Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


vaer # 2013.04.01. 08:13

Olvastam, hogy eddig mindössze 12000 embert tudtak visszaterelni a nem létező munka világába! Ezek is csak papíron gyógyultak, mint azt már eddig annyiszor hallhattuk. Na most ha ez az újabb (100 orvos= 800 millió) csak 12 ezer embert tud kiszűrni mennyi a veszteség! ????? Eddig is a betegek újabb vizsgálatokra jelentkeztek mert kellett a friss papír. Az újabb felesleges plussz kiadás! Akkor több millió 1 beteg kiszűrése! Ez megéri??? Ez aztán a pénz pocsékolás! De lényeg a lényeg, pusztuljon a férgese kerül amibe kerül.

Gagga # 2013.04.01. 07:18

Olvasom az egyik újságban, hogy a felülvizsgálatok meggyorsításának érdekében újabb 800 milliót tolnak be a rendszerbe és 100 fő újabb "vállalkozó" orvost készítenek fel felülvizsgálati feladatra!

Kérdem én? Milyen lelkületi hivatással rendelkezik az az egyén, aki mások kárára, mondhatnám azt is, hogy politikai megrendelésre elvállal egy ilyen feladatot?

Milyen szakmai hozzáértéssel rendelkezhet az az orvosnak nevezett egyén, aki eddig nem találta meg szakmai hivatását és most átnyergel egy ilyen különösebb tudást nem igénylő feladatra?

Csak nem bőrgyógyász-kozmetiologusok és Köjálos doktor hivatalnokok fognak ítélkezni professzori tudást meghaladó betegségek felett?

Vagy csupán az meghatározott keretszám a lényeg?

csicseró # 2013.04.01. 06:14
klarissa # 2013.03.31. 20:46

origo: Tömegesen váltak munkaképessé a brit rokkantak

Qrzo # 2013.03.31. 20:03

Üdv mindenkinek!
Szerintem ez nem áprilisi tréfa:

http://pszo.postr.hu/…antnyugdijas

Tanuljunk? Rehabjáradék 3 éve alatt nem tudtak semmi gyors talpaló tanfolyamot találni, azt hogy iskola felejtsem el. De hála a mindenhatónak már rokkant ellátott vagyok.

szuicid # 2013.03.31. 08:56

Kellemes Húsvéti Ünnepeket


a Beteg ember nem selejtes árú

éhes # 2013.03.31. 08:02

Kellemes Húsvéti Ünnepeket és nem vitát kivánok minden sorstársamnak.

klarissa # 2013.03.30. 20:05

Nem lenne értelmesebb dolog arról beszélgetni, hogy mit tehetnénk magunkért? Legyetek kedvesek, olvassátok el a korábbi javaslatomat arról, hogy az illetékes politikusok ellentmondásos nyilatkozataikat gyűjtsük egy csokorba, és ismertessük meg másokkal is! Köszönöm!

huta # 2013.03.30. 19:44

hivatalnok:

Véleményem szerint itt valami nem stimmel: rokkantsági ellátás max minimálbér 150%-a lehet, ebben az évben 147ezer. 170ezer nincsen.

hivatalnok # 2013.03.30. 19:24

liza56...
Tökéletesen igaza van.Egy konkrét eset:egy volt vámtiszt 2011-ig 54%-os volt és hipp-hopp 2013-ra 73% ÖEK-es lett.Nem egészségi állapotú,hanem ÖEK.Amúgy napi 5-10 km kerékpár túrákat tart,csak tömegközlekedéssel utazik,miközben magatehetetlen beteg,fájdalmai nincsenek és a kategória átlépése miatt,még magasabb rokkant ellátást kap(170.000Ft).Ezeket csak így lehet menteni,mert különben lebukna mind az orvosi gárda,mind a kedvezményezett.

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2013.03.30. 19:22

Nyugodtam vitatkozzatok a csalókon, a 70 éves kocsmatulajdonoson, meg a többin.
Egy valamit ne feledjetek: eszébe jutott (nagy nehezen) a főokosoknak, hogy kivegyék a rokkant besorolásból az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötteket.
Korábban a 80 éves néni/bácsi is rokkantnyugdíjas volt, most már öregségi nyugdíjas.
Akik anno kihasználták a kiskapukat, mind elérték ezt a korhatárt!!! Bő 20 évvel ezelőtt voltak 45-50 évesek!!! Miről beszélünk???
A jelenlegi, (volt) rokkantnyugdíjasok hány %-a volt vajon munkanélküli??? Tartósan munkanélküli??? Ezt miért nem nézi senki??? Hányan lettek leszázalékolva az igen hosszú betegállomány után??? Ha betegállományban volt, munkahelye is volt!!! Ki az a lökött, aki önként, dalolva választja a kevesebb jövedelmet??? Aki passzióból akar(t) rokkantnyugdíjas lenni??? Mikor hosszú évek óta egyre nehezebben lehet megélni, mert az árak-bérek nem egyformán emelkednek??? Mikor folyamatosan le kell mondani valamiről??? Szórakozás??? Újság??? Könyv??? Ugyan kérem. Az átlagember ezeket már rég elfelejtette. Ennyire nem vagyunk agyilag fuszeklik. A volt 67%-os rokkantnyugdíj összege mennyivel is volt kevesebb a keresetnek, ami alapján kiszámították???
De én szívesen cserélek bárkivel, odaadom a betegségem, ha újra dolgozhatnék!!!

liza56 # 2013.03.30. 19:13

(Szerintem min. 500e szavazatot vesztett a csóka rokkant ügyből kifolyólag)
Tévedés mert mindenkinek van családja és barátja, lesz az jóval több is.

liza56 # 2013.03.30. 19:04

Kár a csalókon vitatkozni mert azok nem köztünk vannak, mert volt nekik pénzük, vagy felsőbb ismerősük.És hogy ne keljen nekik visszamenni így véglegesek az 1-2 csoportba, ne hogy lebukjanak és a többség már öregségibe van.Mert pénzel mindig van kiskapu és ezt a politikusok tudják a legjobban

ugribugri # 2013.03.30. 18:00

glória88

te egy nagyot tévedsz ,próbálod védeni a védhetetlent....

csak az olyan fanatikusak mint te képzelik azt hogy mindentudók, ha esetleg van is csaló a rendszerben (márpedig léteznek,csak nem éppen annyian ahogy sok agyament hangoztatja) csak nem mindegy hogy a csalókat rúgjuk ki a rendszerböl ,vagy pedig a rokkantakat hogy ne legyen egy csaló se bent ,amíg a két felfogásbeli különbséget nem tudod érzékelni addig pont annyi eszed lesz mint egy marék kukacnak...

persze védem a csalókat mert én úgy vagyok vele hogy 50 ember közt inkább legyen egy csaló, mint egytől olyan áron szabaduljon meg hogy 49 rokkantat taccsra teszünk..
nem baj azért én nem haragszom rád ,hiszen nem minden embert én csináltam:),te inkább készülődj a békemenetre..

glória88 # 2013.03.30. 17:38

ugribugris!
Egyre gyanúsabb,hogy a csalókat véded!!!!!
Nem a cipődbe van a baj!
Saját életedet próbáld navigálni ,nagyobb hasznát veszed,de ahhoz tehetetlen vagy!
Azért támadsz másokat!!!!

JOGÁLLAMBAN ÉLÜNK!

ugribugri # 2013.03.30. 17:08

glória88
"JOGÁLLAMBAN ÉLÜNK!" neked alapból rossz a megközelítésed...lehet hogy te ott élsz én nemigen hiszen egy jogállamban nincs visszamenőleges törvénykezés...ezt csak egy hithű Fideszes agy mosott képzelheti..

".Én sokat teszek azért,hogy a beteg emberek ne kerüljenek ki az ellátórendszerből ,de sajnos vannak köztük olyanok akik még nálam is kiverik a biztosítékot."......
1/ az öndicséret büdös...
2/lehet hogy a te segítséged is ,ilyen hozzáállással felér egy Fidesz megvédéssel..

ha valami kiveri nálam a biztosítékot az az hogy sok idióta még mindig sok a csaló szlogennel operál, ezek szerint még minden második embert ki kéne szórni a rendszerből...

amúgy nem a csalok rontják a statisztikát hanem az olyan emberek mint te akik azt hangoztatják hogy sok a csaló köztük és ezt még hangsúlyozzák is...

majd ha valamelyik szemébe mondod hogy csaló és van annyi vér a pucádban hogy ezért fel is jelented akkor majd elhiszem hogy tettél is a rokkantakért valamit is ,mert amíg a levegőben jártatod a szádat a sok csalókkal addig csak rontasz a helyzetükön és megítélésükön...

amúgy mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket ..

tyukanyó55 # 2013.03.30. 16:22

Klarissa - igen-igen, ő az akire gondoltam.
Csak a neve nem jutott eszembe. Sokat hallani róla, hogy sikeresen védi az orvosokkal szemben az ügyfeleit.

  • Szerintem egy próbát megérne beszélni vele, hogy mit javasolna.
inzulinos # 2013.03.30. 15:41

ewy58! Csupán annyit közöltek, hogy tavaly márciusban jogszabály módosítások történtek, és aszerint nem jár. Be diktáltam a törzsszámom, és az alapján megnézték, jogosult vagyok e, de sajnos csak a rossz hírt mondták, hogy nem küldték ki, mivel hogy nem vagyok rá jogosult. :(

vaer # 2013.03.30. 14:26

Sajnos nem tud mindenki kisfilmet készíteni! Sem felszerelés, sem egyéb! Talán meg kéne nyerni egy-két szakmában jártas illetőt!

klarissa # 2013.03.30. 12:37

Szerintem Fehér Szakáll ötlete nagyon jó!

doli # 2013.03.30. 12:20

ÜDV: Mindenkinek talán észre kellene venni, azt, hogy ez a csalózás,csak a kormány stratégiája a megosztásért vagy a rokkantak elleni uszítás mert én ezt így látom.

glória88 # 2013.03.30. 11:43

ugribugris ! "Ha öreganyádnak"..........című alpári megnyilvánulásod után ítélve egyáltalán nem csodálkozom,hogy nem tudod a jogaidat érvényre juttatni .Én sokat teszek azért,hogy a beteg emberek ne kerüljenek ki az ellátórendszerből ,de sajnos vannak köztük olyanok akik még nálam is kiverik a biztosítékot.
A csalók rontják a statisztikát!!!

JOGÁLLAMBAN ÉLÜNK!

ugribugri # 2013.03.30. 11:15

glória88
képzeld el ha öreganyámnak pöcse lett volna akkor lehet hogy ő lett volna az öregapám....

nem unjátok meg a 70 felüliekkel és a sok csalóval példálózni...van egy olyan érzésem hogy simán megérdemeljük hogy ezt kapjuk...

klarissa # 2013.03.30. 10:43

Gloria! Nincs egészen igazad! Ha csaló volt/van a a rendszerben, azt ki kell szűrni és megbüntetni! Nem a betegek járandóságait csökkenteni!

glória88 # 2013.03.30. 10:39

Tény és való,hogy sokan elmentek rokkantnyugdíjba már huszonöt éve a szomszédomba is kocsmát üzemeltet egy 70 feletti házaspár. Itt jajveszékelnek,hogy nekik olyan kevés a nyugdíjuk,hogy muszáj kocsmát üzemeltetniük éjjel- nappal, mert egyébként nem tudnának megélni.
Most akkor hogy is van ez?
Sajnos aki igazán beteg és dolgozni nem tud ilyenek és ehhez hasonlók miatt kerültek szégyenletesen megalázó helyzetbe.

JOGÁLLAMBA ÉLÜNK!