomásom szerint ezeket nem veszik figyelembe ha "rejtve" lettek készítve... és pontosan hová kellene küldenem ezt a feljelentést? Köszönöm a választ s a biztatást.

WWallace # 2013.06.05. 18:21

Skyboy,

a közfoglalkoztatásra a a 2011. évi CVI. törvény vonatkozik. Ennek értelmében (2. § (4) bek.) a közfoglalkoztatottat megillető munkabér összege megegyezik a teljesítményhez kötött tevékenységek kivételével a közfoglalkoztatási bérrel, a legalább középfokú iskolai végzettséget, szakképesítést igénylő munkakör betöltése esetén a közfoglalkoztatási garantált bérrel. Az 53. § felhatalmazása alapján pedig a közfoglalkoztatási bér és a közfoglalkoztatási garantált bér a 170/2011. (VIII.24.) Korm. rendeletben került megállapításra.

végrehajtó1 # 2013.06.05. 18:06

Csak neked tudná kimagyarázni.A nyomozóhatóság nem olyan naív.
Névtelenül kell feljelenteni.

cyrano12 # 2013.06.05. 17:18

Feljelentésnél a munkások nem mernének hozzászólni, mert fenyegetik őket az elbocsájtással. A fényképet valahogyan biztosan ki tudná magyarázni a "főnök úr". Valami olyasmi kellene, hogy a munkaügytől vagy a vízügytől valaki(k) csinálnának egy ellenőrzést. Vagy egy meghallgatást, amiről a "főnök úr" nem tud, vagyis ő előtte nem lenne nyilvános. Rettegnek az elbocsájtástól. Azért köszönöm ezt a választ is. Őszintén.

végrehajtó1 # 2013.06.05. 17:13

Fényképezni,fényképezni.
Feljelentést írni az ügyészségre,kormányhivatalnak,munkaügyi központnak.

cyrano12 # 2013.06.05. 16:30

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni. Városunkban a legtöbb ember közfoglalkoztatás keretében dolgozik (hála Istennek én nem). Két munkaadó van, az önkormányzat és a vízügy. Esetemben a vízüggyel kapcsolatban vannak gondok. A dolgozók naponta oda-vissza cirka 50 km-t bicikliznek a munkavégzés helyére. Ott kiadnak nekik fejenként 250 m-nyi kaszálást, holott hivatalosan fejenként 50 m a teljesítendő naponta. Plusz pénzt persze a 100%-on felüli teljesítményért nem kapnak. A "főnök úr" munkaidőben a saját földjén kapáltat a munkásokkal, a saját téli tűzifáját vágatja velük, etc. Mindez persze ár-és belvízvédelmi munkaként van elkönyvelve. A munkások nem mernek panaszkodni, nyilatkozni, aki pedig nem ott dolgozik, az nem foglalkozik a dologgal, így a "főnök úr" zavartalanul szipojozza folyamatosan a dolgozókat. Selejtes munkaruházatot kapnak, például olyan esőkabátot, mely egy közelmúltban a munkásokat elkapó jeges eső alkalmával szó szerint cafatokra szakadt mindenkin. Nos segítsenek, mit, és hogyan lehetne lépni? Hogyan lehetne ezt a "kedves" "főnök urat" valahogyan lebuktatni, elbocsájttatni? Válaszokat előre is hálásan köszönöm, több vízügyes közmunkás nevében.

Skyboy # 2012.07.23. 15:29

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen jogszabályok érvényesek a közfoglalkoztatásban dolgozó munkavállalókra?
A munka törvénykönyve meghatározza a minimálbér fogalmát. A 298/2011 (XII. 22.) kormányrendelet pedig meghatározza a minimálbér összegét...
A közmunkaprogramban dolgozó munkavállaló teljes munkaidőben van foglalkoztatva; kollektív szerződéssel; és minden feltétellel, mely teljes értékű munkavállalóvá teszi. Ugyanakkor a megállapított minimálbért nem kapja meg. Miért?

A válaszukat megköszönve maradok tisztelettel:
Skyboy!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.25. 10:26

Nem szép, de azért érthető, senkinek nem fog gondot okozni az alkalmazása. Bár ez lenne a legnagyobb kodifikációs hiba.

viktorred # 2011.07.25. 10:17

Tisztelt Fórumozó Társak.

Most olvasgattam a 2011.évi CVI törvény, a közfoglalkoztatásról és a csatl. törvények módosításáról. A 14 §(2) szerintem csúnya hibát rejt.
Ebben a §-ban az Flt.54.§ (10) illeszt be,mely szerint a munkavállaló köteles elfogadni a felajánlott lehetőséget, ha az az Flt.25.§-nak megfelelő. A közfoglalkoztatás esetében akkor is "megfelelő" az állás, ha ugyan több órára van a lakhelytől,de a munkáltató elhelyezést, tisztálkodást, étkezést stb biztosít. Erről már sokat hallhattunk, de a megfogalmazás szerint az állás kimondottan akkor megfelelő, ha nagyon messze van.
Kimaradt egy "is" vagy egy "nem" szócska. Tehát akkor is megfelelő, ha... vagy a "meghaladja" helyett "nem haladja meg" kellett volna. Szerintem!

Ilyenkor mit csinál a jogalkalmazó??? :-))

A közfoglalkoztatási jogviszony keretében történõ foglalkoztatás esetében a munkahely AKKOR MEGFELELŐ,
ha a munkavégzés helye és a közfoglalkoztatott lakóhelye között naponta történõ oda- és visszautazás ideje
tömegközlekedési eszközzel

  1. a három órát, illetve tíz éven aluli gyermeket nevelõ nõ és tíz éven aluli gyermeket egyedül nevelõ férfi álláskeresõ

esetében a két órát meghaladja, és a munkavégzés helyére és onnan a közfoglalkoztatott lakóhelyére történõ
térítésmentes szállításról, vagy

  1. a négy órát meghaladja, és a munkavégzés helyétõl számított 20 km-es távolságon belül az illetékes és megyei

kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szerve által kiadott engedélynek megfelelõ térítésmentes
elhelyezésrõl, tisztálkodási és étkezési lehetõségrõl
a foglalkoztató gondoskodik.