Közfoglalkoztatás


Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.05. 12:12

De az voltál. Megdolgoztál a pénzedért? Meg. Akkor?

Zampir # 2018.08.28. 13:34

Közmunkás vagyok. És lenne lehetőségem másodállásban részmunkaidőben dolgoznom.
Közmunkásként elmehetek vagy nem?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Zampir # 2018.08.28. 13:49

Jól értelmezem hogyha aláírom a részmunkaidős szerződést akkor a köz-munkabérem szüneteltetve lesz?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.28. 14:46

De a közmunkavégzési kötelezettséged is.

Zampir # 2018.08.28. 15:23

Köszönöm a választ. Akkor sajnos így nem éri meg kihasználni ezt a lehetőséget. De jó hogy a törvényhozók küzdenek a fekete munka ellen. Lassan más lehetőség nem marad számomra.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.28. 15:51

Alkalmi munkát és legfeljebb 120 napos átmeneti munkaviszonyt a közfoglalkoztatás mellett is vállalhatsz.

Zampir # 2018.08.28. 17:01

Sajnos nem alkalmi munka amire jelentkezek. Hanem egy díjtartozást beszedő cégnek dolgoztam volna részmunkaidősként.
De sajnos úgy nem éri meg ha közben a közmunkabért elvesztem. Lényegében kevesebbet keresnék a beszedőknél mint közmunkán. Jól meg van oldva. Vagy közmunka vagy az éhen döglés. Ha meg elmegyek máshová melózni a gyárakba ugyan ott vagyok mintha nem megyek. Vicces versenybérek.
De azért köszönöm a segítséget.

Szeszilke # 2018.08.30. 15:14

Tisztelt Szakértők!

Szeretnék segítséget kérni. Közfoglalkoztatott vagyok.Lenne egy lehetőségem, egy tanfolyamra való jelentkezésre, viszont ehhez le kell számolnom a köz- foglalkoztatotti munkakörből arra a pár napra míg részt veszek a tanfolyam felvételijén. Viszont nem biztos, hogy bekerülök a tanfolyamra. A kérdésem az lenne, van-e lehetőség visszakerülni a közfoglalkoztatotti státuszba, ha mégsem jönne össze a tanfolyam.

Válaszukat előre is köszönöm.

valizoltan # 2018.08.31. 07:22

Tisztelt Szakértők!
Szeretnék segítséget kérni. Közfoglalkoztatásban dolgozom. Van egy konyhán dolgozó alkalmazottam, akit el akarnánk küldeni egy tanfolyamra de ő nem akar elmenni. Minden költségét a cég állja. Van jogszabály arra, hogy köteles elmenni ha a munkáltató el akarja küldeni? Lehetséges kötelezni arra hogy el kell mennie? Ha van ilyen kérem írják meg.

AtinaNovis # 2018.09.14. 18:30

Tisztelt Szakértők!

Szeretném kérni az önök tanácsát egy vitás ügyben. Korábban kulturális közfoglalkoztatottként dolgoztam a Nemzeti Művelődési Intézet programjában egy kistelepülési önkormányzatnál. Az NMI szervezésében jelentkeztem államilag finanszírozott közművelődési és közönségkapcsolati képzésre. A jelentkezéshez szükség volt egy aláírt szándéknyilatkozatra a munkáltató részéről, mely szerint vállalja, hogy a képzés befejezését követően egy évig foglalkoztat. A képzés június 3-val elindult szeptemberig heti egy munkanap szeptembertől heti kettő.
Közben sajnos a Nemzeti Művelődési Intézet megszűnt, mint közfoglalkoztató ezért sima közfoglalkoztatottként lettem visszavéve irodai munkakörben.
A képzés miatt állandó konfliktus helyzet alakult ki köztem és a főnököm között, aki a szándéknyilatkozat ellenére nem óhajt elengedni a képzésre. Folyamatosan azt hallgatom ezek a napok nekem fizetetlen szabadság, miközben senki nem tudja megmondani ha a jelenléti ívemben ezekre a napokra K betűt vagyis a képzést írom, miként van elszámolva a bérem. Ha a képzésen nem veszek részt hiányzásom meghaladja a 9 napot vissza kell fizetnem a tanfolyam árát, 300 ezer forintot. Az EMMI rendelete a közművelődési alapszolgáltatások valamint a közművelődési intézmények és közösségi színterek követelményei kimondják záros határidőn belül foglalkoztatni kell minden községben közművelődési szakembert. A szakképesítést megszerezve szeretnék kikerülni a közfoglalkoztatásból. A munkáltatómnak érdeke lenne, hogy elengedjen a tanfolyamra ezáltal megfeleljen a jogszabályoknak s később ne saját forrásból kelljen finanszíroznia a képzést.

Munkaügyi szempontból milyen lehetőségeim vannak? Szeretném megszerezni a képesítést, de az állandó konfliktus helyzet kikészít. Tudtommal az a cél, hogy a közfoglalkoztatottak visszakerüljenek a munkaerő piacra, ezt pedig elvileg a közfoglalkoztató nem hátráltathatná. Kérdésem írhat-e a közfoglalkoztató a képzési napokra fizetetlen szabadságot? Ha nem tudok megegyezni a munkáltatóval és megszüntettem a munkaviszonyt számíthatok-e szankciókra?

Tisztelettel várom válaszukat.

Szebogi # 2018.09.28. 13:47

Tisztelt Szakértők!

Segítséget szeretnék kérni a következő helyzettel kapcsolatban:
Állami szervnél dolgoztam, jelenleg gyes-em vagyok, és közben már állományban is, a felhalmozott szabadságomat töltöm, hamarabb visszamegyek dolgozni. A problémám az, hogy amikor a munkahelyemmel a munkába állást megbeszéltem, megegyeztünk szóban részmunkaidőben, 6 órában. A június 20-tól életbe lépő közszférás létszámstoppos kormányrendeletre (2051/2018) hivatkozva 1 hete közölték hogy csak 8 órában vagy 4 órában mehetek vissza. A kormányrendeletet sehol nem találtam meg, csak annyit róla, hogy titkos. Ez mit jelent? Miért kell szóban elhinnem, hogy így van? Szeretnék elolvasni, megérteni a létező, hivatalos indoklást, a leírást, nem szóban elhinni amit mondanak. Miért minősül létszámváltozásnak a 6 órás munkarend kérelmezése? És a 4 órás miért nem? Van valamilyen lehetőségem a 6 órás munkarendre?

Nagyon köszönöm a segítségüket.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.28. 15:31

sehol nem találtam meg, csak annyit róla, hogy titkos.

ROFL