Fenn van az Országgyűlés honlapján a tervezet, nem az számít az "igazinak"? Abban szó nincs ilyenről. Minek kell az embereket régen volt tervekkel rémisztgetnie a sajtónak? Így is akkora a bizonytalanság...
40 év munkaviszony után nyugdíj
Én sajnos becsapásként élem meg, hogy a 1/2 év munkanélküli segélyem nem számít bele a 40 évbe!
Túlságosan beleéltem magam, hogy jövőre mehetek nyugdíjba!
Hát, ha az nem volt becsapás, hogy szolgálati viszony helyett (Iván László), munkaviszonyt említettek (Nagy Anna), most meg már jogosultsági időt írnak a megjelent törvénymódosításban. Nagyon nem mindegy!
Nagyon érdekes, ahogy játszanak a szavakkal mostanában. A 2011. évi szja-nál a gyermekek után járókedvezményeknél, sokszor használnak ilyen szavakat gyermek nélküli, gyermektelen.
Azért, mert sokunknak már felnőttek a gyerekei (nekem 3 van) még nem vagyok gyermek nélküli és gyermektelen se.
Kedves Veci!
Egyet nem értek, elolvastam az emlitett cikket, és a két gyermekes anyáknál 34 év munkaviszonyt és 6 év gyest emlit. Igen, de a munkaviszonyban beleszámit a gyes, vagy ennek igazolását hogy mettől meddig voltam gyesen kérni kell külön a TB-től. A régi munkakönyv szerint x naptól - x napig voltam egy munkáltatónál,ezen idő alatt voltam gyesen, nincs külön feltüntetve, hogy mikor. Akkor ez most hogy lesz kiszámitva? és hogy jön össze 2 gyermeknél a 34 év. Köszi a választ
Sziasztok!
Mindenestre érthető a törvény, hiszen azt valóban nem járja, hogy a nők egy része akár korábban mehetne teljes jogú öregségi nyugdíjba, mint anno az átkos idején. Mert megint arról van szó, hogy a nyugdíjkorhatár - most már - 65 év, mégsem dolgozik senki 65 éves koráig, mert tele van a rendszer korengedményekkel. Persze nyilván itt az a baj, hogy valóban nem ezt igérték.
Az azért mégiscsak érdekes, hogy a munkanélkülit miért nem számolják bele ebbe a 40 évbe, hiszen a munkanélkülin eltöltött idő nem szolgálta sohasem a dolgozó épülését, nem volt egy leányálom, sőt azt aki egy-másfél évet lehúzott havi 30-ból, azt kéne megbecsülni. Ígazságról persze nem lehet ott beszélni, ahol napi 8-9 órás munkáért, adnak 75000.-Ft-ot a borítékba, ebből ötezer forintot feketén.
A következő téma azután azt hiszem a nyugdíjak összege lesz.: Az aki minimálbéből elmegy nyugdíjba, (tényleg minimálbéres, nem csak arra van bejelentve). Megkapja az első nyugdíjszelvényét 38-40 év szolgálati idő után és a zöld szelvény mellett kap két db. 20.000-est, meg 2 db 2000-est. És akkor már nincs appeláta, nincs fellebbezés, nincs kéreleme, semmi, csak a család...
... A törvénytervezet külön határozza meg, hogy mi tartozik a jogosultsági időbe: keresőtevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszony ...
Felhomályosítana valaki, hogy az "egy tekintet alá eső jogviszony" - ez vajon mit takarhat? Akár nem keresőtevékenységet is ? Például: regisztrált munkanélküli is eshet EGY TEKINTET ALÁ ?
Üdv.
perszepolisz
Plusz ne felejtsük el, hogy a munkanélküli ellátás után fizetni kell a nyugdíjjárulékot, azt hiszem 8.5%, aminek be nem számítása színtiszta lopás.
Sziasztok!
Szeretném elolvasni a parlament honlapján a benyújtott tervezetet. A honlap azonban annyira bonyolult, hogy hosszas kutakodás után sem találtam meg. Aki már elolvasta kérem adja meg a pontos helyet. Nagyon köszönöm!
Egyébként ennek az egésznek akkor lett volna igazi eredménye, ha nem nyúlnak hozzá a korábbi nyugdíjazás alapját képező idő számításnak. A szabályok változásával, sokan becsapva érezhetik magukat, hisz sokan beleszámolták az iskolaidőt is, mint ahogy korábban is volt.
Szerintetek előfordulhat hogy beszámolják azt az időt amit itthon voltam ápolásin Anyukámmal? Igaz nem sok idő de lehet hogy sorsdöntő !
Véleményem szerint a mostani tervezet szerinti jogosultsági idő csak annak megállapításában játszik szerepet, hogy ki mehet el kedvezményesen nyugdíjba.
Azoknak, akik ez alapján jogosultak, a továbbiakban a most is érvényes szolgálati időt és az annak megfelelő jövedelmeket veszik alapul a nyugdíjszámításnál, tehát az ápolásit, munkanélkülit, meghatározott tanulmányi időket, stb.
Köszönöm Veci, igen erre a táblára gondoltam.
És arra, hogy ezt a táblát talán tovább lehetne majd fejleszteni, ha már minden letisztult.
ITT lehet követni online a parlament munkáját!!!
http://www.parlament.hu/…_ujnapok_ckl
Katt. az "élő adás"-ra, majd megnyitás és élvezhető a parlamenti előadás, műsorzárásig.
Szerintem a várható szünet 16:45 után érdemes rákattintani.
Üdvözlettel Veci
Gattaga, a portfoli.hu-s cikk véleményem szerint abszolút korrekt (az elütésektől eltekintve). Tartalmilag eddig ezt érzem igazán tisztán látónak, nincsenek benne fogalmi zavarok. Azt nem állítom, hogy mindennel egyet is értek, de ami a tv.tervezetet illeti, nos az teljesen rendben van.
Kerdiantalne, azt gondolom, rátapintottál a lényegre!
Az „egy tekintet alá eső jogviszonyt ”egy későbbi kormányrendeletben fogják kifejteni. Ebbe még sok minden - akár váratlan dolgok is - beleférnek.
S hogy az a bizonyos kormányrendelet mikor fog napvilágot látni? Hmmm, váll felhúzva, karok széttárva.
kerdiantalne
Gondolom pl. bedolgozás, alkalmi munkavállalói könyvves foglalkoztatás (ezek a tippeim)
Üdvözlettel Veci
kriszmasz
csera is mellékelte, a szöveges PDF-re kattints, nyisd meg, vagy mentsd le ITT:
http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…
Üdvözlettel Veci
Igazából egy kérdőjeles résztől eltekintve minden tisztázódott.
A kérdőjel:
Innen idézek és emelem ki lényeget: http://www.koziranytu.hu/…ormaciok/334
„Ami tehát most biztosnak tűnik, az a „40 év”.
És hogy mi számít bele a jogosultsági időbe? Egyáltalán mi az a jogosultsági idő? Ezt még ma sem tudjuk. A törvénytervezet felhatalmazó rendelkezést tartalmaz, amelyben a Kormány felhatalmazást kap arra, hogy az imént idézettek szerinti, kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyokat rendeletben határozza meg. Erre azért van szükség, mert a jogosultsági időket több évtizedre visszamenőleg kell vizsgálni. Azóta egyes jogviszonyok elnevezése és a rájuk vonatkozó szabályozás jelentősen megváltozott. A megalkotandó kormányrendeleti felsorolás alapján a jogosultak számára is egyértelmű lesz, hogy mely jogviszonyok alapján szerezhettek jogosultságot. – írja indokolásában a miniszter.”
Szerintem úgy lessz a rendelet megfogalmazva,hogy a lehető legkevesebb érintettje legyen.
Hogyan is működik ez ?
Egyszerűen: Nem tudom emlékezik-e még valaki arra a tényre,amikor a Regőci-Sallai párost (műkorcsolya)egy olimpián "megverették" az oroszokkal ???
Három matematikus (orosz) egy éjszaka alatt kiszámolta,hogy akiket befolyásolni tudnak,azok milyen pontszámot kötelesek adni a gyakorlatra.
Tehát a megalkotandó rendeletet most biztosan nem egy matekzseni,hanem legalább négy-öt számolja.
Amit igért betartotta címmel amundér becsűlete megvan védve, a többséget hagyni fogják "elvérezni".Ide a rozsdás bökőt :-)))
By
gattaga
Figyi
Most szavasztak arról, hogy sürgős tárgyalásba veszik a tv. javaslatot
Üdvözlettel Veci
Most olvastam a fidesz honlapján, hogy az ápolási segélyen töltött idő nem számít bele a 40 évbe, hátha valakit érint , azért szóltam.
Ha valaki tudja, kérem segítsen!
1970.szeptember 09.-től dolgozom, az első három évben 4 órás munkaviszonyban, a későbbiekben 8 órás. Egy gyermekem született 1974-ben, ekkor már 11 hónapja 8 órás munkaviszonyban dolgoztam, de miután a GYES csak annak járt, akinek egy év nyolcórás munkaviszonya volt, ezért én a GYES-re nem voltam jogosult.
Szeretném tudni, hogy a 4 órás munkaviszonyt a szolgálati idő számításnál hogyan számolják?
Azt is szeretném tudni, hogy miután a GYES-re nem voltam jogosult, mert "csak" 3 év négyórás és 11 hónap nyolcórás munkaviszonnyal rendelkeztem, akkor most ismét büntetnek azzal, hogy csak az mehet el negyven év munkavizsony után, aki három gyereket szült?
Előre is köszönöm a választ!
Anna52
Tedd be a linket légyszíves, nem találom.
Üdvözlettel Veci
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02