Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


klarissa # 2013.04.03. 15:14

Szakszervezet.hu: Megegyezés születhet a rokkant bányászokkal

belerokkant # 2013.04.03. 09:47
andbal93 # 2013.04.02. 19:30

2012 július 19-én voltam első fokú felülvizsgálaton
, mert júl.31-én járt le a rehab járadékom.Rehab ellátás lett C1 50%.Ezt megfellebeztem, 2012 nov.15-én voltam másod fokon.februárban kaptam meg hogy C2 53%.Igaz eddig egy fillért sem kaptam, de most húsvét előtt jött a határozat de nov.15-től állaőították meg. tehát csak a másod fokú felülvizsgálat napjától. Itt mindent meg lehet csinálni!!!!!!!!!!!!

lestefan # 2013.04.02. 17:32

Ani2085!
Félreértettél!
A net valóban elengedhetetlen,pláne gyerekekkel. Éppen ezért kérdeztem hogy jutsz hozzá, mert a mobilnet nagyon húzós.Például a UPC-él 35 TV csatorna,+25Mb korlátlan internet,+ telefon is "csak" 4900Ft.Azaz majdnem annyi mint amit most fizetsz pár mega netért.Tehát ha van kábelszolgáltató ami elérhető,sokkal jobban megérné, és set top box sem kellene. Ha nincs akkor az baj.

Judit1988 # 2013.04.02. 17:27

Jó estét!!

Én azt szeretném kérdezni,hogy most hosszabbították meg a rehabilitációs járadékomat,de már január 25. étöl kénne hogy kapjam és a papíromat is már egy hónapja megkaptam,hogy mennyi járadékot kapok,de még a mai napig nem kaptam semmit sem!Azt szeretném kérdezni,hogy mikor kahatom meg?Mert már voltam a nyugdij intézetben is és azt mondták amint megkapom a papírt rá két héten belül meg kapom,de a papírt egy hónapja kaptam meg!!!!!

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.04.02. 16:57

lestefan
A net van, mert muszáj lennie. Havi 4.050 forintért mobilnetem/netünk van. Ezért 4 GB forgalmat kapok. Ezt nem lehet lemondani, míg a lányom iskolába jár.
Nincs már ellenőrző, van helyette e-napló. Itt kommunikálnak a tanárok a szülőkkel, itt lehet követni az osztályzatokat, iskolai rendezvényeket, illetve a tanuló részen a gyerekek is itt kapnak pontos információkat.
Nem úri passzióból van még.
Kb. 5 évvel ezelőtt szereztük be, akkor akciósan, nem kellett semmit fizetni, csak utólag a havi díjat. Most viszont nem tudnánk nélkülözni. Csak a könyvtárban van nálunk internet hozzáférés, de az messze is van, és előre, időben fel kell iratkozni a használatra.

Ez a család luxusa!!!

Anyacuka # 2013.04.02. 16:14

sziasztok
nekem is a parkolási kártyára lenne-legalább-szükségem
a háziorvos szerint nekem a betegségem miatt jár, de már nem ő igazolja,hanem a szaknemértői bizottság, ők meg még nem hívtak be
utazásit nem kapok, nem tudok tornára,kezelésre járni,néha van,aki elvinne autóval,legalább parkolásért ne kelljen fizetni

szakrendelésre muszáj valahogy eljutni,( a város másik végén van a központ, ahol ezt a nyavalyát kezelik,3 járművel kell utazni,meg még sétálgatni vagy mégegy villamosra szállni, több mint 2 óra utazás csak oda,meg hiába az időpont gyakran órákat várni))csak a háziorvos jön ki,bp. lakosoknak nem fizetnek utiköltséget:(
nemhogy a kísérőnek,majd most abba fognak belekötni,hogy nem járok gyógytornára meg fizikóra?
nem elég,hogy betegek vagyunk,még be is vagyunk zárva,mert nem kaphatunk nyugdíjas bérletet,jegyet

nem is tudom,érdemes-e küzdenem a betegséggel,már teljesen le vagyok írva,semmi szükség nincs rám, csak nyűg vagyok az ország és a még dolgozni tudó emberek nyakán

így nem lehet élni,gyógyulni
hiába kapom a havi többszázezer forintos injekciókat,ha a többi gyógyszeremet nem tudom kiváltani és nem jutok el a szükséges vizsgálatokra,kezelésekre

belefáradtam,hogy fölösleges vagyok
nyugodt szoktam lenni, de 1 hete az önkormányzatnál már annyira kiborítottak,hogy sírva összeszedtema papírjaimat,hogy elegem van,inkább nem kell semmi
az ügyintéző próbált segíteni,nem mondhatom,hogy szemétkedett,csak már sok volt

elutasították a közgyógy igazolványomat,mert sok a jövedelmem(35 ezer/fő
méltányosságból megkaphatom, kell az elutasító végzés, de mivel már dec.-ben indítottam,más rendszer van,nem tudom most hova kell beadni,igazából ők sem, hetek óta küldözgetnek mindenfelé. akkor már ötödszörre mentem be,nehezen járok,bottal,de mivel nem vagyok örag valahogy nem fogják fel,hogy nem tudok hetente 3x bemenni

akarok valami jót is írni

a helyi gondozási központtól kértem ebédet magamnak és a fogyatákos gyerekemnek
nagyon segítőkészek és kedvesek voltak, a következő héttől már kaptuk is az ebédet,ki is hozzák,ott emberségesebb a jövedelemhatár, kb.300 ft kettőnknek és ehető étel
akinek szüksége van rá, érdemes megpróbálni

bocs a zavarásért

belerokkant # 2013.04.02. 15:04

A nagy vezérnek!
http://youtu.be/JjGpLQ5SUmg

tibi38 # 2013.04.02. 14:06

Aperten! Köszönöm a választ,szóval a remény hal meg utoljára.De azért csákányomat hegyezem!

lestefan # 2013.04.02. 12:31

Ani2085!

Sajnálom hogy ilyen nehéz helyzetben vagy.

Megkérdezhetem, hogy tudsz a nethez csatlakozni?

hattyúdal # 2013.04.02. 11:46

Ha szociálisan rászorult vagy, ingyenesen megkapod és be is szerelik a dobozt.
Nálunk már voltak is felmérésre a KSH-tól....

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.04.02. 11:39

Kedves fehér szakáll. Írod: "Pár ezresért lehet kapni webkamerát"
Sokan vagyunk, akik nem tudjuk megvenni, mert nincs rá pár ezres. Sajnos.
Majd megkérem a családom, hogy lepjen meg vele valamilyen apropóból. Tán karácsonyra meg is lesz.
Annyira felvet minket a pénz, hogy a digitális adás bevezetése miatt, a tévéhez szükséges set top boxot fogom kapni a névnapomra, az összes családtagom, plusz a két lányom barátja dobja össze rá a pénzt!!!
Pedig az is megvan pár ezresből, bár lehet, egy web kamera feleannyi.

fagyongy55 # 2013.04.02. 11:15

Rehabilitációs ellátás melletti munka és maximális bére?

Tisztelt Szakértő!Én a III. csop. rokkantsági nyugdíjas voltam, most rehabilitációs ellátásban részesülök. Komplex felülvizsgálat még nem volt. Az átmeneti időszakban vagyok. Ha jól értelmezem az ellátás megszűnik ha hat egymást követő hónap jövedelmének havi átlaga meghaladja a folyósított ellátás összegének kétszeresét, a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegét.Kérdésem, a két kitétel között vagylagos viszony van?A másik kérdésem, a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összege az én esetemben Br.:98000Ft vagy 114000Ft? Felsőfoku végzettségű vagyok.Válaszát előre is köszönöm: J.L.
Leiratkozok a kérdésről Ez engem is érdekel

SZAKÉRTŐNK VÁLASZA:

Valóban, az Ön esetére az ún. átmeneti időszakra vonatkozó, 2011. december 31-én hatályos korlátszabály alkalmazandó – felülvizsgálatáig – az alábbiak szerint:

  • megszűnik az ellátás, amennyiben a hat egymást követő hónapra vonatkozó jövedelem havi átlaga meghaladja
  • a folyósított ellátás összegének kétszeresét, és
  • a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegét.

A gyakorlatban Ön jól értelmezi – ez egy „vagylagos” szabály, pl. az ellátás havi összege 60.000.- Ft, ebben az esetben a havi átlagkereset az ellátás kétszeresét, a 120.000.- Ft-ot nem haladhatja meg, míg havi 30.000.- Ft-os ellátásnál (2 x 30.000.- Ft = 60.000.- Ft) alkalmazandó a minimálbér korlát, azaz a szankció nélkül elérhető kereset 2013. évben 98.000.- Ft.

hattyúdal # 2013.04.02. 10:01

Ha VÉGLEGES voltál, ÉS betöltötted az 57 évet 2011. december 31-ig, akkor nincs változás a korábbi juttatásodban....

belerokkant # 2013.04.02. 09:56
lestefan # 2013.04.02. 09:05

hettigful!

A cikk alapján, szerintem is kapnod kéne.

hettigful # 2013.04.02. 08:28

lestefan!
”Változatlan formában maradnak fenn azoknak a 2011. december 31-ig 57. életévüket betöltött személyeknek a kedvezményei is, akik 2011. december 31-én korhatár előtti öregségi nyugdíjban, III. csoportos rokkantsági nyugdíjban vagy rendszeres szociális járadékban részesültek. Így a kedvezményrendszer az egészségügyi szempontból legsúlyosabb helyzetben lévő és nyugdíjkorhatár előtt álló személyeket kiemelten támogatja.
Én úgy értelmezem, hogy nekem járna én 2011-ben 59 éves voltam.

lestefan # 2013.04.02. 07:04

hettigful

Talán ez segít megérteni.

http://www.stop.hu/…tas/1014122/

aperten # 2013.04.02. 03:07

Március 08.-án 12:30 ra volt kitűzve a tárgyalásom.
Ügyvédem arról tájékoztatott, hogy ne menjek be, mert az alperessel közösen a tárgyalás elhalasztását kérték, de más okból, mint ami az ítéletben olvasható, hiszen akkor már régen megvolt az ítéletben hivatkozott alkotmánybírósági határozat. Halasztás helyett, aznap ítélet született, rögtön írásba is foglalták. A probléma csak az, hogy az ítélet szövegét jóval korábban megírhatták előre. 2012 december04.-e előtt...
Csak nem értem, akkor miért tűztek ki tárgyalást.

"Elnézést Virág elvtárs ez az itélet...."

http://ddrnyi.hu/kollar_ap.pdf

http://href.hu/x/jlv9


# aperten

hattyúdal # 2013.04.01. 21:04

Ennyi kérdésre még egy sajtótájékoztatón sem kaptok választ....
Néha a kevesebb több!

tiszavirág69 # 2013.04.01. 18:11
ugribugri # 2013.04.01. 14:26

hettigful

pedig egyszerű mint a faék....

csinálunk sok kis csoportot ,de még azokat is megosztjuk

más logikát ne keress benne ,éppoly hiábavaló próbálkozás lenne mink a Fideszben kormányzásban normális észt keresni ...

hettigful # 2013.04.01. 13:17

Kellemes Húsvétot mindenkinek!
Volt már szó az utazási utalványról én azt nem értem, hogy nem mindenki kapja meg aki Rokkantsági ellátott. Miért lehet ez?

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.04.01. 12:55

Qrzo! A belinkelt cikk nem kicsit hibás!!! 800.000 rokkantnyugdíjasról regél!!! Ez nem fedi a valóságot.
A kormány által 940.000 főre tornászták fel a számot, mielőtt kivették volna az öregségi nyugdíjkorhatárt elért, betöltött rokkantakat.
Ők NEM 140.000-en voltak!!!
A másik: 2012. januártól NINCS rokkantnyugdíjas!!! A státusz megszűnt, és %-tól, csoporttól függően új elnevezések lettek kiokoskodva. Rehabilitásciós ez+az, a legkedvezőbb a rokkantsági járadék. DE NEM nyugdíj az sem!!!
Annyit ferdítenek, csúsztatnak, ködösítenek a médiák, hogy nekem attól fordul fel a gyomrom!!!
Nem téged hibáztatlak, félre ne értsd.

Qrzo # 2013.04.01. 08:21