Munkaviszony megszűntetése


Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.19. 21:48

Ez nem szagú. Ez az.Méghozzá a legpofátlanabb fajta, hiszen a konkurencia forrásait használja fel.
Egyébként az index forumait is teleszemetelte.

nandy # 2008.12.19. 21:58

A főöldalon ez áll:

Az Ügyvédbróker egy mindenki számára díjmentesen elérhető, elkötelezettségek nélkül használható on-line ajánlatkérési rendszer.

(most nagyon röhögnöm kell... vagy inkább mégse Díjmentesen kérhetünk árajánlatot. De jó nekünk!!)

Kapcsolja ki, kérem. Illetve, törölje már...

SZMB # 2008.12.19. 23:51

Üdvözlet!
Mialatt Gyesen voltam a cégem beszüntette Magyarországi tevékenységét.(Saját hazájában még létezik) Kollegáimmal együtt megkaptuk a csoportos felmondásról az értesítést. Én akkor még védettséget élveztem. Idővel a Gyes lejárt,a védettéség most fog , s a várhatóan a felmondólevél pár napon belül meg fog érkezni. Kérdésem, hogy erre az időszakra jár-e nekem valami?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.20. 00:31

Melyik időszakra?

_Wasp_ # 2008.12.20. 10:12

hát gondolom ERRE az időszakra.
Aranyvasárnapra. :)

A munkaviszony megszüntetéséig (felmondás pillanata+felmondási idő) terjedő időszakra jár a munkabér, és járhat majd végkielégítés. El kell számolnotok a szabadsággal.

Meg az átvett eszközökkel. Meg mittomén. Konkrét kérdést ha lehetne, lécci?

És ne felejts el bejglit sütni!


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Viduci # 2009.01.07. 10:06

Aki tud segítsen!
Csoportos létsz. leép.volt közalkalm./ adminisztrátor/ munkahelyemen,melyről 2007.febr.23-án írásban tájékoztattak, de akkor gyerm.nev.szab-on voltam.
2008.okt-ben lejárt, és megkaptam aszab-okat.
2008.nov. 12-2008.dec-11-ig szabadságot kiadták,és a munkaviszony megszüntetése nyomt. nov 12.i dátummal átvettem.Más munkakört felajánlani nem tudnak indokkal.
Felmentés ideje 2008. dec 12-2009-jun-ig tart.
Kérdéseim: a fellebbezés meddig lehet?
/megszüntetés átvetele nov.12.
felm idő kezdete dec12/
Közben meg 2008 janban vettek fel más embert, azóta nyugdijba is ment dec15-énaz irodából, de ezt lehet nekik???
Ha nem késő fellebbeznék, de szerintem addig vártak az üresedéssel, mig kifogytam a fellebb időből!

Viduci # 2009.01.07. 10:21

előzőhöz még:
Felm idő után jár csak a végkielégítés?
felmentési idő alatt, mivel jogv. van, jár-e étk. hozzáj. ,13 hvi fiz. vagy ...?

Viduci # 2009.01.13. 14:27

Ide nem válaszol senki???

_Wasp_ # 2009.01.13. 17:43

de válaszol.
Ha ráér, vagy ha épp kedve tartja.
Eddig nekem egyik sem állt fenn.

(egyébként véleményem szerint kikéstél jól a megtámadásra nyitva álló 30 napból. Kérdés, tájékoztattak-e a határidőről, és más apróságok. Menj el ügyvédhez fórumozás helyett, és vidd az okiratokat is!)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Viduci # 2009.01.14. 07:22

Köszönöm hogy végre valaki válaszolt.
Én is ugy gondolom, hogy kifutottam az időből, a munkáltatóm is ezen taktikázott, mert a határidő után vett fel embert, addig meg nem volt megtámadási indok .legalábbis ügyvéd szerint.
" Két ügyvédnél is jártam.
Egyik,utolag kiderült, hogy pont a munkáltatóm ügyvéde.
Másik azt mondta, hagyjam a fenébe, szószerint, mivel az önkorm.hoz tartozik a mhelyem, ott meg minden kiskaput megtalálnak. Nem érdemes, mert még rosszul is járhatok.
Most meg röhögnek a képembe a fönökeim.
Csopotoas leép. nem huzhattak volna szerintem 2007febr-2008 okt-ig.
De az ügyvédek ilyenbe nem akarnak belemenni.
Munkavisz.megszünt. kaptam okt.21,
elszámolólap dec12, most kaptam átsorolást jan1-el, jan13-án, felm.idő vége jun.
Akkor minek sorolnak át? Tán ez a bér is kell valakinek?

_Wasp_ # 2009.01.14. 11:36

Ha Győr-Moson-Sopron megye (vagy környéke), akkor tudok valakit ajánlani. Ha ő is azt mondja, hagyd a fenébe, akkor tényleg ezt kéne tenned.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Hello_Kitty # 2009.01.14. 15:18

Kedves Fórumozók!

Rendes felmondással kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A munkáltatóm 2008 december 15-én szóban közölte, hogy a munkaviszonyomat megszünteti. Megkérdeztem, kell-e aláírni valamit, válasza "nem" volt.
Most, 2009 január 12-én elémrakták a felmondást, hogy írjam alá, a dátum 2008.12.15, a munkaviszony vége február 28.
3 hónapos felmondási időm van.
Én ezt a szerződést nem írtam alá, mert nem valós dátum volt rajta. Ekkor azt mondta az ügyintéző lány, hogy a főnök 2 hétig nincsen, de van a másik főnök, annak megkérdezi, van-e ilyen esetben aláírási joga.
Kiderült, hogy van, s ma bejön megbeszélni a szerződést a lánnyal, de ahogy hallottam, midenképpen azt szeretné elérni, hogy december 15-ös dátummal aláírjam.
Kérdésem, ha én ma sem írom alá, akkor mit tehet ilyenkor a munkaadó? Milyen következményeim lehetnek ebből?

Válaszukat előre is köszönöm. Kata

yarina # 2009.01.14. 18:08

Segítséget kérnék az alábbiakhoz:
Határozott idejű (1 éves) munkaszerződésem van, amely tavasszal lejár. A továbbiakban én nem kívánok újabb egy évig ennél a munkáltatónál alkalmazásban állni. Tudomásom arról nincs, hogy a munkáltató szándékozik-e meghosszabbítani a szerződést vagy sem.
Kérdésem, hogy a szerződés lejárta előtt szólnom kell-e, hogy nem kívánok tovább dolgozni a cégnél?
Amennyiben igen, akkor mennyivel előtte?
A munkáltató kötelezhet-e arra, hogy valamennyi időt még munkába töltsek, esetleg amíg nem találnak a helyemre mást?
Vagy csak egyszerűen aznap közlöm, hogy nem írok alá újabb szerződést és kérem az elszámolásomat?

Előre is köszönöm: Yarina

saperka # 2009.01.14. 20:07

Kedves hozzáértők! A segítségeteket kérném. A mtatóm - egy kis Kft.ügyvezetője - rendes felmondással felmondott nekem, mert, mint mondta tulajdonosváltás lesz a cégnél és az új tulaj nem akar minket foglalkoztatni. A papíromon az áll, hogy felmond jan. 5-én és 6-ától felment a munkavégzés alól is. Rá is írta, meg mondta is, hogy a kilépős papírjaimért 2 nap múlva menjek be, akkora lesznek készen. Be is mentem, ideata, de aláírás nélkül, mert akkor meg azt mondta, hogy ő már nem ír alá semmit, mert már nem ő az ügyvezető, mert a céget elaldta(a tulaja is ő volt) 5-én (valami külföldinek, aki lett az ügyvezető).
Így se papírok, se pénz. Persze a fizu is fontos lenne, meg a végkielégítés, ugye, de a papírok meg azért, mert a mügyi központban csak aláírtan fogadják el. Ha új állást találok, akkor is kérik a kilépőpapírjaimat.
Bementem a mügyi főfelügyelőséghez panaszt tenni, felvették, mondták majd írnak neki.
Egy ügyvéd meg azt mondta, írjak felszólító levelet én is.

Mit tehetek, hogy legalább a papírjaimat aláírja és maj a fizetésemhez/végkielégítésemhez hozzájussak?

Tudtok segíteni?

saperka # 2009.01.14. 20:09

bocsánat, azt még elfelejtettm, hogy a mviszony megszűnéséhez márc 2. van írva. (Mármint az aláíratlan papírokon.)

Segítségeteket előre is köszönöm!!!
saperka

Viduci # 2009.01.15. 07:22

Kedves Wasp !
Kérném a felajánlott segítséget. A g.mail cimedre írtam !!!!!
Várom válaszodat!!!
Viduci

Viduci # 2009.01.15. 09:20

Kedves Wasp !Köszönöm válaszát. Felvettem a kapcsolatot.

Hello_Kitty # 2009.01.15. 10:12

Nem jól tettem..át kellett volna vennem...már nem tudom, tényleg mit csináljak.
Egyébként az indok a gazdasági válság volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.01.15. 10:15

Így általában? Jó, hogy nem az ózonlyuk...

Hello_Kitty # 2009.01.15. 10:23

Kedves Kovács Béla Sándor!

Nem, a gazdasági válság miatt meszűntették a munkakörömet.
De igazából, ami aggaszt, hogy nem vettem át a felmondást, mert vissza volt dátumozva. Erről, hogy nem vettem át, jegyzőkönyv sem készült.
Ilyenkor mégis az lesz az érvényes, hogy nekem már egy hónapja felmondtak? Vagyis magamat hoztam hátrányos helyzetbe?

Köszönettel:
Kata

_Wasp_ # 2009.01.15. 11:09

Hello_Kitty
Nem vetted át a felmondást? ez nagyon nem jó.
Miért nem írtad rá, pl. hogy: jogfentartással átvettem dátum:xxx"
(csak a többi fórumozónak okulásul)

Amíg nincs írásbeli felmondásod, addig nincs is neked jogszerűen felmondva. Átvenni bármit átvehetsz, csak figyelj, hogy aláírásoddal ne igazolj tényeket, jogról ne mondj le.

Szerezd meg haladéktalanul a veled közölt felmondást! Kérd, hogy írják rá az IRÁSBELI közlés időpontját!

Menj szépen dolgozni, és ha kapsz valami írásos "bármit" akkor azzal menj majd el ügyvédhez, és vizsgáljátok meg. A közös megegyezésre tett javaslattal is hasonlóképpen járj el. Ne fogadd el átgondolatlanul. Minimum itt kérdezz rá, hogy kábé jó-e!


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

tuci2 # 2009.01.15. 12:52

T.fórumozók!
Szeretnék tanácsot kérni, hogy mi a megoldás, ill. lehetőség? Ismerősöm szept.1.-vel kezdett el dolgozni, tehát a 3 hónap próbaidő dec.1.-vel járt le. Neki a munkáltató azonnali hatállyal felmondott dec.18.-val. Utólagosan derült ki, hogy az első hónapban csak 18.-val került bejelentésre. Nem volt fegyelmije, sőt írásos figyelmeztetése sem.Az eset 2007.-ben történt. Van jogorvoslati lehetősége még? És ha igen akkor mit kell tennie.

_Wasp_ # 2009.01.15. 12:55

már nemigen van erre lehetősége. (csak halovány) ismételjük magunkat: menjen el ügyvédhez, ha akar valamit, de vélhetően ő se fogja nagyon bíztatni semmivel.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Hello_Kitty # 2009.01.15. 14:00

Kedves _Wasp_!

Köszönöm gyors válaszát.
Most voltam fent a munkaügyis lánynál, aki intézi ezeket a felmondásokat, azt mondta, készülőben van egy új felmondás, de addig nem adhatja oda, amíg a főnök alá nem írta. Ő olyan 4 körül jön majd be az irodába.
A lány azt mondta, beszéltek ügyvéddel is, nyugodjak meg, minden rendben van, módosítottak a felmondáson.
Kíváncsi vagyok, mit, addig várok.
Amint megvagyok, beírom mi történt.
Még egyszer köszönöm.
Kata

Hello_Kitty # 2009.01.15. 16:08

Kaptam új felmondást, a mai dátummal. Sokkal korrektebb, benne van minden fontos információ (a paíprok átvételétől a szabadság kiadásáig vagy kifizetéséig, a munkabér kifizetéséig, hogy átlagbért kapok a felmondási idő alatt), ami az előzőből hiányzott.
:)